ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/10/2019 00:02

Parashikimi i motit, e diel 19 maj 2019!

Parashikimi i motit, e diel 19 maj 2019!
Moti do të jetë kthjellime dhe vranësira mesatare të cilat në mesditë në zonën Perëndimore do të pasohen nga rreshje shiu në formën e stuhive. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-20 m/sek në ...
VizionPlus | 19-May-2019 11:17
Moti do të jetë kthjellime dhe vranësira mesatare të cilat në mesditë në zonën Perëndimore do të pasohen nga rreshje shiu në formën e stuhive. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-20 m/sek në ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot do të jetë kryesisht me diell dhe vranësira. Gjatë ditës do të fryjë një erë e lehtë. Gjatë pasdites në disa pjesë të vendit moti do të jetë i ndryshueshëm dhe do të ketë mundësi për reshje lokale të shiut. ...
Telegrafi | 19-May-2019 08:55
Moti sot do të jetë kryesisht me diell dhe vranësira. Gjatë ditës do të fryjë një erë e lehtë. Gjatë pasdites në disa pjesë të vendit moti do të jetë i ndryshueshëm dhe do të ketë mundësi për reshje lokale të shiut. ...

Moti sot në Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell. Vranësirat gjatë ditës do të jenë aktive dhe si pasojë vende-vende do të sjellin reshje ...
Telegrafi | 19-May-2019 08:30
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell. Vranësirat gjatë ditës do të jenë aktive dhe si pasojë vende-vende do të sjellin reshje ...

Reshje shiu dhe ngritje temperaturash? Ja parashikimi i motit për nesër
Dita e dielë, ashtu si e gjithë java që po lemë pas, parashikohet të jetë me reshje të dobëta shiu në të gjithë territorin e vendit. Sipas asaj që raporton IGJEUM, qarku i Kukësit pritet të ketë sasinë më të madhe të ...
Telegraf | 18-May-2019 18:46
Dita e dielë, ashtu si e gjithë java që po lemë pas, parashikohet të jetë me reshje të dobëta shiu në të gjithë territorin e vendit. Sipas asaj që raporton IGJEUM, qarku i Kukësit pritet të ketë sasinë më të madhe të ...

Shijojeni të dielën, këto janë temperaturat për sot
Sot mban mot kryesisht me diell dhe vranësira lokale. Do të fryjë edhe një erë e lehtë jugore. Temperaturat e mëngjesit lëvizin nga katër deri më 11 gradë celsius, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin nga 22 deri më ...
Gazeta Express | 19-May-2019 11:41
Sot mban mot kryesisht me diell dhe vranësira lokale. Do të fryjë edhe një erë e lehtë jugore. Temperaturat e mëngjesit lëvizin nga katër deri më 11 gradë celsius, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin nga 22 deri më ...

Moti sot me diell
Moti sot në mbarë vendin kryesisht do të jetë me diell vranësira mesatare pas dite. Temperaturat do të lëvizin nga 2 deri më 6 gradë celsius gjatë paradites, ndërkaq të njëjtat gjatë ditës do të lëvizin nga 23 deri më ...
Aktuale.MK | 23-May-2016 08:12
Moti sot në mbarë vendin kryesisht do të jetë me diell vranësira mesatare pas dite. Temperaturat do të lëvizin nga 2 deri më 6 gradë celsius gjatë paradites, ndërkaq të njëjtat gjatë ditës do të lëvizin nga 23 deri më ...

Temperatura nga 22 deri në 29 gradë celsius
Sot mban mot kryesisht me diell dhe vranësira lokale. Do të fryjë edhe një erë e lehtë jugore. Temperaturat e mëngjesit lëvizin nga katër deri më 11 gradë celsius, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin nga 22 deri më ...
Shenja | 19-May-2019 09:36
Sot mban mot kryesisht me diell dhe vranësira lokale. Do të fryjë edhe një erë e lehtë jugore. Temperaturat e mëngjesit lëvizin nga katër deri më 11 gradë celsius, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin nga 22 deri më ...

Moti surprizon sërisht
Dita e dielë, ashtu si e gjithë java që po lemë pas, parashikohet të jetë me reshje të dobëta shiu në të gjithë territorin e vendit. Sipas asaj që raporton IGJEUM, qarku i Kukësit pritet të ketë sasinë më të madhe të ...
Lajmi i Fundit | 19-May-2019 09:26
Dita e dielë, ashtu si e gjithë java që po lemë pas, parashikohet të jetë me reshje të dobëta shiu në të gjithë territorin e vendit. Sipas asaj që raporton IGJEUM, qarku i Kukësit pritet të ketë sasinë më të madhe të ...

Moti për të dielën
Mes 19 e 21 gradë Celsius do të lëvizë temperatura më e lartë e së dielës në Kosovë. E në parashikimin e bërë nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ato minimale do të jenë ndermjet 7-9 gradë Celsius, shkruan ...
InFokusi | 28-Apr-2019 09:21
Mes 19 e 21 gradë Celsius do të lëvizë temperatura më e lartë e së dielës në Kosovë. E në parashikimin e bërë nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ato minimale do të jenë ndermjet 7-9 gradë Celsius, shkruan ...

Mos u gënjeni nga dielli! Sot moti do u prishë të gjitha planet
E diela e sotme parashikohet të jetë me reshje të dobëta shiu në të gjithë territorin e vendit. Sipas asaj që raporton IGJEUM, qarku i Kukësit pritet të ketë sasinë më të madhe të reshjeve. RESHJET Sot priten reshje të ...
Lexo | 19-May-2019 09:06
E diela e sotme parashikohet të jetë me reshje të dobëta shiu në të gjithë territorin e vendit. Sipas asaj që raporton IGJEUM, qarku i Kukësit pritet të ketë sasinë më të madhe të reshjeve. RESHJET Sot priten reshje të ...

Moti në Maqedoninë Veriore
Moti sot në orët e paradites do të jetë me diell dhe më i ngrohtë, me këtë do të filloj periudha e temperaturave më të larta. Megjithatë sipas meteorologëve pasdite dhe në orët e mbrëmjes në disa vende moti do të jetë ...
Arbresh | 19-May-2019 08:22
Moti sot në orët e paradites do të jetë me diell dhe më i ngrohtë, me këtë do të filloj periudha e temperaturave më të larta. Megjithatë sipas meteorologëve pasdite dhe në orët e mbrëmjes në disa vende moti do të jetë ...

Ngriten temperaturat, sot më ngrohtë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë temperaturat maksimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 22-24 gradë Celsius. “Do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell. Vranësirat ...
Gazeta Observer | 19-May-2019 08:22
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë temperaturat maksimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 22-24 gradë Celsius. “Do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell. Vranësirat ...

Ky është parashikimi i motit për sot
Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-24 gradë Celsius. “Do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell. Vranësirat ...
Lajminet | 19-May-2019 08:13
Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-24 gradë Celsius. “Do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell. Vranësirat ...

Si do të jetë moti, e diel 19 maj
Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë motin në vendin tonë. Në mesditë vranësirat bëhen më të dukshme në zonat malore, kryesisht në verilindje të vendit. Edhe pasditja vijon me kthjellime, e vranësira kalimtare ...
Dritare | 19-May-2019 08:10
Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë motin në vendin tonë. Në mesditë vranësirat bëhen më të dukshme në zonat malore, kryesisht në verilindje të vendit. Edhe pasditja vijon me kthjellime, e vranësira kalimtare ...

Moti sot me diell dhe i ngrohtë
Shkup, 31 korrik - Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Temperatura do të lëviz prej 28 deri në 36 gradë Celsius. Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me temperaturë maksimale që do të arrijë ...
Zhurnal | 31-Jul-2016 08:43
Shkup, 31 korrik - Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Temperatura do të lëviz prej 28 deri në 36 gradë Celsius. Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me temperaturë maksimale që do të arrijë ...

Parashikimi i motit për sot në Kosovë
Moti sot në Kosovë, e diel 16 prill 2017 parashikohet të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje shiu në disa vende, gjithashtu gjatë ditës nuk do të mungojnë dhe intervalet me diell. Era do fryj nga Jug-Lindja 10 deri ...
EkonomiaOnline | 16-Apr-2017 10:02
Moti sot në Kosovë, e diel 16 prill 2017 parashikohet të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje shiu në disa vende, gjithashtu gjatë ditës nuk do të mungojnë dhe intervalet me diell. Era do fryj nga Jug-Lindja 10 deri ...

Shijojeni të dielën, këto janë temperaturat për sot
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot vendi ynë do të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik dhe në këto kushte do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. ...
Gazeta Express | 28-Apr-2019 08:05
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot vendi ynë do të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik dhe në këto kushte do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. ...

Ky është moti për nesër
Instituti Hidrometeorologjik ka paraparë që nesër të mbizotëroj mot kryesisht i vranët dhe me shi. Vlerat minimale e temperaturave do të lëvizin ndërmjet 2-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ...
Indeks Online | 06-Oct-2016 16:26
Instituti Hidrometeorologjik ka paraparë që nesër të mbizotëroj mot kryesisht i vranët dhe me shi. Vlerat minimale e temperaturave do të lëvizin ndërmjet 2-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ...

Keni plane për fundjavën? Shihni më parë si do të jetë moti
Kthjellime dhe vranësira të shpeshta kanë dominuar orët e para të ditës në të gjithë Shqipërinë. Më të dendura paraqiten në zonat malore duke gjeneruar dhe reshje të pakta shiu. Pasditja dhe nata vijojnë me reshje shiu ...
Lapsi | 13-Apr-2019 09:14
Kthjellime dhe vranësira të shpeshta kanë dominuar orët e para të ditës në të gjithë Shqipërinë. Më të dendura paraqiten në zonat malore duke gjeneruar dhe reshje të pakta shiu. Pasditja dhe nata vijojnë me reshje shiu ...

Ngriten temperaturat, sot më ngrohtë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë temperaturat maksimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 22-24 gradë Celsius. “Do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell. Vranësirat ...
Indeks Online | 19-May-2019 07:36
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë temperaturat maksimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 22-24 gradë Celsius. “Do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell. Vranësirat ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved