ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/06/2019 20:48

Sajber-hapësira dhe ndikimi mbi sigurinë kombëtare

Sajber-hapësira dhe ndikimi mbi sigurinë kombëtare
Gjuha e urrejtjes, lajmet e rreme, propaganda ekstremiste përveç që janë kërcënim për sigurinë dhe integritetin e qytetarëve, ata janë edhe kërcënim për sigurinë nacionale për një shtet. Në kuptimin më të gjerë, me ...
Portalb | 12-Jun-2019 11:48
Gjuha e urrejtjes, lajmet e rreme, propaganda ekstremiste përveç që janë kërcënim për sigurinë dhe integritetin e qytetarëve, ata janë edhe kërcënim për sigurinë nacionale për një shtet. Në kuptimin më të gjerë, me ...

Methju Karuana Galicia: Mësoni nga Malta sepse askush nuk do të luftojë kundër pushtetit të korruptuar më mirë se ju
Emri i gazetarit Dafne Karuana Galicia nga Malta u bë, për fat të keq, i njohur ndërkombëtarisht pasi ajo vdiq në atentat me bombë të vendosur në makinën e saj në vitin 2018. Galicia si gazetare kishte hulumtuar dhe ...
Portalb | 12-Jun-2019 09:22
Emri i gazetarit Dafne Karuana Galicia nga Malta u bë, për fat të keq, i njohur ndërkombëtarisht pasi ajo vdiq në atentat me bombë të vendosur në makinën e saj në vitin 2018. Galicia si gazetare kishte hulumtuar dhe ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved