ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/01/2020 09:38

Rastet dhe golat e triumfit të Kosovës U21 kundër Turqisë U21

Rastet dhe golat e triumfit të Kosovës U21 kundër Turqisë U21
Kombëtarja U21 e Kosovës e ka realizuar fitoren e dytë radhazi në po aq ndeshje në kuadër të kualifikimeve për Evropianin 2021. Dardanët e rinj të drejtuar nga Rafet Prekazi, e kanë mposhtur Turqinë, të martën në ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 11:18
Kombëtarja U21 e Kosovës e ka realizuar fitoren e dytë radhazi në po aq ndeshje në kuadër të kualifikimeve për Evropianin 2021. Dardanët e rinj të drejtuar nga Rafet Prekazi, e kanë mposhtur Turqinë, të martën në ...

Trajneri i Kosovës U21, Rafet Prekaz: Jemi në rrugën e duhur, pas disa vitesh do të jemi si Kroacia
Trajneri i Kosovës U21, Rafet Prekazi është shprehur i kënaqur me fitoren 3-1 ndaj Turqisë. Ai shtoi se Kosova ka kualitet dhe pas disa vitesh do të jetë sikurse Kroacia. “Ne jemi komb që kemi kualitet në futboll. Në ...
Telegrafi | 11-Jun-2019 23:58
Trajneri i Kosovës U21, Rafet Prekazi është shprehur i kënaqur me fitoren 3-1 ndaj Turqisë. Ai shtoi se Kosova ka kualitet dhe pas disa vitesh do të jetë sikurse Kroacia. “Ne jemi komb që kemi kualitet në futboll. Në ...

Pas ndeshjes trajneri i Turqisë shpërthen me akuza ndaj Kosovës: Jemi shtete mike, sigurimi ma rrahu lojtarin
Trajneri i Turqisë U-21, Vedat Inceefe, është ankuar pas ndeshjes që Kosova e fitoi ndaj tyre me rezultat 2-1. Sipas tij një person i sigurimit në stadiumin “Fadil Vokrri” e ka rrahur portierin rezervë Irfan Can ...
Telegrafi | 11-Jun-2019 23:30
Trajneri i Turqisë U-21, Vedat Inceefe, është ankuar pas ndeshjes që Kosova e fitoi ndaj tyre me rezultat 2-1. Sipas tij një person i sigurimit në stadiumin “Fadil Vokrri” e ka rrahur portierin rezervë Irfan Can ...

Emocione, gola të bukur dhe spektakël - përmbledhje e golave dhe rasteve nga ndeshja Kosovë - Turqi
Përfaqësuesja e Kosovës U-21 në futboll ka shënuar edhe fitoren e dytë në po aq ndeshje eliminatore për Kampionatin Evropian “Euro 2021”. Djelmoshat e trajnerit Rafet Prekazi mposhtën 3:1 Turqinë U21 në stadiumin “Fadil ...
Zeri | 12-Jun-2019 11:11
Përfaqësuesja e Kosovës U-21 në futboll ka shënuar edhe fitoren e dytë në po aq ndeshje eliminatore për Kampionatin Evropian “Euro 2021”. Djelmoshat e trajnerit Rafet Prekazi mposhtën 3:1 Turqinë U21 në stadiumin “Fadil ...

‘Plisat’ zbukurojnë fitoren e Shqipërisë përballë Moldavisë
Tifo-grupi më i madh në Kosovë, “Plisat” e treguan edhe njëherë mbështetjen e tyre masive për Kombëtaren e Shqipërisë. Tifozët nga Prishtina udhëtuan nga kryeqyteti në drejtim të Elbasanit për ta përkrahur Shqipërinë në ...
Zeri | 12-Jun-2019 11:01
Tifo-grupi më i madh në Kosovë, “Plisat” e treguan edhe njëherë mbështetjen e tyre masive për Kombëtaren e Shqipërisë. Tifozët nga Prishtina udhëtuan nga kryeqyteti në drejtim të Elbasanit për ta përkrahur Shqipërinë në ...

Golin kundër Turqisë ia dedikuan Arbër Zenelit, reagon futbollisti më i mirë në Kosovë
Përfaqësuesja e Kosovës U-21 ka shënuar edhe fitoren e dytë në po aq ndeshje eliminatore për Kampionatin Evropian “Euro 2021”. Djelmoshat e trajnerit Rafet Prekazi mposhtën 3:1 Turqinë U21 në stadiumin “Fadil Vokrri” në ...
Zeri | 12-Jun-2019 09:54
Përfaqësuesja e Kosovës U-21 ka shënuar edhe fitoren e dytë në po aq ndeshje eliminatore për Kampionatin Evropian “Euro 2021”. Djelmoshat e trajnerit Rafet Prekazi mposhtën 3:1 Turqinë U21 në stadiumin “Fadil Vokrri” në ...

Kosova U21 e para në grup, mund Turqinë (video)
Sikur të mos mjaftonte suksesi i Kosovës në Bullgari, edhe Kosova U-21, pra “të vegjlit” kanë dhuruar spektakël teksa kanë mundur me rezultatin 3-1 skuadrën e Turqisë. Një ndeshje e vendosur nga golat e Xhemajlit, Dakut ...
Alsat-M | 11-Jun-2019 23:58
Sikur të mos mjaftonte suksesi i Kosovës në Bullgari, edhe Kosova U-21, pra “të vegjlit” kanë dhuruar spektakël teksa kanë mundur me rezultatin 3-1 skuadrën e Turqisë. Një ndeshje e vendosur nga golat e Xhemajlit, Dakut ...

Skandal, turqit ankohen se sigurimi u’a ka rrahur portierin në ndeshjen me Kosovën
Një incident jo i zakontë ka ndodhur në ndeshjen Kosovë U21 – Turqi U21. Në çastet e fundit të ndeshjes sigurimi ka përdorur dhunë ndaj portierit të Turqisë. Trajneri i ekipit Vedat Inceefe, është ankuar te zyrtarët e ...
Gazeta Observer | 11-Jun-2019 23:44
Një incident jo i zakontë ka ndodhur në ndeshjen Kosovë U21 – Turqi U21. Në çastet e fundit të ndeshjes sigurimi ka përdorur dhunë ndaj portierit të Turqisë. Trajneri i ekipit Vedat Inceefe, është ankuar te zyrtarët e ...

Turqia akuzon rëndë Kosovën: Na pritët me grushta
Një incident jo i zakontë ka ndodhur në ndeshjen Kosovë U21 – Turqi U21. Në çastet e fundit të ndeshjes sigurimi ka përdorur dhunë ndaj portierit të Turqisë. Një zyrtar i ekipit është ankuar të zyrtarët e Federatës së ...
Zeri | 11-Jun-2019 23:44
Një incident jo i zakontë ka ndodhur në ndeshjen Kosovë U21 – Turqi U21. Në çastet e fundit të ndeshjes sigurimi ka përdorur dhunë ndaj portierit të Turqisë. Një zyrtar i ekipit është ankuar të zyrtarët e Federatës së ...

Kosova U21 dhuron spektakël në “Fadil Vokrri” kundër turqve, merr kryesimin e Grupit
Kombëtarja U21 e Kosovës e ka realizuar fitoren e dytë radhazi në po aq ndeshje në kuadër të kualifikimeve për Evropianin 2021. Dardanët e rinj të drejtuar nga Rafet Prekazi, e kanë mposhtur Turqinë, të martën në ...
EkonomiaOnline | 11-Jun-2019 23:39
Kombëtarja U21 e Kosovës e ka realizuar fitoren e dytë radhazi në po aq ndeshje në kuadër të kualifikimeve për Evropianin 2021. Dardanët e rinj të drejtuar nga Rafet Prekazi, e kanë mposhtur Turqinë, të martën në ...

Prekazi: Siç e kam thënë, koha është duke punuar për futbollin e Kosovës
Trajneri i ekipit kombëtar U21 të Kosovës, Rafet Prekazi, është shumë i lumtur me fitoren e verdhekaltërve ndaj Turqisë U21 në ndeshjen e së martës kualifikuese për Kampionatin Evropian U21. Kosova e ka vazhduar ecurinë ...
Gazeta Express | 11-Jun-2019 23:30
Trajneri i ekipit kombëtar U21 të Kosovës, Rafet Prekazi, është shumë i lumtur me fitoren e verdhekaltërve ndaj Turqisë U21 në ndeshjen e së martës kualifikuese për Kampionatin Evropian U21. Kosova e ka vazhduar ecurinë ...

Trajneri i Turqisë pohon se sigurimi e rrahu portierin turk pas ndeshjes me Kosovën
Trajneri i ekipit kombëtar U21 të Turqisë, Vedat Inceefe, është ankuar gjatë një konference për media se sigurimi në stadiumin Fadil Vokrri e ka grushtuar portierin e skuadrës së tij pas ndeshjes me Kosovën. Golat nga ...
Gazeta Express | 11-Jun-2019 23:16
Trajneri i ekipit kombëtar U21 të Turqisë, Vedat Inceefe, është ankuar gjatë një konference për media se sigurimi në stadiumin Fadil Vokrri e ka grushtuar portierin e skuadrës së tij pas ndeshjes me Kosovën. Golat nga ...

Prekazi me fjalë të mëdha pas fitores kundër Turqisë
Kosova U21 pas një paraqitje të mirë, ka mposhtur 3:1 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ Turqinë, në kualifikimet për Kampionatin Evropian për të rinj, shkruan . “Ne jemi komb që kemi kualitet në futboll. Në fillim kam thënë ...
Lajminet | 11-Jun-2019 23:06
Kosova U21 pas një paraqitje të mirë, ka mposhtur 3:1 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ Turqinë, në kualifikimet për Kampionatin Evropian për të rinj, shkruan . “Ne jemi komb që kemi kualitet në futboll. Në fillim kam thënë ...

Daku: Sonte Allahu ma shpërbleu agjërimin e muajit të Ramazanit
Sulmuesi i përfaqësueses shpresa të Kosovës, Mirlind Daku, ishte njëri ndër autorët e golave në fitoren 3:1 të “dardanëve” të rinj ndaj Turqisë, shkruan “infOSport.mk”. Futbollisti i Osijkeut pas përfundimit të ndeshjes ...
InfoSport.mk | 11-Jun-2019 23:04
Sulmuesi i përfaqësueses shpresa të Kosovës, Mirlind Daku, ishte njëri ndër autorët e golave në fitoren 3:1 të “dardanëve” të rinj ndaj Turqisë, shkruan “infOSport.mk”. Futbollisti i Osijkeut pas përfundimit të ndeshjes ...

Skandal, turqit ankohen se sigurimi u’a ka rrahur portierin në ndeshjen me Kosovën
Një incident jo i zakontë ka ndodhur në ndeshjen Kosovë U21 – Turqi U21. Në çastet e fundit të ndeshjes sigurimi ka përdorur dhunë ndaj portierit të Turqisë. Një zyrtar i ekipit është ankuar te zyrtarët e Federatës së ...
Indeks Online | 11-Jun-2019 23:04
Një incident jo i zakontë ka ndodhur në ndeshjen Kosovë U21 – Turqi U21. Në çastet e fundit të ndeshjes sigurimi ka përdorur dhunë ndaj portierit të Turqisë. Një zyrtar i ekipit është ankuar te zyrtarët e Federatës së ...

Kosova U-21 mposht Turqinë 3 me 1 në “Fadil Vokrri” (VIDEO)
Atë që të hënën e bëri Përfaqësuesja A, kosovarët nën moshën 21 vjeçare e vazhduan një ditë më pas. Dardanët shkëlqyen në ballafaqim ndaj Turqisë, në kuadër të eliminatorëve për Europianin e vitit 2021. Arbenit Xhemajli ...
Koha.mk | 11-Jun-2019 22:55
Atë që të hënën e bëri Përfaqësuesja A, kosovarët nën moshën 21 vjeçare e vazhduan një ditë më pas. Dardanët shkëlqyen në ballafaqim ndaj Turqisë, në kuadër të eliminatorëve për Europianin e vitit 2021. Arbenit Xhemajli ...

?Prekazi: Koha është duke punuar për futbollin kosovar
Kosova U21 ka shënuar fitore e radhës ndaj Turqisë me rezultat 3 - 1.
Kosova Press | 11-Jun-2019 22:55
Kosova U21 ka shënuar fitore e radhës ndaj Turqisë me rezultat 3 - 1.

Trajneri i Turqisë: Kosova fitoi me plotë meritë
Kosova U21 ka mposhtur Turqinë U21 me rezultat 2 me 1.
Kosova Press | 11-Jun-2019 22:51
Kosova U21 ka mposhtur Turqinë U21 me rezultat 2 me 1.

Mirlind Daku: Allahu ma shpërbleu agjërimin e muajit të Ramazanit, shënova kundër Turqisë
Sulmuesi i Kosovës, Mirlind Daku realizoi gol në fitoren e Kosovës 3-1 kundër Turqisë, për grupmoshat U21. Ish lojtari i Llapit tha se kjo ishte si rezultat i shpërblimit që i bëri Zoti pas agjërimit të Ramazanit. ...
Zeri | 11-Jun-2019 22:40
Sulmuesi i Kosovës, Mirlind Daku realizoi gol në fitoren e Kosovës 3-1 kundër Turqisë, për grupmoshat U21. Ish lojtari i Llapit tha se kjo ishte si rezultat i shpërblimit që i bëri Zoti pas agjërimit të Ramazanit. ...

Mbyllet takimi Shqipëri-Moldavi, mësoni rezultatin përfundimtar
Ka përfunduar para afro gjysmë ore dueli i mbrëmjes së sotme mes Kosovës U21 dhe Turqisë U21. Vendasit kanë shënuar fitore tejet të rëndësishme përballë kombëtares me traditë, shkruan GazetaBlic . Takimi u mbyll 3-1, me ...
GazetaBlic | 11-Jun-2019 22:40
Ka përfunduar para afro gjysmë ore dueli i mbrëmjes së sotme mes Kosovës U21 dhe Turqisë U21. Vendasit kanë shënuar fitore tejet të rëndësishme përballë kombëtares me traditë, shkruan GazetaBlic . Takimi u mbyll 3-1, me ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved