ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/09/2019 12:08

Ndërmarrësit e Hong Kongut kundërshtojnë Ligjin për Ekstradim në Kinë

Ndërmarrësit e Hong Kongut kundërshtojnë Ligjin për Ekstradim në Kinë
Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër Ligjit të planifikuar të Ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht Ligjin. Ata kanë frikë për ekonominë. Në një hap të ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 09:31
Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër Ligjit të planifikuar të Ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht Ligjin. Ata kanë frikë për ekonominë. Në një hap të ...

Ndërmarrësit e Hong Kongut kundërshtojnë Ligjin për Ekstradim në Kinë
Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër Ligjit të planifikuar të Ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht Ligjin. Ata kanë frikë për ekonominë. Në një hap të ...
EkonomiaOnline | 12-Jun-2019 11:22
Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër Ligjit të planifikuar të Ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht Ligjin. Ata kanë frikë për ekonominë. Në një hap të ...

Situatë e tensionuar në Hong Kong, protestuesit rrethojnë selinë qeveritare
Mijëra protestues dhe policë në Hong Kong janë të angazhuar në një protestë, ndërsa zemërimi rritet mbi një projekt-ligj që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës. Sot (të mërkurën) protestuesit, disa të veshur ...
EkonomiaOnline | 12-Jun-2019 11:08
Mijëra protestues dhe policë në Hong Kong janë të angazhuar në një protestë, ndërsa zemërimi rritet mbi një projekt-ligj që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës. Sot (të mërkurën) protestuesit, disa të veshur ...

Ligji për ekstradimet në Kinë, mijëra protestues bllokojnë rrugët në Hong Kong
Mijëra protestues kanë pushtuar rrugët e Hong Kong-ut për të tretën ditë rresht duke kunërshtuar projektligjin që do të lejonte ekstradimet në territorin e Kinës. Protestuesit, një pjesë e të cilëve të veshur me helmeta ...
VizionPlus | 12-Jun-2019 08:44
Mijëra protestues kanë pushtuar rrugët e Hong Kong-ut për të tretën ditë rresht duke kunërshtuar projektligjin që do të lejonte ekstradimet në territorin e Kinës. Protestuesit, një pjesë e të cilëve të veshur me helmeta ...

Dhjetëra mijëra protestues kundër projekt-ligjit për ekstradimin në Hong Kong
Dhjetëra mijëra protestues në Hong Kong rrethuan të mërkurën legjislaturën e qytetit, duke e detyruar atë të shtyjë debatin e dytë mbi një projekt-ligj ekstradimi që do t’i dërgonte njerëzit në Kinën kontinentale për ...
ScanTv | 12-Jun-2019 10:50
Dhjetëra mijëra protestues në Hong Kong rrethuan të mërkurën legjislaturën e qytetit, duke e detyruar atë të shtyjë debatin e dytë mbi një projekt-ligj ekstradimi që do t’i dërgonte njerëzit në Kinën kontinentale për ...

Ekstradimi në Kinë, nisin protestat në Hong-Kong
Mijëra protestues dhe policë në Hong-Kong kanë dalë në protestë, kundër një projekt-ligji që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës. Sot, protestuesit, disa me maska dhe helmeta, kanë bllokuar rrugët kyçe ...
Dritare | 12-Jun-2019 10:42
Mijëra protestues dhe policë në Hong-Kong kanë dalë në protestë, kundër një projekt-ligji që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës. Sot, protestuesit, disa me maska dhe helmeta, kanë bllokuar rrugët kyçe ...

Hong Kong, protesta kundër projekt-ligj të ekstradimit në territorin e Kinës
Mijëra protestues dhe policë në Hong Kong janë të angazhuar në një protestë, ndërsa zemërimi rritet mbi një projekt-ligj që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës. Sot protestuesit, disa të veshur me maskë ...
RTSH | 12-Jun-2019 09:35
Mijëra protestues dhe policë në Hong Kong janë të angazhuar në një protestë, ndërsa zemërimi rritet mbi një projekt-ligj që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës. Sot protestuesit, disa të veshur me maskë ...

Sipërmarrësit e Hong Kongut të shqetësuar për ligjin e ekstradimit
Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër ligjit të planifikuar të ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht ligjin. Ata kanë frikë për ekonominë. Në një hap të ...
ABCNews | 12-Jun-2019 08:59
Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër ligjit të planifikuar të ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht ligjin. Ata kanë frikë për ekonominë. Në një hap të ...

Hong Kong, protestuesit bllokojnë rrugët drejt ndërtesave qeveritare
Ende nuk ka mbaruar zemërimi hongkongas lidhur me miratimin e një ligji që do të lejonte ekstradimin në territorin kinez. Dhjetëra mijëra protestues janë përfshirë në protestat e reja në Hong Kong, ku përballë tyre po ...
Tesheshi | 12-Jun-2019 09:22
Ende nuk ka mbaruar zemërimi hongkongas lidhur me miratimin e një ligji që do të lejonte ekstradimin në territorin kinez. Dhjetëra mijëra protestues janë përfshirë në protestat e reja në Hong Kong, ku përballë tyre po ...

Dita e tretë e protestave masive kundër ligjit për ekstradim në Hong Kong
Mijëra protestues kanë pushtuar rrugët e Hong Kong-ut për të tretën ditë rresht duke kunërshtuar projektligjin që do të lejonte ekstradimet në territorin e Kinës. Protestuesit, një pjesë e të cilëve të veshur me helmeta ...
Gazeta Express | 12-Jun-2019 08:59
Mijëra protestues kanë pushtuar rrugët e Hong Kong-ut për të tretën ditë rresht duke kunërshtuar projektligjin që do të lejonte ekstradimet në territorin e Kinës. Protestuesit, një pjesë e të cilëve të veshur me helmeta ...

Sipërmarrësit e Hong Kongut të shqetësuar për ligjin e ekstradimit
Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër ligjit të planifikuar të ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht ligjin. Ata kanë frikë për ekonominë. Në një hap të ...
TV Klan | 12-Jun-2019 08:21
Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër ligjit të planifikuar të ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht ligjin. Ata kanë frikë për ekonominë. Në një hap të ...

Protestuesit rrethojnë qeverinë në Hong Kong
?Mijëra protestues dhe policë në Hong Kong janë të angazhuar në një protestë, ndërsa zemërimi rritet mbi një projektligj që do të lejonte ekstradimin në Kinë.
Kosova Press | 12-Jun-2019 08:36
?Mijëra protestues dhe policë në Hong Kong janë të angazhuar në një protestë, ndërsa zemërimi rritet mbi një projektligj që do të lejonte ekstradimin në Kinë.

Protesta masive në Hong Kong, shkak projektligji për ekstradim
Mijëra protestues dhe policia janë përfshirë në një përleshje në Hong Kong, për shkak të zemërimi mbi projektligjin që do të lejonte ekstradimin në Kinë. Protestuesit, disa prej tyre me maska dhe helmeta, kanë bllokuar ...
Arbresh | 12-Jun-2019 08:21
Mijëra protestues dhe policia janë përfshirë në një përleshje në Hong Kong, për shkak të zemërimi mbi projektligjin që do të lejonte ekstradimin në Kinë. Protestuesit, disa prej tyre me maska dhe helmeta, kanë bllokuar ...

Situata në Hong Kong, protestuesit rrethojnë selinë qeveritare
Mijëra protestues dhe policë në Hong Kong janë të angazhuar në një protestë, ndërsa zemërimi rritet mbi një projekt-ligj që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës. Sot (Të mërkurën) protestuesit, disa të veshur ...
Gazeta55 | 12-Jun-2019 08:11
Mijëra protestues dhe policë në Hong Kong janë të angazhuar në një protestë, ndërsa zemërimi rritet mbi një projekt-ligj që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës. Sot (Të mërkurën) protestuesit, disa të veshur ...

Ligji kundër ekstradimit, protestuesit ballafaqohen me policinë në Hong Kong
Hong Kongu është vërshuar nga protestuesit ku mijëra persona marshuan në Hong Kong për të kundërshtuar projektligjin e ekstradimit drejt pjesës kontinentale të Kinës, raporton BBC, transmeton Klan Kosova. Protestuesit ...
Klan Kosova | 12-Jun-2019 07:34
Hong Kongu është vërshuar nga protestuesit ku mijëra persona marshuan në Hong Kong për të kundërshtuar projektligjin e ekstradimit drejt pjesës kontinentale të Kinës, raporton BBC, transmeton Klan Kosova. Protestuesit ...

SHBA e shqetësuar për propozimin e ligjit të ekstradimeve në Hong Kong
Shtetet e Bashkuara kanë shprehur shqetësimin e tyre rreth propozimit të amendamenteve të ligjeve të Hong Kongut, që do të lejonin të dyshuarit për krime të ekstradohen në Kinë për ndjekje penale. Një zëdhënëse e ...
Zeri Amerikes | 11-Jun-2019 16:24
Shtetet e Bashkuara kanë shprehur shqetësimin e tyre rreth propozimit të amendamenteve të ligjeve të Hong Kongut, që do të lejonin të dyshuarit për krime të ekstradohen në Kinë për ndjekje penale. Një zëdhënëse e ...

Udhëheqësja e Hong Kongut mbron ligjin për ekstradim, pavarësisht protestave
Udhëheqësja e Hong Kongut, Carrie Lam, tha se nuk do të heqë dorë nga një ligj kontrovers që do të lejonte ekstradimin në Kinë, pavarësisht protestave. Të dielën, qindra-mijëra njerëz u mblodhën kundër ligjit, për të ...
Shenja | 10-Jun-2019 19:58
Udhëheqësja e Hong Kongut, Carrie Lam, tha se nuk do të heqë dorë nga një ligj kontrovers që do të lejonte ekstradimin në Kinë, pavarësisht protestave. Të dielën, qindra-mijëra njerëz u mblodhën kundër ligjit, për të ...

Ligji për ekstradimin, qeveria e Hong Kongut sfidon protestuesit
Udhëheqësja e Hong Kongut, Carrie Lam, tha se nuk do të heqë dorë nga një ligj kontrovers që do të lejonte ekstradimin në Kinë, pavarësisht protestave. Të dielën, qindra-mijëra njerëz u mblodhën kundër ligjit, për të ...
VizionPlus | 10-Jun-2019 15:26
Udhëheqësja e Hong Kongut, Carrie Lam, tha se nuk do të heqë dorë nga një ligj kontrovers që do të lejonte ekstradimin në Kinë, pavarësisht protestave. Të dielën, qindra-mijëra njerëz u mblodhën kundër ligjit, për të ...

Hong Kong, në rrugë kundër ligjit të imponuar nga Kina
Plani polemizues për lejimin e ekstradimeve në Kinë ka shkaktuar protesta massive në Hong-Kong, megjithatë liderja e tij Carrie Lam ka zgjedhur te mos lëkundet përballë valës së indinjatës popullore. Qindra mijëra vetë ...
Arbresh | 10-Jun-2019 18:54
Plani polemizues për lejimin e ekstradimeve në Kinë ka shkaktuar protesta massive në Hong-Kong, megjithatë liderja e tij Carrie Lam ka zgjedhur te mos lëkundet përballë valës së indinjatës popullore. Qindra mijëra vetë ...

Protesta në Hong Kong
Demonstratat vazhduan gjatë gjithë natës në Hong Kong ku qindra mijëra njerëz protestuan të dielën kundër një projektligji polemik të ekstradimit që do të lejonte që kriminelët e dyshuar të dërgoheshin për gjykim në ...
Zeri Amerikes | 10-Jun-2019 16:35
Demonstratat vazhduan gjatë gjithë natës në Hong Kong ku qindra mijëra njerëz protestuan të dielën kundër një projektligji polemik të ekstradimit që do të lejonte që kriminelët e dyshuar të dërgoheshin për gjykim në ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved