ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/09/2019 22:41

Ministri britanik: Nuk do të mbështesë një Brexit pa marrëveshje

Ministri britanik: Nuk do të mbështesë një Brexit pa marrëveshje
Ministri britanik i Financave, Philip Hammond tha sot se do të jetë shumë e vështirë për pasardhësin e kryeministres Theresa May që të anashkalojë vullnetin e Parlamentit britanik dhe të kërkojë që Britania të largohet ...
VizionPlus | 26-May-2019 20:16
Ministri britanik i Financave, Philip Hammond tha sot se do të jetë shumë e vështirë për pasardhësin e kryeministres Theresa May që të anashkalojë vullnetin e Parlamentit britanik dhe të kërkojë që Britania të largohet ...

Si e “hëngri” Brexit-i, kryeministren Theresa May
Nga Therese Raphael Kryeministrja Theresa May, ishte dikur popullore. Ajo periudhë mund të jetë e vështirë për t’u kujtuar, por është e vërtetë. Vetëm 3 vjet para se partia e saj politike ta detyronte largohej, ajo ...
GazetaTema | 26-May-2019 12:00
Nga Therese Raphael Kryeministrja Theresa May, ishte dikur popullore. Ajo periudhë mund të jetë e vështirë për t’u kujtuar, por është e vërtetë. Vetëm 3 vjet para se partia e saj politike ta detyronte largohej, ajo ...

Cilët janë kandidatët që presin të zëvendësojnë Theresa May? Ja çfarë pritet të ndodhë me Britani
Pas dorëheqjes së Theresa May më 7 qershor, pritet të hapet një garë brenda Partisë Konservatore në pushtet për të sjellë një udhëheqës të ri në pushtet. Njoftimi erdhi pasi ligjvënësit e Mbretërisë së Bashkuar, ...
GazetaTema | 25-May-2019 14:21
Pas dorëheqjes së Theresa May më 7 qershor, pritet të hapet një garë brenda Partisë Konservatore në pushtet për të sjellë një udhëheqës të ri në pushtet. Njoftimi erdhi pasi ligjvënësit e Mbretërisë së Bashkuar, ...

Vlerat më kanë udhëhequr përgjatë karrierës sime
Fjalimi i dorëheqjes së kryeministres britanike Theresa May Shqipëroi Petro Luarasi Që kur kalova të parën herë këtë derë pas meje, si kryeministre, u përpoqa ta bëj Mbretërinë e Bashkuar një vend ku punohet jo vetëm ...
Telegraf | 25-May-2019 15:47
Fjalimi i dorëheqjes së kryeministres britanike Theresa May Shqipëroi Petro Luarasi Që kur kalova të parën herë këtë derë pas meje, si kryeministre, u përpoqa ta bëj Mbretërinë e Bashkuar një vend ku punohet jo vetëm ...

Michael Gove u shtohet kandidatëve për kreun e konservatoreve
Dorëheqja e kryeministres Theresa May i ka hapur rrugë një gare të fortë për drejtimin e qeverisë britanike. Mes figurave më të spikatur janë ish-ministri i jashtëm Boris Xhonson, ish-ministri i Brexit Dominic Rabb dhe ...
TV Klan | 26-May-2019 15:00
Dorëheqja e kryeministres Theresa May i ka hapur rrugë një gare të fortë për drejtimin e qeverisë britanike. Mes figurave më të spikatur janë ish-ministri i jashtëm Boris Xhonson, ish-ministri i Brexit Dominic Rabb dhe ...

Britani, 8 kandidatë për zëvendësimin e May
Janë 8 politikanët britanikë që kanë shprehur ambicjen për të zëvendësuar kryeministren në ikje Theresa Mej. Gara më e fortë parashikohet mes atyre që njihen si promovuesit e Breksit, ish-ministri i Jashtëm Boris ...
ABCNews | 26-May-2019 12:43
Janë 8 politikanët britanikë që kanë shprehur ambicjen për të zëvendësuar kryeministren në ikje Theresa Mej. Gara më e fortë parashikohet mes atyre që njihen si promovuesit e Breksit, ish-ministri i Jashtëm Boris ...

FOTO/ 'Britanikët prisnin Brexit, shqiptarët presin Edxit'
Në Austri, kancelari Sebastian Kurz, dhe në Mbretërinë e Bashkuar, kryeministrja Theresa May, dhanë të dy dorëheqjen. I pari për shkak të një skandali korrupsioni të partnerit të tij të koalicionit, ndërsa e dyta, për ...
Gazeta55 | 26-May-2019 18:36
Në Austri, kancelari Sebastian Kurz, dhe në Mbretërinë e Bashkuar, kryeministrja Theresa May, dhanë të dy dorëheqjen. I pari për shkak të një skandali korrupsioni të partnerit të tij të koalicionit, ndërsa e dyta, për ...

Hammond thotë se nuk do të mbështesë një Brexit pa marrëveshje
Ministri britanik i Financave, Philip Hammond tha sot se do të jetë shumë e vështirë për pasardhësin e kryeministres Theresa May që të anashkalojë vullnetin e Parlamentit britanik dhe të kërkojë që Britania të largohet ...
Koha.mk | 26-May-2019 18:11
Ministri britanik i Financave, Philip Hammond tha sot se do të jetë shumë e vështirë për pasardhësin e kryeministres Theresa May që të anashkalojë vullnetin e Parlamentit britanik dhe të kërkojë që Britania të largohet ...

Gara për kryeministrin e ri, Britania në kërkim të pasuesit të Theresa May
Një dite pasi kryeministrja njoftoi dorëheqjen e saj më 7 qershor, në Britaninë e Madhe ka nisur gara për kreun e ri të partisë Konservatore, por njëkohësisht edhe pasuesin e Theresa May. Sipas mediave deri më tani kane ...
VizionPlus | 25-May-2019 11:36
Një dite pasi kryeministrja njoftoi dorëheqjen e saj më 7 qershor, në Britaninë e Madhe ka nisur gara për kreun e ri të partisë Konservatore, por njëkohësisht edhe pasuesin e Theresa May. Sipas mediave deri më tani kane ...

Hammond thotë se nuk do të mbështesë një Brexit pa marrëveshje
Ministri britanik i Financave, Philip Hammond tha sot se do të jetë shumë e vështirë për pasardhësin e kryeministres Theresa May që të anashkalojë vullnetin e Parlamentit britanik dhe të kërkojë që Britania të largohet ...
Indeks Online | 26-May-2019 17:59
Ministri britanik i Financave, Philip Hammond tha sot se do të jetë shumë e vështirë për pasardhësin e kryeministres Theresa May që të anashkalojë vullnetin e Parlamentit britanik dhe të kërkojë që Britania të largohet ...

Reagimi i Merkelit pas lajmit për dorëheqjen e Mayt
Kancelarja gjermane Angela Merkel “e mori në konsideratë me respekt” njoftimin e dorëheqjes së kryeministres britanike Theresa May”. Zëvendëszëdhënësja e qeverisë, Martina Fietz tha në Berlin se Merkeli ka punuar ...
GazetaTema | 25-May-2019 09:50
Kancelarja gjermane Angela Merkel “e mori në konsideratë me respekt” njoftimin e dorëheqjes së kryeministres britanike Theresa May”. Zëvendëszëdhënësja e qeverisë, Martina Fietz tha në Berlin se Merkeli ka punuar ...

Hammond thotë se nuk do të mbështesë një Brexit pa marrëveshje
Ministri britanik i Financave, Philip Hammond, ka thënë se nuk do të mbështes një Brexit pa marrëveshje. Ministri britanik i Financave, Philip Hammond, tha sot se do të jetë shumë e vështirë për pasardhësin e ...
Gazeta Observer | 26-May-2019 17:09
Ministri britanik i Financave, Philip Hammond, ka thënë se nuk do të mbështes një Brexit pa marrëveshje. Ministri britanik i Financave, Philip Hammond, tha sot se do të jetë shumë e vështirë për pasardhësin e ...

Pasi njoftoi dorëheqjen, Kryeministrja del për pazar (Foto)
Një ditë më parë Kryeministrja e Britanisë së Madhe Theresa May njoftoi e përlotur dorëheqjen nga drejtimi i Partisë Konservatore, e për rrjedhojë edhe si drejtuese e qeverisë. Por pas fjalimit emotiv, ajo është ...
TV Klan | 25-May-2019 18:37
Një ditë më parë Kryeministrja e Britanisë së Madhe Theresa May njoftoi e përlotur dorëheqjen nga drejtimi i Partisë Konservatore, e për rrjedhojë edhe si drejtuese e qeverisë. Por pas fjalimit emotiv, ajo është ...

Hammond thotë se nuk do të mbështesë një Brexit pa marrëveshje
Ministri britanik i Financave, Philip Hammond tha sot se do të jetë shumë e vështirë për pasardhësin e kryeministres Theresa May që të anashkalojë vullnetin e Parlamentit britanik dhe të kërkojë që Britania të largohet ...
Arbresh | 26-May-2019 17:05
Ministri britanik i Financave, Philip Hammond tha sot se do të jetë shumë e vështirë për pasardhësin e kryeministres Theresa May që të anashkalojë vullnetin e Parlamentit britanik dhe të kërkojë që Britania të largohet ...

Hammond thotë se nuk do të mbështesë një Brexit pa marrëveshje
Ministri britanik i Financave, Philip Hammond tha sot se do të jetë shumë e vështirë për pasardhësin e kryeministres Theresa May që të anashkalojë vullnetin e Parlamentit britanik dhe të kërkojë që Britania të largohet ...
Radio Evropa e Lire | 26-May-2019 17:05
Ministri britanik i Financave, Philip Hammond tha sot se do të jetë shumë e vështirë për pasardhësin e kryeministres Theresa May që të anashkalojë vullnetin e Parlamentit britanik dhe të kërkojë që Britania të largohet ...

Hammond thotë se nuk do të mbështesë një Brexit pa marrëveshje
Ministri britanik i Financave, Philip Hammond, tha sot se do të jetë shumë e vështirë për pasardhësin e kryeministres Theresa May që të anashkalojë vullnetin e Parlamentit britanik dhe të kërkojë që Britania të largohet ...
Lajminet | 26-May-2019 17:04
Ministri britanik i Financave, Philip Hammond, tha sot se do të jetë shumë e vështirë për pasardhësin e kryeministres Theresa May që të anashkalojë vullnetin e Parlamentit britanik dhe të kërkojë që Britania të largohet ...

Kjo vajzë rrezikoi jetën për t’u larguar nga atdheu [Foto]
Katër persona, duke përfshirë një vajzë 15-vjeçare, janë gjetur të fshehur brenda automjeteve, në përpjekje për të ikur nga Maroku. Tre automjete u ndaluan në doganën në Beni Enzar në një hapësirë kohore ??prej vetëm ...
Albportali | 26-May-2019 16:34
Katër persona, duke përfshirë një vajzë 15-vjeçare, janë gjetur të fshehur brenda automjeteve, në përpjekje për të ikur nga Maroku. Tre automjete u ndaluan në doganën në Beni Enzar në një hapësirë kohore ??prej vetëm ...

Hamond kundër bregzitit pa marrëveshje
Londër, 26 maj – Ministri britanik i Financave, Filip Hamond sot deklaroi se trashëgimtari i kryeministres Tereza Mej do ta ketë të vështirë që ta qarkojë vullnetin e parlamentit dhe ta nxjerrë Britaninë e Madhe jashtë ...
Koha.mk | 26-May-2019 15:53
Londër, 26 maj – Ministri britanik i Financave, Filip Hamond sot deklaroi se trashëgimtari i kryeministres Tereza Mej do ta ketë të vështirë që ta qarkojë vullnetin e parlamentit dhe ta nxjerrë Britaninë e Madhe jashtë ...

Si e “hëngri” Brexit-i, kryeministren Theresa May
Nga Therese Raphael/ Kryeministrja Theresa May, ishte dikur popullore. Ajo periudhë mund të jetë e vështirë për t’u kujtuar, por është e vërtetë. Vetëm 3 vjet para se partia e saj politike ta detyronte largohej, ajo ...
Lexo | 26-May-2019 13:27
Nga Therese Raphael/ Kryeministrja Theresa May, ishte dikur popullore. Ajo periudhë mund të jetë e vështirë për t’u kujtuar, por është e vërtetë. Vetëm 3 vjet para se partia e saj politike ta detyronte largohej, ajo ...

Dorëheqja e Mayt, nis gara për zëvendësimin, favorit Johnson
Gara për liderin e ri të partisë Konservatore ka nisur, pas njoftimit të dorëheqjes së Theresa Mayt nga funksionet që mban më 7 qershor. Drejtuesit e lartë të kësaj force politike presin që lideri i ri të zgjidhet deri ...
RTSH | 26-May-2019 12:09
Gara për liderin e ri të partisë Konservatore ka nisur, pas njoftimit të dorëheqjes së Theresa Mayt nga funksionet që mban më 7 qershor. Drejtuesit e lartë të kësaj force politike presin që lideri i ri të zgjidhet deri ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved