ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/06/2019 03:17

‘Negociatat’, Panderovski dhe Zaev takime me zyrtarë të BE

‘Negociatat’, Panderovski dhe Zaev takime me zyrtarë të BE
MAQEDONI E VERIUT Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka udhëtuar drejt Brukselit ku pritet të vazhdojë agjendën e takimeve me zyrtarët e lartë të BE-së. Gjatë kësaj vizite të parë, Pendarovski mendohet ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 09:50
MAQEDONI E VERIUT Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka udhëtuar drejt Brukselit ku pritet të vazhdojë agjendën e takimeve me zyrtarët e lartë të BE-së. Gjatë kësaj vizite të parë, Pendarovski mendohet ...

Hapja e negociatave dhe përplasja me Metën, Rama takon Mogherinin
Kryeministri Edi Rama ka filluar takimet në Bruksel, ku ndodhet për dy qëllime, i pari për në vijim të procesit të lobimit për çeljen e negociatave dhe së dyti për të informuar për situatën aktuale politike.
Top Channel | 11-Jun-2019 16:59
Kryeministri Edi Rama ka filluar takimet në Bruksel, ku ndodhet për dy qëllime, i pari për në vijim të procesit të lobimit për çeljen e negociatave dhe së dyti për të informuar për situatën aktuale politike.

Pendarovski për vizitë në Bruksel: Pres konfirmimin për datën e negociatave
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pasi mori detyrën si President i vendit. Shefi i shtetit do të ketë ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 10:00
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pasi mori detyrën si President i vendit. Shefi i shtetit do të ketë ...

Rama në Bruksel për negociatat; Takime me Mogherinin, Tusk dhe Junker
Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Bruksel për dy qëllime, i pari për në vijim të procesit të lobimit për çeljen e negociatave dhe së dyti për të informuar për situatën aktuale politike.
Top Channel | 11-Jun-2019 15:21
Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Bruksel për dy qëllime, i pari për në vijim të procesit të lobimit për çeljen e negociatave dhe së dyti për të informuar për situatën aktuale politike.

Pendarovski në Bruksel, pret konfirmimin për datën nisjes së bisedimeve
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pasi mori detyrën si president i vendit. Shefi i shtetit do të ketë ...
Shenja | 12-Jun-2019 10:51
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pasi mori detyrën si president i vendit. Shefi i shtetit do të ketë ...

Pendarovski nga Brukseli: Pres konfirmimin për datën e negociatave
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pasi mori detyrën si President i vendit. Shefi i shtetit do të ketë ...
Republika | 12-Jun-2019 10:50
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pasi mori detyrën si President i vendit. Shefi i shtetit do të ketë ...

Pendarovski nga Brukseli: Pres konfirmimin për datën e negociatave
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pasi mori detyrën si President i vendit. Shefi i shtetit do të ketë ...
TetovaSot | 12-Jun-2019 10:36
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pasi mori detyrën si President i vendit. Shefi i shtetit do të ketë ...

Pendarovski për vizitë në Bruksel: Pres konfirmimin për datën e negociatave
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pasi mori detyrën si President i vendit. Shefi i shtetit do të ketë ...
Arbresh | 12-Jun-2019 10:13
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pasi mori detyrën si President i vendit. Shefi i shtetit do të ketë ...

Pendarovski nga Brukseli: Pres konfirmimin për datën e negociatave
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pasi mori detyrën si President i vendit. Shefi i shtetit do të ketë ...
Alsat-M | 12-Jun-2019 09:41
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pasi mori detyrën si President i vendit. Shefi i shtetit do të ketë ...

Situata politike në Shqipëri në qendër të diskutimeve në PE
Kriza politike në Shqipëri ishte në qendër të diskutimeve dhe në Parlamentin Europian. Sipas eurodeputetit Knut Fleckenstein vendimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta e lexon si shqetësim për përshkallëzimin e ...
ABCNews | 11-Jun-2019 17:23
Kriza politike në Shqipëri ishte në qendër të diskutimeve dhe në Parlamentin Europian. Sipas eurodeputetit Knut Fleckenstein vendimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta e lexon si shqetësim për përshkallëzimin e ...

Presidenti Pendarovski për vizitë në Bruksel, pret konfirmim për datën për negociata
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pas e mori detyrën. Shefi i shtetit do të ketë takime të ndara ...
Gazeta Express | 12-Jun-2019 09:31
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pas e mori detyrën. Shefi i shtetit do të ketë takime të ndara ...

Pendarovski në Bruksel, Zaevi në Berlin, “misioni i pamundur”!
Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski dje përmes një linje çarter nga Shkupi ka udhëtuar në Bruksel, ku sot pritet të fillojë agjendën e takimeve me zyrtarët e lartë të BE-së, informon INA. Pendarovski gjatë kësaj ...
Ina-Online | 12-Jun-2019 09:00
Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski dje përmes një linje çarter nga Shkupi ka udhëtuar në Bruksel, ku sot pritet të fillojë agjendën e takimeve me zyrtarët e lartë të BE-së, informon INA. Pendarovski gjatë kësaj ...

Presidenti Pendarovski për vizitë në Bruksel, pret konfirmim për datën për negociata
Bruksel, 12 qershor 2019 (MEDIAL) – Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pas e mori detyrën. Shefi i ...
Medial | 12-Jun-2019 08:59
Bruksel, 12 qershor 2019 (MEDIAL) – Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pas e mori detyrën. Shefi i ...

Fleckenstein: Nuk ndërhyjmë në punët e brendshme të Shqipërisë
Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein ka reaguar pas vendimit të presidentit Meta për çdrektimin e datës së zgjedhjeve. Eurodeputeti gjerman, i cili është në fund të mandatit, thekson se, ...
TV Klan | 11-Jun-2019 16:24
Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein ka reaguar pas vendimit të presidentit Meta për çdrektimin e datës së zgjedhjeve. Eurodeputeti gjerman, i cili është në fund të mandatit, thekson se, ...

Rama në Bruksel: BE të mbajë “fjalën për hapjen e negociatave”
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, kërkoi nga Bashkimi Evropian (BE) të mbajë fjalën për nisjen e negociatave për anëtarësimin e vendit të tij, raporton Anadolu Agency (AA). Duke folur në një konferencë të përbashkët ...
Medial | 11-Jun-2019 23:30
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, kërkoi nga Bashkimi Evropian (BE) të mbajë fjalën për nisjen e negociatave për anëtarësimin e vendit të tij, raporton Anadolu Agency (AA). Duke folur në një konferencë të përbashkët ...

Kryeministri Rama vizitë në Bruksel
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, po zhvillon një vizitë në Bruksel, ndërsa është takuar me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian (BE), raporton Anadolu Agency (AA). Rama ka realizuar takime të ndara me ...
Medial | 11-Jun-2019 21:33
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, po zhvillon një vizitë në Bruksel, ndërsa është takuar me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian (BE), raporton Anadolu Agency (AA). Rama ka realizuar takime të ndara me ...

Bruksel/ Rama takon Presidentin e KE-së, Jean-Claude Juncer
Kryeministri, Edi Rama, pas shefes së politikës së jashtme të BE-së Mogerini, ka takuar gjatë vizitës në Bruksel edhe presidentin e KE, Jean-Claude Juncer. Në qendër të bisedës ka qenë rekomandimi për negociatat, por ...
RTSH | 11-Jun-2019 19:44
Kryeministri, Edi Rama, pas shefes së politikës së jashtme të BE-së Mogerini, ka takuar gjatë vizitës në Bruksel edhe presidentin e KE, Jean-Claude Juncer. Në qendër të bisedës ka qenë rekomandimi për negociatat, por ...

Rama vizitë zyrtare në Bruksel, takim me drejtuesit e lartë të KE
Kryeministri Rama ka nisur sot një vizitë zyrtare në Bruksel, në krye të një delegacioni qeveritar. Gjatë kësaj vizite priten takime të rëndësishme me zyrtarë të Bashkimit Europian. Sipas axhendës së kësaj vizite të ...
ABCNews | 11-Jun-2019 14:11
Kryeministri Rama ka nisur sot një vizitë zyrtare në Bruksel, në krye të një delegacioni qeveritar. Gjatë kësaj vizite priten takime të rëndësishme me zyrtarë të Bashkimit Europian. Sipas axhendës së kësaj vizite të ...

Oxford Analytica: Kriza në Shqipëri kërkon ndërmjetësim ndërkombëtar
Kompania britanike e inteligjencës në fushën gjeopolitike dhe riskut për investime, Oxford Analytica, me qendër në Londër, që shpesh shërben për qeverinë Mbretërisë së Bashkuar, ka bërë një analizë për situatën aktuale ...
Gazeta Express | 11-Jun-2019 19:44
Kompania britanike e inteligjencës në fushën gjeopolitike dhe riskut për investime, Oxford Analytica, me qendër në Londër, që shpesh shërben për qeverinë Mbretërisë së Bashkuar, ka bërë një analizë për situatën aktuale ...

Rama në Bruksel për negociatat – takime me Mogherinin, usk dhe Junker
Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Bruksel për dy qëllime, i pari për në vijim të procesit të lobimit për çeljen e negociatave dhe së dyti për të informuar për situatën aktuale politike. Pas vetëm 7 ditësh në Bruksel ...
Zeri | 11-Jun-2019 15:38
Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Bruksel për dy qëllime, i pari për në vijim të procesit të lobimit për çeljen e negociatave dhe së dyti për të informuar për situatën aktuale politike. Pas vetëm 7 ditësh në Bruksel ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved