ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/07/2019 20:16

Trump: Ndiej keqardhje për largimin e Theresa May

Trump: Ndiej keqardhje për largimin e Theresa May
Presidenti amerikan, Donald Trump u shpreh sot se ndjen keqardhje për kryeministren britanike, Theresa May që njoftoi sot dorëheqjen. “Ndjaj keqardhje për Theresa. E vlerësoja shumë”, deklaroi Trump para Shtëpisë së ...
BalkanWeb | 24-May-2019 22:23
Presidenti amerikan, Donald Trump u shpreh sot se ndjen keqardhje për kryeministren britanike, Theresa May që njoftoi sot dorëheqjen. “Ndjaj keqardhje për Theresa. E vlerësoja shumë”, deklaroi Trump para Shtëpisë së ...

Pas shpalljes së dorëheqjes së kryeministres May, pikëpyetje për Brexit
Kryeministrja britanike, Theresa May, tha se do të japë dorëheqjen pas dy javësh, pasi dështoi tre herë të bindte parlamentin që të mbështeste planin e saj për daljen nga Bashkimi Evropian.. Reagimet brenda dhe jashtë ...
GazetaTema | 24-May-2019 22:20
Kryeministrja britanike, Theresa May, tha se do të japë dorëheqjen pas dy javësh, pasi dështoi tre herë të bindte parlamentin që të mbështeste planin e saj për daljen nga Bashkimi Evropian.. Reagimet brenda dhe jashtë ...

Dorëheqja e May “gropos” Paundin
Në më pak se tre vjet përpjekje dhe dështimi për të bërë Brexit të ndodhë, kryeministrja britanike Theresa May njoftoi dorëheqjen e saj. Partia e saj konservatore ka vuajtur në zgjedhje që nga fillimi i kryeministrisë ...
GazetaTema | 24-May-2019 16:46
Në më pak se tre vjet përpjekje dhe dështimi për të bërë Brexit të ndodhë, kryeministrja britanike Theresa May njoftoi dorëheqjen e saj. Partia e saj konservatore ka vuajtur në zgjedhje që nga fillimi i kryeministrisë ...

Largimi në lot i Theresa May: Kompromisi nuk është një fjalë e pistë
Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May nuk i mbajti dot lotët kur lajmëroi përpara mediave se në 7 qershor do të largohej nga kjo detyrë. Ajo nuk ia doli dot të bindë deputetët të të votonin marrëveshjen për ...
Lapsi | 24-May-2019 21:20
Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May nuk i mbajti dot lotët kur lajmëroi përpara mediave se në 7 qershor do të largohej nga kjo detyrë. Ajo nuk ia doli dot të bindë deputetët të të votonin marrëveshjen për ...

Dorëheqja e Theresa May, kryeministri i ri britanik zgjidhet brenda korrikut
Kryetari i Partisë Konservatore, Brandon Lewis dhe nënkryetarët e Komitetit të vitit 1922, Cheryl Gillan dhe Charles Walker, kanë lëshuar një deklaratë që përcakton procesin për zgjedhjen e një pasardhësi të ...
Telegraf | 24-May-2019 17:12
Kryetari i Partisë Konservatore, Brandon Lewis dhe nënkryetarët e Komitetit të vitit 1922, Cheryl Gillan dhe Charles Walker, kanë lëshuar një deklaratë që përcakton procesin për zgjedhjen e një pasardhësi të ...

Kryeministri i ri britanik do të zgjidhet brenda qershorit
Britania e Madhe do të ketë një kryeministër të ri para se Parlamenti të fillojë pushimin veror, që sipas “Westminster” (qeveria britanike) është përcaktuar data 24 qershor. Ky njoftim u dha nëpërmjet një deklarate të ...
Albportali | 25-May-2019 00:15
Britania e Madhe do të ketë një kryeministër të ri para se Parlamenti të fillojë pushimin veror, që sipas “Westminster” (qeveria britanike) është përcaktuar data 24 qershor. Ky njoftim u dha nëpërmjet një deklarate të ...

Macron kërkon qartësim të Brexitit pas dorëheqjes së May
Presidenti Emmanuel Macron ka kërkuar qartësim të shpejtë të Brexitit pas dorëheqjes së kryeministres britanike Theresa May. Ai theksoi nevojën për të mbajtur funksionimin normal të BE-së, pasi Komisioni Evropian ...
Arbresh | 24-May-2019 23:47
Presidenti Emmanuel Macron ka kërkuar qartësim të shpejtë të Brexitit pas dorëheqjes së kryeministres britanike Theresa May. Ai theksoi nevojën për të mbajtur funksionimin normal të BE-së, pasi Komisioni Evropian ...

Trump: Më vjen keq për kryeministren May
Ai shtoi se i vjen keq gjithashtu që asaj iu desh që të jepte dorëheqje pasi që dështoi që ta bëjë Brexitin realitet, raporton Reuters, transmeton Gazeta Express. Trump, i cili ka një marrëdhënie të mirë me May, shtoi ...
Lajminet | 24-May-2019 23:26
Ai shtoi se i vjen keq gjithashtu që asaj iu desh që të jepte dorëheqje pasi që dështoi që ta bëjë Brexitin realitet, raporton Reuters, transmeton Gazeta Express. Trump, i cili ka një marrëdhënie të mirë me May, shtoi ...

Trump: Më vjen keq për kryeministren May
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, tha këtë të premte se ai ndihet keq që kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, ka dhënë dorëheqje këtë të premte. Ai shtoi se i vjen keq gjithashtu ...
Gazeta Express | 24-May-2019 22:57
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, tha këtë të premte se ai ndihet keq që kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, ka dhënë dorëheqje këtë të premte. Ai shtoi se i vjen keq gjithashtu ...

Largimi i May, reagon Trump: Ndiej keqardhje, e vlerësoj shumë
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka reaguar për dorëheqjen e kryeministres së Britanisë së Madhe Theresa May. Trump, ka thënë se ndien keqardhje për May, ndërsa shton se e vlerëson shumë atë. ...
Dritare | 24-May-2019 22:41
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka reaguar për dorëheqjen e kryeministres së Britanisë së Madhe Theresa May. Trump, ka thënë se ndien keqardhje për May, ndërsa shton se e vlerëson shumë atë. ...

Rutte: Marrëveshja e Brexit nuk është e hapur për negociata pas largimit të May
Kryeministri holandez, Mark Rutte paralajmëroi sot se Bashkimi Europian nuk do të rihapë negociatat mbi marrëveshjen e Brexit me pasuesin e Theresa May në postin e kryeministrit. “Marrëveshja e tërheqjes nuk është e ...
TetovaSot | 24-May-2019 22:02
Kryeministri holandez, Mark Rutte paralajmëroi sot se Bashkimi Europian nuk do të rihapë negociatat mbi marrëveshjen e Brexit me pasuesin e Theresa May në postin e kryeministrit. “Marrëveshja e tërheqjes nuk është e ...

"Dorëhiqem për të mirën e Anglisë", ja reagimet për gjestin e kryeministres May
Kryeministrja britanike, Theresa May, tha se do të japë dorëheqjen pas dy javësh, pasi dështoi tre herë të bindte parlamentin që të mbështeste planin e saj për daljen nga Bashkimi Evropian.. Reagimet brenda dhe jashtë ...
Gazeta55 | 24-May-2019 21:58
Kryeministrja britanike, Theresa May, tha se do të japë dorëheqjen pas dy javësh, pasi dështoi tre herë të bindte parlamentin që të mbështeste planin e saj për daljen nga Bashkimi Evropian.. Reagimet brenda dhe jashtë ...

Personalitete të ndryshme reagojnë pas dorëheqjes së kryeministres May
Kryeministria e Britanisë së Madhe, Theresa May në njërin nga fjalimet e saj më të rëndësishme që e dha gjatë ditës së sotme paralajmëroi edhe dorëheqjen e saj. Por kjo dorëheqje u përcoll me shumë reagime nga ana e ...
AlbInfo | 24-May-2019 21:42
Kryeministria e Britanisë së Madhe, Theresa May në njërin nga fjalimet e saj më të rëndësishme që e dha gjatë ditës së sotme paralajmëroi edhe dorëheqjen e saj. Por kjo dorëheqje u përcoll me shumë reagime nga ana e ...

Kryeministri i ri britanik do të zgjidhet brenda qershorit
Britania e Madhe do të ketë një kryeministër të ri para se Parlamenti të fillojë pushimin veror, që sipas “Westminster” (qeveria britanike) është përcaktuar data 24 qershor. Ky njoftim u dha nëpërmjet një deklarate të ...
Alsat-M | 24-May-2019 21:35
Britania e Madhe do të ketë një kryeministër të ri para se Parlamenti të fillojë pushimin veror, që sipas “Westminster” (qeveria britanike) është përcaktuar data 24 qershor. Ky njoftim u dha nëpërmjet një deklarate të ...

Trump: Ndiej keqardhje për largimin e Theresa May
Presidenti amerikan, Donald Trump u shpreh sot se ndjen keqardhje për kryeministren britanike, Theresa May që njoftoi sot dorëheqjen. “Ndjaj keqardhje për Theresa. E vlerësoja shumë”, deklaroi Trump para Shtëpisë së ...
Lexo | 24-May-2019 21:17
Presidenti amerikan, Donald Trump u shpreh sot se ndjen keqardhje për kryeministren britanike, Theresa May që njoftoi sot dorëheqjen. “Ndjaj keqardhje për Theresa. E vlerësoja shumë”, deklaroi Trump para Shtëpisë së ...

FOTOT/ Me lot në sy Theresa May njofton dorëheqjen: Iki më 7 qershor
Kryeministrja britanike, Theresa May deklaroi se do të dorëhiqet më 7 qershor, duke hapur rrugën për një kryeministër të ri të Britanisë së Madhe. Në një deklaratë për median May tha se ajo kishte “bërë më të mirën” për ...
GazetaTema | 24-May-2019 11:48
Kryeministrja britanike, Theresa May deklaroi se do të dorëhiqet më 7 qershor, duke hapur rrugën për një kryeministër të ri të Britanisë së Madhe. Në një deklaratë për median May tha se ajo kishte “bërë më të mirën” për ...

Trump: Ndiej keqardhje për largimin e Theresa May
Presidenti amerikan, Donald Trump u shpreh sot se ndjen keqardhje për kryeministren britanike, Theresa May, e cila njoftoi sot dorëheqjen. “Ndjaj keqardhje për Theresa. E vlerësoja shumë”, deklaroi Trump para Shtëpisë ...
Indeks Online | 24-May-2019 21:06
Presidenti amerikan, Donald Trump u shpreh sot se ndjen keqardhje për kryeministren britanike, Theresa May, e cila njoftoi sot dorëheqjen. “Ndjaj keqardhje për Theresa. E vlerësoja shumë”, deklaroi Trump para Shtëpisë ...

Rutte: Marrëveshja e Brexit nuk është e hapur për negociata pas largimit të May
Kryeministri holandez, Mark Rutte paralajmëroi sot se Bashkimi Europian nuk do të rihapë negociatat mbi marrëveshjen e Brexit me pasuesin e Theresa May në postin e kryeministrit. “Marrëveshja e tërheqjes nuk është e ...
Albportali | 24-May-2019 21:02
Kryeministri holandez, Mark Rutte paralajmëroi sot se Bashkimi Europian nuk do të rihapë negociatat mbi marrëveshjen e Brexit me pasuesin e Theresa May në postin e kryeministrit. “Marrëveshja e tërheqjes nuk është e ...

Trump: Ndiej keqardhje për largimin e Theresa May
Presidenti amerikan, Donald Trump u shpreh sot se ndjen keqardhje për kryeministren britanike, Theresa May, e cila njoftoi sot dorëheqjen.
Kosova Press | 24-May-2019 20:56
Presidenti amerikan, Donald Trump u shpreh sot se ndjen keqardhje për kryeministren britanike, Theresa May, e cila njoftoi sot dorëheqjen.

Rutte: Marrëveshja e Brexit nuk është e hapur për negociata pas largimit të May
Kryeministri holandez, Mark Rutte paralajmëroi sot se Bashkimi Europian nuk do të rihapë negociatat mbi marrëveshjen e Brexit me pasuesin e Theresa May në postin e kryeministrit. “Marrëveshja e tërheqjes nuk është e ...
Alsat-M | 24-May-2019 20:38
Kryeministri holandez, Mark Rutte paralajmëroi sot se Bashkimi Europian nuk do të rihapë negociatat mbi marrëveshjen e Brexit me pasuesin e Theresa May në postin e kryeministrit. “Marrëveshja e tërheqjes nuk është e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved