ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/06/2019 05:11

Konstatim gjerman: bojkoti politik, si e kanë kthyer shqiptarët në sport

Konstatim gjerman: bojkoti politik, si e kanë kthyer shqiptarët në sport
Një delegacion parlamentar gjerman që po viziton Shqipërinë, përcolli mesazhin se zgjedhjet duhen të mbahen brenda afateve kushtetuese, thënë ndryshe më 30 qershor. Ndërsa sa i përket bojkotit të tyre nga dy parti ...
Tesheshi | 12-Jun-2019 16:22
Një delegacion parlamentar gjerman që po viziton Shqipërinë, përcolli mesazhin se zgjedhjet duhen të mbahen brenda afateve kushtetuese, thënë ndryshe më 30 qershor. Ndërsa sa i përket bojkotit të tyre nga dy parti ...

Deputetët gjermanë: Parlamenti nuk është pazar
Grupi i deputetëve të Bundestagut gjerman që ndodhen në Tiranë në kuadër të një turi rajonal i bënë thirrje partive politike të angazhohen për të punur për të mirën e popullit duke debatuar në parlament dhe jo të hedhin ...
Illyriapress | 12-Jun-2019 16:22
Grupi i deputetëve të Bundestagut gjerman që ndodhen në Tiranë në kuadër të një turi rajonal i bënë thirrje partive politike të angazhohen për të punur për të mirën e popullit duke debatuar në parlament dhe jo të hedhin ...

Delegacioni gjerman: Shqipëria duhet të jetë pjesë e BE
Delegacioni gjerman pasi ka mbërritur në Tiranë dhe ka zhvilluar takime me personazhe të politikës shqiptare, ka dalë në një konferencë për medie. Ai tha se, Shqipëria duhet të jetë pjesë e BE. Sipas delegacionit ...
Dritare | 12-Jun-2019 16:01
Delegacioni gjerman pasi ka mbërritur në Tiranë dhe ka zhvilluar takime me personazhe të politikës shqiptare, ka dalë në një konferencë për medie. Ai tha se, Shqipëria duhet të jetë pjesë e BE. Sipas delegacionit ...

Integrimi/ Delegacioni gjerman: Situata aktuale në vend, rol në vendimin e BE
Delegacioni gjerman në vendin tonë ka dalë në një konferencë për medie, ku ka diskutuar për krizën në Shqipëri. Ndërsa presidenti i shtetit, Ilir Meta zhdekretoi datën e zgjedhjeve, delegacioni tha se, ato duhet të ...
Dritare | 12-Jun-2019 16:01
Delegacioni gjerman në vendin tonë ka dalë në një konferencë për medie, ku ka diskutuar për krizën në Shqipëri. Ndërsa presidenti i shtetit, Ilir Meta zhdekretoi datën e zgjedhjeve, delegacioni tha se, ato duhet të ...

E PLOTË/ Delegacioni i deputetëve të Bundestagut “vulos” fatin e zgjedhjeve: Të bëhen më 30 Qershor, opozita e ka kthyer në sport bojkotimin e institucioneve
Delegacioni i deputetëve të Bundestagut që kryesohet nga Josip Juratovic dhe anëtarë të tjerë të Bundestag-ut mbajtën një konferencë për media ku dhanë mesazhe të qarta për krizën politike në Shqipëri. Kryetari i ...
GazetaTema | 12-Jun-2019 15:31
Delegacioni i deputetëve të Bundestagut që kryesohet nga Josip Juratovic dhe anëtarë të tjerë të Bundestag-ut mbajtën një konferencë për media ku dhanë mesazhe të qarta për krizën politike në Shqipëri. Kryetari i ...

Gjermanët “godasin” nga Tirana: Jo të gjithë në BE janë entuziastë për integrimin
Gjatë konferencës për shtyp në Shqipëri, Josip Juratoviç, kryesuesi i delegacionit të deputetëve gjermanë tha se situata aktuale do të luajë rol në vendimmarrjen e Bashkimit Europian. “Duke qenë se në pjesën më të madhe ...
Gazeta Express | 12-Jun-2019 15:46
Gjatë konferencës për shtyp në Shqipëri, Josip Juratoviç, kryesuesi i delegacionit të deputetëve gjermanë tha se situata aktuale do të luajë rol në vendimmarrjen e Bashkimit Europian. “Duke qenë se në pjesën më të madhe ...

Delegacioni gjerman: Të respektohet Kushtetuta, zgjedhjet të zhvillohen. Partitë të marrin pjesë nëse duan
TIRANË, 12 Qershor /MEDIAL-Gjergji Mima/ -“Nëse Kushtetuta parasheh që zgjedhjet duhen zhvilluar në një moment të caktuar kohor atëherë ato duhen zhvilluar në këtë moment kohor”, deklaroi sot Josip Juratovic Kryetar i ...
Medial | 12-Jun-2019 15:39
TIRANË, 12 Qershor /MEDIAL-Gjergji Mima/ -“Nëse Kushtetuta parasheh që zgjedhjet duhen zhvilluar në një moment të caktuar kohor atëherë ato duhen zhvilluar në këtë moment kohor”, deklaroi sot Josip Juratovic Kryetar i ...

Kriza/Delegacioni gjerman “shkund” politikën: Çfarë duhet të bëni
TIRANË Gjatë qëndrimit në Tiranë, delegacioni gjerman iu përgjigj interesit të medias për krizën dhe për përgjegjësitë që duhet të marrë klasa politike shqiptare. Në fjalën e tij, përfaqësuesi i delegacionit gjerman, ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 15:01
TIRANË Gjatë qëndrimit në Tiranë, delegacioni gjerman iu përgjigj interesit të medias për krizën dhe për përgjegjësitë që duhet të marrë klasa politike shqiptare. Në fjalën e tij, përfaqësuesi i delegacionit gjerman, ...

Kriza politike, delegacioni gjerman në Tiranë: Kushtetuta, baza e një vendi
Përfaqësuesit e delegacionit gjerman në një konferencë për mediat në Tiranë folën edhe për situatën politike në Shqipëri dhe zgjedhjet, duke ritheksuar se është Kushtetua ajo që përcakton se kur duhet të mbahet ky ...
Top Channel | 12-Jun-2019 14:52
Përfaqësuesit e delegacionit gjerman në një konferencë për mediat në Tiranë folën edhe për situatën politike në Shqipëri dhe zgjedhjet, duke ritheksuar se është Kushtetua ajo që përcakton se kur duhet të mbahet ky ...

“Bojkoti sport i dashur për shqiptarët, Kuvendi i shenjtë sa Kisha”
TIRANE Delegacioni gjerman i cili ndodhet për një vizitë zyrtare ne Tiranë, më në krye, kryetarin e Grupit Parlamentar (SPD), Josip Juratovic kritikoi bojkotin e parlamentit, për të cilin tha se ka të njëjtën shenjtëri ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 14:46
TIRANE Delegacioni gjerman i cili ndodhet për një vizitë zyrtare ne Tiranë, më në krye, kryetarin e Grupit Parlamentar (SPD), Josip Juratovic kritikoi bojkotin e parlamentit, për të cilin tha se ka të njëjtën shenjtëri ...

Kriza politike, delegacioni gjerman në Tiranë: Kushtetuta, baza e një vendi
Kriza politike, delegacioni gjerman në Tiranë: Kushtetuta, baza e një vendi Përfaqësuesit e delegacionit gjerman në një konferencë për mediat në Tiranë folën edhe për situatën politike në Shqipëri dhe zgjedhjet, duke ...
Klan Kosova | 12-Jun-2019 15:30
Kriza politike, delegacioni gjerman në Tiranë: Kushtetuta, baza e një vendi Përfaqësuesit e delegacionit gjerman në një konferencë për mediat në Tiranë folën edhe për situatën politike në Shqipëri dhe zgjedhjet, duke ...

Negociatat/ Delegacioni gjerman në Tiranë: Shqipëria duhet të jetë në BE
Përfaqësuesit e delegacionit gjerman në një konferencë për mediat në Tiranë theksuan se rajoni i Ballkanit dhe konkretisht Shqipëria, është pjesë e Evropës të saj dhe si e tillë duhet të jetë brenda BE-së.
Top Channel | 12-Jun-2019 14:45
Përfaqësuesit e delegacionit gjerman në një konferencë për mediat në Tiranë theksuan se rajoni i Ballkanit dhe konkretisht Shqipëria, është pjesë e Evropës të saj dhe si e tillë duhet të jetë brenda BE-së.

30 qershori, delegacioni gjerman: Partitë s’janë të detyruara të marrin pjesë në zgjedhje. Bojkoti i parlamentit do të thotë bojkot i demokracisë
Përfaqësuesit e delegoacionit gjerman gjatë vizitës në Tiranë në një konferencë për mediat theksuan se sa i përket 30 qershorit partitë s’janë të detyruara të marrin pjesë në zgjedhje. Më tej një nga pë faqësuesit e ...
GazetaTema | 12-Jun-2019 14:46
Përfaqësuesit e delegoacionit gjerman gjatë vizitës në Tiranë në një konferencë për mediat theksuan se sa i përket 30 qershorit partitë s’janë të detyruara të marrin pjesë në zgjedhje. Më tej një nga pë faqësuesit e ...

Negociatat/ Delegacioni gjerman: Shqipëria duhet të jetë në BE
Përfaqësuesit e delegacionit gjerman gjatë vizitës në Tiranë në një konferencë për mediat theksuan se rajoni i Gadishullit Ballkanik dhe konkretisht Shqipëria, është pjesë e oborrit të saj dhe si e tillë duhet të jetë ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 14:31
Përfaqësuesit e delegacionit gjerman gjatë vizitës në Tiranë në një konferencë për mediat theksuan se rajoni i Gadishullit Ballkanik dhe konkretisht Shqipëria, është pjesë e oborrit të saj dhe si e tillë duhet të jetë ...

Delegacioni gjerman ‘shuplakë’ Metës: Të respektohet Kushtetuta, zgjedhjet do zhvillohen
Delegacioni i deputetëve të Bundestagut përbëhej që kryesohet nga Josip Juratovic, anëtar i Bundestag-ut dhe Kryetar i Grupit Parlamentar (SPD), Renata Alt, anëtare e Bundestag-ut dhe zv/kryetare e Grupit Parlamentar ...
Lexo | 12-Jun-2019 15:23
Delegacioni i deputetëve të Bundestagut përbëhej që kryesohet nga Josip Juratovic, anëtar i Bundestag-ut dhe Kryetar i Grupit Parlamentar (SPD), Renata Alt, anëtare e Bundestag-ut dhe zv/kryetare e Grupit Parlamentar ...

Përfaqësuesi i delegacionit gjerman: Problemet nuk zgjidhen në rrugë
Përfaqësuesi i delegacionit gjerman, Josip Juratovic i pyetur nëse Shqipëria rrezikon një konflikt apo përplasje civile në 30 qershor, zyrtari gjerman pohoi se kjo nuk është në dorën e tij, por në dorë të qytetarëve ...
Lapsi | 12-Jun-2019 15:22
Përfaqësuesi i delegacionit gjerman, Josip Juratovic i pyetur nëse Shqipëria rrezikon një konflikt apo përplasje civile në 30 qershor, zyrtari gjerman pohoi se kjo nuk është në dorën e tij, por në dorë të qytetarëve ...

30 qershori, delegacioni gjerman: Partitë s’janë të detyruara të marrin pjesë në zgjedhje
Përfaqësuesit e delegoacionit gjerman gjatë vizitës në Tiranë në një konferencë për mediat theksuan se sa i përket 30 qershorit partitë s’janë të detyruara të marrin pjesë në zgjedhje. “Si parlamentarë të Bundestagut që ...
GazetaTema | 12-Jun-2019 14:37
Përfaqësuesit e delegoacionit gjerman gjatë vizitës në Tiranë në një konferencë për mediat theksuan se sa i përket 30 qershorit partitë s’janë të detyruara të marrin pjesë në zgjedhje. “Si parlamentarë të Bundestagut që ...

Diplomati kroat–Ruçit: Mbështesim anëtarësimin e Shqipërisë në BE
Kryetari i Grupit Parlamentar shqiptar Gramoz Ruçi ka zhvilluar një takim me delegacionin parlamentar kroat. Kryetari i Komisionit të Punëve të Jashtme, z. Miro Kovac, nënvizoi se Kroacia ka qenë dhe do të jetë në ...
BalkanWeb | 11-Jun-2019 19:37
Kryetari i Grupit Parlamentar shqiptar Gramoz Ruçi ka zhvilluar një takim me delegacionin parlamentar kroat. Kryetari i Komisionit të Punëve të Jashtme, z. Miro Kovac, nënvizoi se Kroacia ka qenë dhe do të jetë në ...

Juratoviç – Ruçit: Shqipëria në BE, prioritet i Bundestagut
TIRANË Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi zhvilloi një takim me delegacionin e Bundestagut gjerman. Anëtari i Bundestagut Josip Juratoviç tha se Shqipëria në BE është prioritet i Bundestagut. Ai shtoi se është i ...
BalkanWeb | 11-Jun-2019 17:30
TIRANË Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi zhvilloi një takim me delegacionin e Bundestagut gjerman. Anëtari i Bundestagut Josip Juratoviç tha se Shqipëria në BE është prioritet i Bundestagut. Ai shtoi se është i ...

Delegacioni gjerman: Zgjedhjet të zhvillohen në atë moment kur e parasheh Kushtetuta
Delegacioni gjerman është duke zhvilluar një konferencë për mediat, ku flitet për situatën aktuale në Shqipëri, atë politike, si dhe mundësinë për çeljen e negociatave me BE. Gjatë fjalës së tij, Josip Juratovic, ...
Lapsi | 12-Jun-2019 15:22
Delegacioni gjerman është duke zhvilluar një konferencë për mediat, ku flitet për situatën aktuale në Shqipëri, atë politike, si dhe mundësinë për çeljen e negociatave me BE. Gjatë fjalës së tij, Josip Juratovic, ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved