ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/09/2019 12:08

Koçijançiç shkruan për takimin Rama-Mogherini: Komisioni i njeh rezultatet e reformave

Koçijançiç shkruan për takimin Rama-Mogherini: Komisioni i njeh rezultatet e reformave
Zëdhënësja e BE-së për Politikën e Jashtme, Maja Koçijançiç ka reaguar në ‘Twitter’ pas takimit që Federica Mogherini zhvilloi me kryeministrin Edi Rama.
Top Channel | 11-Jun-2019 18:24
Zëdhënësja e BE-së për Politikën e Jashtme, Maja Koçijançiç ka reaguar në ‘Twitter’ pas takimit që Federica Mogherini zhvilloi me kryeministrin Edi Rama.

Takimi Rama – Mogherini, çfarë shkruan në “Twitter” Koçijançiç
BRUKSEL Zëdhënësja e BE për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë Maja Koçijançiç ka shkruar në Tëitter për takimin e realizuar në Bruksel ndërmjet kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe Federica Moghëerinit. “Federica ...
BalkanWeb | 11-Jun-2019 18:18
BRUKSEL Zëdhënësja e BE për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë Maja Koçijançiç ka shkruar në Tëitter për takimin e realizuar në Bruksel ndërmjet kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe Federica Moghëerinit. “Federica ...

Rama në Bruksel, takohet me Mogherinin
Kryeministri Edi Rama këtë të martë ka nisur një vizitë punë në Bruksel, ku është takuar me shefen e diplomacisë së Bashkimit Europian, Frederica Mogherini. Ndërkohë përmes një postimi në Tëitter zëdhënësja e BE për ...
VizionPlus | 11-Jun-2019 18:28
Kryeministri Edi Rama këtë të martë ka nisur një vizitë punë në Bruksel, ku është takuar me shefen e diplomacisë së Bashkimit Europian, Frederica Mogherini. Ndërkohë përmes një postimi në Tëitter zëdhënësja e BE për ...

Kociançiq shkruan për takimin Rama-Mogherini: KE i njeh rezultatet e reformave
Zëdhënësja e BE-së për Politikën e Jashtme, Maja Kociançiq ka reaguar në Twitter pas takimit që Federica Mogherini zhvilloi me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama. Ajo tha se Komisioni Evropian i ka njohur rezultatet e ...
Telegrafi | 11-Jun-2019 18:32
Zëdhënësja e BE-së për Politikën e Jashtme, Maja Kociançiq ka reaguar në Twitter pas takimit që Federica Mogherini zhvilloi me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama. Ajo tha se Komisioni Evropian i ka njohur rezultatet e ...

Kociançiq: KE i njeh rezultatet e reformave në Shqipëri
Zëdhënësja e BE-së për Politikën e Jashtme, Maja Kociançiq ka reaguar në Twitter pas takimit që Federica Mogherini zhvilloi me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama. Ajo tha se Komisioni Evropian i ka njohur rezultatet e ...
Flaka | 11-Jun-2019 20:39
Zëdhënësja e BE-së për Politikën e Jashtme, Maja Kociançiq ka reaguar në Twitter pas takimit që Federica Mogherini zhvilloi me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama. Ajo tha se Komisioni Evropian i ka njohur rezultatet e ...

Rama takohet me Mogerinin në Bruksel, vlerësohet reforma në drejtësi
Brukseli vlerëson reformën në drejtësi që po implementohet në Shqipëri. Këtë bindje ka ndarë sot edhe zyrtarja e lartë e BE-së, Federika Mogerini pas takimit që pati në Bruksel me kreun e qeverisë shqiptare. “Mogherini ...
Lajmi i Fundit | 11-Jun-2019 18:40
Brukseli vlerëson reformën në drejtësi që po implementohet në Shqipëri. Këtë bindje ka ndarë sot edhe zyrtarja e lartë e BE-së, Federika Mogerini pas takimit që pati në Bruksel me kreun e qeverisë shqiptare. “Mogherini ...

Rama–Mogherini, Koçijançiç shkruan: Rezultate të prekshme të reformave
Kryeministri Edi Rama ka takuar në Bruksel përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini. Zëdhënësja e BE për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë Maja Koçijançiç me anë të një postimi në rrjetin ...
Gazeta Dita | 11-Jun-2019 18:39
Kryeministri Edi Rama ka takuar në Bruksel përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini. Zëdhënësja e BE për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë Maja Koçijançiç me anë të një postimi në rrjetin ...

Takimi Rama – Mogherini, çfarë shkruan në “Twitter” Koçijançiç
Zëdhënësja e BE për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë Maja Koçijançiç ka shkruar në Tëitter për takimin e realizuar në Bruksel ndërmjet kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe Federica Moghëerinit. “Federica ...
Lexo | 11-Jun-2019 18:33
Zëdhënësja e BE për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë Maja Koçijançiç ka shkruar në Tëitter për takimin e realizuar në Bruksel ndërmjet kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe Federica Moghëerinit. “Federica ...

Bruksel/ Rekomandimi për hapjen e negociatave, Rama takon Mogherini-n
Kryeministri Edi Rama takoi sot në Bruksel përfaqësuesen e Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini. Zëdhënësja e kryediplomates së BE-së, Mogherini bëri të ditur takimin. “Përfaqësuesja e Lartë për ...
RTSH | 11-Jun-2019 18:28
Kryeministri Edi Rama takoi sot në Bruksel përfaqësuesen e Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini. Zëdhënësja e kryediplomates së BE-së, Mogherini bëri të ditur takimin. “Përfaqësuesja e Lartë për ...

Kociançiq shkruan për takimin Rama-Mogherini: KE i njeh rezultatet e reformave
Zëdhënësja e BE-së për Politikën e Jashtme, Maja Kociançiq ka reaguar në Twitter pas takimit që Federica Mogherini zhvilloi me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama.
Kosova Press | 11-Jun-2019 18:28
Zëdhënësja e BE-së për Politikën e Jashtme, Maja Kociançiq ka reaguar në Twitter pas takimit që Federica Mogherini zhvilloi me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama.

Lajçak: Situata në Shqipëri mund të çojë në ndalimin e funksionimit të shtetit
Në një deklaratë të shpërndarë mbrëmjen e së hënës, kryetari i radhës i OSBE-së, ministri i Jashtëm dhe për Çështjet Evropiane i Sllovakisë, Miroslav Lajçak, shprehu shqetësim lidhur me zhvillimet më të fundit në ...
Telegrafi | 11-Jun-2019 08:49
Në një deklaratë të shpërndarë mbrëmjen e së hënës, kryetari i radhës i OSBE-së, ministri i Jashtëm dhe për Çështjet Evropiane i Sllovakisë, Miroslav Lajçak, shprehu shqetësim lidhur me zhvillimet më të fundit në ...

Rama në Bruksel për negociatat, takime me Mogherinin, Tusk e Junker
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Bruksel me dy qëllime të përcaktuara, i pari për në vijim të procesit të lobimit për çeljen e negociatave dhe së dyti për të informuar për situatën aktuale politike. Pas vetëm 7 ditësh ...
Gazeta Dita | 11-Jun-2019 17:02
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Bruksel me dy qëllime të përcaktuara, i pari për në vijim të procesit të lobimit për çeljen e negociatave dhe së dyti për të informuar për situatën aktuale politike. Pas vetëm 7 ditësh ...

Rama në Bruksel për negociatat, takime me Mogherinin, Tusk dhe Junker
Pas vetëm 7 ditësh në Bruksel do të mblidhet Këshilli i Ministrave të Bashkimit Evropian, ku do të diskutohet edhe hapja e negociatave me Shqipërinë, e për këtë Shqipëria ka nisur edhe një fushatë lobimi. Por vizita e ...
Lajminet | 11-Jun-2019 15:48
Pas vetëm 7 ditësh në Bruksel do të mblidhet Këshilli i Ministrave të Bashkimit Evropian, ku do të diskutohet edhe hapja e negociatave me Shqipërinë, e për këtë Shqipëria ka nisur edhe një fushatë lobimi. Por vizita e ...

Rama në Bruksel për negociatat – takime me Mogherinin, Tusk dhe Junker
Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Bruksel për dy qëllime, i pari për në vijim të procesit të lobimit për çeljen e negociatave dhe së dyti për të informuar për situatën aktuale politike. Pas vetëm 7 ditësh në Bruksel ...
Klan Kosova | 11-Jun-2019 15:28
Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Bruksel për dy qëllime, i pari për në vijim të procesit të lobimit për çeljen e negociatave dhe së dyti për të informuar për situatën aktuale politike. Pas vetëm 7 ditësh në Bruksel ...

Lajçak: Situata në Shqipëri mund të çojë në ndalimin e funksionimit të shtetit
Në një deklaratë të shpërndarë mbrëmjen e së hënës, kryetari i radhës i OSBE-së, ministri i Jashtëm dhe për Çështjet Evropiane i Sllovakisë, Miroslav Lajçak, shprehu shqetësim lidhur me zhvillimet më të fundit në ...
Gazeta Observer | 11-Jun-2019 12:05
Në një deklaratë të shpërndarë mbrëmjen e së hënës, kryetari i radhës i OSBE-së, ministri i Jashtëm dhe për Çështjet Evropiane i Sllovakisë, Miroslav Lajçak, shprehu shqetësim lidhur me zhvillimet më të fundit në ...

OSBE për krizën: Mund të thellohet, respektoni institucionet kushtetuese, gjeni kompromisin
Miroslav Lajcak, kreu i OSBE-së dhe njëkohësisht ministri i Jashtëm i Sllovakisë, ka folur ditën e sotme në lidhje për krizën politike në Shqipëri. Lajcak, i cili javën e kaluar ishte për vizitë në Tiranë, është ...
Gazeta55 | 11-Jun-2019 09:09
Miroslav Lajcak, kreu i OSBE-së dhe njëkohësisht ministri i Jashtëm i Sllovakisë, ka folur ditën e sotme në lidhje për krizën politike në Shqipëri. Lajcak, i cili javën e kaluar ishte për vizitë në Tiranë, është ...

BE: Bojkoti i zgjedhjeve cënon demokracinë, qytetarët duhet të votojnë
Bashkimi Europian ka reaguar për krizen politike ne vënd përmes zëdhensës Maja Kocijancic. Në deklaratë, ajo pohon se vendimi për dorëzimin e mandateve dhe për të braktisur zgjedhjet cënon demokracinë, por ...
VizionPlus | 10-Jun-2019 23:38
Bashkimi Europian ka reaguar për krizen politike ne vënd përmes zëdhensës Maja Kocijancic. Në deklaratë, ajo pohon se vendimi për dorëzimin e mandateve dhe për të braktisur zgjedhjet cënon demokracinë, por ...

Lajçak: Situata në Shqipëri mund të çojë në ndalimin e funksionimit të shtetit
Në një deklaratë të shpërndarë mbrëmjen e së hënës, kryetari i radhës i OSBE-së, Ministri i Jashtëm dhe për Çështjet Evropiane i Sllovakisë, Miroslav Lajçak, shprehu shqetësim lidhur me zhvillimet më të fundit në ...
EkonomiaOnline | 11-Jun-2019 08:53
Në një deklaratë të shpërndarë mbrëmjen e së hënës, kryetari i radhës i OSBE-së, Ministri i Jashtëm dhe për Çështjet Evropiane i Sllovakisë, Miroslav Lajçak, shprehu shqetësim lidhur me zhvillimet më të fundit në ...

Brukseli kundër shtyrjes së zgjedhjeve lokale në Shqipëri
Brukseli është pozicionuar kundër shtyrjes së zgjedhjeve lokale në Shqipëri, pasi opozita sipas tyre dogji qëllimisht mandatet. Zëdhënësja e shefes për Politikën e Jashtme të BE-së, Maja Kocijancic ka reaguar pas ...
PortaliOnline | 11-Jun-2019 08:41
Brukseli është pozicionuar kundër shtyrjes së zgjedhjeve lokale në Shqipëri, pasi opozita sipas tyre dogji qëllimisht mandatet. Zëdhënësja e shefes për Politikën e Jashtme të BE-së, Maja Kocijancic ka reaguar pas ...

“Situata në Shqipëri mund të çojë në ndalimin e funksionimit të shtetit”
Në një deklaratë të shpërndarë mbrëmjen e së hënës, kryetari i radhës i OSBE-së, Ministri i Jashtëm dhe për Çështjet Evropiane i Sllovakisë, Miroslav Lajcák, shprehu shqetësim lidhur me zhvillimet më të fundit në ...
Indeks Online | 11-Jun-2019 08:33
Në një deklaratë të shpërndarë mbrëmjen e së hënës, kryetari i radhës i OSBE-së, Ministri i Jashtëm dhe për Çështjet Evropiane i Sllovakisë, Miroslav Lajcák, shprehu shqetësim lidhur me zhvillimet më të fundit në ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved