ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/06/2019 20:38

Ky është kamerieri nga Kosova që Clinton tha se i ra në gjunjë

Ky është kamerieri nga Kosova që Clinton tha se i ra në gjunjë
Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka treguar para qytetarëve të Kosovës ngjarje emocionale që kanë të bëjnë me Kosovën. Ai i ka shprehur si ndër gjërat më të mrekullueshme në jetën e tij, duke përmendur si rast të ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 17:25
Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka treguar para qytetarëve të Kosovës ngjarje emocionale që kanë të bëjnë me Kosovën. Ai i ka shprehur si ndër gjërat më të mrekullueshme në jetën e tij, duke përmendur si rast të ...

Kjo është vajza nga Skenderaj që ka emrin Madeleine Albright (Video)
Për dallim nga qytetarë të shumtë që sot po kanë mundësi të takojnë ish-sekretaren amerikane Madeleine Albright meqë po qëndron në Kosovën në 20 vjetorin e çlirimit, është një tjetër vajzë që mban po të njëjtin emër e ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 17:25
Për dallim nga qytetarë të shumtë që sot po kanë mundësi të takojnë ish-sekretaren amerikane Madeleine Albright meqë po qëndron në Kosovën në 20 vjetorin e çlirimit, është një tjetër vajzë që mban po të njëjtin emër e ...

Albright: Edhe unë jam refugjate, jam krenare që jam këtu
Para pak minutave tek obelesku i ‘New Bornit’ u përurua busti i Ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Para të pranishmëve sekretarja Albright i ka falënderuar qytetarët e Kosovës për mikpritjen që i ...
Portalb | 12-Jun-2019 17:22
Para pak minutave tek obelesku i ‘New Bornit’ u përurua busti i Ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Para të pranishmëve sekretarja Albright i ka falënderuar qytetarët e Kosovës për mikpritjen që i ...

Përfundon vizita e Clintonit dedikuar lirisë së Kosovës (FOTO)
Ka përfunduar vizita e ish-Presidentit amerikan, Bill Clinton, me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Klan Kosova ka mësuar se pas takimit me Kryeparlamentarin Kadri Veseli, Bill Clinton është nisur drejt ...
Medial | 12-Jun-2019 17:21
Ka përfunduar vizita e ish-Presidentit amerikan, Bill Clinton, me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Klan Kosova ka mësuar se pas takimit me Kryeparlamentarin Kadri Veseli, Bill Clinton është nisur drejt ...

Zbulohet busti i ish-sekretares amerikane Madeleine Albright
Në qendër të Prishtinës në një shesh që mban emrin e ish-sekretares amerikane Medeleine Albright, të mërkurën u zbulua edhe busti i saj, në shenjë nderimi për rolin e zonjës Albright për çlirimin e Kosovës, 20 vjet më ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 17:17
Në qendër të Prishtinës në një shesh që mban emrin e ish-sekretares amerikane Medeleine Albright, të mërkurën u zbulua edhe busti i saj, në shenjë nderimi për rolin e zonjës Albright për çlirimin e Kosovës, 20 vjet më ...

Bill Clinton-it i dhurohet një plis
Gjatë “Ecjes për liri” që përfundoi me përurimin e bustit të ish-sekretares amerikane të shtetit Madeleine Albright, ish-presidenti Bill Clinton ka marrë një dhuratë të veçantë. Një i moshuar tentoi që t’ia vendosë në ...
AlbInfo | 12-Jun-2019 17:21
Gjatë “Ecjes për liri” që përfundoi me përurimin e bustit të ish-sekretares amerikane të shtetit Madeleine Albright, ish-presidenti Bill Clinton ka marrë një dhuratë të veçantë. Një i moshuar tentoi që t’ia vendosë në ...

Në prani të seketares Albright është zbuluar busti i saj
Është zbuluar busti i ish-sekretares së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine Albright. Me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë është zhvilluar ecje e personaliteteve të larta ...
PortaliOnline | 12-Jun-2019 17:21
Është zbuluar busti i ish-sekretares së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine Albright. Me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë është zhvilluar ecje e personaliteteve të larta ...

Prishtinë, Bill Clinton ka një mesazh për gruan e tij
Sot pasdite në bulevardin “Bill Clinton” në Prishtinë është zbuluar pllaka në afërsi të shtatores së ish presidentit amerikan Bill Clinton. Ai duke falënderuar popullin kosovar për pritjen që i kanë bërë dhe statujën ...
Alsat-M | 12-Jun-2019 17:21
Sot pasdite në bulevardin “Bill Clinton” në Prishtinë është zbuluar pllaka në afërsi të shtatores së ish presidentit amerikan Bill Clinton. Ai duke falënderuar popullin kosovar për pritjen që i kanë bërë dhe statujën ...

FOTO: Ky është kamerieri që i ra në gjunjë Clintonit për ta falënderuar për Kosovën
Arben Hysenaj nga Katundi i Ri i Pejës është shqiptari i Kosovës të cilin ish-presidenti amerikan, Bill Clinton e përmendi sot gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. ...
GazetaTema | 12-Jun-2019 16:53
Arben Hysenaj nga Katundi i Ri i Pejës është shqiptari i Kosovës të cilin ish-presidenti amerikan, Bill Clinton e përmendi sot gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. ...

Muharremi: ‘Busti i Madeleine Albright ngjanë me figurën e Titos’
Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madeleine Albright, ka arritur sot në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe më pas edhe nga krerët më të lartë të shtetit. Albright ka ...
TetovaSot | 12-Jun-2019 17:17
Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madeleine Albright, ka arritur sot në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe më pas edhe nga krerët më të lartë të shtetit. Albright ka ...

Bill Clinton ka një mesazh për Hillaryn nga Prishtina
Çaste më parë në bulevardin “Bill Clinton” në Prishtinë është zbuluar pllaka aty ku qëndron shtatorja e ish presidentit amerikan. Ai duke falënderuar popullin kosovar për pritjen që i kanë bërë dhe statujën që ia kanë ...
Gazeta Monitor | 12-Jun-2019 17:16
Çaste më parë në bulevardin “Bill Clinton” në Prishtinë është zbuluar pllaka aty ku qëndron shtatorja e ish presidentit amerikan. Ai duke falënderuar popullin kosovar për pritjen që i kanë bërë dhe statujën që ia kanë ...

Haradinaj: Paqen e bëjnë të guximshmit, ne guxojmë të pajtohemi
Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj tha se paqen e bëjnë të guximshmit dhe populli i Kosovës e ka ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 16:09
Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj tha se paqen e bëjnë të guximshmit dhe populli i Kosovës e ka ...

Bill Clinton largohet nga Kosova pas vizitës dy ditore
Pas vizitës dy ditore ish-presidenti, Bill Clinton është larguar nga Kosova. Takimin e fundit para se të largohej ne Aeroportin “Adem Jashari”, Clinton e pati më Kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli. Takimi 30 ...
Arbresh | 12-Jun-2019 17:16
Pas vizitës dy ditore ish-presidenti, Bill Clinton është larguar nga Kosova. Takimin e fundit para se të largohej ne Aeroportin “Adem Jashari”, Clinton e pati më Kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli. Takimi 30 ...

Dita e lirisë së Kosovës; Clinton dhe Albright në festën e madhe në Prishtinë
Kosova e shënoi në mënyrën më madhështore ditën e saj të lirisë: me ceremoni të shumta, por edhe emocionin e madh që ngjalli prania e ish presidentit amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretares së Shtetit Madeleine ...
Top Channel | 12-Jun-2019 15:22
Kosova e shënoi në mënyrën më madhështore ditën e saj të lirisë: me ceremoni të shumta, por edhe emocionin e madh që ngjalli prania e ish presidentit amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretares së Shtetit Madeleine ...

Festimet në Kosovë, Meta takim me Clinton dhe qytetarët
PRISHTINË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka marrë pjesë në festimet për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës ku kanë qenë të pranishëm edhe liderë të tjerë rajonalë e botërorë. Nuk mungon momenti nga takimi i Kreut të ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 14:03
PRISHTINË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka marrë pjesë në festimet për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës ku kanë qenë të pranishëm edhe liderë të tjerë rajonalë e botërorë. Nuk mungon momenti nga takimi i Kreut të ...

Meta dhe Rama bashkë por ‘të ndarë’, ja ç’ndodhi në Kosovë
PRISHTINË Festimet për nder të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës në Prishtinë kanë bërë bashkë sot kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Ilir Meta, të paktën për pak orë. Por edhe pse dy liderët më të lartë të shtetit ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 13:00
PRISHTINË Festimet për nder të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës në Prishtinë kanë bërë bashkë sot kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Ilir Meta, të paktën për pak orë. Por edhe pse dy liderët më të lartë të shtetit ...

Prishtinë: Clinton e Albright kryepersonazhe në “ecjen për liri”
Personalitetet e larta ndërkombëtare dhe vendore kanë ecur nëpër sheshet e Prishtinës. Me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë është zhvilluar ecje e personaliteteve të larta ...
PortaliOnline | 12-Jun-2019 17:16
Personalitetet e larta ndërkombëtare dhe vendore kanë ecur nëpër sheshet e Prishtinës. Me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë është zhvilluar ecje e personaliteteve të larta ...

Madeleine Albright nderohet me “Urdhrin e Lirisë” në Kosovë
Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë. Ajo i bëri këto komente pasi u dekorua me “Urdhrin e ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 11:19
Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë. Ajo i bëri këto komente pasi u dekorua me “Urdhrin e ...

Përvjetori/ Albright në Kosovë: Ndihem si në shtëpinë time
KOSOVË Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren amerikane, Madeline Albright. Kryeparlamentari ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë dhe ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 10:36
KOSOVË Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren amerikane, Madeline Albright. Kryeparlamentari ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë dhe ...

Klinton viziton Prishtinën. Ish presidenti në përvjetorin e hyrjes së NATO në Kosovë
Dy politikanët që i dhanë vulë përfundimit të luftës serbe, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe ish- sekretarja amerikane e shtetit, Madeline Albrigt kane arritur në Kosovë.
Top Channel | 11-Jun-2019 20:19
Dy politikanët që i dhanë vulë përfundimit të luftës serbe, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe ish- sekretarja amerikane e shtetit, Madeline Albrigt kane arritur në Kosovë.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved