ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/09/2019 18:00

Si i motivoi lojtarët e Kosovës, trajneri Challandes: Ju fola për luftën dhe vuajtjet e prindërve të tyre!

Si i motivoi lojtarët e Kosovës, trajneri Challandes: Ju fola për luftën dhe vuajtjet e prindërve të tyre!
Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, nuk e ka marrë asnjë humbje që kur është emëruar për të drejtuar Kombëtares e Kosovës. Trajneri zviceran ka gjetur mënyrën më të mirë për t’i motivuar futbollistët e Kosovës dhe ...
GazetaTema | 11-Jun-2019 19:12
Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, nuk e ka marrë asnjë humbje që kur është emëruar për të drejtuar Kombëtares e Kosovës. Trajneri zviceran ka gjetur mënyrën më të mirë për t’i motivuar futbollistët e Kosovës dhe ...

UEFA për Rashicën: Një lojtar i klasit botëror
UEFA i ka kushtuar një shkrim të shkurtër futbollistit Milot Rashica. Në faqën zyrtare të UEFA 2020 në facebook shkruan: “Ai nuk e ka vëmendjen e gjitha mediave, vetëm se nuk vjen nga Brazili apo Spanja, por është një ...
GazetaTema | 11-Jun-2019 17:00
UEFA i ka kushtuar një shkrim të shkurtër futbollistit Milot Rashica. Në faqën zyrtare të UEFA 2020 në facebook shkruan: “Ai nuk e ka vëmendjen e gjitha mediave, vetëm se nuk vjen nga Brazili apo Spanja, por është një ...

Video/ Shkëlqeu ndaj Bullgarisë, Berisha urim të veçantë Kosovës
TIRANË Fitorja spektakolare e Kosovës kundër Bullgarisë në fund të takimit gëzoi shumë shqiptarë në të dyja anët e kufirit. Ky triumf me rezultatin 2-3 është komentuar edhe nga ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali ...
BalkanWeb | 11-Jun-2019 09:30
TIRANË Fitorja spektakolare e Kosovës kundër Bullgarisë në fund të takimit gëzoi shumë shqiptarë në të dyja anët e kufirit. Ky triumf me rezultatin 2-3 është komentuar edhe nga ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali ...

Mediumi anglez shkruan për Kosovën: Përfaqësuesja më në formë në Evropë dhe që ka harruar kur ka humbur
Kush është gati për të dëgjuar një histori që mund t’iu ketë humbur? Si thoni të flasim për një kombëtare që në skenën ndërkombëtare ka serinë më të gjatë pa humbje në garat evropiane! Vetëm imagjinoni. Ata nuk ishin ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 08:36
Kush është gati për të dëgjuar një histori që mund t’iu ketë humbur? Si thoni të flasim për një kombëtare që në skenën ndërkombëtare ka serinë më të gjatë pa humbje në garat evropiane! Vetëm imagjinoni. Ata nuk ishin ...

UEFA zgjedh driblimin e Rashicës si më të mirin nga ndeshjet kualifikuese për Evropian
Përfaqësuesja e Kosovës i ka mbyllur me sukses dy takimet që i kishte për muajin qershor, duke arritur të marrë një barazim dhe një fitore për kualifikimet në Kampionatin Evropian. “Dardanët” barazuan 1-1 me Malin e Zi ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 08:09
Përfaqësuesja e Kosovës i ka mbyllur me sukses dy takimet që i kishte për muajin qershor, duke arritur të marrë një barazim dhe një fitore për kualifikimet në Kampionatin Evropian. “Dardanët” barazuan 1-1 me Malin e Zi ...

Trajneri i njohur Martin O’Neill e vëzhgoi nga afër Arijanet Muriqin
Trajneri i Nottingham Forest, Martin O’Neill, ishte të hënë i pranishëm në Sofje, ku Kosova fitoi ndaj Bullgarisë me rezultat 3-2, ku e vëzhgoi na afër portierin Arijanet Muriq. Sezonin e shkuar portën e Nottingham e ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 01:59
Trajneri i Nottingham Forest, Martin O’Neill, ishte të hënë i pranishëm në Sofje, ku Kosova fitoi ndaj Bullgarisë me rezultat 3-2, ku e vëzhgoi na afër portierin Arijanet Muriq. Sezonin e shkuar portën e Nottingham e ...

Nata magjike në Bullgari i vë vulën, askush si Kosova në Europë!
Kosova i kishte dhënë me kohë sinjalet se është një ekip me të ardhme të madhe, por u deshën bashkimi i një sërë faktorëve, nga koha deri tek trajneri Bernard Challandes, që më në fund të thuhet pa frikë se “Dardanët” ...
GazetaTema | 11-Jun-2019 10:13
Kosova i kishte dhënë me kohë sinjalet se është një ekip me të ardhme të madhe, por u deshën bashkimi i një sërë faktorëve, nga koha deri tek trajneri Bernard Challandes, që më në fund të thuhet pa frikë se “Dardanët” ...

Tifozët e Werderit e zgjedhin Milot Rashicën si “Lojtari i Vitit”
Tifozët e Werder Bremenit duke votuar e kanë zgjedhur Milot Rashicën si “Lojtar i Vitit” dhe këtë e ka konfirmuar klubi gjerman. 22 vjeçari shpërtheu në pjesën e dytë të sezonit në Bundesligë, duke qenë një nga ...
Telegrafi | 11-Jun-2019 21:16
Tifozët e Werder Bremenit duke votuar e kanë zgjedhur Milot Rashicën si “Lojtar i Vitit” dhe këtë e ka konfirmuar klubi gjerman. 22 vjeçari shpërtheu në pjesën e dytë të sezonit në Bundesligë, duke qenë një nga ...

Rashica: I kam shtyrë pushimet, do të jem në Kosovë për një ndeshje te veçantë në Prishtinë
Më 15 qershor në Prishtinë do të zhvillohet një ndeshje miqësore për nder të 20-vjetorit të çlirimit të kryeqytetit. Ylli i Kosovës, Milot Rashica, për shkak të këtij takimi, do t’i shtyjë për disa ditë pushimet. “Do ta ...
Telegrafi | 11-Jun-2019 20:38
Më 15 qershor në Prishtinë do të zhvillohet një ndeshje miqësore për nder të 20-vjetorit të çlirimit të kryeqytetit. Ylli i Kosovës, Milot Rashica, për shkak të këtij takimi, do t’i shtyjë për disa ditë pushimet. “Do ta ...

Emocione të forta në Sofje, zv.presidenti i Federatës së Kosovës pëson arrest kardiak
Zëvendëspresidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Predrag Jovic, është ndier keq dhe është rrëzuar në shkallët e stadiumit “Vasil Levski”, vetëm pak minuta para nisjes së ndeshjes Bullgari-Kosovë, e vlefshme për ...
GazetaTema | 11-Jun-2019 09:22
Zëvendëspresidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Predrag Jovic, është ndier keq dhe është rrëzuar në shkallët e stadiumit “Vasil Levski”, vetëm pak minuta para nisjes së ndeshjes Bullgari-Kosovë, e vlefshme për ...

Challandes tregoi se si i motivoi futbollistët: Ju fola për luftën, vuajtjet e prindërve të tyre, pastaj ata luajtën me zemër
Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, nuk di për humbje prej se është në krye të Kosovës. Edhe barazimit që skuadra e tij i ka marr, ka qenë shpesh më e mirë se sa kundërshtari. Trajneri zviceran e ka gjetur ...
Telegrafi | 11-Jun-2019 18:24
Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, nuk di për humbje prej se është në krye të Kosovës. Edhe barazimit që skuadra e tij i ka marr, ka qenë shpesh më e mirë se sa kundërshtari. Trajneri zviceran e ka gjetur ...

“Rashica për Topin e Artë” – Werder Bremen shpërndan postimin e tifozit shqiptar
Werder Bremeni duket se i është gëzuar jashtë masë paraqitjes së mbrëmshme të Milot Rashicës ndaj Bullgarisë në kualifikimet për Kampionatin Evropian. Anësori shqiptar shënoi golin e parë për Përfaqësuesen e Kosovës, ...
Telegrafi | 11-Jun-2019 17:23
Werder Bremeni duket se i është gëzuar jashtë masë paraqitjes së mbrëmshme të Milot Rashicës ndaj Bullgarisë në kualifikimet për Kampionatin Evropian. Anësori shqiptar shënoi golin e parë për Përfaqësuesen e Kosovës, ...

Standard Liege shkruan për paraqitjen e Vojvodës ndaj Bullgarisë
Kosova arriti ta mposht mbrëmë Bullgarinë në Sofje me rezultat 2-3, për t’i mbajtur gjallë shpresat për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian (Euro 2020). Përfaqësuesja e jonë fitoi me golat e shënuar nga Milot ...
Telegrafi | 11-Jun-2019 15:21
Kosova arriti ta mposht mbrëmë Bullgarinë në Sofje me rezultat 2-3, për t’i mbajtur gjallë shpresat për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian (Euro 2020). Përfaqësuesja e jonë fitoi me golat e shënuar nga Milot ...

Mesfushori çek i Sampdorias, Jankto: Duhet të kemi kujdes, Kosovën nuk duhet ta nënvlerësojmë
Çekët kanë siguruar edhe fitoren e dytë rresht në kuadër të kualifikimeve të Kampionatit Evropian për vitin 2020. Republika e Çekisë ka triumfuar para shikuesve të vetë në Pragë kundër skuadrës së Malit të Zi me ...
Telegrafi | 11-Jun-2019 15:14
Çekët kanë siguruar edhe fitoren e dytë rresht në kuadër të kualifikimeve të Kampionatit Evropian për vitin 2020. Republika e Çekisë ka triumfuar para shikuesve të vetë në Pragë kundër skuadrës së Malit të Zi me ...

Challandes: Kemi punuar shumë, kam një super skuadër
Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes ka folur pas fitores 2-3 të skuadrës së tij në Bullgari në kuadër të ndeshjeve eliminatore për Euro 2020. Fitorja që erdhi me përmbysje në minutat e fundit e ka ekzaltuar trajnerin ...
BalkanWeb | 10-Jun-2019 23:59
Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes ka folur pas fitores 2-3 të skuadrës së tij në Bullgari në kuadër të ndeshjeve eliminatore për Euro 2020. Fitorja që erdhi me përmbysje në minutat e fundit e ka ekzaltuar trajnerin ...

Festë pas fitores me Bullgarinë
Ky ishte reagimi i tifozëve të Kosovës në stadiumin Vasil Levski të Sofies në kur Elbasan Rashani në minutën e 93 shënoi golin e fitores në ndeshjen me bullgarinë. Festa vazhdoi edhe në dhomat e zhveshjes ku lojtarë dhe ...
TV Klan | 11-Jun-2019 16:23
Ky ishte reagimi i tifozëve të Kosovës në stadiumin Vasil Levski të Sofies në kur Elbasan Rashani në minutën e 93 shënoi golin e fitores në ndeshjen me bullgarinë. Festa vazhdoi edhe në dhomat e zhveshjes ku lojtarë dhe ...

Sabri Fejzullahu për Edon Zhegrovën: Jam krenar që e takova yllin tonë
Kosova gjatë mbrëmjes së kaluar ka shënuar fitore të rëndësishme kundër Bullgarisë. Dardanët triumfuan si mysafirë me rezultat 3-2 në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të vitit 2020. Një prej lojtarëve që ...
Telegrafi | 11-Jun-2019 12:33
Kosova gjatë mbrëmjes së kaluar ka shënuar fitore të rëndësishme kundër Bullgarisë. Dardanët triumfuan si mysafirë me rezultat 3-2 në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të vitit 2020. Një prej lojtarëve që ...

Patrik Schick: Pas Anglisë, Kosova është rivali ynë kryesor në kualifikimet Euro 2020
Çekët kanë siguruar edhe fitoren e dytë rresht në kuadër të kualifikimeve të Kampionatit Evropian për vitin 2020. Republika e Çekisë ka triumfuar para shikuesve të vetë në Pragë kundër skuadrës së Malit të Zi me ...
Telegrafi | 11-Jun-2019 12:05
Çekët kanë siguruar edhe fitoren e dytë rresht në kuadër të kualifikimeve të Kampionatit Evropian për vitin 2020. Republika e Çekisë ka triumfuar para shikuesve të vetë në Pragë kundër skuadrës së Malit të Zi me ...

Pasi përfundon fjalimin, Haradinaj nis të vrapojë deri te Clintoni (Video)
Kryeministri Ramush Haradinaj, në fund të fjalës së tij ka thënë se ‘Kosova qëndron përherë me SHBA’në në krah’. Ai ka shtuar në fund: ‘Zoti e bekoftë Amerikën, Zoti e bekoftë Kosovën’. Dhe në fund, kryeministri e ka ...
InFokusi | 12-Jun-2019 13:03
Kryeministri Ramush Haradinaj, në fund të fjalës së tij ka thënë se ‘Kosova qëndron përherë me SHBA’në në krah’. Ai ka shtuar në fund: ‘Zoti e bekoftë Amerikën, Zoti e bekoftë Kosovën’. Dhe në fund, kryeministri e ka ...

Kosova, Kosova, Kosova! Bullgaria gjunjëzohet në Sofje
Kosova është e madhe në Sofje! Djemtë e Shaland kanë triumfuar ndaj Bullgarisë pas një 90 minutëshi të dominuar me një lojë mjaft të bukur në pjesën dërrmuese të tij. Në “Vasil Levski” janë “Dardanët” ata që do të ...
BalkanWeb | 10-Jun-2019 23:43
Kosova është e madhe në Sofje! Djemtë e Shaland kanë triumfuar ndaj Bullgarisë pas një 90 minutëshi të dominuar me një lojë mjaft të bukur në pjesën dërrmuese të tij. Në “Vasil Levski” janë “Dardanët” ata që do të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved