ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/06/2019 02:52

Palmer: Është koha që Kosova dhe Serbia të vazhdojnë dialogun deri në njohjen reciproke

Palmer: Është koha që Kosova dhe Serbia të vazhdojnë dialogun deri në njohjen reciproke
“Nuk ka kohë më të mirë se tani për të bërë marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë”. Ky ka qenë mesazhi që ka përcjellë zv.Ndihmës Sekretari i Shtetit të SHBA, Matthew Palmer, në 20 vjetorin e lirisë së Kosovës. Gjatë ...
GazetaTema | 12-Jun-2019 13:07
“Nuk ka kohë më të mirë se tani për të bërë marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë”. Ky ka qenë mesazhi që ka përcjellë zv.Ndihmës Sekretari i Shtetit të SHBA, Matthew Palmer, në 20 vjetorin e lirisë së Kosovës. Gjatë ...

Palmer: Kosova e Serbia të heqin barrierat dhe të arrijnë marreveshje finale
Zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të Shtetit Matheë Palmer bëri apel nga Prishtina që Kosova dhe Serbia të heqin barrierat që I ndajnë nga njeri-tjetri e të arrijnë një marrëveshje reciproke. Gjatë fjalës së tij në ...
VizionPlus | 12-Jun-2019 13:11
Zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të Shtetit Matheë Palmer bëri apel nga Prishtina që Kosova dhe Serbia të heqin barrierat që I ndajnë nga njeri-tjetri e të arrijnë një marrëveshje reciproke. Gjatë fjalës së tij në ...

Shtëpia e Bardhë deklaratë në 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës: Dialogu, e vetmja rrugë
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e mbështeti deklaratën e Shtëpisë së Bardhë, e i kërkonte Kosovës dhe Serbisë të lenë mënjanë retorikën ekstremiste dhe të punojnë për një marrëveshje që përqendrohet në njohjen ...
Top Channel | 11-Jun-2019 17:16
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e mbështeti deklaratën e Shtëpisë së Bardhë, e i kërkonte Kosovës dhe Serbisë të lenë mënjanë retorikën ekstremiste dhe të punojnë për një marrëveshje që përqendrohet në njohjen ...

Palmer: S’ka kohë më të përshtatshme se tani për marrëveshjen Kosovë-Serbi
Zëvendës-ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së, Matthew Palmer, në fjalimin e tij në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, ka thënë se është koha që Kosova dhe Serbia të arrijnë pajtimin. “Kosova dhe Serbia gjithnjë do të ...
TV Klan | 12-Jun-2019 13:39
Zëvendës-ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së, Matthew Palmer, në fjalimin e tij në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, ka thënë se është koha që Kosova dhe Serbia të arrijnë pajtimin. “Kosova dhe Serbia gjithnjë do të ...

Shtëpia e Bardhë thirrje Kosovës dhe Serbisë për njohje reciproke
Në një deklaratë me rastin e 20-vjetorit të përfundimit të operacionit të NATO-s që i dha fund spastrimit etnik në Kosovë, Shtëpia e Bardhë i bën thirrje Kosovës dhe Serbisë të lënë mënjanë retorikën ekstremiste dhe të ...
Telegraf | 11-Jun-2019 18:24
Në një deklaratë me rastin e 20-vjetorit të përfundimit të operacionit të NATO-s që i dha fund spastrimit etnik në Kosovë, Shtëpia e Bardhë i bën thirrje Kosovës dhe Serbisë të lënë mënjanë retorikën ekstremiste dhe të ...

Palmer: SHBA është në anën tuaj, koha për marrëveshjen Kosovë-Serbi
Zëvendës-ndihmës sekretari i Shtetit të Amerikës, Matthiew Palmer, ka thënë se NATO ka intervenuar 20 vjet më parë ushtarakisht pas shterimit të përpjekjeve diplomatike. “Si intervenim ka qenë mundësia e fundit për ta ...
ABCNews | 12-Jun-2019 12:59
Zëvendës-ndihmës sekretari i Shtetit të Amerikës, Matthiew Palmer, ka thënë se NATO ka intervenuar 20 vjet më parë ushtarakisht pas shterimit të përpjekjeve diplomatike. “Si intervenim ka qenë mundësia e fundit për ta ...

Zyrtari i lartë i DASH-it: SHBA do të jetë në anën tuaj, Kosova dhe Serbia duhet të arrijnë marrëveshje
Në ceremoninë për shënimin e 20 vjetorit të ndërhyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ka folur edhe zyrtari i lartë i Departamentit të Shtetit, Matthew Palmer. Palmer ka thënë se intervenimi i NATOS më 12 qershor 1999 ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 12:51
Në ceremoninë për shënimin e 20 vjetorit të ndërhyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ka folur edhe zyrtari i lartë i Departamentit të Shtetit, Matthew Palmer. Palmer ka thënë se intervenimi i NATOS më 12 qershor 1999 ...

Palmer kërkon paqe me Serbinë në 20-vjetorin e Çlirimit të Kosovës
Zëvendës-ndihmësi i sekretarit të Shtetit të Amerikës, Matthew Palmer, në 20-vjetorin e Çlirimit të Kosovës, ka kërkuar që të arrihet marrëveshja përfundimtare me Serbinë, shkruan Lajmi.net. Zëvendës-ndihmësi i ...
Portalb | 12-Jun-2019 14:09
Zëvendës-ndihmësi i sekretarit të Shtetit të Amerikës, Matthew Palmer, në 20-vjetorin e Çlirimit të Kosovës, ka kërkuar që të arrihet marrëveshja përfundimtare me Serbinë, shkruan Lajmi.net. Zëvendës-ndihmësi i ...

Palmer: Është koha që Kosova dhe Serbia të vazhdojnë dialogun deri në njohjen reciproke
“Nuk ka kohë më të mirë se tani për të bërë marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë”. Ky ka qenë mesazhi që ka përcjellë zv.Ndihmës Sekretari i Shtetit të SHBA, Matthew Palmer, në 20 vjetorin e lirisë së Kosovës. Gjatë ...
Lexo | 12-Jun-2019 13:32
“Nuk ka kohë më të mirë se tani për të bërë marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë”. Ky ka qenë mesazhi që ka përcjellë zv.Ndihmës Sekretari i Shtetit të SHBA, Matthew Palmer, në 20 vjetorin e lirisë së Kosovës. Gjatë ...

Kosova dhe Serbia ta vazhdojnë dialogun deri në njohjen e njëra – tjetrës
Zëvendësndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer në ceremoninë e 20-vjetorit të hyrjes së Nato-s, po qëndron në Kosovë, ku iu drejtua qytetarëve me një fjalë rasti. Tha se ndihet krenar për ndërhyrjen që ...
Gazeta Monitor | 12-Jun-2019 13:07
Zëvendësndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer në ceremoninë e 20-vjetorit të hyrjes së Nato-s, po qëndron në Kosovë, ku iu drejtua qytetarëve me një fjalë rasti. Tha se ndihet krenar për ndërhyrjen që ...

Palmer: SHBA është në anën tuaj, por ka kaluar koha kur ata dhe BE do të futen nën krahun tuaj
Zëvendës-ndihmës sekretari i Shtetit të Amerikës, Matthiew Palmer, ka thënë se NATO ka intervenuar 20 vjet më parë ushtarakisht pas shterimit të përpjekjeve diplomatike. “Si intervenim ka qenë mundësia e fundit për ta ...
Medial | 12-Jun-2019 12:59
Zëvendës-ndihmës sekretari i Shtetit të Amerikës, Matthiew Palmer, ka thënë se NATO ka intervenuar 20 vjet më parë ushtarakisht pas shterimit të përpjekjeve diplomatike. “Si intervenim ka qenë mundësia e fundit për ta ...

Palmer kërkon paqe me Serbinë në 20-vjetorin e Çlirimit të Kosovës
Zëvendës-ndihmësi i sekretarit të Shtetit të Amerikës, Matthew Palmer, në 20-vjetorin e Çlirimit të Kosovës, ka kërkuar që të arrihet marrëveshja përfundimtare me Serbinë. Zëvendës-ndihmësi i sekretarit të Shtetit të ...
Zeri | 12-Jun-2019 12:59
Zëvendës-ndihmësi i sekretarit të Shtetit të Amerikës, Matthew Palmer, në 20-vjetorin e Çlirimit të Kosovës, ka kërkuar që të arrihet marrëveshja përfundimtare me Serbinë. Zëvendës-ndihmësi i sekretarit të Shtetit të ...

Palmer: Marrëveshja Kosovë-Serbi do të sjellë njohjen reciproke
Zëvendës ndihmës Sekretari amerikan i shtetit Metju Palmer ka thënë se është një nder i madh për të të flas për Kosovën, e sidomos pas ish-presidentit amerikan, Bill Clinton. Para të pranishmeve në ceremoninë e cila po ...
Arbresh | 12-Jun-2019 12:59
Zëvendës ndihmës Sekretari amerikan i shtetit Metju Palmer ka thënë se është një nder i madh për të të flas për Kosovën, e sidomos pas ish-presidentit amerikan, Bill Clinton. Para të pranishmeve në ceremoninë e cila po ...

Palmer në 20 vjetorin e çlirimit: S’ka kohë më të përshtatshme se tash për marrëveshjen Kosovë-Serbi
Zëvendës-ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së, Matthew Palmer, në fjalimin e tij në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, ka thënë se është koha që Kosova dhe Serbia të arrijnë pajtimin. “Kosova dhe Serbia gjithnjë do të ...
Klan Kosova | 12-Jun-2019 12:55
Zëvendës-ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së, Matthew Palmer, në fjalimin e tij në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, ka thënë se është koha që Kosova dhe Serbia të arrijnë pajtimin. “Kosova dhe Serbia gjithnjë do të ...

Haradinaj: Taksa nuk e bllokon dialogun
Me rastin e 20-vjetorit të operacionit të NATO-s që çoi në çlirimin të Kosovës, Shtetet e Bashkuara nxisin Prishtinën dhe Beogradin të lënë mënjanë retorikën ekstremiste, të përqëndrohen në njohjen reciproke dhe të ...
TV Klan | 11-Jun-2019 16:44
Me rastin e 20-vjetorit të operacionit të NATO-s që çoi në çlirimin të Kosovës, Shtetet e Bashkuara nxisin Prishtinën dhe Beogradin të lënë mënjanë retorikën ekstremiste, të përqëndrohen në njohjen reciproke dhe të ...

Palmer kërkon paqe me Serbinë në 20-vjetorin e Çlirimit të Kosovës
Zëvendës-ndihmësi i sekretarit të Shtetit të Amerikës, Matthew Palmer, në 20-vjetorin e Çlirimit të Kosovës, ka thënë se vendimi i NATO-s ishte i drejtë. Palmer ka thënë po ashtu se më 1999, intervenimi i NATO-s, ...
Lajminet | 12-Jun-2019 12:53
Zëvendës-ndihmësi i sekretarit të Shtetit të Amerikës, Matthew Palmer, në 20-vjetorin e Çlirimit të Kosovës, ka thënë se vendimi i NATO-s ishte i drejtë. Palmer ka thënë po ashtu se më 1999, intervenimi i NATO-s, ...

“Dialogu, e vetmja rrugë”/ Shtëpia e Bardhë deklaratë në 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës
Shtëpia e Bardhë i bëri thirrje Kosovës dhe Serbisë të lenë mënjanë retorikën ekstremiste dhe të punojnë për një marrëveshje që përqendrohet në njohjen reciproke mes tyre.
Top Channel | 11-Jun-2019 10:54
Shtëpia e Bardhë i bëri thirrje Kosovës dhe Serbisë të lenë mënjanë retorikën ekstremiste dhe të punojnë për një marrëveshje që përqendrohet në njohjen reciproke mes tyre.

Palmer: SHBA është në anën tuaj, por ka kaluar koha kur ata dhe BE do të futen nën krahun tuaj
Zëvendës-ndihmës sekretari i Shtetit të Amerikës, Matthiew Palmer, ka thënë se NATO ka intervenuar 20 vjet më parë ushtarakisht pas shterimit të përpjekjeve diplomatike. “Si intervenim ka qenë mundësia e fundit për ta ...
Klan Kosova | 12-Jun-2019 12:52
Zëvendës-ndihmës sekretari i Shtetit të Amerikës, Matthiew Palmer, ka thënë se NATO ka intervenuar 20 vjet më parë ushtarakisht pas shterimit të përpjekjeve diplomatike. “Si intervenim ka qenë mundësia e fundit për ta ...

Palmer: ShBA-ja do të jetë në anën tuaj, Kosova dhe Serbia duhet të arrijnë marrëveshje
Në ceremoninë për shënimin e 20-vjetorit të ndërhyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ka folur edhe zyrtari i lartë i Departamentit të Shtetit, Matthew Palmer, raporton Ekonomia Online. Palmer ka thënë se NATO ka ...
EkonomiaOnline | 12-Jun-2019 12:51
Në ceremoninë për shënimin e 20-vjetorit të ndërhyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ka folur edhe zyrtari i lartë i Departamentit të Shtetit, Matthew Palmer, raporton Ekonomia Online. Palmer ka thënë se NATO ka ...

Kosova dhe Serbia ta vazhdojnë dialogun deri në njohjen e njëra-tjetrës
Zëvendësndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, në ceremoninë e 20-vjetorit të hyrjes së NATO-s, po qëndron në Kosovë, me ç’rast iu drejtua qytetarëve me një fjalim. Ai tha se ndihet krenar për ndërhyrjen që ...
Gazeta Express | 12-Jun-2019 12:47
Zëvendësndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, në ceremoninë e 20-vjetorit të hyrjes së NATO-s, po qëndron në Kosovë, me ç’rast iu drejtua qytetarëve me një fjalim. Ai tha se ndihet krenar për ndërhyrjen që ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved