ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/08/2019 19:51

Dënohen me vdekje tre shtetas francezë: Luftuan krah ISIS

Dënohen me vdekje tre shtetas francezë: Luftuan krah ISIS
Një gjyq në Irak ka dënuar 3 qytetarë franceze me vdekje, pas shpalljes fajtor të tyre për bashkimin me Shtetin Islamik (ISIS), konfirmuan zyrtarët të dielën. Një zyrtar i gjyqit, i cili foli për shtypin në kushtet e ...
GazetaTema | 26-May-2019 17:17
Një gjyq në Irak ka dënuar 3 qytetarë franceze me vdekje, pas shpalljes fajtor të tyre për bashkimin me Shtetin Islamik (ISIS), konfirmuan zyrtarët të dielën. Një zyrtar i gjyqit, i cili foli për shtypin në kushtet e ...

Irak, dënim me vdekje për 3 francezë
Një gjykatë në Irak ka dënuar me vdekje 3 shtetas francezë që ishin bashkuar me Shtetin Islamik. Bëhet fjalë për dënimin e parë kapital që jepet për luftëtarët e huaj. Tre shtetas francezë janë dënuar me vdekje nga një ...
ABCNews | 26-May-2019 18:01
Një gjykatë në Irak ka dënuar me vdekje 3 shtetas francezë që ishin bashkuar me Shtetin Islamik. Bëhet fjalë për dënimin e parë kapital që jepet për luftëtarët e huaj. Tre shtetas francezë janë dënuar me vdekje nga një ...

Iraku dënon me vdekje shtetasit francezë
Tre shtetas francezë janë dënuar me vdekje nga një gjykatë irakiane, pasi u shpallën fajtorë për pjesëmarrje në grupin terrorist ISIS. Kévin Gonot, Léonard Lopez dhe Salim Machou, kanë kohë vetëm 30 ditë për t’u ankuar, ...
Arbresh | 26-May-2019 20:58
Tre shtetas francezë janë dënuar me vdekje nga një gjykatë irakiane, pasi u shpallën fajtorë për pjesëmarrje në grupin terrorist ISIS. Kévin Gonot, Léonard Lopez dhe Salim Machou, kanë kohë vetëm 30 ditë për t’u ankuar, ...

3 francezë iu bashkuan në luftë ISIS-it, dënohen me vdekje nga gjykata irakene
Një gjyq në Irak ka dënuar 3 qytetarë franceze me vdekje, pas shpalljes fajtor të tyre për bashkimin me Shtetin Islamik (ISIS), konfirmuan zyrtarët të dielën. Një zyrtar i gjyqit, i cili foli për shtypin në kushtet e ...
Lapsi | 26-May-2019 17:05
Një gjyq në Irak ka dënuar 3 qytetarë franceze me vdekje, pas shpalljes fajtor të tyre për bashkimin me Shtetin Islamik (ISIS), konfirmuan zyrtarët të dielën. Një zyrtar i gjyqit, i cili foli për shtypin në kushtet e ...

Dënohen me vdekje tre pjesëtarë francezë të ISIS-it
Një gjykatë në Bagdad sot dënoi me vdekje tre shtetas francezë, anëtarë të organizatës terroriste Shteti islamik.
Kosova Press | 26-May-2019 17:33
Një gjykatë në Bagdad sot dënoi me vdekje tre shtetas francezë, anëtarë të organizatës terroriste Shteti islamik.

Irak/ Dënohen me vdekje tre francezë që ishin pjesë e ISIS
Tre francezë janë dënuar me vdekje nga një gjykatë në Irak, pasi janë gjetur fajtor se kanë qenë pjesë e grupit militant, Shteti Islamik (IS). Personat e dënuar, sipas agjencisë së lajmeve AFP janë Kevin Gonot, Leonard ...
VizionPlus | 26-May-2019 16:00
Tre francezë janë dënuar me vdekje nga një gjykatë në Irak, pasi janë gjetur fajtor se kanë qenë pjesë e grupit militant, Shteti Islamik (IS). Personat e dënuar, sipas agjencisë së lajmeve AFP janë Kevin Gonot, Leonard ...

Irak: Janë dënuar me vdekje tre francezë që ishin pjesë e IS-it
Tre francezë janë dënuar me vdekje nga një gjykatë në Irak, pasi janë gjetur fajtor se kanë qenë pjesë e grupit militant, Shteti Islamik (IS). Personat e dënuar, sipas agjencisë së lajmeve AFP janë Kevin Gonot, Leonard ...
Portalb | 26-May-2019 16:42
Tre francezë janë dënuar me vdekje nga një gjykatë në Irak, pasi janë gjetur fajtor se kanë qenë pjesë e grupit militant, Shteti Islamik (IS). Personat e dënuar, sipas agjencisë së lajmeve AFP janë Kevin Gonot, Leonard ...

Irak: Dënohen me vdekje tre francezë që ishin pjesë e IS-it
Tre francezë janë dënuar me vdekje nga një gjykatë në Irak, pasi janë gjetur fajtor se kanë qenë pjesë e grupit militant, Shteti Islamik (IS). Personat e dënuar, sipas agjencisë së lajmeve AFP janë Kevin Gonot, Leonard ...
Gazeta Observer | 26-May-2019 16:13
Tre francezë janë dënuar me vdekje nga një gjykatë në Irak, pasi janë gjetur fajtor se kanë qenë pjesë e grupit militant, Shteti Islamik (IS). Personat e dënuar, sipas agjencisë së lajmeve AFP janë Kevin Gonot, Leonard ...

Irak: Dënohen me vdekje tre francezë që ishin pjesë e IS-it
Tre francezë janë dënuar me vdekje nga një gjykatë në Irak, pasi janë gjetur fajtor se kanë qenë pjesë e grupit militant, Shteti Islamik (IS). Personat e dënuar, sipas agjencisë së lajmeve AFP janë Kevin Gonot, Leonard ...
Arbresh | 26-May-2019 16:10
Tre francezë janë dënuar me vdekje nga një gjykatë në Irak, pasi janë gjetur fajtor se kanë qenë pjesë e grupit militant, Shteti Islamik (IS). Personat e dënuar, sipas agjencisë së lajmeve AFP janë Kevin Gonot, Leonard ...

U akuzuan për bashkëpunim me ISIS, Iraku dënon me vdekje tre francezë
Tre francezë janë dënuar me vdekje nga Gjykata irakiane, pasi u shpallën fajtorë për bashkëpunim me grupin militant të ISIS, informon dritare.net Francezët, me emrat Kevin Gonot, Leonard Lopez dhe Salim Manchou, kanë 30 ...
Dritare | 26-May-2019 16:03
Tre francezë janë dënuar me vdekje nga Gjykata irakiane, pasi u shpallën fajtorë për bashkëpunim me grupin militant të ISIS, informon dritare.net Francezët, me emrat Kevin Gonot, Leonard Lopez dhe Salim Manchou, kanë 30 ...

Irak: Dënohen me vdekje tre francezë që ishin pjesë e IS-it
Personat e dënuar, sipas agjencisë së lajmeve AFP janë Kevin Gonot, Leonard Lopez dhe Salim Machou. Ata kanë të drejtë që brenda 30 ditësh të apelojnë këtë vendim. Tre të dënuarit janë në mesin e 12 shtetasve francezë ...
Lajminet | 26-May-2019 16:00
Personat e dënuar, sipas agjencisë së lajmeve AFP janë Kevin Gonot, Leonard Lopez dhe Salim Machou. Ata kanë të drejtë që brenda 30 ditësh të apelojnë këtë vendim. Tre të dënuarit janë në mesin e 12 shtetasve francezë ...

Irak: Dënohen me vdekje tre francezë që ishin pjesë e IS-it
Tre francezë janë dënuar me vdekje nga një gjykatë në Irak, pasi janë gjetur fajtor se kanë qenë pjesë e grupit militant, Shteti Islamik (IS). Personat e dënuar, sipas agjencisë së lajmeve AFP janë Kevin Gonot, Leonard ...
Radio Evropa e Lire | 26-May-2019 15:54
Tre francezë janë dënuar me vdekje nga një gjykatë në Irak, pasi janë gjetur fajtor se kanë qenë pjesë e grupit militant, Shteti Islamik (IS). Personat e dënuar, sipas agjencisë së lajmeve AFP janë Kevin Gonot, Leonard ...

Tre francezë që iu bashkuan ISIS-it dënohen me vdekje në Irak
Tre francezë janë dënuar me vdekje nga një gjykatë irakiane pasi u shpallën fajtorë që iu bashkuan grupit militant të Shtetit Islamik (IS). Kevin Gonot, Leonard Lopez dhe Salim Machou kanë 30 ditë për t’u ankuar. Ata ...
Klan Kosova | 26-May-2019 15:04
Tre francezë janë dënuar me vdekje nga një gjykatë irakiane pasi u shpallën fajtorë që iu bashkuan grupit militant të Shtetit Islamik (IS). Kevin Gonot, Leonard Lopez dhe Salim Machou kanë 30 ditë për t’u ankuar. Ata ...

Abrahams: Aktakuza ndihmoi rrëzimin e murit të mosndëshkimit të diktatorëve
Fred Abrahams, hulumtues i organizatës “Human Rights Watch”, u thoshte gazetarëve të huaj, teksa po fotografonte gratë dhe fëmijët e masakruar nga regjimi serb, se drejtësia do të vihej në vend. Në të vërtetë kurrë nuk ...
Portalb | 26-May-2019 12:59
Fred Abrahams, hulumtues i organizatës “Human Rights Watch”, u thoshte gazetarëve të huaj, teksa po fotografonte gratë dhe fëmijët e masakruar nga regjimi serb, se drejtësia do të vihej në vend. Në të vërtetë kurrë nuk ...

Ndërkombëtari që dëshmoi kundër Millosheviqit tregon se çfarë ndjeu në ato momente
Fred Abrahams, hulumtues i organizatës “Human Rights Watch”, u thoshte gazetarëve të huaj, teksa po fotografonte gratë dhe fëmijët e masakruar nga regjimi serb, se drejtësia do të vihej në vend. Në të vërtetë kurrë nuk ...
InFokusi | 26-May-2019 09:52
Fred Abrahams, hulumtues i organizatës “Human Rights Watch”, u thoshte gazetarëve të huaj, teksa po fotografonte gratë dhe fëmijët e masakruar nga regjimi serb, se drejtësia do të vihej në vend. Në të vërtetë kurrë nuk ...

Abrahams: Aktakuza ndihmoi rrëzimin e murit të mosndëshkimit të diktatorëve
Fred Abrahams, hulumtues i organizatës “Human Rights Watch”, u thoshte gazetarëve të huaj, teksa po fotografonte gratë dhe fëmijët e masakruar nga regjimi serb, se drejtësia do të vihej në vend. Në të vërtetë kurrë nuk ...
Medial | 26-May-2019 07:22
Fred Abrahams, hulumtues i organizatës “Human Rights Watch”, u thoshte gazetarëve të huaj, teksa po fotografonte gratë dhe fëmijët e masakruar nga regjimi serb, se drejtësia do të vihej në vend. Në të vërtetë kurrë nuk ...

Këto janë arsyet që ju bëjnë të urinoni kur jeni nervoz dhe të shqetësuar
Megjithëse, deri më tani nuk ka shumë hulumtime, të deritanishmet sipas profesionistëve tregojnë për disa shkaktarë të mundshëm, shkruan Panacea. Ka njerëz që kur janë nervozë dhe të shqetësuar urinojnë shpesh. Kjo nuk ...
IliriaNews | 25-May-2019 23:12
Megjithëse, deri më tani nuk ka shumë hulumtime, të deritanishmet sipas profesionistëve tregojnë për disa shkaktarë të mundshëm, shkruan Panacea. Ka njerëz që kur janë nervozë dhe të shqetësuar urinojnë shpesh. Kjo nuk ...

Këto janë arsyet që ju bëjnë të urinoni kur jeni nervoz dhe të shqetësuar
Megjithëse, deri më tani nuk ka shumë hulumtime, të deritanishmet sipas profesionistëve tregojnë për disa shkaktarë të mundshëm, shkruan Panacea Ka njerëz që kur janë nervozë dhe të shqetësuar urinojnë shpesh. Kjo nuk ...
Portalb | 25-May-2019 18:37
Megjithëse, deri më tani nuk ka shumë hulumtime, të deritanishmet sipas profesionistëve tregojnë për disa shkaktarë të mundshëm, shkruan Panacea Ka njerëz që kur janë nervozë dhe të shqetësuar urinojnë shpesh. Kjo nuk ...

Austri, opinionistët dënojnë ndalesën e shamisë për muslimanet
Opinionistët thonë se ndalesa për shamitë në shkollat fillore të Austrisë është qartë diskriminues ndaj muslimanëve dhe në kundërshtim me parimet e barazisë dhe lirisë së fesë, raporton Anadolu Agency (AA). ...
Portalb | 24-May-2019 19:43
Opinionistët thonë se ndalesa për shamitë në shkollat fillore të Austrisë është qartë diskriminues ndaj muslimanëve dhe në kundërshtim me parimet e barazisë dhe lirisë së fesë, raporton Anadolu Agency (AA). ...

Kolonizimi i shekullit XXI
Në sistemin e Maqedonisë fuqia e ekzekutivit impaktohet nga qeveria, fuqia e legjislativit impaktohet së bashku nga qeveria dhe parlamenti, ndërkaq gjyqësori është i pavarur nga ekzekutivi dhe legjislativi. Mirëpo, këto ...
Portalb | 24-May-2019 18:07
Në sistemin e Maqedonisë fuqia e ekzekutivit impaktohet nga qeveria, fuqia e legjislativit impaktohet së bashku nga qeveria dhe parlamenti, ndërkaq gjyqësori është i pavarur nga ekzekutivi dhe legjislativi. Mirëpo, këto ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved