ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/09/2019 18:41

Rastet dhe golat e triumfit të Kosovës U21 kundër Turqisë U21

Rastet dhe golat e triumfit të Kosovës U21 kundër Turqisë U21
Kombëtarja U21 e Kosovës e ka realizuar fitoren e dytë radhazi në po aq ndeshje në kuadër të kualifikimeve për Evropianin 2021. Dardanët e rinj të drejtuar nga Rafet Prekazi, e kanë mposhtur Turqinë, të martën në ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 11:18
Kombëtarja U21 e Kosovës e ka realizuar fitoren e dytë radhazi në po aq ndeshje në kuadër të kualifikimeve për Evropianin 2021. Dardanët e rinj të drejtuar nga Rafet Prekazi, e kanë mposhtur Turqinë, të martën në ...

Trajneri i Kosovës U21, Rafet Prekaz: Jemi në rrugën e duhur, pas disa vitesh do të jemi si Kroacia
Trajneri i Kosovës U21, Rafet Prekazi është shprehur i kënaqur me fitoren 3-1 ndaj Turqisë. Ai shtoi se Kosova ka kualitet dhe pas disa vitesh do të jetë sikurse Kroacia. “Ne jemi komb që kemi kualitet në futboll. Në ...
Telegrafi | 11-Jun-2019 23:58
Trajneri i Kosovës U21, Rafet Prekazi është shprehur i kënaqur me fitoren 3-1 ndaj Turqisë. Ai shtoi se Kosova ka kualitet dhe pas disa vitesh do të jetë sikurse Kroacia. “Ne jemi komb që kemi kualitet në futboll. Në ...

Momenti kur Lirim Kastrati 'shpërthen' në shpejtësi marramendëse në ndeshjen Kosovë - Turqi
Në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Euro 2021” për grupmoshat U-21, Kosova arriti që mbrëmë të regjistrojë fitore të madhe kundër Turqisë. Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në ...
Zeri | 12-Jun-2019 11:59
Në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Euro 2021” për grupmoshat U-21, Kosova arriti që mbrëmë të regjistrojë fitore të madhe kundër Turqisë. Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në ...

Yjet e ardhshëm të Kosovës
Kosova U21 të martën mbrëma ka mundur Turqinë U-21 me rezultat 3:1. Kjo ishte një fitore e madhe për Dardanët e rinj. “Jam shumë i lumtur me këtë fitore, përgëzoj lojtarët për një ndeshje fantastike të zhvilluar. E kam ...
AlbInfo | 12-Jun-2019 11:44
Kosova U21 të martën mbrëma ka mundur Turqinë U-21 me rezultat 3:1. Kjo ishte një fitore e madhe për Dardanët e rinj. “Jam shumë i lumtur me këtë fitore, përgëzoj lojtarët për një ndeshje fantastike të zhvilluar. E kam ...

Emocione, gola të bukur dhe spektakël - përmbledhje e golave dhe rasteve nga ndeshja Kosovë - Turqi
Përfaqësuesja e Kosovës U-21 në futboll ka shënuar edhe fitoren e dytë në po aq ndeshje eliminatore për Kampionatin Evropian “Euro 2021”. Djelmoshat e trajnerit Rafet Prekazi mposhtën 3:1 Turqinë U21 në stadiumin “Fadil ...
Zeri | 12-Jun-2019 11:11
Përfaqësuesja e Kosovës U-21 në futboll ka shënuar edhe fitoren e dytë në po aq ndeshje eliminatore për Kampionatin Evropian “Euro 2021”. Djelmoshat e trajnerit Rafet Prekazi mposhtën 3:1 Turqinë U21 në stadiumin “Fadil ...

‘Plisat’ zbukurojnë fitoren e Shqipërisë përballë Moldavisë
Tifo-grupi më i madh në Kosovë, “Plisat” e treguan edhe njëherë mbështetjen e tyre masive për Kombëtaren e Shqipërisë. Tifozët nga Prishtina udhëtuan nga kryeqyteti në drejtim të Elbasanit për ta përkrahur Shqipërinë në ...
Zeri | 12-Jun-2019 11:01
Tifo-grupi më i madh në Kosovë, “Plisat” e treguan edhe njëherë mbështetjen e tyre masive për Kombëtaren e Shqipërisë. Tifozët nga Prishtina udhëtuan nga kryeqyteti në drejtim të Elbasanit për ta përkrahur Shqipërinë në ...

Skandal në ndeshjen Hungari - Uells, tifozët shpalosin flamurin: Kosova është Serbi
Tifozët e Uellsit e treguan edhe njëherë afërsinë e tyre me Serbinë. Uellsianët treguan dashurinë e tyre për Serbinë në Budapest, në ndeshjen kundër Hungarisë në eliminatoret e “Euro 2020” në kuadër të grupit E, ...
Zeri | 12-Jun-2019 10:20
Tifozët e Uellsit e treguan edhe njëherë afërsinë e tyre me Serbinë. Uellsianët treguan dashurinë e tyre për Serbinë në Budapest, në ndeshjen kundër Hungarisë në eliminatoret e “Euro 2020” në kuadër të grupit E, ...

Golin kundër Turqisë ia dedikuan Arbër Zenelit, reagon futbollisti më i mirë në Kosovë
Përfaqësuesja e Kosovës U-21 ka shënuar edhe fitoren e dytë në po aq ndeshje eliminatore për Kampionatin Evropian “Euro 2021”. Djelmoshat e trajnerit Rafet Prekazi mposhtën 3:1 Turqinë U21 në stadiumin “Fadil Vokrri” në ...
Zeri | 12-Jun-2019 09:54
Përfaqësuesja e Kosovës U-21 ka shënuar edhe fitoren e dytë në po aq ndeshje eliminatore për Kampionatin Evropian “Euro 2021”. Djelmoshat e trajnerit Rafet Prekazi mposhtën 3:1 Turqinë U21 në stadiumin “Fadil Vokrri” në ...

Kosova U21 e para në grup, mund Turqinë (video)
Sikur të mos mjaftonte suksesi i Kosovës në Bullgari, edhe Kosova U-21, pra “të vegjlit” kanë dhuruar spektakël teksa kanë mundur me rezultatin 3-1 skuadrën e Turqisë. Një ndeshje e vendosur nga golat e Xhemajlit, Dakut ...
Alsat-M | 11-Jun-2019 23:58
Sikur të mos mjaftonte suksesi i Kosovës në Bullgari, edhe Kosova U-21, pra “të vegjlit” kanë dhuruar spektakël teksa kanë mundur me rezultatin 3-1 skuadrën e Turqisë. Një ndeshje e vendosur nga golat e Xhemajlit, Dakut ...

Kosova U21 dhuron spektakël në “Fadil Vokrri” kundër turqve, merr kryesimin e Grupit
Kombëtarja U21 e Kosovës e ka realizuar fitoren e dytë radhazi në po aq ndeshje në kuadër të kualifikimeve për Evropianin 2021. Dardanët e rinj të drejtuar nga Rafet Prekazi, e kanë mposhtur Turqinë, të martën në ...
EkonomiaOnline | 11-Jun-2019 23:39
Kombëtarja U21 e Kosovës e ka realizuar fitoren e dytë radhazi në po aq ndeshje në kuadër të kualifikimeve për Evropianin 2021. Dardanët e rinj të drejtuar nga Rafet Prekazi, e kanë mposhtur Turqinë, të martën në ...

Prekazi: Siç e kam thënë, koha është duke punuar për futbollin e Kosovës
Trajneri i ekipit kombëtar U21 të Kosovës, Rafet Prekazi, është shumë i lumtur me fitoren e verdhekaltërve ndaj Turqisë U21 në ndeshjen e së martës kualifikuese për Kampionatin Evropian U21. Kosova e ka vazhduar ecurinë ...
Gazeta Express | 11-Jun-2019 23:30
Trajneri i ekipit kombëtar U21 të Kosovës, Rafet Prekazi, është shumë i lumtur me fitoren e verdhekaltërve ndaj Turqisë U21 në ndeshjen e së martës kualifikuese për Kampionatin Evropian U21. Kosova e ka vazhduar ecurinë ...

Trajneri i Turqisë pohon se sigurimi e rrahu portierin turk pas ndeshjes me Kosovën
Trajneri i ekipit kombëtar U21 të Turqisë, Vedat Inceefe, është ankuar gjatë një konference për media se sigurimi në stadiumin Fadil Vokrri e ka grushtuar portierin e skuadrës së tij pas ndeshjes me Kosovën. Golat nga ...
Gazeta Express | 11-Jun-2019 23:16
Trajneri i ekipit kombëtar U21 të Turqisë, Vedat Inceefe, është ankuar gjatë një konference për media se sigurimi në stadiumin Fadil Vokrri e ka grushtuar portierin e skuadrës së tij pas ndeshjes me Kosovën. Golat nga ...

Prekazi me fjalë të mëdha pas fitores kundër Turqisë
Kosova U21 pas një paraqitje të mirë, ka mposhtur 3:1 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ Turqinë, në kualifikimet për Kampionatin Evropian për të rinj, shkruan . “Ne jemi komb që kemi kualitet në futboll. Në fillim kam thënë ...
Lajminet | 11-Jun-2019 23:06
Kosova U21 pas një paraqitje të mirë, ka mposhtur 3:1 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ Turqinë, në kualifikimet për Kampionatin Evropian për të rinj, shkruan . “Ne jemi komb që kemi kualitet në futboll. Në fillim kam thënë ...

Daku: Sonte Allahu ma shpërbleu agjërimin e muajit të Ramazanit
Sulmuesi i përfaqësueses shpresa të Kosovës, Mirlind Daku, ishte njëri ndër autorët e golave në fitoren 3:1 të “dardanëve” të rinj ndaj Turqisë, shkruan “infOSport.mk”. Futbollisti i Osijkeut pas përfundimit të ndeshjes ...
InfoSport.mk | 11-Jun-2019 23:04
Sulmuesi i përfaqësueses shpresa të Kosovës, Mirlind Daku, ishte njëri ndër autorët e golave në fitoren 3:1 të “dardanëve” të rinj ndaj Turqisë, shkruan “infOSport.mk”. Futbollisti i Osijkeut pas përfundimit të ndeshjes ...

Kosova U-21 mposht Turqinë 3 me 1 në “Fadil Vokrri” (VIDEO)
Atë që të hënën e bëri Përfaqësuesja A, kosovarët nën moshën 21 vjeçare e vazhduan një ditë më pas. Dardanët shkëlqyen në ballafaqim ndaj Turqisë, në kuadër të eliminatorëve për Europianin e vitit 2021. Arbenit Xhemajli ...
Koha.mk | 11-Jun-2019 22:55
Atë që të hënën e bëri Përfaqësuesja A, kosovarët nën moshën 21 vjeçare e vazhduan një ditë më pas. Dardanët shkëlqyen në ballafaqim ndaj Turqisë, në kuadër të eliminatorëve për Europianin e vitit 2021. Arbenit Xhemajli ...

?Prekazi: Koha është duke punuar për futbollin kosovar
Kosova U21 ka shënuar fitore e radhës ndaj Turqisë me rezultat 3 - 1.
Kosova Press | 11-Jun-2019 22:55
Kosova U21 ka shënuar fitore e radhës ndaj Turqisë me rezultat 3 - 1.

Trajneri i Turqisë: Kosova fitoi me plotë meritë
Kosova U21 ka mposhtur Turqinë U21 me rezultat 2 me 1.
Kosova Press | 11-Jun-2019 22:51
Kosova U21 ka mposhtur Turqinë U21 me rezultat 2 me 1.

Mirlind Daku: Allahu ma shpërbleu agjërimin e muajit të Ramazanit, shënova kundër Turqisë
Sulmuesi i Kosovës, Mirlind Daku realizoi gol në fitoren e Kosovës 3-1 kundër Turqisë, për grupmoshat U21. Ish lojtari i Llapit tha se kjo ishte si rezultat i shpërblimit që i bëri Zoti pas agjërimit të Ramazanit. ...
Zeri | 11-Jun-2019 22:40
Sulmuesi i Kosovës, Mirlind Daku realizoi gol në fitoren e Kosovës 3-1 kundër Turqisë, për grupmoshat U21. Ish lojtari i Llapit tha se kjo ishte si rezultat i shpërblimit që i bëri Zoti pas agjërimit të Ramazanit. ...

Shqipëria i kthehet fitores, triumfon ndaj Moldavisë
Kombëtarja shqiptare i është kthyer fitores pas humbjes 1:0 ndaj Islandës të shtunën, shkruan zeri.info Kuqezinjtë triumfuan 2:0 ndaj Moldavisë në ndeshjen e katërt të tyre në kuadër të grupit H të kualifikimeve për ...
Zeri | 11-Jun-2019 22:40
Kombëtarja shqiptare i është kthyer fitores pas humbjes 1:0 ndaj Islandës të shtunën, shkruan zeri.info Kuqezinjtë triumfuan 2:0 ndaj Moldavisë në ndeshjen e katërt të tyre në kuadër të grupit H të kualifikimeve për ...

Kosova U-21 leksion Turqisë, fitore e madhe për vendin e parë në grup
Kosova U-21 ka arritur të shënojë fitore të madhe ndaj bashkëmoshtarëve të tyre të Turqisë me rezultat 3-1. Një ndeshje shumë e mirë e djelmoshave tanë që kishin shumë raste. Ishte mbrojtësi Arbenit Xhemajli që në ...
Telegrafi | 11-Jun-2019 22:03
Kosova U-21 ka arritur të shënojë fitore të madhe ndaj bashkëmoshtarëve të tyre të Turqisë me rezultat 3-1. Një ndeshje shumë e mirë e djelmoshave tanë që kishin shumë raste. Ishte mbrojtësi Arbenit Xhemajli që në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved