ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/06/2019 04:51

Clinton: NATO fitoi luftën, Kosova duhet ta fitojë paqen

Clinton: NATO fitoi luftën, Kosova duhet ta fitojë paqen
Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ka mbajtur një fjalim të gjatë në ceremoninë për nder të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës. Ai iu ka drejtuar qytetarëve dhe politikanëve kosovarë që të kenë kurajën dhe të ...
Shenja | 12-Jun-2019 13:32
Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ka mbajtur një fjalim të gjatë në ceremoninë për nder të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës. Ai iu ka drejtuar qytetarëve dhe politikanëve kosovarë që të kenë kurajën dhe të ...

Bill Clinton ndan emocionet, tregon gjestin prekës që kamarieri shqiptar bëri për të
Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, teksa ka mbajtur fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare të shënimit të 20 vjetori të lirisë së Kosovës, ka ndarë një moment të veçantë që i kishte ndodhur derisa ishte duke qëndruar ...
Lexo | 12-Jun-2019 13:32
Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, teksa ka mbajtur fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare të shënimit të 20 vjetori të lirisë së Kosovës, ka ndarë një moment të veçantë që i kishte ndodhur derisa ishte duke qëndruar ...

Ramush Haradinaj: Paqen e bëjnë të guximshmit dhe ne guxojmë me u pajtu me Serbinë
Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj tha se paqen e bëjnë të guximshmit dhe populli i Kosovës e ka ...
GazetaTema | 12-Jun-2019 13:31
Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj tha se paqen e bëjnë të guximshmit dhe populli i Kosovës e ka ...

Festa e 20 vjetorit të lirisë përmes fotografive
Kosova sot po kremton dy dekada të lirisë. Klan Kosova më poshtë ju sjellë fotografi nga manifestimi qendror që u mbajt në sheshin “Skenderbeu” me rastin e shënimit të këtij përvjetori. Në këtë ceremoni në mesin e ...
Klan Kosova | 12-Jun-2019 13:31
Kosova sot po kremton dy dekada të lirisë. Klan Kosova më poshtë ju sjellë fotografi nga manifestimi qendror që u mbajt në sheshin “Skenderbeu” me rastin e shënimit të këtij përvjetori. Në këtë ceremoni në mesin e ...

Bill Clinton tregon si një kamerier i ra në gjunjë për ta falënderuar
Ish-Presidenti amerikan, Bill Clinton, ka treguar në Prishtinë se si një kamerier shqiptar i ka rënë në gjunjë për ta falënderuar atë për kontributin e dhënë në çlirimin e Kosovës. Clinton e konsideron këtë falënderim ...
Klan Kosova | 12-Jun-2019 13:31
Ish-Presidenti amerikan, Bill Clinton, ka treguar në Prishtinë se si një kamerier shqiptar i ka rënë në gjunjë për ta falënderuar atë për kontributin e dhënë në çlirimin e Kosovës. Clinton e konsideron këtë falënderim ...

Bill Clinton ndan emocionet, tregon momentin kur një kamerier shqiptar ra në gjunjë për ta falenderuar
Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, teksa ka mbajtur fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare të shënimit të 20 vjetori të lirisë së Kosovës, ka ndarë një moment të veçantë që i kishte ndodhur derisa ishte duke qëndruar ...
GazetaTema | 12-Jun-2019 13:24
Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, teksa ka mbajtur fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare të shënimit të 20 vjetori të lirisë së Kosovës, ka ndarë një moment të veçantë që i kishte ndodhur derisa ishte duke qëndruar ...

VIDEO/ Pamje epike, Bill Klinton e injoron, nuk e njeh Edi Ramën
Sot Kosova është duke festuar 20 vjetorin e çlirimit nga Serbia, pas luftës 79 ditore të NATO-s. Por ajo që u vu re në këtë aktivitet ishte injoruar total që ish-presidenti i SHBA-së i ka bërë Edi Ramës, duke mos i ...
Gazeta55 | 12-Jun-2019 13:31
Sot Kosova është duke festuar 20 vjetorin e çlirimit nga Serbia, pas luftës 79 ditore të NATO-s. Por ajo që u vu re në këtë aktivitet ishte injoruar total që ish-presidenti i SHBA-së i ka bërë Edi Ramës, duke mos i ...

Momenti kur Bill Clinton preket, ish-presidenti i SHBA fshin lotët e gëzimit në Kosovën e lirë
Momenti kur Bill Clinton preket, ish-presidenti i SHBA fshin lotët e gëzimit në Kosovën e lirë. Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton është emocionuar gjatë ceremonisë për 20-vjetorin e Clirimit të Kosovës. Clinton u ...
Telegraf | 12-Jun-2019 13:31
Momenti kur Bill Clinton preket, ish-presidenti i SHBA fshin lotët e gëzimit në Kosovën e lirë. Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton është emocionuar gjatë ceremonisë për 20-vjetorin e Clirimit të Kosovës. Clinton u ...

Ja krejt çfarë tha presidenti Thaçi në manifestimin qendror të 12 Qershorit
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në manifestimin qendror për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, ua ka uruar gjithë qytetarëve 12 qershorin, ditëlindjen e lirisë së Kosovës. “12 ...
PortaliOnline | 12-Jun-2019 13:31
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në manifestimin qendror për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, ua ka uruar gjithë qytetarëve 12 qershorin, ditëlindjen e lirisë së Kosovës. “12 ...

Qytetarët festojnë 20 vjetorin e çlirimit të Kosovë me flamurin kombëtar dhe atë amerikan
Flamuri gjigant gjysmë kombëtar e gjysmë amerikan po qëndron mes turmës së qytetarëve në organizimin për festimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Veç tij, qytetarët për disa minuta kanë thirrur “Shqipëria, të na ...
Arbresh | 12-Jun-2019 13:31
Flamuri gjigant gjysmë kombëtar e gjysmë amerikan po qëndron mes turmës së qytetarëve në organizimin për festimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Veç tij, qytetarët për disa minuta kanë thirrur “Shqipëria, të na ...

Lluka: Albright, gruaja më e fuqishme e botës u përjetësua në Prishtinë
Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Jahja Lluka, ka thënë se fjala dhe guximi i ish-sekretares amerikane, Madeline Albright, bënë që kjo zonjë e madhe të rrëmbej zemrat e gjithë popujve në botë,dashamirës të ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 13:23
Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Jahja Lluka, ka thënë se fjala dhe guximi i ish-sekretares amerikane, Madeline Albright, bënë që kjo zonjë e madhe të rrëmbej zemrat e gjithë popujve në botë,dashamirës të ...

“E dua këtë popull”, Bill Clinton: Çfarë më ndodhi në Kosovë
KOSOVË Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton në kuadër ë 20-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë iu bëri apel politikanëve kosovarë, që të punojnë fort për konsolidimin e vendit. Ai u ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 12:45
KOSOVË Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton në kuadër ë 20-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë iu bëri apel politikanëve kosovarë, që të punojnë fort për konsolidimin e vendit. Ai u ...

Clinton tregon momentin kur një kamerier shqiptar kishte rënë në gjunjë, për ta falënderuar
Gjatë fjalimit të tij në ceremoninë zyrtare për shënimin e 20 Vjetorit të Hyrjes së Trupave të NATO-s në Kosovë, ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka kujtuar një nga momentet e tij më interesante, që kanë të bëjnë me ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 13:23
Gjatë fjalimit të tij në ceremoninë zyrtare për shënimin e 20 Vjetorit të Hyrjes së Trupave të NATO-s në Kosovë, ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka kujtuar një nga momentet e tij më interesante, që kanë të bëjnë me ...

Clinton: Ardhja në Kosovë, nder shumë i madh. Më kujtohen fytyrat tuaja para 20 vitesh, e dua këtë popull
Ish presidenti amerikan, Bill Clinton, në fjalimin e tij në ceremoninë e 20 vjetorit të Ditës së Çlirimit, tha se “gjithmonë do të jetë nderi më i madh në jetë të qëndroj në Kosovë, në liri”. Përpara liderve të vendit ...
GazetaTema | 12-Jun-2019 12:55
Ish presidenti amerikan, Bill Clinton, në fjalimin e tij në ceremoninë e 20 vjetorit të Ditës së Çlirimit, tha se “gjithmonë do të jetë nderi më i madh në jetë të qëndroj në Kosovë, në liri”. Përpara liderve të vendit ...

?Veseli: Kosova do të jetë gjithmonë, kudo dhe kurdo me SHBA-të
PRISHTINE, 12 qershor/MEDIAL/- Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli tha në ceremoninë për 20 vjetorin e çlirimit se liria e Kosovës është meritë e dëshmorëve të UÇK-së dhe ndihmës së madhe të SHBA-së. “Sot, ne ...
Medial | 12-Jun-2019 13:24
PRISHTINE, 12 qershor/MEDIAL/- Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli tha në ceremoninë për 20 vjetorin e çlirimit se liria e Kosovës është meritë e dëshmorëve të UÇK-së dhe ndihmës së madhe të SHBA-së. “Sot, ne ...

Madeleine Albright nderohet me “Urdhrin e Lirisë” në Kosovë
Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë. Ajo i bëri këto komente pasi u dekorua me “Urdhrin e ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 11:19
Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë. Ajo i bëri këto komente pasi u dekorua me “Urdhrin e ...

Albright: Ja çfarë i thashë Clinton ditën kur vendosëm që NATO të ndërhyjë në Kosovë
Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeline Albright ka thënë se ndjehet e lumtur që është prezentë në Kosovë. “Kam kënaqësinë që jam këtu me ju. Lufta në Kosovë ka qenë një përballje mes vrasjeve barbare dhe forcave, ...
GazetaTema | 12-Jun-2019 12:44
Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeline Albright ka thënë se ndjehet e lumtur që është prezentë në Kosovë. “Kam kënaqësinë që jam këtu me ju. Lufta në Kosovë ka qenë një përballje mes vrasjeve barbare dhe forcave, ...

Përvjetori/ Albright në Kosovë: Ndihem si në shtëpinë time
KOSOVË Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren amerikane, Madeline Albright. Kryeparlamentari ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë dhe ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 10:36
KOSOVË Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren amerikane, Madeline Albright. Kryeparlamentari ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë dhe ...

Klinton viziton Prishtinën. Ish presidenti në përvjetorin e hyrjes së NATO në Kosovë
Dy politikanët që i dhanë vulë përfundimit të luftës serbe, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe ish- sekretarja amerikane e shtetit, Madeline Albrigt kane arritur në Kosovë.
Top Channel | 11-Jun-2019 20:19
Dy politikanët që i dhanë vulë përfundimit të luftës serbe, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe ish- sekretarja amerikane e shtetit, Madeline Albrigt kane arritur në Kosovë.

Bill Clinton: Krenar që ndalëm spastrimin etnik në Kosovë
Kosova meriton të jetë në Bashkimin Evropian, në NATO dhe në çdo organizatë ndërkombëtare si vend i lirë e i pavarur, ka deklaruar të martën në Prishtinë, ish-presidenti amerikan Bill Clinton. Këto komente, Clinton i ...
BalkanWeb | 11-Jun-2019 19:44
Kosova meriton të jetë në Bashkimin Evropian, në NATO dhe në çdo organizatë ndërkombëtare si vend i lirë e i pavarur, ka deklaruar të martën në Prishtinë, ish-presidenti amerikan Bill Clinton. Këto komente, Clinton i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved