ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/09/2019 18:20

Zgjedhjet evropiane: Kush fitoi e kush humbi?

Zgjedhjet evropiane: Kush fitoi e kush humbi?
Duke qenë se vendvotimet janë mbyllur tanimë në Europë, kjo është një përmbledhje e asaj se çka dimë deri tani. -Dalja në zgjedhje pritet të arrijë 51%. Nëse konfimohet kjo do ishte dalja më e madhe në zgjedhje në 20 ...
Arbresh | 26-May-2019 22:35
Duke qenë se vendvotimet janë mbyllur tanimë në Europë, kjo është një përmbledhje e asaj se çka dimë deri tani. -Dalja në zgjedhje pritet të arrijë 51%. Nëse konfimohet kjo do ishte dalja më e madhe në zgjedhje në 20 ...

“Timoni i BE” pret djathtas, socialistët humbin deputetë
Qytetarët evropianë nga 21 vende të cilët votuan këtë të diel për zgjedhjen e deputetëve në Parlamentin Evropian duket se preferojnë të djathtën, pasi sipas rezultateve të deritanishme Partitë Popullore Evropiane kanë ...
ABCNews | 26-May-2019 22:25
Qytetarët evropianë nga 21 vende të cilët votuan këtë të diel për zgjedhjen e deputetëve në Parlamentin Evropian duket se preferojnë të djathtën, pasi sipas rezultateve të deritanishme Partitë Popullore Evropiane kanë ...

Përmbledhje e zgjedhjeve të sotme për Parlamentin Evropian
Duke qenë se vendvotimet janë mbyllur tanimë në Europë, kjo është një përmbledhje e asaj se çka dimë deri tani. -Dalja në zgjedhje pritet të arrijë 51%. Nëse konfimohet kjo do ishte dalja më e madhe në zgjedhje në 20 ...
Gazeta Express | 26-May-2019 22:20
Duke qenë se vendvotimet janë mbyllur tanimë në Europë, kjo është një përmbledhje e asaj se çka dimë deri tani. -Dalja në zgjedhje pritet të arrijë 51%. Nëse konfimohet kjo do ishte dalja më e madhe në zgjedhje në 20 ...

Zgjedhjet evropiane, rezultatet paraprake nxjerrin fituese PPE-në
Sipas të dhënave paraprake mbi zgjedhjet për Parlamentin Evropian, Partia Popullore Evropiane (PPE) del partia e parë me 173 vende, e ndjekur nga socialistët dhe demokratët me 147, liberalët me 102. të katërt dalin të ...
Alsat-M | 26-May-2019 22:06
Sipas të dhënave paraprake mbi zgjedhjet për Parlamentin Evropian, Partia Popullore Evropiane (PPE) del partia e parë me 173 vende, e ndjekur nga socialistët dhe demokratët me 147, liberalët me 102. të katërt dalin të ...

Projeksionet e para/ Ja si ndahen vendet në Parlamentin Evropian, Liberalët dhe të Gjelbërit triumfojnë!
Kanë përfunduar zgjedhjet Europiane, ndërsa tanimë kanë dalë edhe exit-pollet e para në shumë shtet. Kështu, sipas projeksioneve të para, Grupi i Partive Popullore Evropiane (EPP) ka dalë e para, me dhe do të marrë 177 ...
Dritare | 26-May-2019 21:51
Kanë përfunduar zgjedhjet Europiane, ndërsa tanimë kanë dalë edhe exit-pollet e para në shumë shtet. Kështu, sipas projeksioneve të para, Grupi i Partive Popullore Evropiane (EPP) ka dalë e para, me dhe do të marrë 177 ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved