ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/08/2019 19:31

Knut Fleckenstein: “Do doja të isha në Parlamentin Europian edhe pesë vite”

Knut Fleckenstein: “Do doja të isha në Parlamentin Europian edhe pesë vite”
Rezultatet e para të sondazheve për zgjedhjet europiane në Gjermani sugjerojnë se ndryshe nga sa ishte menduar, partitë e ekstremit të djathtë nuk kanë shënuar rezultatin që ishte parashikuar. Në krye vazhdon të mbetet ...
Telegraf | 26-May-2019 22:06
Rezultatet e para të sondazheve për zgjedhjet europiane në Gjermani sugjerojnë se ndryshe nga sa ishte menduar, partitë e ekstremit të djathtë nuk kanë shënuar rezultatin që ishte parashikuar. Në krye vazhdon të mbetet ...

Europa shkon më djathtas, ‘bien’ Macron dhe Syriza
Europa mbylli të dielën votimet për Parlamentin Europian, duke shënuar pjesëmarrjen më të lartë në 20 vite. Rekordin e mban Danimarka ku dolën në votime 63 përqind, ndërkohë që mendohet se mesatarja në BE të shkojë tek ...
Telegraf | 26-May-2019 22:06
Europa mbylli të dielën votimet për Parlamentin Europian, duke shënuar pjesëmarrjen më të lartë në 20 vite. Rekordin e mban Danimarka ku dolën në votime 63 përqind, ndërkohë që mendohet se mesatarja në BE të shkojë tek ...

Kështu mund të duket Parlamenti Evropian në pesë vitet e ardhshme
Parlamenti Evropian ka publikuar një projeksion të asaj që Parlamenti Evropian mund të duket nga viti 2019 deri në vitin 2024, shkruan “CNN”, transmeton . Në bazë të këtij projeksioni, parashihet që Koalicioni i Madh – ...
Lajminet | 26-May-2019 22:34
Parlamenti Evropian ka publikuar një projeksion të asaj që Parlamenti Evropian mund të duket nga viti 2019 deri në vitin 2024, shkruan “CNN”, transmeton . Në bazë të këtij projeksioni, parashihet që Koalicioni i Madh – ...

Rezultate të frikshme në zgjedhjet europiane, partia e ekstremistes Le Pen del e para në Francë
Presidenti Emmanuel Macron po pëson humbje në zgjedhjet parlamentare të BE’së. Është partia e së djathtës ekstreme që udhëhiqet nga Marine Le Pen që po udhëheq në rezultatet e para të publikuara në shtetin e Francës. ...
Gazeta Monitor | 26-May-2019 22:06
Presidenti Emmanuel Macron po pëson humbje në zgjedhjet parlamentare të BE’së. Është partia e së djathtës ekstreme që udhëhiqet nga Marine Le Pen që po udhëheq në rezultatet e para të publikuara në shtetin e Francës. ...

Pjesëmarrje historike për PE-në, ekstremistët ngjiten të udhëhequr nga Le Pen
Udhëheqësja e ekstremit të djathtë në Francë, Marine Le Pen fitoi duelin e saj simbolik me presidentin Emmanuel Macron këtë të dielë, pasi forcat euroskeptike kanë fituar terren të konsiderueshëm në zgjedhjet ...
Klan Kosova | 26-May-2019 22:06
Udhëheqësja e ekstremit të djathtë në Francë, Marine Le Pen fitoi duelin e saj simbolik me presidentin Emmanuel Macron këtë të dielë, pasi forcat euroskeptike kanë fituar terren të konsiderueshëm në zgjedhjet ...

Rezultate të frikshme në zgjedhjet europiane, partia e ekstremistes Le Pen del e para në Francë
Presidenti Emmanuel Macron po pëson humbje në zgjedhjet parlamentare të BE’së. Është partia e së djathtës ekstreme që udhëhiqet nga Marine Le Pen që po udhëheq në rezultatet e para të publikuara në shtetin e Francës. ...
TetovaSot | 26-May-2019 22:00
Presidenti Emmanuel Macron po pëson humbje në zgjedhjet parlamentare të BE’së. Është partia e së djathtës ekstreme që udhëhiqet nga Marine Le Pen që po udhëheq në rezultatet e para të publikuara në shtetin e Francës. ...

Projektimi i parë i përbërjes së Parlamentit të ri Evropian
Sipas parashikimeve të para në mbledhjen e re të Parlamentit Evropian, partitë më të forta do të jenë Partia Popullore Evropiane, Social Demokratët dhe Aleanca e Liberalëve dhe Demokratëve për Evropën. Rezultatet e para ...
Indeks Online | 26-May-2019 21:52
Sipas parashikimeve të para në mbledhjen e re të Parlamentit Evropian, partitë më të forta do të jenë Partia Popullore Evropiane, Social Demokratët dhe Aleanca e Liberalëve dhe Demokratëve për Evropën. Rezultatet e para ...

Europianet/ Ja rezultatet e para në Gjermani, Francë, Spanjë, Austri e Danimarkë!
Kanë përfunduar tanimë zgjedhjet Europiane në shumicën e vendeve, ndërsa pritet që të mbyllen qendrat e votimeve edhe në Itali. Kështu, në Gjermani koalicioni qeverisës ka marrë një godite të fortë pasi sipas ...
Dritare | 26-May-2019 21:51
Kanë përfunduar tanimë zgjedhjet Europiane në shumicën e vendeve, ndërsa pritet që të mbyllen qendrat e votimeve edhe në Itali. Kështu, në Gjermani koalicioni qeverisës ka marrë një godite të fortë pasi sipas ...

Zgjedhjet Europiane/ Tronditet Franca: Partia e Le Pen e para, Macron merr goditjen e fortë
Kanë përfunduar zgjedhjet europiane edhe në Francë ndërsa rezultatet atje janë katastrofale. Sipas mediave francize, Nacionalistët e Marine Le Pen udhëheqin rezultatet me 32%, e ndjekur nga partia e Macron me 21.% e ...
Dritare | 26-May-2019 21:51
Kanë përfunduar zgjedhjet europiane edhe në Francë ndërsa rezultatet atje janë katastrofale. Sipas mediave francize, Nacionalistët e Marine Le Pen udhëheqin rezultatet me 32%, e ndjekur nga partia e Macron me 21.% e ...

Ja çka e pret Evropën, dalin rezultatet e para të zgjedhjeve në Parlament Evropian
Janë publikuar rezultatet e para të zgjedhjeve evropiane. Ndërkohë që mbërrijnë rezultatet e para të zgjedhjeve për në Parlamentin Evropian, ajo që bie në sy është fakti që pjesëmarrja në këto zgjedhje ka qenë e lartë ...
Ina-Online | 26-May-2019 21:44
Janë publikuar rezultatet e para të zgjedhjeve evropiane. Ndërkohë që mbërrijnë rezultatet e para të zgjedhjeve për në Parlamentin Evropian, ajo që bie në sy është fakti që pjesëmarrja në këto zgjedhje ka qenë e lartë ...

Zgjedhjet në BE, partia e ekstremistes Le Pen del e para në Francë
Presidenti Emmanuel Macron po pëson humbje në zgjedhjet parlamentare të BE’së. Është partia e së djathtës ekstreme që udhëhiqet nga Marine Le Pen që po udhëheq në rezultatet e para të publikuara në shtetin e Francës. ...
Shenja | 26-May-2019 21:44
Presidenti Emmanuel Macron po pëson humbje në zgjedhjet parlamentare të BE’së. Është partia e së djathtës ekstreme që udhëhiqet nga Marine Le Pen që po udhëheq në rezultatet e para të publikuara në shtetin e Francës. ...

Projektimi i parë i përbërjes së Parlamentit të ri Evropian
Sipas parashikimeve të para në mbledhjen e re të Parlamentit Evropian, partitë më të forta do të jenë Partia Popullore Evropiane, Social Demokratët dhe Aleanca e Liberalëve dhe Demokratëve për Evropën.
Kosova Press | 26-May-2019 21:43
Sipas parashikimeve të para në mbledhjen e re të Parlamentit Evropian, partitë më të forta do të jenë Partia Popullore Evropiane, Social Demokratët dhe Aleanca e Liberalëve dhe Demokratëve për Evropën.

Zgjedhjet në BE, partia e ekstremistes Le Pen del e para në Francë
Presidenti Emmanuel Macron po pëson humbje në zgjedhjet parlamentare të BE’së. Është partia e së djathtës ekstreme që udhëhiqet nga Marine Le Pen që po udhëheq në rezultatet e para të publikuara në shtetin e Francës. ...
Arbresh | 26-May-2019 21:43
Presidenti Emmanuel Macron po pëson humbje në zgjedhjet parlamentare të BE’së. Është partia e së djathtës ekstreme që udhëhiqet nga Marine Le Pen që po udhëheq në rezultatet e para të publikuara në shtetin e Francës. ...

Le Pen mposht Macron në France, teksa nacionalistët po fitojnë terren në votimet në BE
Partia e ekstremit të djathtë të Marinë Le Pen kaloi përpara aleancës qendrore të presidentit Emmanuel Macron në sondazhet e para, pasi votuesit francezë po çojnë drejt asaj që analistët parashikojnë të jetë një rritje ...
Monitor | 26-May-2019 20:59
Partia e ekstremit të djathtë të Marinë Le Pen kaloi përpara aleancës qendrore të presidentit Emmanuel Macron në sondazhet e para, pasi votuesit francezë po çojnë drejt asaj që analistët parashikojnë të jetë një rritje ...

Zgjedhjet europiane, dalin rezultatet e para, pjesmarrja në votime 51 përqind
Zgjedhjet europiane janë mbyllur dhe janë publikuar rezultatet paraprake. Ajo që bie në sy është fakti që pjesëmarrja në këto zgjedhje ka qenë e lartë pothuajse në të gjitha vendet anëtare të Bashkimit Europian, ku ...
RTSH | 26-May-2019 21:36
Zgjedhjet europiane janë mbyllur dhe janë publikuar rezultatet paraprake. Ajo që bie në sy është fakti që pjesëmarrja në këto zgjedhje ka qenë e lartë pothuajse në të gjitha vendet anëtare të Bashkimit Europian, ku ...

Rezultatet e parë të zgjedhjeve për Parlamentin Europian, CDU/CDU forcë e parë në Gjermani
Ndërkohë që mbërrijnë rezultatet e para të zgjedhjeve për në Parlamentin Evropian, ajo që bie në sy është fakti që pjesëmarrja në këto zgjedhje ka qenë e lartë pothuajse në të gjitha vendet anëtare të Bashkimit ...
Politiko | 26-May-2019 21:36
Ndërkohë që mbërrijnë rezultatet e para të zgjedhjeve për në Parlamentin Evropian, ajo që bie në sy është fakti që pjesëmarrja në këto zgjedhje ka qenë e lartë pothuajse në të gjitha vendet anëtare të Bashkimit ...

Rezultate të frikshme në zgjedhjet europiane, partia e ekstremistes Le Pen del e para në Francë
Presidenti Emmanuel Macron po pëson humbje në zgjedhjet parlamentare të BE’së. Është partia e së djathtës ekstreme që udhëhiqet nga Marine Le Pen që po udhëheq në rezultatet e para të publikuara në shtetin e Francës. ...
Gazeta Express | 26-May-2019 21:13
Presidenti Emmanuel Macron po pëson humbje në zgjedhjet parlamentare të BE’së. Është partia e së djathtës ekstreme që udhëhiqet nga Marine Le Pen që po udhëheq në rezultatet e para të publikuara në shtetin e Francës. ...

Dalin rezultatet e para të zgjedhjeve në Parlament Evropian
Janë publikuar rezultatet e para të zgjedhjeve evropiane. Ndërkohë që mbërrijnë rezultatet e para të zgjedhjeve për në Parlamentin Evropian, ajo që bie në sy është fakti që pjesëmarrja në këto zgjedhje ka qenë e lartë ...
Shenja | 26-May-2019 21:13
Janë publikuar rezultatet e para të zgjedhjeve evropiane. Ndërkohë që mbërrijnë rezultatet e para të zgjedhjeve për në Parlamentin Evropian, ajo që bie në sy është fakti që pjesëmarrja në këto zgjedhje ka qenë e lartë ...

Zgjedhjet për Parlamentin Europian, në Gjermani të gjebërit në vendin e dytë
Zgjedhjet p?r Parlamentin e BE, t? p?rkufizuara si vendimtare p?r fatin e ardhsh?m t? BE, po shkojnë drejt p?rfundimit. N? disa vende votimet kan? nisur q? nga 23 maji. N? Gjermani partit? n? koalicionin qeveris?s sipas ...
RTSH | 26-May-2019 21:05
Zgjedhjet p?r Parlamentin e BE, t? p?rkufizuara si vendimtare p?r fatin e ardhsh?m t? BE, po shkojnë drejt p?rfundimit. N? disa vende votimet kan? nisur q? nga 23 maji. N? Gjermani partit? n? koalicionin qeveris?s sipas ...

Macron e Tsipras, dy humbësit e mëdhenj të zgjedhjeve
Në pamje të parë zgjedhjet europiane të këtij viti shënuan një pjesëmarrje të madhe, ku nga rezultatet e votimeve do të formësohet udhëheqja politike e Bashkimit për pesë vitet e ardhshme. Në Gjermani socialdemokratët e ...
Respublica | 26-May-2019 21:05
Në pamje të parë zgjedhjet europiane të këtij viti shënuan një pjesëmarrje të madhe, ku nga rezultatet e votimeve do të formësohet udhëheqja politike e Bashkimit për pesë vitet e ardhshme. Në Gjermani socialdemokratët e ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved