ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/09/2019 01:54

Fillojnë votimet për Parlamentin Evropian

Fillojnë votimet për Parlamentin Evropian
Kutitë e votimit u hapën të enjten në Holandë dhe Mbretërinë e Bashkuara, duke filluar zgjedhjet katërditëshe për Parlamentin Evropian, që do të mbahen në të 28 vendet e bllokut, ku po përballen përkrahësit e integrimit ...
GazetaTema | 23-May-2019 13:18
Kutitë e votimit u hapën të enjten në Holandë dhe Mbretërinë e Bashkuara, duke filluar zgjedhjet katërditëshe për Parlamentin Evropian, që do të mbahen në të 28 vendet e bllokut, ku po përballen përkrahësit e integrimit ...

Nisin zgjedhjet për Parlamentin Europian: Britanikët dhe holandezët votojnë të parët
Hapet procesi katër ditor i zgjedhjeve për Parlamentin Europian. Britanikët dhe holandezët janë të parët që i janë drejtuar kutive të votimit ditën e sotme. Vende të tjera të BE do të votojnë nga e premtja deri të ...
Lapsi | 23-May-2019 15:17
Hapet procesi katër ditor i zgjedhjeve për Parlamentin Europian. Britanikët dhe holandezët janë të parët që i janë drejtuar kutive të votimit ditën e sotme. Vende të tjera të BE do të votojnë nga e premtja deri të ...

EPIK: Zgjedhjet në Parlamentin Evropian do të sjellin befasi
Instituti EPIK ka bërë një studim lidhur me zgjedhjet në Parlamentin Evropian që do të mbahen nga 23-26 maj 2019. Sipas EPIK këto zgjedhje do të prodhojnë një Parlament të fragmentuar, ku për herë të parë pas 40 viteve ...
Telegrafi | 23-May-2019 13:44
Instituti EPIK ka bërë një studim lidhur me zgjedhjet në Parlamentin Evropian që do të mbahen nga 23-26 maj 2019. Sipas EPIK këto zgjedhje do të prodhojnë një Parlament të fragmentuar, ku për herë të parë pas 40 viteve ...

Nis votimi për Parlamentin Europian, populistët në pozita të mira
Ka nisur këtë të enjte procesi i votimit për të zgjedhur eurodeputetët e rinj të Parlamentit Europian mes frikës se forcat populiste dhe nacionaliste do të forcojnë pozitat në legjislaturën e re. Ironikisht vendi i parë ...
Telegraf | 23-May-2019 12:12
Ka nisur këtë të enjte procesi i votimit për të zgjedhur eurodeputetët e rinj të Parlamentit Europian mes frikës se forcat populiste dhe nacionaliste do të forcojnë pozitat në legjislaturën e re. Ironikisht vendi i parë ...

Nisin zgjedhjet europiane, britanikët dhe holandezët në kutitë e votimit
Vende të tjera të BE do të votojnë nga e premtja deri të dielën, me rezultatet që pritet të shpallen mbrëmjen e të dielës pasi të gjitha vendet anëtare të kenë mbyllur procesin e votimit. Mbi 400 milionë qytetarë me të ...
Lajminet | 23-May-2019 15:15
Vende të tjera të BE do të votojnë nga e premtja deri të dielën, me rezultatet që pritet të shpallen mbrëmjen e të dielës pasi të gjitha vendet anëtare të kenë mbyllur procesin e votimit. Mbi 400 milionë qytetarë me të ...

Nisin zgjedhjet europiane, britanikët dhe holandezët në kutitë e votimit
Britanikët dhe holandezët janë të parët që i janë drejtuar kutive të votimit të enjten, duke hapur kështu procesin katër ditor të zgjedhjeve për parlamentin evropian, që do të përcaktojnë edhe politikat e Brukselit për ...
Gazeta Observer | 23-May-2019 15:14
Britanikët dhe holandezët janë të parët që i janë drejtuar kutive të votimit të enjten, duke hapur kështu procesin katër ditor të zgjedhjeve për parlamentin evropian, që do të përcaktojnë edhe politikat e Brukselit për ...

Instituti Epik: Zgjedhjet në PE të rëndësishme edhe për Ballkanin Perëndimor dhe Kosovën
Para disa orëve në Holandë kanë nisur zgjedhjet në Parlamentin Evropian. Nga data 23 deri më 26 maj, afro 400 milionë qytetarë të BE-së do t’iu drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur 751 deputetë të cilët do t’i ...
Klan Kosova | 23-May-2019 14:53
Para disa orëve në Holandë kanë nisur zgjedhjet në Parlamentin Evropian. Nga data 23 deri më 26 maj, afro 400 milionë qytetarë të BE-së do t’iu drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur 751 deputetë të cilët do t’i ...

EPIK: Zgjedhjet për PE do të ndikojnë në politikën e BE-së karshi Kosovës
Prej sot deri të dielën rreth 400 milionë qytetarë të Bashkimit Evropian do t’ju drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur 751 deputetë të cilët do t’i përfaqësojnë ata në Parlamentin Evropian. Instituti EPIK në muajt ...
InFokusi | 23-May-2019 14:26
Prej sot deri të dielën rreth 400 milionë qytetarë të Bashkimit Evropian do t’ju drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur 751 deputetë të cilët do t’i përfaqësojnë ata në Parlamentin Evropian. Instituti EPIK në muajt ...

EPIK: Zgjedhjet për PE do të ndikojnë në politikën e BE-së karshi Kosovës
Prej sot deri të dielën rreth 400 milionë qytetarë të Bashkimit Evropian do t’ju drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur 751 deputetë të cilët do t’i përfaqësojnë ata në Parlamentin Evropian. Instituti EPIK në muajt ...
Zeri | 23-May-2019 14:20
Prej sot deri të dielën rreth 400 milionë qytetarë të Bashkimit Evropian do t’ju drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur 751 deputetë të cilët do t’i përfaqësojnë ata në Parlamentin Evropian. Instituti EPIK në muajt ...

EPIK: Zgjedhjet për PE do të ndikojnë në politikën e BE-së karshi Kosovës
Prej sot deri të dielën rreth 400 milionë qytetarë të Bashkimit Evropian do t’ju drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur 751 deputetë të cilët do t’i përfaqësojnë ata në Parlamentin Evropian. Instituti EPIK në muajt ...
Gazeta Express | 23-May-2019 13:57
Prej sot deri të dielën rreth 400 milionë qytetarë të Bashkimit Evropian do t’ju drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur 751 deputetë të cilët do t’i përfaqësojnë ata në Parlamentin Evropian. Instituti EPIK në muajt ...

Zgjedhjet europiane, 427 milionë votues vendosin për deputetët
427 milionë europianë me të drejtë vote do të vendosin këto ditë për rinovimin e Parlamentit Europian. Dy vendet e para ku ka nisur votimi janë Britania e Madhe dhe Holanda. Ndërkohë 73 eurodeputetët britanikë do të ...
ABCNews | 23-May-2019 13:14
427 milionë europianë me të drejtë vote do të vendosin këto ditë për rinovimin e Parlamentit Europian. Dy vendet e para ku ka nisur votimi janë Britania e Madhe dhe Holanda. Ndërkohë 73 eurodeputetët britanikë do të ...

EPIK: Zgjedhjet në Parlamentin Evropian do të sjellin befasi
Instituti EPIK ka bërë një studim lidhur me zgjedhjet në Parlamentin Evropian që do të mbahen nga 23-26 maj 2019. Sipas EPIK këto zgjedhje do të prodhojnë një Parlament të fragmentuar, ku për herë të parë pas 40 viteve ...
Arbresh | 23-May-2019 13:54
Instituti EPIK ka bërë një studim lidhur me zgjedhjet në Parlamentin Evropian që do të mbahen nga 23-26 maj 2019. Sipas EPIK këto zgjedhje do të prodhojnë një Parlament të fragmentuar, ku për herë të parë pas 40 viteve ...

“Zgjedhjet për PE do të ndikojnë në politikën e BE-së karshi Kosovës”
Prej sot deri të dielën rreth 400 milionë qytetarë të Bashkimit Evropian do t’ju drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur 751 deputetë të cilët do t’i përfaqësojnë ata në Parlamentin Evropian. Instituti EPIK në muajt ...
Indeks Online | 23-May-2019 13:42
Prej sot deri të dielën rreth 400 milionë qytetarë të Bashkimit Evropian do t’ju drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur 751 deputetë të cilët do t’i përfaqësojnë ata në Parlamentin Evropian. Instituti EPIK në muajt ...

EPIK: Zgjedhjet për PE do të ndikojnë në politikën e BE-së karshi Kosovës
Prej sot deri të dielën rreth 400 milionë qytetarë të Bashkimit Evropian do t’ju drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur 751 deputetë të cilët do t’i përfaqësojnë ata në Parlamentin Evropian.
Kosova Press | 23-May-2019 13:41
Prej sot deri të dielën rreth 400 milionë qytetarë të Bashkimit Evropian do t’ju drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur 751 deputetë të cilët do t’i përfaqësojnë ata në Parlamentin Evropian.

Holanda dhe Britania nisin zgjedhjet për Parlamentin Evropian
Në Holandë dhe Britani të Madhe nisën sot votimet për zgjedhjet e Parlamentit Evropian. Vendet e tjera të Bashkimit Evropian do të votojnë në ditët në vazhdim, ndërsa i tërë procesi do të përfundojë më 26 maj. Mbi 400 ...
VizionPlus | 23-May-2019 10:10
Në Holandë dhe Britani të Madhe nisën sot votimet për zgjedhjet e Parlamentit Evropian. Vendet e tjera të Bashkimit Evropian do të votojnë në ditët në vazhdim, ndërsa i tërë procesi do të përfundojë më 26 maj. Mbi 400 ...

Fillojnë votimet për Parlamentin Evropian
Kutitë e votimit u hapën të enjten në Holandë dhe Mbretërinë e Bashkuara, duke filluar zgjedhjet katërditëshe për Parlamentin Evropian, që do të mbahen në të 28 vendet e bllokut, ku po përballen përkrahësit e integrimit ...
Zeri Amerikes | 23-May-2019 11:48
Kutitë e votimit u hapën të enjten në Holandë dhe Mbretërinë e Bashkuara, duke filluar zgjedhjet katërditëshe për Parlamentin Evropian, që do të mbahen në të 28 vendet e bllokut, ku po përballen përkrahësit e integrimit ...

Nisin zgjedhjet për Parlamentin Evropian
Në Holandë dhe Britani të Madhe kanë nisur votimet për zgjedhjet e Parlamentit Evropian. Vendet e tjera të Bashkimit Evropian do të votojnë në ditët në vazhdim, ndërsa i tërë procesi do të përfundojë më 26 maj. Mbi 400 ...
AlbInfo | 23-May-2019 11:41
Në Holandë dhe Britani të Madhe kanë nisur votimet për zgjedhjet e Parlamentit Evropian. Vendet e tjera të Bashkimit Evropian do të votojnë në ditët në vazhdim, ndërsa i tërë procesi do të përfundojë më 26 maj. Mbi 400 ...

Nis votimi për Parlamentin Europian. Frikë nga populizmi
Ka nisur këtë të enjte procesi i votimit për të zgjedhur eurodeputetët e rinj të Parlamentit Europian mes frikës se forcat populiste dhe nacionaliste do të forcojnë pozitat në legjislaturën e re. Ironikisht vendi i parë ...
BalkanWeb | 23-May-2019 09:21
Ka nisur këtë të enjte procesi i votimit për të zgjedhur eurodeputetët e rinj të Parlamentit Europian mes frikës se forcat populiste dhe nacionaliste do të forcojnë pozitat në legjislaturën e re. Ironikisht vendi i parë ...

Holanda dhe Britania nisin zgjedhjet për Parlamentin Evropian
Në Holandë dhe Britani të Madhe nisën sot votimet për zgjedhjet e Parlamentit Evropian. Vendet e tjera të Bashkimit Evropian do të votojnë në ditët në vazhdim, ndërsa i gjithe procesi do të përfundojë më 26 maj. ...
RTSH | 23-May-2019 11:29
Në Holandë dhe Britani të Madhe nisën sot votimet për zgjedhjet e Parlamentit Evropian. Vendet e tjera të Bashkimit Evropian do të votojnë në ditët në vazhdim, ndërsa i gjithe procesi do të përfundojë më 26 maj. ...

Fillojnë zgjedhjet e Bashkimit Evropian
Sot janë hapur vendvotimet në Holandë dhe Britaninë e Madhe për zgjedhjet e Parlamentit Evropian, duke filluar kështu katër ditë votimin në bllokun e 28 vendeve anëtarë të Bashkimit Evropian. Një orë e gjysmë pasi ...
Arbresh | 23-May-2019 11:01
Sot janë hapur vendvotimet në Holandë dhe Britaninë e Madhe për zgjedhjet e Parlamentit Evropian, duke filluar kështu katër ditë votimin në bllokun e 28 vendeve anëtarë të Bashkimit Evropian. Një orë e gjysmë pasi ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved