ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/06/2019 02:42

Meta dhe Rama bashkë por ‘të ndarë’, ja ç’ndodhi në Kosovë

Meta dhe Rama bashkë por ‘të ndarë’, ja ç’ndodhi në Kosovë
PRISHTINË Festimet për nder të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës në Prishtinë kanë bërë bashkë sot kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Ilir Meta, të paktën për pak orë. Por edhe pse dy liderët më të lartë të shtetit ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 13:00
PRISHTINË Festimet për nder të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës në Prishtinë kanë bërë bashkë sot kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Ilir Meta, të paktën për pak orë. Por edhe pse dy liderët më të lartë të shtetit ...

Ramush Haradinaj: Paqen e bëjnë të guximshmit dhe ne guxojmë me u pajtu me Serbinë
Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj tha se paqen e bëjnë të guximshmit dhe populli i Kosovës e ka ...
GazetaTema | 12-Jun-2019 13:31
Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj tha se paqen e bëjnë të guximshmit dhe populli i Kosovës e ka ...

“Para marrëveshjes me Serbinë…”, Thaçi: S’mund të harrojmë
KOSOVË “12 qershori është në themelet e identitetit tonë si qytetarë, si popull, si Kosovë, si pjesë e pandashme e Evropës dhe Perëndimit”, – kështu u shpreh sot Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në fjalën e tij në ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 12:42
KOSOVË “12 qershori është në themelet e identitetit tonë si qytetarë, si popull, si Kosovë, si pjesë e pandashme e Evropës dhe Perëndimit”, – kështu u shpreh sot Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në fjalën e tij në ...

Albright: Ja çfarë i thashë Clinton ditën kur vendosëm që NATO të ndërhyjë në Kosovë
Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeline Albright ka thënë se ndjehet e lumtur që është prezentë në Kosovë. “Kam kënaqësinë që jam këtu me ju. Lufta në Kosovë ka qenë një përballje mes vrasjeve barbare dhe forcave, ...
GazetaTema | 12-Jun-2019 12:44
Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeline Albright ka thënë se ndjehet e lumtur që është prezentë në Kosovë. “Kam kënaqësinë që jam këtu me ju. Lufta në Kosovë ka qenë një përballje mes vrasjeve barbare dhe forcave, ...

Albright: Clinton më telefonoi natën, ja çfarë më tha kur vendosën që NATO të ndërhynte në Kosovë
Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeline Albright në fjalimin e mbajtur sot në ceremoninë në Prishtinë për nder të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në këtë shtet, ka dhënë mesazhe të forta para të pranishmeve. “Kam ...
Telegraf | 12-Jun-2019 13:42
Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeline Albright në fjalimin e mbajtur sot në ceremoninë në Prishtinë për nder të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në këtë shtet, ka dhënë mesazhe të forta para të pranishmeve. “Kam ...

Momenti kur Bill Clinton preket, ish-presidenti i SHBA fshin lotët e gëzimit në Kosovën e lirë
Momenti kur Bill Clinton preket, ish-presidenti i SHBA fshin lotët e gëzimit në Kosovën e lirë. Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton është emocionuar gjatë ceremonisë për 20-vjetorin e Clirimit të Kosovës. Clinton u ...
Telegraf | 12-Jun-2019 13:31
Momenti kur Bill Clinton preket, ish-presidenti i SHBA fshin lotët e gëzimit në Kosovën e lirë. Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton është emocionuar gjatë ceremonisë për 20-vjetorin e Clirimit të Kosovës. Clinton u ...

Domethënia e fotove nga ceremonia e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës: Burri i Kryemadhit fillikat i vetëm, Rama krah Palmer
Diten e sotme me rastin e 20 vjetorit te çlirimit te Kosoves, institucionet atje kane organizuar nje ceremoni ku prezente jane ish-presidenti i SHBA, Bill Clinton, zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të Shtetit, ...
GazetaTema | 12-Jun-2019 11:59
Diten e sotme me rastin e 20 vjetorit te çlirimit te Kosoves, institucionet atje kane organizuar nje ceremoni ku prezente jane ish-presidenti i SHBA, Bill Clinton, zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të Shtetit, ...

Madeleine Albright nderohet me “Urdhrin e Lirisë” në Kosovë
Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë. Ajo i bëri këto komente pasi u dekorua me “Urdhrin e ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 11:19
Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë. Ajo i bëri këto komente pasi u dekorua me “Urdhrin e ...

Kadri Veseli ndan Edi Ramën nga Ilir Meta
Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti Ilir Meta kanë marrë pjesë këtë të mërkurë në 20 vjetorin hyrjes së NATO në Kosovë. Gjatë takimit duket se nuk është reflektuar fare përplasja mes kryeministrit Rama dhe preisdentit ...
VizionPlus | 12-Jun-2019 12:32
Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti Ilir Meta kanë marrë pjesë këtë të mërkurë në 20 vjetorin hyrjes së NATO në Kosovë. Gjatë takimit duket se nuk është reflektuar fare përplasja mes kryeministrit Rama dhe preisdentit ...

20-vjetori i çlirimit të Kosovës, Rama e Meta bëhen bashkë në Prishtinë, ulur ngjitur me Clinton
Kryeministri Edi Rama është i pranishëm bashkë me presidentin Ilir Meta në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, ku po zhvillohet ceremonia për festimin e 20-vjetorit të Çlirimit të Kosovës. Pavarësisht betejës politike në ...
Telegraf | 12-Jun-2019 12:21
Kryeministri Edi Rama është i pranishëm bashkë me presidentin Ilir Meta në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, ku po zhvillohet ceremonia për festimin e 20-vjetorit të Çlirimit të Kosovës. Pavarësisht betejës politike në ...

Përvjetori/ Albright në Kosovë: Ndihem si në shtëpinë time
KOSOVË Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren amerikane, Madeline Albright. Kryeparlamentari ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë dhe ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 10:36
KOSOVË Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren amerikane, Madeline Albright. Kryeparlamentari ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë dhe ...

Lluka: Albright, gruaja më e fuqishme e botës u përjetësua në Prishtinë
Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Jahja Lluka, ka thënë se fjala dhe guximi i ish-sekretares amerikane, Madeline Albright, bënë që kjo zonjë e madhe të rrëmbej zemrat e gjithë popujve në botë,dashamirës të ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 13:23
Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Jahja Lluka, ka thënë se fjala dhe guximi i ish-sekretares amerikane, Madeline Albright, bënë që kjo zonjë e madhe të rrëmbej zemrat e gjithë popujve në botë,dashamirës të ...

Clinton tregon momentin kur një kamerier shqiptar kishte rënë në gjunjë, për ta falënderuar
Gjatë fjalimit të tij në ceremoninë zyrtare për shënimin e 20 Vjetorit të Hyrjes së Trupave të NATO-s në Kosovë, ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka kujtuar një nga momentet e tij më interesante, që kanë të bëjnë me ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 13:23
Gjatë fjalimit të tij në ceremoninë zyrtare për shënimin e 20 Vjetorit të Hyrjes së Trupave të NATO-s në Kosovë, ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka kujtuar një nga momentet e tij më interesante, që kanë të bëjnë me ...

Kosova nderon Madeleine Albright me “Urdhrin e Lirisë”
Ish sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë. Ajo i bëri këto komente pasi u dekorua me “Urdhrin e ...
VizionPlus | 12-Jun-2019 11:44
Ish sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë. Ajo i bëri këto komente pasi u dekorua me “Urdhrin e ...

Haradinaj i bënë thirrje Serbisë për pajtim: Këtë e bëjmë në shenjë mirënjohje ndaj SHBA-ve
Në 20 vjetorin e shënimit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, kryeministri Ramush Haradinaj i ka bërë thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj ka thënë se populli i Kosovës guxon që të pajtohet me Serbinë. “Në këtë ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 12:59
Në 20 vjetorin e shënimit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, kryeministri Ramush Haradinaj i ka bërë thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj ka thënë se populli i Kosovës guxon që të pajtohet me Serbinë. “Në këtë ...

Veseli: Kosova do të jetë gjithmonë, kudo dhe kurdo me SHBA-të
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli tha në ceremoninë qendrore për 20 vjetorin e çlirimit se liria e Kosovës është meritë e dëshmorëve të UÇK-së dhe ndihmës së madhe të SHBA-së. “Sot, ne festojmë 20-vjetorin e ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 12:55
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli tha në ceremoninë qendrore për 20 vjetorin e çlirimit se liria e Kosovës është meritë e dëshmorëve të UÇK-së dhe ndihmës së madhe të SHBA-së. “Sot, ne festojmë 20-vjetorin e ...

Clinton: Pas 20 vitesh mendoj se ju keni arritur ta fitoni paqen
Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka falënderuar për mikpritje autoritetet në Kosovë, në atë që ai e ka quajtur ditë kaq të rëndësishme. Në këtë drejtim, në fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare për shënimin e 20 ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 12:51
Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka falënderuar për mikpritje autoritetet në Kosovë, në atë që ai e ka quajtur ditë kaq të rëndësishme. Në këtë drejtim, në fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare për shënimin e 20 ...

Kosova sot shënon 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s
Sot në Prishtinë dhe qytete të tjera të Kosovës do të shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s. Shënimi i kësaj dite të rëndësishme për Kosovën do të mbahet në qendër të Prishtinës e ku do të marrin pjesë ...
Monitor | 12-Jun-2019 13:40
Sot në Prishtinë dhe qytete të tjera të Kosovës do të shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s. Shënimi i kësaj dite të rëndësishme për Kosovën do të mbahet në qendër të Prishtinës e ku do të marrin pjesë ...

Klinton “bashkon” Metën me Ramën në Prishtinë, krerët e shtetit bashkë në festimet në Kosovë
Ilir Meta dhe Edi Rama mund të jenë duke kryqëzuar shpatat në Tiranë, por sot do jenë së bashku në Prishtinë. residenti dhe kryeministri janë nisur veç e veç sot në mëngjes drejt Kosovës, ku do të marrin pjesë në ...
GazetaTema | 12-Jun-2019 10:09
Ilir Meta dhe Edi Rama mund të jenë duke kryqëzuar shpatat në Tiranë, por sot do jenë së bashku në Prishtinë. residenti dhe kryeministri janë nisur veç e veç sot në mëngjes drejt Kosovës, ku do të marrin pjesë në ...

Haradinaj thirrje Vuçiç: Njih Kosovën, gati të pajtohemi me Serbinë
Kryeministri Ramush Haradinaj është shprehur se Kosova është e gatshme të pajtohet me Sebinë. Ai i ka bërë thirrje popullit të Serbisë për pajtim, ndërsa një apel e ka pasur për kreun e shtetit të tyre. Haradinaj i ...
ABCNews | 12-Jun-2019 13:16
Kryeministri Ramush Haradinaj është shprehur se Kosova është e gatshme të pajtohet me Sebinë. Ai i ka bërë thirrje popullit të Serbisë për pajtim, ndërsa një apel e ka pasur për kreun e shtetit të tyre. Haradinaj i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved