ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/06/2019 05:32

Mbi 1 milion njerëz po protestojnë në Hong Kong

Mbi 1 milion njerëz po protestojnë në Hong Kong
Tensionohet situata në Hong Kong. Policia përdori gaz lotsjellës dhe shkopa gome kundër protestuesve që mësynë Parlamentin, mes zemërimit në rritje për një projektligj që lejon ekstradimin në Kinë. Protestuesit bllokuan ...
Indeks Online | 12-Jun-2019 13:31
Tensionohet situata në Hong Kong. Policia përdori gaz lotsjellës dhe shkopa gome kundër protestuesve që mësynë Parlamentin, mes zemërimit në rritje për një projektligj që lejon ekstradimin në Kinë. Protestuesit bllokuan ...

Ndërmarrësit e Hong Kongut kundërshtojnë Ligjin për Ekstradim në Kinë
Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër Ligjit të planifikuar të Ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht Ligjin. Ata kanë frikë për ekonominë. Në një hap të ...
Gazeta Ekonomia | 12-Jun-2019 13:03
Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër Ligjit të planifikuar të Ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht Ligjin. Ata kanë frikë për ekonominë. Në një hap të ...

Policia përdor plumba gome ndaj protestuesve në Hong Kong
Policia ka shtënë me plumba gome dhe ka lëshuar gaz lotsjellës në Hong Hong, teksa janë përshkallëzuar protestat rreth një projektligji të ri për ekstradim. Kjo ka qenë hera e parë në disa dekada që, policia e Hong ...
EkonomiaOnline | 12-Jun-2019 12:59
Policia ka shtënë me plumba gome dhe ka lëshuar gaz lotsjellës në Hong Hong, teksa janë përshkallëzuar protestat rreth një projektligji të ri për ekstradim. Kjo ka qenë hera e parë në disa dekada që, policia e Hong ...

Policia përdor plumba gome ndaj protestuesve në Hong Kong
Policia ka shtënë me plumba gome dhe ka lëshuar gaz lotsjellës në Hong Hong, teksa janë përshkallëzuar protestat rreth një projektligji të ri për ekstradim. Kjo ka qenë hera e parë në disa dekada që, policia e Hong ...
Radio Evropa e Lire | 12-Jun-2019 12:56
Policia ka shtënë me plumba gome dhe ka lëshuar gaz lotsjellës në Hong Hong, teksa janë përshkallëzuar protestat rreth një projektligji të ri për ekstradim. Kjo ka qenë hera e parë në disa dekada që, policia e Hong ...

Protestuesit mësyjnë Parlamentin në Hong Kong, përshkallëzohet dhuna
Tensionohet situata në Hong Kong. Policia përdori gaz lotsjellës dhe shkopa gome kundër protestuesve që mësynë Parlamentin, mes zemërimit në rritje për një projektligj që lejon ekstradimin në Kinë. Protestuesit bllokuan ...
Gazeta55 | 12-Jun-2019 12:44
Tensionohet situata në Hong Kong. Policia përdori gaz lotsjellës dhe shkopa gome kundër protestuesve që mësynë Parlamentin, mes zemërimit në rritje për një projektligj që lejon ekstradimin në Kinë. Protestuesit bllokuan ...

Ndërmarrësit e Hong Kongut kundërshtojnë Ligjin për Ekstradim në Kinë
Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër Ligjit të planifikuar të Ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht Ligjin. Ata kanë frikë për ekonominë. Në një hap të ...
EkonomiaOnline | 12-Jun-2019 11:22
Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër Ligjit të planifikuar të Ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht Ligjin. Ata kanë frikë për ekonominë. Në një hap të ...

Situatë e tensionuar në Hong Kong, protestuesit rrethojnë selinë qeveritare
Mijëra protestues dhe policë në Hong Kong janë të angazhuar në një protestë, ndërsa zemërimi rritet mbi një projekt-ligj që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës. Sot (të mërkurën) protestuesit, disa të veshur ...
EkonomiaOnline | 12-Jun-2019 11:08
Mijëra protestues dhe policë në Hong Kong janë të angazhuar në një protestë, ndërsa zemërimi rritet mbi një projekt-ligj që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës. Sot (të mërkurën) protestuesit, disa të veshur ...

Dhjetëra mijëra protestues kundër projekt-ligjit për ekstradimin në Hong Kong
Dhjetëra mijëra protestues në Hong Kong rrethuan të mërkurën legjislaturën e qytetit, duke e detyruar atë të shtyjë debatin e dytë mbi një projekt-ligj ekstradimi që do t’i dërgonte njerëzit në Kinën kontinentale për ...
ScanTv | 12-Jun-2019 10:50
Dhjetëra mijëra protestues në Hong Kong rrethuan të mërkurën legjislaturën e qytetit, duke e detyruar atë të shtyjë debatin e dytë mbi një projekt-ligj ekstradimi që do t’i dërgonte njerëzit në Kinën kontinentale për ...

Ndërmarrësit e Hong Kongut kundërshtojnë Ligjin për Ekstradim në Kinë
Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër Ligjit të planifikuar të Ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht Ligjin. Ata kanë frikë për ekonominë. Në një hap të ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 09:31
Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër Ligjit të planifikuar të Ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht Ligjin. Ata kanë frikë për ekonominë. Në një hap të ...

Ligji për ekstradimet në Kinë, mijëra protestues bllokojnë rrugët në Hong Kong
Mijëra protestues kanë pushtuar rrugët e Hong Kong-ut për të tretën ditë rresht duke kunërshtuar projektligjin që do të lejonte ekstradimet në territorin e Kinës. Protestuesit, një pjesë e të cilëve të veshur me helmeta ...
VizionPlus | 12-Jun-2019 08:44
Mijëra protestues kanë pushtuar rrugët e Hong Kong-ut për të tretën ditë rresht duke kunërshtuar projektligjin që do të lejonte ekstradimet në territorin e Kinës. Protestuesit, një pjesë e të cilëve të veshur me helmeta ...

Ekstradimi në Kinë, nisin protestat në Hong-Kong
Mijëra protestues dhe policë në Hong-Kong kanë dalë në protestë, kundër një projekt-ligji që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës. Sot, protestuesit, disa me maska dhe helmeta, kanë bllokuar rrugët kyçe ...
Dritare | 12-Jun-2019 10:42
Mijëra protestues dhe policë në Hong-Kong kanë dalë në protestë, kundër një projekt-ligji që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës. Sot, protestuesit, disa me maska dhe helmeta, kanë bllokuar rrugët kyçe ...

Hong Kong, protesta kundër projekt-ligj të ekstradimit në territorin e Kinës
Mijëra protestues dhe policë në Hong Kong janë të angazhuar në një protestë, ndërsa zemërimi rritet mbi një projekt-ligj që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës. Sot protestuesit, disa të veshur me maskë ...
RTSH | 12-Jun-2019 09:35
Mijëra protestues dhe policë në Hong Kong janë të angazhuar në një protestë, ndërsa zemërimi rritet mbi një projekt-ligj që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës. Sot protestuesit, disa të veshur me maskë ...

Sipërmarrësit e Hong Kongut të shqetësuar për ligjin e ekstradimit
Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër ligjit të planifikuar të ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht ligjin. Ata kanë frikë për ekonominë. Në një hap të ...
ABCNews | 12-Jun-2019 08:59
Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër ligjit të planifikuar të ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht ligjin. Ata kanë frikë për ekonominë. Në një hap të ...

Ligji për ekstradimin, qeveria e Hong Kongut sfidon protestuesit
Udhëheqësja e Hong Kongut, Carrie Lam, tha se nuk do të heqë dorë nga një ligj kontrovers që do të lejonte ekstradimin në Kinë, pavarësisht protestave. Të dielën, qindra-mijëra njerëz u mblodhën kundër ligjit, për të ...
VizionPlus | 10-Jun-2019 15:26
Udhëheqësja e Hong Kongut, Carrie Lam, tha se nuk do të heqë dorë nga një ligj kontrovers që do të lejonte ekstradimin në Kinë, pavarësisht protestave. Të dielën, qindra-mijëra njerëz u mblodhën kundër ligjit, për të ...

Hong Kong, protestuesit bllokojnë rrugët drejt ndërtesave qeveritare
Ende nuk ka mbaruar zemërimi hongkongas lidhur me miratimin e një ligji që do të lejonte ekstradimin në territorin kinez. Dhjetëra mijëra protestues janë përfshirë në protestat e reja në Hong Kong, ku përballë tyre po ...
Tesheshi | 12-Jun-2019 09:22
Ende nuk ka mbaruar zemërimi hongkongas lidhur me miratimin e një ligji që do të lejonte ekstradimin në territorin kinez. Dhjetëra mijëra protestues janë përfshirë në protestat e reja në Hong Kong, ku përballë tyre po ...

Sipërmarrësit e Hong Kongut të shqetësuar për ligjin e ekstradimit
Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër ligjit të planifikuar të ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht ligjin. Ata kanë frikë për ekonominë. Në një hap të ...
TV Klan | 12-Jun-2019 08:21
Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër ligjit të planifikuar të ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht ligjin. Ata kanë frikë për ekonominë. Në një hap të ...

Dita e tretë e protestave masive kundër ligjit për ekstradim në Hong Kong
Mijëra protestues kanë pushtuar rrugët e Hong Kong-ut për të tretën ditë rresht duke kunërshtuar projektligjin që do të lejonte ekstradimet në territorin e Kinës. Protestuesit, një pjesë e të cilëve të veshur me helmeta ...
Gazeta Express | 12-Jun-2019 08:59
Mijëra protestues kanë pushtuar rrugët e Hong Kong-ut për të tretën ditë rresht duke kunërshtuar projektligjin që do të lejonte ekstradimet në territorin e Kinës. Protestuesit, një pjesë e të cilëve të veshur me helmeta ...

Protestuesit rrethojnë qeverinë në Hong Kong
?Mijëra protestues dhe policë në Hong Kong janë të angazhuar në një protestë, ndërsa zemërimi rritet mbi një projektligj që do të lejonte ekstradimin në Kinë.
Kosova Press | 12-Jun-2019 08:36
?Mijëra protestues dhe policë në Hong Kong janë të angazhuar në një protestë, ndërsa zemërimi rritet mbi një projektligj që do të lejonte ekstradimin në Kinë.

Protesta masive në Hong Kong, shkak projektligji për ekstradim
Mijëra protestues dhe policia janë përfshirë në një përleshje në Hong Kong, për shkak të zemërimi mbi projektligjin që do të lejonte ekstradimin në Kinë. Protestuesit, disa prej tyre me maska dhe helmeta, kanë bllokuar ...
Arbresh | 12-Jun-2019 08:21
Mijëra protestues dhe policia janë përfshirë në një përleshje në Hong Kong, për shkak të zemërimi mbi projektligjin që do të lejonte ekstradimin në Kinë. Protestuesit, disa prej tyre me maska dhe helmeta, kanë bllokuar ...

Situata në Hong Kong, protestuesit rrethojnë selinë qeveritare
Mijëra protestues dhe policë në Hong Kong janë të angazhuar në një protestë, ndërsa zemërimi rritet mbi një projekt-ligj që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës. Sot (Të mërkurën) protestuesit, disa të veshur ...
Gazeta55 | 12-Jun-2019 08:11
Mijëra protestues dhe policë në Hong Kong janë të angazhuar në një protestë, ndërsa zemërimi rritet mbi një projekt-ligj që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës. Sot (Të mërkurën) protestuesit, disa të veshur ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved