ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/06/2019 02:52

Meta dhe Rama bashkë por ‘të ndarë’, ja ç’ndodhi në Kosovë

Meta dhe Rama bashkë por ‘të ndarë’, ja ç’ndodhi në Kosovë
PRISHTINË Festimet për nder të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës në Prishtinë kanë bërë bashkë sot kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Ilir Meta, të paktën për pak orë. Por edhe pse dy liderët më të lartë të shtetit ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 13:00
PRISHTINË Festimet për nder të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës në Prishtinë kanë bërë bashkë sot kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Ilir Meta, të paktën për pak orë. Por edhe pse dy liderët më të lartë të shtetit ...

Data e re e zgjedhjeve, Ilir Meta njofton vendimin
Kreu i Shtetit, Ilir Meta do të nisë konsultimet me faktorin politik për të caktuar datën e re të zgjedhjeve. Burime nga Presidenca bëjnë të ditur se: “Presidenti Meta nis sot konsultimet me partitë politike për ...
Telegraf | 12-Jun-2019 13:07
Kreu i Shtetit, Ilir Meta do të nisë konsultimet me faktorin politik për të caktuar datën e re të zgjedhjeve. Burime nga Presidenca bëjnë të ditur se: “Presidenti Meta nis sot konsultimet me partitë politike për ...

Data e zgjedhjeve, Basha thërret në zyrë aleatët e vegjël para takimit me Metën
Kryedemokrati Lulzim Basha ka thirrur në selinë blu aleatët e vegjël opozitarë për t’i takuar. Takimi me liderin e PD-së vjen pak orë para se aleatët e Bashës të takojnë Presidentin Meta pasditen e sotme për të vendosur ...
GazetaTema | 12-Jun-2019 12:21
Kryedemokrati Lulzim Basha ka thirrur në selinë blu aleatët e vegjël opozitarë për t’i takuar. Takimi me liderin e PD-së vjen pak orë para se aleatët e Bashës të takojnë Presidentin Meta pasditen e sotme për të vendosur ...

Kadri Veseli ndan Edi Ramën nga Ilir Meta
Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti Ilir Meta kanë marrë pjesë këtë të mërkurë në 20 vjetorin hyrjes së NATO në Kosovë. Gjatë takimit duket se nuk është reflektuar fare përplasja mes kryeministrit Rama dhe preisdentit ...
VizionPlus | 12-Jun-2019 12:32
Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti Ilir Meta kanë marrë pjesë këtë të mërkurë në 20 vjetorin hyrjes së NATO në Kosovë. Gjatë takimit duket se nuk është reflektuar fare përplasja mes kryeministrit Rama dhe preisdentit ...

Shqipëria drejt zgjedhjeve të 30 qershorit, nis printimi i fletëve të votimit, Meta konsultime me opozitën për datën e re
Pavarësisht se jemi ende në kushtet e krizës që u thellua më tej me anullimin e dekretit të zgjedhjeve nga ana e Presidentit Ilir Meta, më 30 qershor do të shkohet drejt kutive të votimit. Mësohet se tashmë ka nisur ...
GazetaTema | 12-Jun-2019 11:01
Pavarësisht se jemi ende në kushtet e krizës që u thellua më tej me anullimin e dekretit të zgjedhjeve nga ana e Presidentit Ilir Meta, më 30 qershor do të shkohet drejt kutive të votimit. Mësohet se tashmë ka nisur ...

Çfarë diskutuan aleatët me Bashën në selinë blu
Aleatët e Partisë Demokratike kanë njoftuar sot një takim me kreu e selisë blu. Takimi vjen pak orë para takimit që aleatët do të zhvillojnë me presidentin Ilir Meta për caktimin e datës së re të zgjedhjeve lokale. Meta ...
Gazeta Express | 12-Jun-2019 13:03
Aleatët e Partisë Demokratike kanë njoftuar sot një takim me kreu e selisë blu. Takimi vjen pak orë para takimit që aleatët do të zhvillojnë me presidentin Ilir Meta për caktimin e datës së re të zgjedhjeve lokale. Meta ...

Konsultime për datën e re të zgjedhjeve
Presidenti Ilir Meta do të nisë sot konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së re të zgjedhjeve. Burime nga zyra e kreut të shtetit thanë se takimet e para do të zhvillohen sot ne ora 19:00 me krerët e ...
TV Klan | 12-Jun-2019 12:21
Presidenti Ilir Meta do të nisë sot konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së re të zgjedhjeve. Burime nga zyra e kreut të shtetit thanë se takimet e para do të zhvillohen sot ne ora 19:00 me krerët e ...

Para takimit me Metën, Basha thërret krerët e partive aleate
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pritur mesditën e sotme në një takim krerët e partive aleate. Takimi vjen para nisjes së konsultimeve me presidentin Ilir Meta për datën e re të zgjedhjeve. Takimet nisin ...
Lajmi i Fundit | 12-Jun-2019 12:59
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pritur mesditën e sotme në një takim krerët e partive aleate. Takimi vjen para nisjes së konsultimeve me presidentin Ilir Meta për datën e re të zgjedhjeve. Takimet nisin ...

Para takimit me Metën, Basha thërret krerët e partive aleate
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pritur mesditën e sotme në një takim krerët e partive aleate. Takimi vjen para nisjes së konsultimeve me presidentin Ilir Meta për datën e re të zgjedhjeve. Takimet nisin ...
Gazeta55 | 12-Jun-2019 12:55
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pritur mesditën e sotme në një takim krerët e partive aleate. Takimi vjen para nisjes së konsultimeve me presidentin Ilir Meta për datën e re të zgjedhjeve. Takimet nisin ...

Pak orë para takimit me Metën, aleatët e PD konsultohen me Bashën
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha po zhvillon një takim në selinë blu me aleatët e vegjël opozitarë. Takimi me liderin e PD-së vjen pak orë para se aleatët e Bashës të takojnë Presidentin Meta pasditen e sotme. Gjithashtu ...
Gazeta Dita | 12-Jun-2019 12:26
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha po zhvillon një takim në selinë blu me aleatët e vegjël opozitarë. Takimi me liderin e PD-së vjen pak orë para se aleatët e Bashës të takojnë Presidentin Meta pasditen e sotme. Gjithashtu ...

Sekretari socialist: I paparë ky Ilir Meta!
Sekretari për Marrëdhëniet me Mediat dhe Shoqërinë Civile në PS, Alfred Peza ka komentuar lëvizjen më të fundit të presidentit Ilir Meta pas vendimit për anulimin e datës së zgjedhjeve. Peza thotë se konsultimi me ...
GazetaTema | 12-Jun-2019 10:16
Sekretari për Marrëdhëniet me Mediat dhe Shoqërinë Civile në PS, Alfred Peza ka komentuar lëvizjen më të fundit të presidentit Ilir Meta pas vendimit për anulimin e datës së zgjedhjeve. Peza thotë se konsultimi me ...

Metën dhe Ramën i bashkon Kosova, por i ndan Veseli
Pas përplasjeve në distancë për datën e zgjedhjeve vendore, mes Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama i kanë bashkuar festimet e 20 vjetorit të Çlirimit të Kosovës.. Në tubimin e mbajtur në ...
Alsat-M | 12-Jun-2019 12:06
Pas përplasjeve në distancë për datën e zgjedhjeve vendore, mes Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama i kanë bashkuar festimet e 20 vjetorit të Çlirimit të Kosovës.. Në tubimin e mbajtur në ...

Qyfyre Presidenciale/ Meta konsultime me Bashën e të shoqen (Monikën) për një datë të re zgjedhjesh
Ilir Meta thotë se do të nisë konsultimet me faktorin politik, për të caktuar datën e re të zgjedhjeve. “Presidenti Meta nis sot konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Takimet e para sot në ...
Lexo | 12-Jun-2019 11:06
Ilir Meta thotë se do të nisë konsultimet me faktorin politik, për të caktuar datën e re të zgjedhjeve. “Presidenti Meta nis sot konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Takimet e para sot në ...

Data e re e zgjedhjeve, Meta bën lëvizjet e para
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta pritet të nisë konsultimet me faktorin politik për të caktuar datën e re të zgjedhjeve. Burime të Tch nga Presidenca bëjnë të ditur se kreu i shtetit nis sot konsultimet me partitë ...
EkonomiaOnline | 12-Jun-2019 10:50
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta pritet të nisë konsultimet me faktorin politik për të caktuar datën e re të zgjedhjeve. Burime të Tch nga Presidenca bëjnë të ditur se kreu i shtetit nis sot konsultimet me partitë ...

Presidenti Meta nis sot konsultimet me partitë, për datën e zgjedhjeve
Pas konferencës për shtyp, që presidenti Meta mbajti ditën e djeshme, mësohet nga BalkanWeb, se sot ai do të nisë konsultimet me partitë politike, për caktimin e datës së zgjedhjeve. Mësohet se Meta do të nisë takimin e ...
Dritare | 12-Jun-2019 10:50
Pas konferencës për shtyp, që presidenti Meta mbajti ditën e djeshme, mësohet nga BalkanWeb, se sot ai do të nisë konsultimet me partitë politike, për caktimin e datës së zgjedhjeve. Mësohet se Meta do të nisë takimin e ...

Presidenti Meta pritet të caktoj datën e re të zgjedhjeve
Presidenti Ilir Meta pritet të nisë konsultimet me faktorin politik për të caktuar datën e re të zgjedhjeve. Burime nga Presidenca bëjnë të ditur se kreu i shtetit nis sot konsultimet me partitë politike për caktimin e ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 10:13
Presidenti Ilir Meta pritet të nisë konsultimet me faktorin politik për të caktuar datën e re të zgjedhjeve. Burime nga Presidenca bëjnë të ditur se kreu i shtetit nis sot konsultimet me partitë politike për caktimin e ...

Data e re e zgjedhjeve, Meta nis konsultimet me partitë politike
Pas konferencës për shtyp, Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta mësohet se do nisë konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Takimet e para do të nisen sot në orën 19:00 me krerët e partive të ...
Alsat-M | 12-Jun-2019 10:50
Pas konferencës për shtyp, Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta mësohet se do nisë konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Takimet e para do të nisen sot në orën 19:00 me krerët e partive të ...

Meta sonte nis konsultimet me partitë politike për datën e re të zgjedhjeve
Presidenti Ilir Meta do të nisë sot konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Mësohet se takimet do të nisin sot në orën 19:00 me krerët e partive të grupimit të qendrës së djathtë. Takimet ...
EkonomiaOnline | 12-Jun-2019 10:27
Presidenti Ilir Meta do të nisë sot konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Mësohet se takimet do të nisin sot në orën 19:00 me krerët e partive të grupimit të qendrës së djathtë. Takimet ...

Meta nis konsultimet për datën e re të zgjedhjeve
Presidenti Meta nis sot konsultimet me partite politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Takimet e para do të zhvillohen ne ora 19:00 me kreret e partive te Grupimit te Qendres se Djathte. Takimet nisin fill pas ...
VizionPlus | 12-Jun-2019 10:04
Presidenti Meta nis sot konsultimet me partite politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Takimet e para do të zhvillohen ne ora 19:00 me kreret e partive te Grupimit te Qendres se Djathte. Takimet nisin fill pas ...

Data e zgjedhjeve, Meta nis sot konsultimet me partitë politike
Një ditë pas konferencës për shtyp, Presidenti Ilir Meta mësohet se do nisë konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Burime për ‘Balkan Web’ bëjnë me dije se takimet e para do të nisen sot në ...
IliriaNews | 12-Jun-2019 10:20
Një ditë pas konferencës për shtyp, Presidenti Ilir Meta mësohet se do nisë konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Burime për ‘Balkan Web’ bëjnë me dije se takimet e para do të nisen sot në ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved