ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/11/2019 19:47

Madeleine Albright nderohet me “Urdhrin e Lirisë” në Kosovë

Madeleine Albright nderohet me “Urdhrin e Lirisë” në Kosovë
Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë. Ajo i bëri këto komente pasi u dekorua me “Urdhrin e ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 11:19
Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë. Ajo i bëri këto komente pasi u dekorua me “Urdhrin e ...

Përvjetori/ Albright në Kosovë: Ndihem si në shtëpinë time
KOSOVË Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren amerikane, Madeline Albright. Kryeparlamentari ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë dhe ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 10:36
KOSOVË Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren amerikane, Madeline Albright. Kryeparlamentari ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë dhe ...

Kosova nderon Madeleine Albright me “Urdhrin e Lirisë”
Ish sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë. Ajo i bëri këto komente pasi u dekorua me “Urdhrin e ...
VizionPlus | 12-Jun-2019 11:44
Ish sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë. Ajo i bëri këto komente pasi u dekorua me “Urdhrin e ...

Klinton “bashkon” Metën me Ramën në Prishtinë, krerët e shtetit bashkë në festimet në Kosovë
Ilir Meta dhe Edi Rama mund të jenë duke kryqëzuar shpatat në Tiranë, por sot do jenë së bashku në Prishtinë. residenti dhe kryeministri janë nisur veç e veç sot në mëngjes drejt Kosovës, ku do të marrin pjesë në ...
GazetaTema | 12-Jun-2019 10:09
Ilir Meta dhe Edi Rama mund të jenë duke kryqëzuar shpatat në Tiranë, por sot do jenë së bashku në Prishtinë. residenti dhe kryeministri janë nisur veç e veç sot në mëngjes drejt Kosovës, ku do të marrin pjesë në ...

Wesley Clark: Dua ta shoh Kosovën në NATO
Ish-gjenerali i NATO-s, Wesley Clark tha se është përvojë e jashtëzakonshme për të kthimi në Kosovë për të parë demokracinë, presidentin, kuvendin, udhëheqjen dhe ekonominë e Kosovës krahasuar me kohën e tragjedisë 20 ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 11:33
Ish-gjenerali i NATO-s, Wesley Clark tha se është përvojë e jashtëzakonshme për të kthimi në Kosovë për të parë demokracinë, presidentin, kuvendin, udhëheqjen dhe ekonominë e Kosovës krahasuar me kohën e tragjedisë 20 ...

LIVE: Ceremonia zyrtare për shënimin e 20 Vjetorit të Hyrjes së Trupave të NATO-s në Kosovë (Video)
Në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë ka nisur ceremonia zyrtare për shënimin e kësaj date. Ceremonia po mbahet në sheshin “Skënderbeu”, ku përveç personaliteteve vendore, po marrin pjesë ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 11:08
Në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë ka nisur ceremonia zyrtare për shënimin e kësaj date. Ceremonia po mbahet në sheshin “Skënderbeu”, ku përveç personaliteteve vendore, po marrin pjesë ...

Pullë postare me figurën e ish-sekretares amerikane, Madeleine Albright
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim ish-sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeleine Albright. I pari i Qeverisë u shpreh falënderues ndaj ish-sekretares Albright për angazhimin e saj dhe SHBA-së ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 11:08
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim ish-sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeleine Albright. I pari i Qeverisë u shpreh falënderues ndaj ish-sekretares Albright për angazhimin e saj dhe SHBA-së ...

Veseli pret sekretaren Amerikane Albright, e falënderon për gjithçka që ka bërë për Kosovën
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur sot në një takim të veçant sekretaren Amerikane Madeline Albright të cilën e ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë dhe shtetndërtimin e ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 10:27
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur sot në një takim të veçant sekretaren Amerikane Madeline Albright të cilën e ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë dhe shtetndërtimin e ...

Albright: Kosova është vend i pavarur dhe si e tillë duhet të njihet
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeline Albright. Presidenti i ka ndarë medaljen “Urdhri i Lirisë”, sekretares Albright për kontributin e saj në lirinë dhe ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 10:16
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeline Albright. Presidenti i ka ndarë medaljen “Urdhri i Lirisë”, sekretares Albright për kontributin e saj në lirinë dhe ...

20-vjetori i Çlirimit të Kosovës, Albright: Ndihem si në shtëpinë time
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në një takim të veçantë ish-Sekretaren amerikane të Shtetit, Madeline Albright-in. Kryeparlamentari i ka shprehur ish-zyrtares së lartë amerikane falenderimet ...
Lapsi | 12-Jun-2019 11:01
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në një takim të veçantë ish-Sekretaren amerikane të Shtetit, Madeline Albright-in. Kryeparlamentari i ka shprehur ish-zyrtares së lartë amerikane falenderimet ...

Klinton viziton Prishtinën. Ish presidenti në përvjetorin e hyrjes së NATO në Kosovë
Dy politikanët që i dhanë vulë përfundimit të luftës serbe, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe ish- sekretarja amerikane e shtetit, Madeline Albrigt kane arritur në Kosovë.
Top Channel | 11-Jun-2019 20:19
Dy politikanët që i dhanë vulë përfundimit të luftës serbe, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe ish- sekretarja amerikane e shtetit, Madeline Albrigt kane arritur në Kosovë.

Veseli takohet me Albright
Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren Amerikane Madeline Albright të cilën e ka falënderuar për gjithçka që ShBA-ja kanë bërë për lirinë dhe shtetndërtimin e ...
TV Klan | 12-Jun-2019 10:27
Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren Amerikane Madeline Albright të cilën e ka falënderuar për gjithçka që ShBA-ja kanë bërë për lirinë dhe shtetndërtimin e ...

Meta takon pasdite partitë e opozitës, Rama fushatë në Lushnje
Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama do të jenë të pranishëm ditën e sotme në orën 11:00 në Kosovë në kuadër të festimeve për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës. Në këtë ceremoni do të marrë pjesë ...
ABCNews | 12-Jun-2019 10:20
Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama do të jenë të pranishëm ditën e sotme në orën 11:00 në Kosovë në kuadër të festimeve për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës. Në këtë ceremoni do të marrë pjesë ...

Bill Clinton në Kosovë: Krenar që isha president kur duhej dikush që do t’i kundërvihej spastrimit etnik
Ish presidenti amerikan, Bill Clinton, tha të martën në Prishtinë se Kosova meriton të anëtarësohet në Bashkimin Evropian dhe NATO, duke shprehur bindjen se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vazhdojnë përkrahjen e ...
GazetaTema | 11-Jun-2019 20:38
Ish presidenti amerikan, Bill Clinton, tha të martën në Prishtinë se Kosova meriton të anëtarësohet në Bashkimin Evropian dhe NATO, duke shprehur bindjen se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vazhdojnë përkrahjen e ...

Bill Clinton përshëndet një nga një musafirët në Sheshin “Skendërbeu”
Ish-presidenti i Shteteve të Bashkara të Amerikës, njeriu më i dashur i kosovarëve, Bill Clinton është në sheshin “Skenderbeu” në Prishtinë. Në shesh janë mbledhur qytetarë të shumtë të cilët presin ta përshëndesin atë ...
InFokusi | 12-Jun-2019 11:44
Ish-presidenti i Shteteve të Bashkara të Amerikës, njeriu më i dashur i kosovarëve, Bill Clinton është në sheshin “Skenderbeu” në Prishtinë. Në shesh janë mbledhur qytetarë të shumtë të cilët presin ta përshëndesin atë ...

Gjithçka në syrin e snajperistëve, siguri maksimale në Prishtinë
Forca të shumta të Njësisë Speciale janë duke e vëzhguar hapësirën ku do të mbahet ceremonia e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës nga NATO, raporton . Sigurimi i hapësirës po bëhet nga snajperitët e Policisë së Kosovës ...
Lajminet | 12-Jun-2019 11:42
Forca të shumta të Njësisë Speciale janë duke e vëzhguar hapësirën ku do të mbahet ceremonia e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës nga NATO, raporton . Sigurimi i hapësirës po bëhet nga snajperitët e Policisë së Kosovës ...

Edhe ish-presidenti kroat Stipe Mesiç në Kosovë
Kosova sot shënon 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATOS, ditën kur filloi çlirimi i Kosovës nga forcat serbe. Për të marrë pjesë në ceremoninë që është përgatitur për këtë rast, dje në Kosovë kanë arritur ish- ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 08:51
Kosova sot shënon 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATOS, ditën kur filloi çlirimi i Kosovës nga forcat serbe. Për të marrë pjesë në ceremoninë që është përgatitur për këtë rast, dje në Kosovë kanë arritur ish- ...

Snajperët kujdesen për sigurinë e Clinton-it, Albright-it e Clark-ut
Forcat të shumta të policisë janë angazhuar për të siguruar që vizita e presidentit amerikan Bill Clinton, ish-sekretares Madeleine Albright dhe gjeneralit Wesley Clark, të kalojë pa asnjë incident të mundshëm. Derisa ...
Gazeta Express | 12-Jun-2019 11:40
Forcat të shumta të policisë janë angazhuar për të siguruar që vizita e presidentit amerikan Bill Clinton, ish-sekretares Madeleine Albright dhe gjeneralit Wesley Clark, të kalojë pa asnjë incident të mundshëm. Derisa ...

Albright : Jam krenare për vajzat e vogla kosovare që e kanë emrin Madeline
Ish-sekretarja amerikane e Shtetit Madeleine Albright është pritur sot nga presidenti Hashim Thaçi, ndërkohë që Kosova feston 20-vjetorin e çlirimit. Gjatë konferencës për media ish-sekretarja e Shtetit tha se është ...
Zeri | 12-Jun-2019 11:40
Ish-sekretarja amerikane e Shtetit Madeleine Albright është pritur sot nga presidenti Hashim Thaçi, ndërkohë që Kosova feston 20-vjetorin e çlirimit. Gjatë konferencës për media ish-sekretarja e Shtetit tha se është ...

Wesley Clark: Dua të e shohë Kosvën në BE dhe NATO
Ish-gjenerali i forcave të NATO’s, Wesley Clark, është nderuar sot me çmimin “Urdhëri i Lirisë”, nga presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Me këtë rast Clark ka thënë disa fjalë. Ai ka falënderuar presidentin për çmimin e ...
Gazeta Express | 12-Jun-2019 11:40
Ish-gjenerali i forcave të NATO’s, Wesley Clark, është nderuar sot me çmimin “Urdhëri i Lirisë”, nga presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Me këtë rast Clark ka thënë disa fjalë. Ai ka falënderuar presidentin për çmimin e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved