ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/10/2019 22:40

Dhjetëra mijëra protestues pushtojnë rrugët e Hong Kongut, duan ndalimin e ekstradimit në Kinë

Dhjetëra mijëra protestues pushtojnë rrugët e Hong Kongut, duan ndalimin e ekstradimit në Kinë
Hong Kongu është përballur me një tjetër tubim masiv, me njerëz që u derdhën rrugëve për të kërkuar shfuqizmin e e projekt-ligjit që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës. Policia ka përdorur shkopinjtë e ...
Telegraf | 12-Jun-2019 16:15
Hong Kongu është përballur me një tjetër tubim masiv, me njerëz që u derdhën rrugëve për të kërkuar shfuqizmin e e projekt-ligjit që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës. Policia ka përdorur shkopinjtë e ...

Mosbesim në drejtësinë e Kinës: Sipërmarrësit e Hong Kongut të shqetësuar për ligjin e ekstradimit
Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër ligjit të planifikuar të ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht ligjin. Ata kanë frikë për ekonominë. Në një hap të ...
GazetaTema | 12-Jun-2019 14:37
Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër ligjit të planifikuar të ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht ligjin. Ata kanë frikë për ekonominë. Në një hap të ...

Shpërthen dhuna në Hong Kong, policia gjuan me plumba gome
Mijëra protestues vazhdojnë të kundërshtojnë projektligjin që lejon ekstradimin e të burgosurve në Kinë. Protestuesit rrethuan ndërtesat qeveritare, duke bërë që situata të tensionohet edhe më shumë me kalimin e orëve. ...
Gazeta Observer | 12-Jun-2019 15:00
Mijëra protestues vazhdojnë të kundërshtojnë projektligjin që lejon ekstradimin e të burgosurve në Kinë. Protestuesit rrethuan ndërtesat qeveritare, duke bërë që situata të tensionohet edhe më shumë me kalimin e orëve. ...

Shpërthen dhuna në Hong Kong, policia gjuan me plumba gome
Mijëra protestues vazhdojnë të kundërshtojnë projektligjin që lejon ekstradimin e të burgosurve në Kinë. Protestuesit rrethuan ndërtesat qeveritare, duke bërë që situata të tensionohet edhe më shumë me kalimin e orëve. ...
Alsat-M | 12-Jun-2019 14:52
Mijëra protestues vazhdojnë të kundërshtojnë projektligjin që lejon ekstradimin e të burgosurve në Kinë. Protestuesit rrethuan ndërtesat qeveritare, duke bërë që situata të tensionohet edhe më shumë me kalimin e orëve. ...

Policia e Hong Kongut sulmon protestuesit me plumba gome e gaz lotsjellës
Policia në Hong Kong ka përdorur plumba gome dhe gaz lotsjellës për t’i shpërndarë mijëra protestues që po e kundërshtojnë ligjin e ri për ekstradim. Në anën tjetër, protestuesit i kanë bllokuar disa prej rrugëve ...
Gazeta Express | 12-Jun-2019 14:52
Policia në Hong Kong ka përdorur plumba gome dhe gaz lotsjellës për t’i shpërndarë mijëra protestues që po e kundërshtojnë ligjin e ri për ekstradim. Në anën tjetër, protestuesit i kanë bllokuar disa prej rrugëve ...

Shpërthen dhuna në Hong Kong, policia gjuan me plumba gome
Mijëra protestues vazhdojnë të kundërshtojnë projektligjin që lejon ekstradimin e të burgosurve në Kinë.
Kosova Press | 12-Jun-2019 14:45
Mijëra protestues vazhdojnë të kundërshtojnë projektligjin që lejon ekstradimin e të burgosurve në Kinë.

Policia përdor plumba gome ndaj protestuesve në Hong Kong
Kjo ka qenë hera e parë në disa dekada që, policia e Hong Kongut ka përdorur plumba gome. Protestuesit kanë bllokuar rrugët kryesore rreth ndërtesave qeveritare dhe kanë gjuajtur gjësende drejt policisë. Qeveria është ...
Lajminet | 12-Jun-2019 14:05
Kjo ka qenë hera e parë në disa dekada që, policia e Hong Kongut ka përdorur plumba gome. Protestuesit kanë bllokuar rrugët kryesore rreth ndërtesave qeveritare dhe kanë gjuajtur gjësende drejt policisë. Qeveria është ...

Protestuesit në Hong Kong kërkojnë tërheqjen e Ligjit për ekstradim
Mijëra protestues kanë dalur në rrugët e Hong Kong-ut duke shprehur zemërimin për një projektligj që do të lejonte ekstradimin në gjykatat në Kinë të personave të akuzuar për krime. Protestuesit, disa të veshur me maskë ...
Radio Evropa e Lire | 12-Jun-2019 13:55
Mijëra protestues kanë dalur në rrugët e Hong Kong-ut duke shprehur zemërimin për një projektligj që do të lejonte ekstradimin në gjykatat në Kinë të personave të akuzuar për krime. Protestuesit, disa të veshur me maskë ...

Mbi 1 milion njerëz po protestojnë në Hong Kong
Tensionohet situata në Hong Kong. Policia përdori gaz lotsjellës dhe shkopa gome kundër protestuesve që mësynë Parlamentin, mes zemërimit në rritje për një projektligj që lejon ekstradimin në Kinë. Protestuesit bllokuan ...
Indeks Online | 12-Jun-2019 13:31
Tensionohet situata në Hong Kong. Policia përdori gaz lotsjellës dhe shkopa gome kundër protestuesve që mësynë Parlamentin, mes zemërimit në rritje për një projektligj që lejon ekstradimin në Kinë. Protestuesit bllokuan ...

Ndërmarrësit e Hong Kongut kundërshtojnë Ligjin për Ekstradim në Kinë
Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër Ligjit të planifikuar të Ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht Ligjin. Ata kanë frikë për ekonominë. Në një hap të ...
Gazeta Ekonomia | 12-Jun-2019 13:03
Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër Ligjit të planifikuar të Ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht Ligjin. Ata kanë frikë për ekonominë. Në një hap të ...

Policia përdor plumba gome ndaj protestuesve në Hong Kong
Policia ka shtënë me plumba gome dhe ka lëshuar gaz lotsjellës në Hong Hong, teksa janë përshkallëzuar protestat rreth një projektligji të ri për ekstradim. Kjo ka qenë hera e parë në disa dekada që, policia e Hong ...
EkonomiaOnline | 12-Jun-2019 12:59
Policia ka shtënë me plumba gome dhe ka lëshuar gaz lotsjellës në Hong Hong, teksa janë përshkallëzuar protestat rreth një projektligji të ri për ekstradim. Kjo ka qenë hera e parë në disa dekada që, policia e Hong ...

Policia përdor plumba gome ndaj protestuesve në Hong Kong
Policia ka shtënë me plumba gome dhe ka lëshuar gaz lotsjellës në Hong Hong, teksa janë përshkallëzuar protestat rreth një projektligji të ri për ekstradim. Kjo ka qenë hera e parë në disa dekada që, policia e Hong ...
Radio Evropa e Lire | 12-Jun-2019 12:56
Policia ka shtënë me plumba gome dhe ka lëshuar gaz lotsjellës në Hong Hong, teksa janë përshkallëzuar protestat rreth një projektligji të ri për ekstradim. Kjo ka qenë hera e parë në disa dekada që, policia e Hong ...

Protestuesit mësyjnë Parlamentin në Hong Kong, përshkallëzohet dhuna
Tensionohet situata në Hong Kong. Policia përdori gaz lotsjellës dhe shkopa gome kundër protestuesve që mësynë Parlamentin, mes zemërimit në rritje për një projektligj që lejon ekstradimin në Kinë. Protestuesit bllokuan ...
Gazeta55 | 12-Jun-2019 12:44
Tensionohet situata në Hong Kong. Policia përdori gaz lotsjellës dhe shkopa gome kundër protestuesve që mësynë Parlamentin, mes zemërimit në rritje për një projektligj që lejon ekstradimin në Kinë. Protestuesit bllokuan ...

Ndërmarrësit e Hong Kongut kundërshtojnë Ligjin për Ekstradim në Kinë
Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër Ligjit të planifikuar të Ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht Ligjin. Ata kanë frikë për ekonominë. Në një hap të ...
EkonomiaOnline | 12-Jun-2019 11:22
Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër Ligjit të planifikuar të Ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht Ligjin. Ata kanë frikë për ekonominë. Në një hap të ...

Situatë e tensionuar në Hong Kong, protestuesit rrethojnë selinë qeveritare
Mijëra protestues dhe policë në Hong Kong janë të angazhuar në një protestë, ndërsa zemërimi rritet mbi një projekt-ligj që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës. Sot (të mërkurën) protestuesit, disa të veshur ...
EkonomiaOnline | 12-Jun-2019 11:08
Mijëra protestues dhe policë në Hong Kong janë të angazhuar në një protestë, ndërsa zemërimi rritet mbi një projekt-ligj që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës. Sot (të mërkurën) protestuesit, disa të veshur ...

Ndërmarrësit e Hong Kongut kundërshtojnë Ligjin për Ekstradim në Kinë
Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër Ligjit të planifikuar të Ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht Ligjin. Ata kanë frikë për ekonominë. Në një hap të ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 09:31
Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër Ligjit të planifikuar të Ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht Ligjin. Ata kanë frikë për ekonominë. Në një hap të ...

Dhjetëra mijëra protestues kundër projekt-ligjit për ekstradimin në Hong Kong
Dhjetëra mijëra protestues në Hong Kong rrethuan të mërkurën legjislaturën e qytetit, duke e detyruar atë të shtyjë debatin e dytë mbi një projekt-ligj ekstradimi që do t’i dërgonte njerëzit në Kinën kontinentale për ...
ScanTv | 12-Jun-2019 10:50
Dhjetëra mijëra protestues në Hong Kong rrethuan të mërkurën legjislaturën e qytetit, duke e detyruar atë të shtyjë debatin e dytë mbi një projekt-ligj ekstradimi që do t’i dërgonte njerëzit në Kinën kontinentale për ...

Ekstradimi në Kinë, nisin protestat në Hong-Kong
Mijëra protestues dhe policë në Hong-Kong kanë dalë në protestë, kundër një projekt-ligji që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës. Sot, protestuesit, disa me maska dhe helmeta, kanë bllokuar rrugët kyçe ...
Dritare | 12-Jun-2019 10:42
Mijëra protestues dhe policë në Hong-Kong kanë dalë në protestë, kundër një projekt-ligji që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës. Sot, protestuesit, disa me maska dhe helmeta, kanë bllokuar rrugët kyçe ...

Hong Kong, protesta kundër projekt-ligj të ekstradimit në territorin e Kinës
Mijëra protestues dhe policë në Hong Kong janë të angazhuar në një protestë, ndërsa zemërimi rritet mbi një projekt-ligj që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës. Sot protestuesit, disa të veshur me maskë ...
RTSH | 12-Jun-2019 09:35
Mijëra protestues dhe policë në Hong Kong janë të angazhuar në një protestë, ndërsa zemërimi rritet mbi një projekt-ligj që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës. Sot protestuesit, disa të veshur me maskë ...

Ligji për ekstradimet në Kinë, mijëra protestues bllokojnë rrugët në Hong Kong
Mijëra protestues kanë pushtuar rrugët e Hong Kong-ut për të tretën ditë rresht duke kunërshtuar projektligjin që do të lejonte ekstradimet në territorin e Kinës. Protestuesit, një pjesë e të cilëve të veshur me helmeta ...
VizionPlus | 12-Jun-2019 08:44
Mijëra protestues kanë pushtuar rrugët e Hong Kong-ut për të tretën ditë rresht duke kunërshtuar projektligjin që do të lejonte ekstradimet në territorin e Kinës. Protestuesit, një pjesë e të cilëve të veshur me helmeta ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved