ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/06/2019 20:38

Huthinjtë e Jemenit, raketë drejt aeroportit saudit; raportohen të plagosur

Huthinjtë e Jemenit, raketë drejt aeroportit saudit; raportohen të plagosur
Të paktën 26 persona janë plagosur pasi aeroporti Abha i Arabisë Saudite u godit nga një raketë, që mendohet se ka ardhur nga rebelet jemenas të Huthive. Raketa goditi dhe shkatërroi pjesërisht pjesën hyrëse të ...
Tesheshi | 12-Jun-2019 16:22
Të paktën 26 persona janë plagosur pasi aeroporti Abha i Arabisë Saudite u godit nga një raketë, që mendohet se ka ardhur nga rebelet jemenas të Huthive. Raketa goditi dhe shkatërroi pjesërisht pjesën hyrëse të ...

Sulmohet me raketë aeroporti në Arabinë Saudite, plagosen 26 persona
26 persona kanë mbetur të plagosur pasi një raketë e lëshuar nga rebelet “huthi” ne Jemen, goditi një aeroport në jugperëndim të Arabisë Saudite. Të plagosurit janë të gjithë civilë, mes tyre edhe 3 gra e 2 fëmijë. ...
VizionPlus | 12-Jun-2019 15:23
26 persona kanë mbetur të plagosur pasi një raketë e lëshuar nga rebelet “huthi” ne Jemen, goditi një aeroport në jugperëndim të Arabisë Saudite. Të plagosurit janë të gjithë civilë, mes tyre edhe 3 gra e 2 fëmijë. ...

Arabia Saudite konfirmon sulmin ndaj aeroportit Abha
Koalicioni i udhëhequr nga Arabia Saudite konfirmoi sulmin e rebelëve jemenas Huthi ndaj Aeroportit Ndërkombëtar në jug të Arabisë Saudite, transmeton Anadolu Agency (AA). “Një raketë e armikut ra mëngjesin e hershëm të ...
Shenja | 12-Jun-2019 15:01
Koalicioni i udhëhequr nga Arabia Saudite konfirmoi sulmin e rebelëve jemenas Huthi ndaj Aeroportit Ndërkombëtar në jug të Arabisë Saudite, transmeton Anadolu Agency (AA). “Një raketë e armikut ra mëngjesin e hershëm të ...

Arabia Saudite konfirmon sulmin mbi aeroportin e saj, 26 persona të plagosur deri tani
Koalicioni i udhëhequr nga Arabia Saudite konfirmoi sulmin e rebelëve jemenas Huthi ndaj Aeroportit Ndërkombëtar në jug të Arabisë Saudite, shkruan Anadolu Agency (AA). “Një raketë e armikut ra mëngjesin e hershëm të së ...
Gazeta Observer | 12-Jun-2019 15:00
Koalicioni i udhëhequr nga Arabia Saudite konfirmoi sulmin e rebelëve jemenas Huthi ndaj Aeroportit Ndërkombëtar në jug të Arabisë Saudite, shkruan Anadolu Agency (AA). “Një raketë e armikut ra mëngjesin e hershëm të së ...

Arabia Saudite konfirmon sulmin mbi aeroportin e saj, 26 persona të plagosur deri tani
Koalicioni i udhëhequr nga Arabia Saudite konfirmoi sulmin e rebelëve jemenas Huthi ndaj Aeroportit Ndërkombëtar në jug të Arabisë Saudite, shkruan Anadolu Agency (AA), transmeton Gazeta Express. “Një raketë e armikut ...
Gazeta Express | 12-Jun-2019 14:52
Koalicioni i udhëhequr nga Arabia Saudite konfirmoi sulmin e rebelëve jemenas Huthi ndaj Aeroportit Ndërkombëtar në jug të Arabisë Saudite, shkruan Anadolu Agency (AA), transmeton Gazeta Express. “Një raketë e armikut ...

Rebelët huthi sulmojnë me raketë një aeroport saudit
Të paktën 26 civilë janë plagosur në një sulm me raketë nga lëvizja e rebelëve huthi në Jemen, në një aeroport në jug-perëndim të Arabisë Saudite, ka raportuar media shtetërore. Tri gra dhe dy fëmijë kanë qenë në mesin ...
Radio Evropa e Lire | 12-Jun-2019 14:25
Të paktën 26 civilë janë plagosur në një sulm me raketë nga lëvizja e rebelëve huthi në Jemen, në një aeroport në jug-perëndim të Arabisë Saudite, ka raportuar media shtetërore. Tri gra dhe dy fëmijë kanë qenë në mesin ...

Rebelët huthi sulmojnë me raketë një aeroport saudit
Të paktën 26 civilë janë plagosur në një sulm me raketë nga lëvizja e rebelëve huthi në Jemen, në një aeroport në jug-perëndim të Arabisë Saudite, ka raportuar media shtetërore. Tri gra dhe dy fëmijë kanë qenë në mesin ...
Gazeta Observer | 12-Jun-2019 14:24
Të paktën 26 civilë janë plagosur në një sulm me raketë nga lëvizja e rebelëve huthi në Jemen, në një aeroport në jug-perëndim të Arabisë Saudite, ka raportuar media shtetërore. Tri gra dhe dy fëmijë kanë qenë në mesin ...

Arabia Saudite konfirmoi se është sulmuar me raketë aeroporti i tyre, 26 të plagosur
Koalicioni i udhëhequr nga Arabia Saudite konfirmoi sulmin e rebelëve jemenas Huthi ndaj Aeroportit Ndërkombëtar në jug të Arabisë Saudite, transmeton Anadolu Agency (AA). “Një raketë e armikut ra mëngjesin e hershëm ...
Portalb | 12-Jun-2019 14:03
Koalicioni i udhëhequr nga Arabia Saudite konfirmoi sulmin e rebelëve jemenas Huthi ndaj Aeroportit Ndërkombëtar në jug të Arabisë Saudite, transmeton Anadolu Agency (AA). “Një raketë e armikut ra mëngjesin e hershëm ...

Rebelët e Jemenit sulmojnë aeroportin e Arabisë Saudite
Kanali televiziv jemenas Al-Masirah ka raportuar që rebelët Houthi kanë kryer një sulm mbi aeroportin Abha në Arabisë Saudite. Koalicioni i udhëhequr nga sauditët konfirmoi që 26 persona janë lënduar si rezultat i ...
Arbresh | 12-Jun-2019 11:50
Kanali televiziv jemenas Al-Masirah ka raportuar që rebelët Houthi kanë kryer një sulm mbi aeroportin Abha në Arabisë Saudite. Koalicioni i udhëhequr nga sauditët konfirmoi që 26 persona janë lënduar si rezultat i ...

Sulmohet me raketë Aeroporti Abha i Arabisë Saudite, disa të plagosur
Të paktën 26 persona janë plagosur pasi aeroporti Abha i Arabisë Saudite u godit nga një raketë. Raketat mendohet se janë nisur nga grupi Houthi i Jemenit dhe goditën sallën e hyrjeve në aeroport në jugperëndim të ...
EkonomiaOnline | 12-Jun-2019 11:47
Të paktën 26 persona janë plagosur pasi aeroporti Abha i Arabisë Saudite u godit nga një raketë. Raketat mendohet se janë nisur nga grupi Houthi i Jemenit dhe goditën sallën e hyrjeve në aeroport në jugperëndim të ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved