ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/06/2019 01:59

Shpërndahet parlamenti në Greqi, zgjedhjet më 7 korrik

Shpërndahet parlamenti në Greqi, zgjedhjet më 7 korrik
Një dekret presidencial shpërndau parlamentin grek i hapi zyrtarisht rrugën periudhës së fushatës elektorale të zgjedhjeve të përgjithshme më 7 korrik. Presidenti grek, Prokopios Pavlopulos miratoi një kërkesë të bërë ...
Alsat-M | 12-Jun-2019 12:47
Një dekret presidencial shpërndau parlamentin grek i hapi zyrtarisht rrugën periudhës së fushatës elektorale të zgjedhjeve të përgjithshme më 7 korrik. Presidenti grek, Prokopios Pavlopulos miratoi një kërkesë të bërë ...

Shpërndahet parlamenti, zgjedhjet e përgjithshme më 7 korrik
Një dekret presidencial shpërndau parlamentin grek i hapi zyrtarisht rrugën periudhës së fushatës elektorale të zgjedhjeve të përgjithshme më 7 korrik.
Kosova Press | 12-Jun-2019 12:17
Një dekret presidencial shpërndau parlamentin grek i hapi zyrtarisht rrugën periudhës së fushatës elektorale të zgjedhjeve të përgjithshme më 7 korrik.

Tsipras tregon kushtin ndaj Shqipërisë për anëtarësimin në BE
Kryeministri Alexis Tsipras, i cili ka paralajmëruar për zgjedhje të parakohshme në Greqi më 7 korrik, ka prezantuar programin e partisë që ai drejton, Syriza. Përpos çështjeve të brendshme, Tsipras ka folur edhe për ...
Lajminet | 11-Jun-2019 21:46
Kryeministri Alexis Tsipras, i cili ka paralajmëruar për zgjedhje të parakohshme në Greqi më 7 korrik, ka prezantuar programin e partisë që ai drejton, Syriza. Përpos çështjeve të brendshme, Tsipras ka folur edhe për ...

Tsipras i drejtohet Ramës: Pa të drejtat e minoritetit grek, s’ka BE
Partia e kryeministrit grek Alexis Tsipras ” Syriza” ka përfshirë në programin e saj politik, në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 7 korrikut, një kusht për Shqipërinë. Tsipras shprehet se kushti i ...
Gazeta Dita | 11-Jun-2019 18:53
Partia e kryeministrit grek Alexis Tsipras ” Syriza” ka përfshirë në programin e saj politik, në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 7 korrikut, një kusht për Shqipërinë. Tsipras shprehet se kushti i ...

Zgjedhjet në Greqi, Varufaqis përjashton çdo aleancë me Ciprasin
Kryeministri grek, Aleksis Cipras nuk mund të sigurojë mbështetjen e ish-ministrit të tij Janis Varufaqis, i cili përjashtoi një ditë më parë çdo aleancë me partinë në pushtet, SYRIZA, në sfondin e zgjedhjeve ...
Alsat-M | 11-Jun-2019 18:24
Kryeministri grek, Aleksis Cipras nuk mund të sigurojë mbështetjen e ish-ministrit të tij Janis Varufaqis, i cili përjashtoi një ditë më parë çdo aleancë me partinë në pushtet, SYRIZA, në sfondin e zgjedhjeve ...

Greqia në zgjedhje të parakohshme kombëtare
Greqia do të mbajë zgjedhje në korrik, pasi presidenti i këtij vendi, Prokopis Pavlopoulos , e miratoi kërkesën e kryeministrit Alexis Tsipras për zgjedhje të parakohshme, raporton REL Zgjedhjet pritet të zhvillohen më ...
Portalb | 11-Jun-2019 17:19
Greqia do të mbajë zgjedhje në korrik, pasi presidenti i këtij vendi, Prokopis Pavlopoulos , e miratoi kërkesën e kryeministrit Alexis Tsipras për zgjedhje të parakohshme, raporton REL Zgjedhjet pritet të zhvillohen më ...

Integrimi/ Tsipras presion Ramës: Pa të drejtat e minoritetit grek, s’ka BE
Syriza, partia e kryeministrit grek, Alexis Tsipras, ka përfshirë në programin e saj politik, në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 7 korrikut, kushtin që i ka vendosur Shqipërisë, për çeljen e ...
Gazeta55 | 11-Jun-2019 15:07
Syriza, partia e kryeministrit grek, Alexis Tsipras, ka përfshirë në programin e saj politik, në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 7 korrikut, kushtin që i ka vendosur Shqipërisë, për çeljen e ...

Tsipras i drejtohet Ramës: Pa të drejtat e minoritetit grek, s’ka BE
Syriza, partia e kryeministrit grek, Alexis Tsipras, ka përfshirë në programin e saj politik, në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 7 korrikut, kushtin që i ka vendosur Shqipërisë, për çeljen e ...
Lajmi i Fundit | 11-Jun-2019 14:34
Syriza, partia e kryeministrit grek, Alexis Tsipras, ka përfshirë në programin e saj politik, në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 7 korrikut, kushtin që i ka vendosur Shqipërisë, për çeljen e ...

Alexis Tsipras tregon parakushtin për çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE
Në paraprirje të zgjedhjeve të parakohshme që do të mbahen më datë 7 korrik, kryeministri grek, Alexis Tsipras, duke prezantuar programin politik të “Syriza”-s, ka shprehur per herë të parë kushtin që Greqia parashtron ...
Lapsi | 11-Jun-2019 12:49
Në paraprirje të zgjedhjeve të parakohshme që do të mbahen më datë 7 korrik, kryeministri grek, Alexis Tsipras, duke prezantuar programin politik të “Syriza”-s, ka shprehur per herë të parë kushtin që Greqia parashtron ...

Greqia nuk është Shqipëri: shpërndahet parlamenti, qetë e qetë në zgjedhje të parakohshme
Presidenti grek pranoi kërkesën e kryeministrit Alexis Tsipras për të shpërndarë parlamentin, i cili është një hap formal ndaj zgjedhjeve të parakohshme, të cilat Tsipras i ka thirrur për në korrik, pas humbjes së ...
Tesheshi | 11-Jun-2019 13:21
Presidenti grek pranoi kërkesën e kryeministrit Alexis Tsipras për të shpërndarë parlamentin, i cili është një hap formal ndaj zgjedhjeve të parakohshme, të cilat Tsipras i ka thirrur për në korrik, pas humbjes së ...

Tsipras tregon për herë të parë kushtin për anëtarësimin e Shqipërisë në BE
Për herë të parë, Greqia ka shprehur hapur kushtin që ka ndaj Shqipërisë për anëtarësimin e vendit tonë në Bashkimin Europian. Kryeministri Alexis Tsipras, i cili ka paralajmëruar për zgjedhje të parakohshme në Greqi më ...
TV Klan | 11-Jun-2019 11:19
Për herë të parë, Greqia ka shprehur hapur kushtin që ka ndaj Shqipërisë për anëtarësimin e vendit tonë në Bashkimin Europian. Kryeministri Alexis Tsipras, i cili ka paralajmëruar për zgjedhje të parakohshme në Greqi më ...

Anëtarësimi në BE, Tsipras tregon kushtin që ka për Shqipërinë
Greqia ka shprehur per herë të parë kushtin që ka ndaj Shqipërisë në anëtarësimin e saj në Bashkimin Europian. Kryeministri grek Alexis Tsipras, ndërsa pritet të mbahen zgjedhjet e parakohshme, ka prezantuar programin e ...
Gazeta Dita | 11-Jun-2019 13:17
Greqia ka shprehur per herë të parë kushtin që ka ndaj Shqipërisë në anëtarësimin e saj në Bashkimin Europian. Kryeministri grek Alexis Tsipras, ndërsa pritet të mbahen zgjedhjet e parakohshme, ka prezantuar programin e ...

Tsipras tregon kushtin për anëtarësimin e Shqipërisë në BE
Për herë të parë, Greqia ka shprehur hapur kushtin që ka ndaj Shqipërisë për anëtarësimin e vendit tonë në Bashkimin Europian. Kryeministri Alexis Tsipras, i cili ka paralajmëruar për zgjedhje të parakohshme në Greqi më ...
Gazeta Express | 11-Jun-2019 13:09
Për herë të parë, Greqia ka shprehur hapur kushtin që ka ndaj Shqipërisë për anëtarësimin e vendit tonë në Bashkimin Europian. Kryeministri Alexis Tsipras, i cili ka paralajmëruar për zgjedhje të parakohshme në Greqi më ...

Tsipras: Shqipëria nuk hyn në BE pa u plotësuar të drejtat e minoritetit grek
Kryeministri grek Alexis Tsipras prezantoi programin e tij electoral në kuadër të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 7 korrikut. Tsipras u ndal gjërë e gjatë edhe tek politika e jashtme e në mënyrë të vecante tek ...
VizionPlus | 11-Jun-2019 09:36
Kryeministri grek Alexis Tsipras prezantoi programin e tij electoral në kuadër të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 7 korrikut. Tsipras u ndal gjërë e gjatë edhe tek politika e jashtme e në mënyrë të vecante tek ...

Greqia shkon në zgjedhje të parakohshme, njihuni me datën
Pas humbjes me një diferencë prej 9.3% në zgjedhjet për Paralmentin Europian si dhe ato për pushtetin lokal, në 26 Maj, kryeministri grek Aleksis Tsipras ashtu siç kishte deklaruar, ka vizituar presidentin e Republikes ...
Top Channel | 11-Jun-2019 04:37
Pas humbjes me një diferencë prej 9.3% në zgjedhjet për Paralmentin Europian si dhe ato për pushtetin lokal, në 26 Maj, kryeministri grek Aleksis Tsipras ashtu siç kishte deklaruar, ka vizituar presidentin e Republikes ...

Greqia në zgjedhje të parakohshme kombëtare
Greqia do të mbajë zgjedhje në korrik, pasi presidenti i këtij vendi, Prokopis Pavlopoulos, e miratoi kërkesën e kryeministrit Alexis Tsipras për zgjedhje të parakohshme. Zgjedhjet pritet të zhvillohen më 7 korrik. ...
Radio Evropa e Lire | 11-Jun-2019 11:15
Greqia do të mbajë zgjedhje në korrik, pasi presidenti i këtij vendi, Prokopis Pavlopoulos, e miratoi kërkesën e kryeministrit Alexis Tsipras për zgjedhje të parakohshme. Zgjedhjet pritet të zhvillohen më 7 korrik. ...

Greqi, Presidenti pranon kërkesën e Tsipras për zgjedhje të parakohshme
Pas humbjes me një diferencë prej 9.3% në zgjedhjet për Parlamentin Evropian si dhe ato për pushtetin lokal, në 26 Maj, kryeministri grek Aleksis Tsipras ashtu siç kishte deklaruar, ka vizituar presidentin e Republikës ...
RTSH | 11-Jun-2019 10:13
Pas humbjes me një diferencë prej 9.3% në zgjedhjet për Parlamentin Evropian si dhe ato për pushtetin lokal, në 26 Maj, kryeministri grek Aleksis Tsipras ashtu siç kishte deklaruar, ka vizituar presidentin e Republikës ...

Tsipras: Greqia duhet të mbajë zgjedhje të menjëhershme
Greqia duhet të mbajë zgjedhje të menjëhershme për të shmangur një periudhë të zgjatur të pasigurisë politike që mund të dëmtojë rimëkëmbjen e saj ekonomike, tha kryeministri Alexis Tsipras të hënën. Tsipras vendosi për ...
BalkanWeb | 11-Jun-2019 00:51
Greqia duhet të mbajë zgjedhje të menjëhershme për të shmangur një periudhë të zgjatur të pasigurisë politike që mund të dëmtojë rimëkëmbjen e saj ekonomike, tha kryeministri Alexis Tsipras të hënën. Tsipras vendosi për ...

Greqia shkon në zgjedhje të parakohshme, caktohet edhe data
Pas humbjes me një diferencë prej 9.3% në zgjedhjet për Parlamentin Europian si dhe ato për pushtetin lokal, në 26 maj, kryeministri grek Aleksis Tsipras ashtu siç kishte deklaruar, ka vizituar presidentin e Republikës, ...
EkonomiaOnline | 11-Jun-2019 09:42
Pas humbjes me një diferencë prej 9.3% në zgjedhjet për Parlamentin Europian si dhe ato për pushtetin lokal, në 26 maj, kryeministri grek Aleksis Tsipras ashtu siç kishte deklaruar, ka vizituar presidentin e Republikës, ...

Tsipras: Shqipëria nuk hyn në BE pa u plotësuar të drejtat e minoritetit grek
Kryeministri grek Alexis Tsipras prezantoi programin e tij electoral në kuadër të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 7 korrikut. Tsipras u ndal gjërë e gjatë edhe tek politika e jashtme e në mënyrë të vecante tek ...
Medial | 11-Jun-2019 09:42
Kryeministri grek Alexis Tsipras prezantoi programin e tij electoral në kuadër të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 7 korrikut. Tsipras u ndal gjërë e gjatë edhe tek politika e jashtme e në mënyrë të vecante tek ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved