ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/07/2019 10:28

Shqipëria e Kosova, një shtet! Hashim Thaçi: Bashkërisht do të jetojmë në një të ardhme të afërt

Shqipëria e Kosova, një shtet! Hashim Thaçi: Bashkërisht do të jetojmë në një të ardhme të afërt
Prej muajsh, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi artikulon bashkimin e Luginës së Preshevës me Kosovën, në kuadër të një marrëveshjeje përfundimtare me Serbinë, siç thotë ai.
Top Channel | 26-May-2019 18:21
Prej muajsh, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi artikulon bashkimin e Luginës së Preshevës me Kosovën, në kuadër të një marrëveshjeje përfundimtare me Serbinë, siç thotë ai.

Gjuriq-Thaçit: Kosova s’do të jetë kurrë pjesë e Shqipërisë
Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq ka reaguar ndaj deklarimeve të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi se në një të ardhme të afërt, Kosova dhe Shqipëria do të jetojnë bashkë ...
Telegrafi | 26-May-2019 18:28
Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq ka reaguar ndaj deklarimeve të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi se në një të ardhme të afërt, Kosova dhe Shqipëria do të jetojnë bashkë ...

Mitrovicasi synon t’ia zërë vendin Ramush Haradinajt në qeveri
Këtë javë, n’Kosovë Show ishte një mysafir jo fort i zakonshëm. Ramadan Isufi, inxhinier nga Mitrovica, është njeriu i cili mendon se duhet të behet kryeministër i Republikës së Kosovës, për t’ia zënë vendin Ramush ...
InFokusi | 26-May-2019 22:06
Këtë javë, n’Kosovë Show ishte një mysafir jo fort i zakonshëm. Ramadan Isufi, inxhinier nga Mitrovica, është njeriu i cili mendon se duhet të behet kryeministër i Republikës së Kosovës, për t’ia zënë vendin Ramush ...

Gjuriq i reagon Thaçit: Kosova s’do të jetë kurrë pjesë e Shqipërisë
Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq ka reaguar ndaj deklarimeve të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi se në një të ardhme të afërt, Kosova dhe Shqipëria do të jetojnë bashkë ...
TetovaSot | 26-May-2019 21:28
Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq ka reaguar ndaj deklarimeve të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi se në një të ardhme të afërt, Kosova dhe Shqipëria do të jetojnë bashkë ...

Mediet serbe e quajnë provokim deklaratën e Thaçit për bashkim me Shqipërinë
Ideja e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë, po shihet si provokim nga mediet serbe. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, prej kohësh e ka deklaruar qëndrimin e tij pro bashkimi të ...
Arbresh | 26-May-2019 20:58
Ideja e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë, po shihet si provokim nga mediet serbe. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, prej kohësh e ka deklaruar qëndrimin e tij pro bashkimi të ...

Mitrovicasi synon t’ia zërë vendin Ramush Haradinajt në qeveri
Këtë javë, n’Kosovë Show ishte një mysafir jo fort i zakonshëm. Ramadan Isufi, inxhinier nga Mitrovica, është njeriu i cili mendon se duhet të behet kryeministër i Republikës së Kosovës, për t’ia zënë vendin Ramush ...
Zeri | 26-May-2019 20:41
Këtë javë, n’Kosovë Show ishte një mysafir jo fort i zakonshëm. Ramadan Isufi, inxhinier nga Mitrovica, është njeriu i cili mendon se duhet të behet kryeministër i Republikës së Kosovës, për t’ia zënë vendin Ramush ...

Mediet serbe e quajnë provokim deklaratën e Thaçit për bashkim me Shqipërinë
Ideja e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë, po shihet si provokim nga mediet serbe. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, prej kohësh e ka deklaruar qëndrimin e tij pro bashkimi të ...
Zeri | 26-May-2019 20:30
Ideja e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë, po shihet si provokim nga mediet serbe. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, prej kohësh e ka deklaruar qëndrimin e tij pro bashkimi të ...

Mediet serbe e quajnë provokim deklaratën e Thaçit për bashkim me Shqipërinë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, prej kohësh e ka deklaruar qëndrimin e tij pro bashkimi të Luginës së Preshevës me Kosovën. Mirëpo, gjatë ditës së sotme, Thaçi, deklaroi se Shqipëria dhe Kosova, në një të ardhme të ...
Lajminet | 26-May-2019 20:20
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, prej kohësh e ka deklaruar qëndrimin e tij pro bashkimi të Luginës së Preshevës me Kosovën. Mirëpo, gjatë ditës së sotme, Thaçi, deklaroi se Shqipëria dhe Kosova, në një të ardhme të ...

Thaçi: Shqipëria dhe Kosova në një shtet në të ardhmen
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi deklaroi se në një të ardhme të afërt, Kosova dhe Shqipëria do të jetojnë bashkë në një shtet. Deklaratat jo të zakonshme për një kryetar shteti, të Thaçit u bënë në qytetin e Hasit ...
GazetaTema | 26-May-2019 11:33
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi deklaroi se në një të ardhme të afërt, Kosova dhe Shqipëria do të jetojnë bashkë në një shtet. Deklaratat jo të zakonshme për një kryetar shteti, të Thaçit u bënë në qytetin e Hasit ...

Mitrovicasi synon t’ia zërë vendin Ramush Haradinajt në qeveri
Këtë javë, n’Kosovë Show ishte një mysafir jo fort i zakonshëm. Ramadan Isufi, inxhinier nga Mitrovica, është njeriu i cili mendon se duhet të behet kryeministër i Republikës së Kosovës, për t’ia zënë vendin Ramush ...
Gazeta Express | 26-May-2019 20:16
Këtë javë, n’Kosovë Show ishte një mysafir jo fort i zakonshëm. Ramadan Isufi, inxhinier nga Mitrovica, është njeriu i cili mendon se duhet të behet kryeministër i Republikës së Kosovës, për t’ia zënë vendin Ramush ...

Gjuriq i përgjigjet Thaçit për bashkimin e Kosovës e Shqipërisë
Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq ka reaguar ndaj deklarimeve të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi se në një të ardhme të afërt, Kosova dhe Shqipëria do të jetojnë bashkë ...
AlbInfo | 26-May-2019 20:16
Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq ka reaguar ndaj deklarimeve të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi se në një të ardhme të afërt, Kosova dhe Shqipëria do të jetojnë bashkë ...

Shqipëria e Kosova një shtet, Thaçi: Në një të ardhme të afërt do të jetojmë bashkërisht
Prej muajsh, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi artikulon bashkimin e Luginës së Preshevës me Kosovën, në kuadër të një marrëveshjeje përfundimtare me Serbinë, siç thotë ai. Por, Thaçi ka bërë së fundmi edhe një ...
Gazeta Monitor | 26-May-2019 20:01
Prej muajsh, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi artikulon bashkimin e Luginës së Preshevës me Kosovën, në kuadër të një marrëveshjeje përfundimtare me Serbinë, siç thotë ai. Por, Thaçi ka bërë së fundmi edhe një ...

Pasi i dështoi ideja për shkëmbim territoresh, Presidenti hap temën e bashkimit me Shqipërinë
Hashim Thaçi, në fillim të vitit 2018, kishte nisur idenë për ndryshim e korrigjim kufijsh me Serbinë. Për të dalë te shkëmbimi i territoreve me Aleksandar Vuçiqin. Idenë e kishte nisur pasi kishte dështuar ta zhbënte ...
InFokusi | 26-May-2019 19:30
Hashim Thaçi, në fillim të vitit 2018, kishte nisur idenë për ndryshim e korrigjim kufijsh me Serbinë. Për të dalë te shkëmbimi i territoreve me Aleksandar Vuçiqin. Idenë e kishte nisur pasi kishte dështuar ta zhbënte ...

Thaçi i përgjigjet Mustafës, e fton të bëhen bashkë në misionin e bashkimit kombëtar
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është përgjigjur kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, në këshillat e këtij të fundit për Presidentin, të bëra të shtunën. Thaçi, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se “ Lugina e ...
Telegrafi | 26-May-2019 16:02
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është përgjigjur kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, në këshillat e këtij të fundit për Presidentin, të bëra të shtunën. Thaçi, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se “ Lugina e ...

Pasi i dështoi ideja për shkëmbim territoresh, Presidenti hap temën e bashkimit me Shqipërinë
Hashim Thaçi, në fillim të vitit 2018, kishte nisur idenë për ndryshim e korrigjim kufijsh me Serbinë. Për të dalë te shkëmbimi i territoreve me Aleksandar Vuçiqin. Idenë e kishte nisur pasi kishte dështuar ta zhbënte ...
Gazeta Express | 26-May-2019 19:23
Hashim Thaçi, në fillim të vitit 2018, kishte nisur idenë për ndryshim e korrigjim kufijsh me Serbinë. Për të dalë te shkëmbimi i territoreve me Aleksandar Vuçiqin. Idenë e kishte nisur pasi kishte dështuar ta zhbënte ...

Gjuriq i reagon Thaçit: Kosova s’do të jetë kurrë pjesë e Shqipërisë
Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq ka reaguar ndaj deklarimeve të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi se në një të ardhme të afërt, Kosova dhe Shqipëria do të jetojnë bashkë ...
Gazeta Express | 26-May-2019 19:14
Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq ka reaguar ndaj deklarimeve të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi se në një të ardhme të afërt, Kosova dhe Shqipëria do të jetojnë bashkë ...

Shqipëria e Kosova një shtet, Thaçi: Në një të ardhme të afërt do të jetojmë bashkërisht
Por, Thaçi ka bërë së fundmi edhe një deklaratë të drejtpërdrejtë për Shqipërinë dhe Kosovën, e thotë se në një të ardhme të afërt do të jetojmë bashkërisht në një shtet. “Ju keni qenë bashkërisht me ne në luftë dhe ...
Lajminet | 26-May-2019 19:14
Por, Thaçi ka bërë së fundmi edhe një deklaratë të drejtpërdrejtë për Shqipërinë dhe Kosovën, e thotë se në një të ardhme të afërt do të jetojmë bashkërisht në një shtet. “Ju keni qenë bashkërisht me ne në luftë dhe ...

“Shqipëria dhe Kosova në një shtet”, deklarata e presidentit Hashim Thaçi nga Kruma
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi deklaroi se në një të ardhme të afërt, Kosova dhe Shqipëria do të jetojnë bashkë në një shtet. Deklaratat jo të zakonshme për një kryetar shteti, të Thaçit u bënë në qytetin e Hasit ...
Top Channel | 26-May-2019 09:59
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi deklaroi se në një të ardhme të afërt, Kosova dhe Shqipëria do të jetojnë bashkë në një shtet. Deklaratat jo të zakonshme për një kryetar shteti, të Thaçit u bënë në qytetin e Hasit ...

Gjuriqi reagon ndaj presidentit Thaçi: Kosova s’do të jetë kurrë pjesë e Shqipërisë
Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq ka reaguar ndaj deklarimeve të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi se në një të ardhme të afërt, Kosova dhe Shqipëria do të jetojnë bashkë ...
Gazeta Monitor | 26-May-2019 18:58
Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq ka reaguar ndaj deklarimeve të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi se në një të ardhme të afërt, Kosova dhe Shqipëria do të jetojnë bashkë ...

Gjuriq: Kosova nuk do të jetë kurrë pjesë e Shqipërisë
Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka reaguar pas deklaratve të Presidentit Hashim Thaçi, se Kosova dhe Shqipëria do të jenë një shtet. Ai deklaroi se Kosova nuk do të jetë ...
Arbresh | 26-May-2019 18:35
Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka reaguar pas deklaratve të Presidentit Hashim Thaçi, se Kosova dhe Shqipëria do të jenë një shtet. Ai deklaroi se Kosova nuk do të jetë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved