ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/09/2019 18:00

KQZ mblidhet pa kryetarin, 5 anëtarët me truprojë nga njësia speciale

KQZ mblidhet pa kryetarin, 5 anëtarët me truprojë nga njësia speciale
TIRANË Pesë anëtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve iu është vendosur truprojë nga Njësia Speciale e Policisë. Me sa duket situata e tensionuar politike dhe dalja e KQZ kundër Presidentit të Republikës ka sjellë ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 13:32
TIRANË Pesë anëtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve iu është vendosur truprojë nga Njësia Speciale e Policisë. Me sa duket situata e tensionuar politike dhe dalja e KQZ kundër Presidentit të Republikës ka sjellë ...

Zgjedhjet/ Politika “zien” nga debati, KQZ vijon punën
TIRANË Palët politike në vend janë shumë larg gjetjes së dialogut, ndërsa kreu i shtetit tashmë ka zhdekretuar datën për zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Por edhe pse debati është prezent dhe palët akuzojnë njëra ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 11:48
TIRANË Palët politike në vend janë shumë larg gjetjes së dialogut, ndërsa kreu i shtetit tashmë ka zhdekretuar datën për zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Por edhe pse debati është prezent dhe palët akuzojnë njëra ...

Meta e përmendi si mbështetës për ç’dekretimin e 30 qershorit, ja si e rrëzon presidentin- precedenti “Moisiu” i 2007-s
Nga Ylli Pata Ilir Meta, në dekretin e tij presidencial për të anuluar zjedhjet e 30 qershorit, por edhe analistë opozitarë në panelet televizive, përmendin si mbështetje dhe precedent ligjor të anulimit të “lojës ...
GazetaTema | 12-Jun-2019 12:21
Nga Ylli Pata Ilir Meta, në dekretin e tij presidencial për të anuluar zjedhjet e 30 qershorit, por edhe analistë opozitarë në panelet televizive, përmendin si mbështetje dhe precedent ligjor të anulimit të “lojës ...

Meta në konflikt interesi, neni 108 nxjerr nul dekretin e Presidentit. Shtyrja e zgjedhjeve i shërben bashkëshortes së tij
Presidenti Ilir Meta prej dy ditësh në daljet para mediave ka deklaruar se mbron Kushtetutën, duke pretenduar se me shtyrjen e zgjedhjeve po mbron të drejtat e qytetarëve. Madje nxjerr një Kushtetutë-print, duke ftuar ...
GazetaTema | 12-Jun-2019 09:32
Presidenti Ilir Meta prej dy ditësh në daljet para mediave ka deklaruar se mbron Kushtetutën, duke pretenduar se me shtyrjen e zgjedhjeve po mbron të drejtat e qytetarëve. Madje nxjerr një Kushtetutë-print, duke ftuar ...

Shfuqizimi i 30 qershorit, dekreti i Ilir Metës botohet në Fletoren Zyrtare
Ka hyrë në fuqi vendimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale.
Top Channel | 11-Jun-2019 17:49
Ka hyrë në fuqi vendimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale.

PS-ja tërhiqet nga shkarkimi i Presidentit, të reflektojë
Draft-rezoluta e PS-së për Metën, socialistët tërhiqen nga shkarkimi: Presidenti të reflektojë! Mazhoranca ka ndryshuar qëndrim në lidhje me rezolutën që do të paraqiste në parlament për shkarkimin e presidentit Ilir ...
Telegraf | 12-Jun-2019 11:22
Draft-rezoluta e PS-së për Metën, socialistët tërhiqen nga shkarkimi: Presidenti të reflektojë! Mazhoranca ka ndryshuar qëndrim në lidhje me rezolutën që do të paraqiste në parlament për shkarkimin e presidentit Ilir ...

Ylli Manjani: Kushdo që vijon të refuzojë një akt kushtetues të Presidentit duhet të merret menjëherë në përgjegjësi penale.
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, reagon sërish lidhur me dekretin e presidentit Ilir Meta, që anullon 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale. Sipas Manjanit, tani që dekreti presidencial është edhe në ...
Telegraf | 11-Jun-2019 23:23
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, reagon sërish lidhur me dekretin e presidentit Ilir Meta, që anullon 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale. Sipas Manjanit, tani që dekreti presidencial është edhe në ...

Botohet në Fletoren Zyrtare dekreti për shfuqizimi e zgjedhjeve
Vendimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale ka hyrë në fuqi. Dekreti i presidentit Meta me numër 11199, i datës 10.6.2019 është publikuar këtë të martë në ...
VizionPlus | 11-Jun-2019 19:12
Vendimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale ka hyrë në fuqi. Dekreti i presidentit Meta me numër 11199, i datës 10.6.2019 është publikuar këtë të martë në ...

Presidenti nuk mund të shkarkohet nga parlamenti, shkarkimin e vendos Gjykata Kushtetuese
Nga Shefqet Muçi Problemet juridike janë gjithmonë të lidhura ngushtësisht me problemet politike dhe ato sociale. Përsa i përket vendimit të Presidentit të Republikës do i takonta ta gjykonte një organ kompetent. Por në ...
GazetaTema | 11-Jun-2019 12:45
Nga Shefqet Muçi Problemet juridike janë gjithmonë të lidhura ngushtësisht me problemet politike dhe ato sociale. Përsa i përket vendimit të Presidentit të Republikës do i takonta ta gjykonte një organ kompetent. Por në ...

Botohet në Fletoren Zyrtare, hyn në fuqi dekreti i Presidentit/ Nuk ka zgjedhje më 30 qershor
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar dje anullimin e zgjedhjeve lokale më 30 qershor, ndërsa sot në fletoren zyrtare është botuar dekreti i tij. Kjo do të thotë se zgjedhje më 30 qershor nuk do të ketë dhe çdo institucion ...
Telegraf | 11-Jun-2019 18:35
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar dje anullimin e zgjedhjeve lokale më 30 qershor, ndërsa sot në fletoren zyrtare është botuar dekreti i tij. Kjo do të thotë se zgjedhje më 30 qershor nuk do të ketë dhe çdo institucion ...

PS u shkruan ambasadorëve për të mbrojtur KQZ-në kundër dekretit të Presidentit
Nga Vincent Van Gerven Oei Partia Socialiste ka hartuar një dokument për përfaqësuesit e huaj, me të cilin mbron si të drejtë vendimin e KQZ-së për të mos njohur dekretin e Presidentit Meta për anullimin e zgjedhjeve ...
Telegraf | 11-Jun-2019 17:06
Nga Vincent Van Gerven Oei Partia Socialiste ka hartuar një dokument për përfaqësuesit e huaj, me të cilin mbron si të drejtë vendimin e KQZ-së për të mos njohur dekretin e Presidentit Meta për anullimin e zgjedhjeve ...

Dekreti i Presidentit: Shuarja e shkallës së lartë të gjyqësorit e bën të pasfidueshëm
Dekreti i Presidentit Meta për anullimin e datës së zgjedhjeve ka ngjallur debat mbi kushtetueshmërinë apo ligjshmërinë e tij dhe për rrjedhojë zbatueshmërinë e tij. Për t’i bërë gjërat edhe më të ndërlikuara, tashmë ka ...
Telegraf | 11-Jun-2019 16:59
Dekreti i Presidentit Meta për anullimin e datës së zgjedhjeve ka ngjallur debat mbi kushtetueshmërinë apo ligjshmërinë e tij dhe për rrjedhojë zbatueshmërinë e tij. Për t’i bërë gjërat edhe më të ndërlikuara, tashmë ka ...

PS apel Metës: Reflekto! Rezoluta asnjë fjalë për shkarkimin
Ndryshe nga qendrimi publik i Partise Socialiste nje dite me pare, se kishin nisur procedurat per shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, dokumenti zyrtar i depozituar ne Kuvend, duket se eshte shume larg ketij akti. Ne ...
VizionPlus | 11-Jun-2019 14:19
Ndryshe nga qendrimi publik i Partise Socialiste nje dite me pare, se kishin nisur procedurat per shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, dokumenti zyrtar i depozituar ne Kuvend, duket se eshte shume larg ketij akti. Ne ...

KQZ vijon mbledhjet vetëm me përfaqësuesit e PS, nuk njihet dekreti i Metës
Katër anëtarët e zgjedhur nga Partia Socialiste në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Zv. Kryetari, Denar Biba dhe anëtarët: Bledar Skënderi, Edlira Jorgaqi dhe Rezarta Bitri, kanë thirrur zhvillimin e një ...
Lapsi | 12-Jun-2019 11:59
Katër anëtarët e zgjedhur nga Partia Socialiste në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Zv. Kryetari, Denar Biba dhe anëtarët: Bledar Skënderi, Edlira Jorgaqi dhe Rezarta Bitri, kanë thirrur zhvillimin e një ...

E PLOTË: Zbulohet draft-rezoluta e PS-së, për shkarkimin e Ilir Metës
Zbulohet Draft Rezoluta e Partisë Socialiste për shkarkimin e presidentit të Republikës Ilir Meta, pasi ky i fundit vendosi të shfuqizonte dekretin që përcaktonte mbajtjen e zgjedhjeve lokale më 30 qershor. Në këtë ...
GazetaTema | 11-Jun-2019 11:34
Zbulohet Draft Rezoluta e Partisë Socialiste për shkarkimin e presidentit të Republikës Ilir Meta, pasi ky i fundit vendosi të shfuqizonte dekretin që përcaktonte mbajtjen e zgjedhjeve lokale më 30 qershor. Në këtë ...

Shkarkimi i presidentit/ Zbulohet draft-rezoluta që do miratohet të enjten
Zbulohet draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve.
Top Channel | 11-Jun-2019 11:15
Zbulohet draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve.

“Akti i Presidentit i paprecedentë”, zbulohet rezoluta në Kuvend
Parlamenti pritet të mblidhet të enjten për të nisur procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. “BalkanWeb” zbardh draft rezolutën e cila pritet të miratohet në përfundim të seancës, që do i paraprijë një debati ...
BalkanWeb | 11-Jun-2019 11:13
Parlamenti pritet të mblidhet të enjten për të nisur procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. “BalkanWeb” zbardh draft rezolutën e cila pritet të miratohet në përfundim të seancës, që do i paraprijë një debati ...

Anulimi i 30 qershorit, vendimi i Metës botohet në Fletoren Zyrtare
Vendimi i Ilir Metës për të cdekretuar 30 qershorin si datë të mbajtjes së zgjedhjeve lokale është botuar në Fletoren Zyrtare. Kjo do të thotë se vendimi hyn në fuqi menjëherë. Nga ana tjetër mazhoranca shprehet se nuk ...
Lapsi | 11-Jun-2019 19:28
Vendimi i Ilir Metës për të cdekretuar 30 qershorin si datë të mbajtjes së zgjedhjeve lokale është botuar në Fletoren Zyrtare. Kjo do të thotë se vendimi hyn në fuqi menjëherë. Nga ana tjetër mazhoranca shprehet se nuk ...

Zyrtarisht: Anulohen zgjedhjet e 30 qershorit/ Zbardhen argumentet për shtyrjen e datës së zgjedhjeve vendore. Rrezikonte konflikt civil e social dhe përjashtonte pjesëmarrjen e qytetarëve. Flasin Nishani, Bylykbashi, Av. Goxhaj dhe Gjoça
Ish-Presidenti Nishani: Meta është interpretuesi i parë i Kushtetutës, s’mund ta gjykojnë Ish-Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka komentuar, situatën e fundit politikë ne vend, ku Presidenti Ilir Meta çdekretoi ...
Telegraf | 11-Jun-2019 12:13
Ish-Presidenti Nishani: Meta është interpretuesi i parë i Kushtetutës, s’mund ta gjykojnë Ish-Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka komentuar, situatën e fundit politikë ne vend, ku Presidenti Ilir Meta çdekretoi ...

Zbardhet projekt- rezoluta e PS për shkarkimin e Metës
mapo.al Zbardhet projekt- rezoluta e PS për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. MAPO ka siguruar dokumentin ku theksohet se sipas Kodit Zgjedhor, Presidenti nuk mund të anulojë zgjedhjet. “ Akti i Metës ...
Mapo | 11-Jun-2019 11:19
mapo.al Zbardhet projekt- rezoluta e PS për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. MAPO ka siguruar dokumentin ku theksohet se sipas Kodit Zgjedhor, Presidenti nuk mund të anulojë zgjedhjet. “ Akti i Metës ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved