ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 01/06/2020 10:13

Albin Kurti bën “piruetë” të madhe, paqe me Isa Mustafën: U pajtuam për rrëzimin e qeverisë, duam qeverisje të re

Albin Kurti bën “piruetë” të madhe, paqe me Isa Mustafën: U pajtuam për rrëzimin e qeverisë, duam qeverisje të re
Albin Kurti dhe Isa Mustafa kanë bërë paqe. Kreu i lëvizjes Vetëvendosje, pavarësisht sulmeve ndaj liderit të LDK-së, shprehet se pajtimi ka ardhur për rrëzimin e qeverisë. “Sot takova kryetarin e LDK-së, z. Isa ...
GazetaTema | 22-May-2019 11:34
Albin Kurti dhe Isa Mustafa kanë bërë paqe. Kreu i lëvizjes Vetëvendosje, pavarësisht sulmeve ndaj liderit të LDK-së, shprehet se pajtimi ka ardhur për rrëzimin e qeverisë. “Sot takova kryetarin e LDK-së, z. Isa ...

LDK tregon detajet nga takimi Mustafa – Kurti, vendi duhet të shkojë në zgjedhje përmes votës së mosbesimit dhe shpërbërjes së Kuvendit
Lidhja Demokratike e Kosovës, përmes një njoftimi për media ka bërë të ditura detaje nga takimi i kryetarit të kësaj partie, Isa Mustafa me kryetarin e LVV-së, Albin Kurti. “Kryetar i LDK-së, Isa Mustafa në mëngjesin e ...
Telegrafi | 22-May-2019 12:32
Lidhja Demokratike e Kosovës, përmes një njoftimi për media ka bërë të ditura detaje nga takimi i kryetarit të kësaj partie, Isa Mustafa me kryetarin e LVV-së, Albin Kurti. “Kryetar i LDK-së, Isa Mustafa në mëngjesin e ...

Beqa: Sa për këtë opozitë, Qeveria e çon mandatin deri në fund
Dy liderët opozitar Isa Mustafa dhe Albin Kurti janë takuar sot për për organizimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë.“Kryetar i LDK-së, Isa Mustafa në mëngjesin e sotëm u takua me kryetarin e Lëvizjes ...
Arbresh | 22-May-2019 13:55
Dy liderët opozitar Isa Mustafa dhe Albin Kurti janë takuar sot për për organizimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë.“Kryetar i LDK-së, Isa Mustafa në mëngjesin e sotëm u takua me kryetarin e Lëvizjes ...

Beqa: Sa për këtë opozitë, Qeveria e çon mandatin deri në fund
Dy liderët opozitarë, Isa Mustafa dhe Albin Kurti, janë takuar sot për organizimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë. “Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, në mëngjesin e sotëm u takua me kryetarin e Lëvizjes ...
Gazeta Observer | 22-May-2019 13:52
Dy liderët opozitarë, Isa Mustafa dhe Albin Kurti, janë takuar sot për organizimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë. “Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, në mëngjesin e sotëm u takua me kryetarin e Lëvizjes ...

LDK: Ditët në vijim me Vetëvendosjen do të veprojmë për organizimin e mocionit
Lidhja Demokratike e Kosovës kanë dalur me komunikatë zyrtare pas takimit që lideri i tyre e pati me atë të Vetëvendosjes, Albin Kurtin. Ata theksuan se vendi duhet të shkojë në zgjedhje, qoftë kjo përmes mocionit të ...
Zeri | 22-May-2019 13:31
Lidhja Demokratike e Kosovës kanë dalur me komunikatë zyrtare pas takimit që lideri i tyre e pati me atë të Vetëvendosjes, Albin Kurtin. Ata theksuan se vendi duhet të shkojë në zgjedhje, qoftë kjo përmes mocionit të ...

Kurti e Mustafa përgatiten për rrëzimin e qeverisë
Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, është takuar me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafën. Ata kanë diskutuar për problemet me të cilat përballet vendi si dhe janë pajtuar për mundësinë e rrëzimit të qeverisë Haradinaj. ...
PortaliOnline | 22-May-2019 13:07
Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, është takuar me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafën. Ata kanë diskutuar për problemet me të cilat përballet vendi si dhe janë pajtuar për mundësinë e rrëzimit të qeverisë Haradinaj. ...

Kurti dhe Mustafa bëhen gati për rrëzimin e Qeverisë
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Albin Kurti, është takuar sot kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovë (LDK), Isa Mustafa. Në një postim në faqen e tij në Facebook, Kurti ka thënë se me Mustafën ka biseduar për ...
AlbInfo | 22-May-2019 12:41
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Albin Kurti, është takuar sot kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovë (LDK), Isa Mustafa. Në një postim në faqen e tij në Facebook, Kurti ka thënë se me Mustafën ka biseduar për ...

LDK-ja tregon se çka u bisedua në takimin Kurti-Mustafa
“LDK, në nëntor të vitit të kaluar, kishte aprovuar Platformën Zgjedhore duke konstatuar se institucionet e dala nga zgjedhjet e përgjithshme të vitit 2017 nuk po e bëjnë punën e tyre në interes të vendit dhe të ...
Lajminet | 22-May-2019 12:36
“LDK, në nëntor të vitit të kaluar, kishte aprovuar Platformën Zgjedhore duke konstatuar se institucionet e dala nga zgjedhjet e përgjithshme të vitit 2017 nuk po e bëjnë punën e tyre në interes të vendit dhe të ...

Mustafa e Kurti koordinohen për mocionin e mosbesimit
Liderët e dy partive opozitare janë takuar sot për të diskutuar në lidhje me organizimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Haradinaj. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa dhe ai i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ...
Alsat-M | 22-May-2019 12:35
Liderët e dy partive opozitare janë takuar sot për të diskutuar në lidhje me organizimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Haradinaj. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa dhe ai i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ...

Takimi Mustafa-Kurti, ditëve në vijim mocioni i mosbesimit
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa dhe ai i Vetëvendosjes, Albin Kurti, sot kanë mbajtur një takim ku kanë diskutuar për organizimin e mocionit të mosbesimit për rrëzimin e qeverisë. Në një njoftim për media nga LDK kanë thënë ...
Klan Kosova | 22-May-2019 12:33
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa dhe ai i Vetëvendosjes, Albin Kurti, sot kanë mbajtur një takim ku kanë diskutuar për organizimin e mocionit të mosbesimit për rrëzimin e qeverisë. Në një njoftim për media nga LDK kanë thënë ...

Dakordohen Mustafa dhe Kurti, mocioni në ditët në vijim
Kryetar i LDK-së, Isa Mustafa gjatë mëngjesit të sotëm ka zhviluar një takim me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin. Në një komunikatë për media nga Lidhja Demokratike e Kosovës u tha se dy liderët e partive ...
Arbresh | 22-May-2019 12:32
Kryetar i LDK-së, Isa Mustafa gjatë mëngjesit të sotëm ka zhviluar një takim me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin. Në një komunikatë për media nga Lidhja Demokratike e Kosovës u tha se dy liderët e partive ...

LDK jep detaje për takimin me Albin Kurtin
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, është takuar sot me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, ku janë dakorduar që në ditët në vazhdim të fillojnë punën për përgatitjen e mocionit për rrëzimin e qeverisë së ...
InFokusi | 22-May-2019 12:32
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, është takuar sot me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, ku janë dakorduar që në ditët në vazhdim të fillojnë punën për përgatitjen e mocionit për rrëzimin e qeverisë së ...

Kurti takon Mustafën: U pajtuam që ta rrëzojmë Qeverinë
Pas ftesës nga kryetari i LDK-së, Isa Mustafa për të diskutuar lidhur me mocionin për rrëzimin e Qeverisë, lideri i VV-së, Albin Kurti ka bërë të ditur se sot ka zhvilluar një takim me Mustafën. Përmes një postimi në ...
Telegrafi | 22-May-2019 10:57
Pas ftesës nga kryetari i LDK-së, Isa Mustafa për të diskutuar lidhur me mocionin për rrëzimin e Qeverisë, lideri i VV-së, Albin Kurti ka bërë të ditur se sot ka zhvilluar një takim me Mustafën. Përmes një postimi në ...

Deklarohet edhe LDK-ja rreth takimit Mustafa – Kurti
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, është takuar sot me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, me të cilin janë dakorduar që në ditët në vazhdim të fillojnë punën për përgatitjen e mocionit për rrëzimin e qeverisë së ...
Gazeta Express | 22-May-2019 12:24
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, është takuar sot me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, me të cilin janë dakorduar që në ditët në vazhdim të fillojnë punën për përgatitjen e mocionit për rrëzimin e qeverisë së ...

Shpend Ahmeti tregon se a u ftua në takimin Kurti – Mustafa për rrëzimin e Qeverisë
Rrëzimi i Qeverisë ishte temë diskutimi i takimit të sotëm mes kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe të parit të LDK-së, Isa Mustafa. Pas takimit, në një postim në Facebook, Kurti tha se me Mustafën u dakorduan që ...
EkonomiaOnline | 22-May-2019 12:22
Rrëzimi i Qeverisë ishte temë diskutimi i takimit të sotëm mes kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe të parit të LDK-së, Isa Mustafa. Pas takimit, në një postim në Facebook, Kurti tha se me Mustafën u dakorduan që ...

LDK jep detaje për takimin Mustafa-Kurti, bën të ditura të gjitha temat e diskutuara
Indeksonline raportoi sot në mëngjes për takimin e kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa me atë të Vetëvendosjes, Albin Kurti. LDK përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se dy liderët e partive opozitare në Kosovë, ...
Indeks Online | 22-May-2019 12:20
Indeksonline raportoi sot në mëngjes për takimin e kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa me atë të Vetëvendosjes, Albin Kurti. LDK përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se dy liderët e partive opozitare në Kosovë, ...

Mustafa e Kurti koordinohen për mocionin e mosbesimit
Liderët e dy partive opozitare janë takuar sot për të diskutuar në lidhje me organizimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Haradinaj.
Kosova Press | 22-May-2019 12:19
Liderët e dy partive opozitare janë takuar sot për të diskutuar në lidhje me organizimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Haradinaj.

Kurti dhe Mustafa bisedojnë për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Albin Kurti, ka takuar sot kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa. LDK-ja dhe VV-ja janë partitë më të mëdha opozitare në Kosovë. Në një postim në faqen e ...
TetovaSot | 22-May-2019 12:05
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Albin Kurti, ka takuar sot kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa. LDK-ja dhe VV-ja janë partitë më të mëdha opozitare në Kosovë. Në një postim në faqen e ...

Shpend Ahmeti tregon se a u ftua në takimin Kurti – Mustafa për rrëzimin e Qeverisë
Pas takimit, në një postim në Facebook, Kurti tha se me Mustafën u dakorduan që të fillojnë përgatitjet për rrëzimin e Qeverisë, shkruan . Lexo edhe: Rrëzimi i Qeverisë, takohen Kurti e Mustafa Sipas Kurtit, qytetarët ...
Lajminet | 22-May-2019 11:57
Pas takimit, në një postim në Facebook, Kurti tha se me Mustafën u dakorduan që të fillojnë përgatitjet për rrëzimin e Qeverisë, shkruan . Lexo edhe: Rrëzimi i Qeverisë, takohen Kurti e Mustafa Sipas Kurtit, qytetarët ...

Kurti takoi Mustafën: U pajtuam që ta rrëzojmë Qeverinë
Pas ftesës nga kryetari i LDK-së, Isa Mustafa për të diskutuar lidhur me mocionin për rrëzimin e Qeverisë, lideri i VV-së, Albin Kurti ka bërë të ditur se sot ka zhvilluar një takim me Mustafën. Përmes një postimi në ...
Ina-Online | 22-May-2019 11:49
Pas ftesës nga kryetari i LDK-së, Isa Mustafa për të diskutuar lidhur me mocionin për rrëzimin e Qeverisë, lideri i VV-së, Albin Kurti ka bërë të ditur se sot ka zhvilluar një takim me Mustafën. Përmes një postimi në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved