ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/06/2019 02:42

Institucionet kulturore shënojnë 20-vjetorin e Çlirimit

Institucionet kulturore shënojnë 20-vjetorin e Çlirimit
Me një koncert të mbajtur në sallën kulturore “Bogdanpolis” të katedrales “Nëna Tereza”, në mungesë të sallës koncertale, në Prishtinë Filarmonia e Kosovës shënoi 20-vjetorin e Çlirimit të Kosovës. Në kuadër të shënimit ...
Zeri | 12-Jun-2019 10:04
Me një koncert të mbajtur në sallën kulturore “Bogdanpolis” të katedrales “Nëna Tereza”, në mungesë të sallës koncertale, në Prishtinë Filarmonia e Kosovës shënoi 20-vjetorin e Çlirimit të Kosovës. Në kuadër të shënimit ...

Sot premiera e baletit “O moj Shqipëri”
Baleti Kombëtar i Kosovës, me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, sot në ora 20:00 do të shfaq premierën “O moj Shqipëri”, nën koreografinë e Pëllumb Agalliut. “Është ndarë në tri pjesë; pjesa e parë është ...
Telegrafi | 11-Jun-2019 11:05
Baleti Kombëtar i Kosovës, me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, sot në ora 20:00 do të shfaq premierën “O moj Shqipëri”, nën koreografinë e Pëllumb Agalliut. “Është ndarë në tri pjesë; pjesa e parë është ...

Çeku: Nëse nuk do të ndërhynte NATO, do të ishim ende në luftë me Serbinë
Ish-komandanti i UÇK’së, më pas dhe TMK’së, Agim Çeku, i ftuar në emisionin e T7, ka folur për rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, shkruan Gazeta Express. Ai ka thënë se në rast se nuk do të ndërhynte NATO-ja, ...
Zeri | 11-Jun-2019 17:56
Ish-komandanti i UÇK’së, më pas dhe TMK’së, Agim Çeku, i ftuar në emisionin e T7, ka folur për rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, shkruan Gazeta Express. Ai ka thënë se në rast se nuk do të ndërhynte NATO-ja, ...

“O moj Shqipëri” luhet në Kosovë në 20-vjetorin e Çlirimit
Shfaqja “O moj Shqipëri” është premiera që kthen në Baletin Kombëtar të Kosovës koreografin e mirënjohur shqiptar Pullumb Agalliun. Për të shënuar 20-vjetorin e Çlirimit të Kosovës, Agalliu tematikën e kësaj shfaqjeje e ...
Zeri | 11-Jun-2019 09:56
Shfaqja “O moj Shqipëri” është premiera që kthen në Baletin Kombëtar të Kosovës koreografin e mirënjohur shqiptar Pullumb Agalliun. Për të shënuar 20-vjetorin e Çlirimit të Kosovës, Agalliu tematikën e kësaj shfaqjeje e ...

Premiera “O moj Shqipëri” shfaqet në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës
Baleti Kombëtar i Kosovës në kuadër të festimeve zyrtare, me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, nesër do të shfaq premierën “O moj Shqipëri”, nën koreografinë e koreografit Pëllumb Agalliu. Për këtë premierë e ...
Indeks Online | 10-Jun-2019 15:12
Baleti Kombëtar i Kosovës në kuadër të festimeve zyrtare, me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, nesër do të shfaq premierën “O moj Shqipëri”, nën koreografinë e koreografit Pëllumb Agalliu. Për këtë premierë e ...

Premiera “O moj Shqipëri” shfaqet në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës
Baleti Kombëtar i Kosovës në kuadër të festimeve zyrtare, me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, nesër do të shfaq premierën “O moj Shqipëri”, nën koreografinë e koreografit Pëllumb Agalliu.
Kosova Press | 10-Jun-2019 14:28
Baleti Kombëtar i Kosovës në kuadër të festimeve zyrtare, me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, nesër do të shfaq premierën “O moj Shqipëri”, nën koreografinë e koreografit Pëllumb Agalliu.

“Oj moj Shqipëri” shfaqja e Baletit të Kosovës, për nder të Ditës së Çlirimit
Baleti Kombëtar i Kosovës ka dhënë detaje rreth premierës së shfaqjes, “O moj Shqipëri”, raporton EkonomiaOnline. Ushtruesi i Detyrës së drejtorit të Baletit Kombëtar, Sinan Kajtazi në një konferencë për media tha së ...
EkonomiaOnline | 10-Jun-2019 14:07
Baleti Kombëtar i Kosovës ka dhënë detaje rreth premierës së shfaqjes, “O moj Shqipëri”, raporton EkonomiaOnline. Ushtruesi i Detyrës së drejtorit të Baletit Kombëtar, Sinan Kajtazi në një konferencë për media tha së ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved