ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/09/2019 12:08

Aristocidi dhe Stimulimi i mediokritetit

Aristocidi dhe Stimulimi i mediokritetit
Termin aristocid e përdori për herë të parë Nathaniel Weyl, në esenë “Xhelozia dhe aristocidi” , të botuar në vitin 1984. Aristocidi është dhunë dhe hakmarrje e njerëzve me inteligjencë më të ulët kundër njerëzve me ...
Portalb | 12-Jun-2019 09:35
Termin aristocid e përdori për herë të parë Nathaniel Weyl, në esenë “Xhelozia dhe aristocidi” , të botuar në vitin 1984. Aristocidi është dhunë dhe hakmarrje e njerëzve me inteligjencë më të ulët kundër njerëzve me ...

Ligësia që s’ka fund
Shtimje. Qershor i vitit 1998. Po kthehesha nga Prizreni me familjen, me fëmijë. Në kthesë nga Shtimja për Ferizaj na ndalën policët. Pesë policë serbë të armatosur me kallashë. Dokumente (dokumentet)! më urdhëroi ai që ...
Portalb | 11-Jun-2019 11:50
Shtimje. Qershor i vitit 1998. Po kthehesha nga Prizreni me familjen, me fëmijë. Në kthesë nga Shtimja për Ferizaj na ndalën policët. Pesë policë serbë të armatosur me kallashë. Dokumente (dokumentet)! më urdhëroi ai që ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved