ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/11/2019 21:16

Konservatorët kritikojnë ekstremin e djathtë pas skandalit në Austri

Konservatorët kritikojnë ekstremin e djathtë pas skandalit në Austri
Liderja konservatore gjermane, Annegret Kramp Karrenbauer përdori skandalin që preku zëvendëskancelarin austriak, Heinz Christian Strache si një mundësi për të kritikuar partitë e ekstremit të djathtë. Kramp ...
BalkanWeb | 19-May-2019 09:53
Liderja konservatore gjermane, Annegret Kramp Karrenbauer përdori skandalin që preku zëvendëskancelarin austriak, Heinz Christian Strache si një mundësi për të kritikuar partitë e ekstremit të djathtë. Kramp ...

«Kështu nuk është Austria»: Presidenti Alexander Van der Bellen qorton ashpër politikanët e komprometuar dhe lavdëron mediat për zbulimin e skandalit
Presidenti i Austrisë Alexander Van der Bellen ka lëshuar një deklaratë me rastin e rrëzimit të qeverisë pas skandalit me nënkancelarin Heinz-Christian Strache. Van der Bellen ka lavdëruar sidomos rolin thelbësor të ...
GazetaTema | 19-May-2019 10:01
Presidenti i Austrisë Alexander Van der Bellen ka lëshuar një deklaratë me rastin e rrëzimit të qeverisë pas skandalit me nënkancelarin Heinz-Christian Strache. Van der Bellen ka lavdëruar sidomos rolin thelbësor të ...

“Austria sa më shpejt në zgjedhje”, Kurz takon presidentin Alexander Van der Bellen
Një ditë pasi njoftoi se vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme, kancelari Austriak Sebastian Kurz është takuar këtë të diel me presidentin Alexander Van der Bellen. Ai e ka informuar kreun e shtetit për ...
VizionPlus | 19-May-2019 11:53
Një ditë pasi njoftoi se vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme, kancelari Austriak Sebastian Kurz është takuar këtë të diel me presidentin Alexander Van der Bellen. Ai e ka informuar kreun e shtetit për ...

Skandali në Austri, flet Merkel: Mos e votoni ekstremin e djathtë
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka folur, pasi kancelari austriak ka dhënë dorëheqjen dhe vendi shkoi në zgjedhje të parakohshme. Merkel u shprh se skandali dëfton se çfarë bëjnë realisht partitë e ekstremit të ...
BalkanWeb | 18-May-2019 23:01
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka folur, pasi kancelari austriak ka dhënë dorëheqjen dhe vendi shkoi në zgjedhje të parakohshme. Merkel u shprh se skandali dëfton se çfarë bëjnë realisht partitë e ekstremit të ...

Video-skandali në Austri, vendi shkon në zgjedhje të parakohshme
AUSTRI Kancelari austriak Sebastian Kurz ka bërë thirrje që vendi të mbajë zgjedhje të reja pas dorëheqjes së deputetit të goditur nga skandali, Heinz-Christian Strache. Kurz tha se i hapet rruga zgjedhjeve të ...
BalkanWeb | 18-May-2019 20:55
AUSTRI Kancelari austriak Sebastian Kurz ka bërë thirrje që vendi të mbajë zgjedhje të reja pas dorëheqjes së deputetit të goditur nga skandali, Heinz-Christian Strache. Kurz tha se i hapet rruga zgjedhjeve të ...

Merkel në Kroaci: Fushatë tek roja e kufirit të jashtëm të BE
Një nga daljet e pakta publike të kancelares Merkel për fushatën zgjedhore europiane është në Kroaci. Kjo lidhet edhe me rolin që e rëndësishëm të këtij vendi në politikën aktuale europiane për refugjatët. Kur të ...
TV Klan | 19-May-2019 09:45
Një nga daljet e pakta publike të kancelares Merkel për fushatën zgjedhore europiane është në Kroaci. Kjo lidhet edhe me rolin që e rëndësishëm të këtij vendi në politikën aktuale europiane për refugjatët. Kur të ...

Reagon Merkel pas skandalit në Austri: Mos votoni parti të ekstremit të djathtë
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka folur, pasi kancelari austriak ka dhënë dorëheqjen dhe vendi shkoi në zgjedhje të parakohshme. Merkel u shpreh se skandali dëfton se çfarë bëjnë realisht partitë e ekstremit të ...
Lapsi | 19-May-2019 00:05
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka folur, pasi kancelari austriak ka dhënë dorëheqjen dhe vendi shkoi në zgjedhje të parakohshme. Merkel u shpreh se skandali dëfton se çfarë bëjnë realisht partitë e ekstremit të ...

Reagimet në Austri: Një video-skandal çon vendin në zgjedhje
Pas skandalit të korrupsionit që detyroi dorëheqjen e zv.kancelarit austriak, Heinz-Christian Strache, Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz vendosi të çojë vendin drejt zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Partia ...
AlbInfo | 19-May-2019 12:11
Pas skandalit të korrupsionit që detyroi dorëheqjen e zv.kancelarit austriak, Heinz-Christian Strache, Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz vendosi të çojë vendin drejt zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Partia ...

Skandali që prishi koalicionin qeveritar në Austri
Pas publikimit të skandalit të zëvendës kancelarit të Austrisë Strache, ky vend do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme. “Mjaft më”, tha kancelari i Austrisë Kurz. Pritet vendimi përfundimtar i presidentit.
Kosova Press | 19-May-2019 12:11
Pas publikimit të skandalit të zëvendës kancelarit të Austrisë Strache, ky vend do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme. “Mjaft më”, tha kancelari i Austrisë Kurz. Pritet vendimi përfundimtar i presidentit.

Merkel u kërkon votuesve të refuzojnë nacionalizmin në zgjedhjet e BE
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, u bëri thirrje evropianëve të refuzojnë me votë nacionalizmin në zgjedhjet e BE-së që do të mbahen javën e ardhshme. Deklarata e Merkel u bë gjatë një tubim në kryeqytetin kroat të ...
Alsat-M | 19-May-2019 11:48
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, u bëri thirrje evropianëve të refuzojnë me votë nacionalizmin në zgjedhjet e BE-së që do të mbahen javën e ardhshme. Deklarata e Merkel u bë gjatë një tubim në kryeqytetin kroat të ...

Merkel u kërkon votuesve në Kroaci të refuzojnë nacionalizmin në zgjedhjet e BE
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, u bëri thirrje evropianëve të refuzojnë me votë nacionalizmin në zgjedhjet e BE-së që do të mbahen javën e ardhshme. Deklarata e Merkel u bë gjatë një tubim në kryeqytetin kroat të ...
Gazeta Express | 19-May-2019 11:43
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, u bëri thirrje evropianëve të refuzojnë me votë nacionalizmin në zgjedhjet e BE-së që do të mbahen javën e ardhshme. Deklarata e Merkel u bë gjatë një tubim në kryeqytetin kroat të ...

Shqipërisë i duhet një Kurz dhe jo një hiç si Edi Rama!
Morali i Kancelarit austriak Kurz: "Unë nuk erdha në pushtet për karrigen time. As për të përmbushur një ego. Erdha për të dhënë ndihmesën për Austrinë por, unë nuk mund të qëndroj në pushtet në këtë situatë prandaj, ...
Gazeta55 | 19-May-2019 11:30
Morali i Kancelarit austriak Kurz: "Unë nuk erdha në pushtet për karrigen time. As për të përmbushur një ego. Erdha për të dhënë ndihmesën për Austrinë por, unë nuk mund të qëndroj në pushtet në këtë situatë prandaj, ...

Merkel u kërkon votuesve të refuzojnë nacionalizmin në zgjedhjet e BE
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, u bëri thirrje evropianëve të shtunën të refuzojnë me votë nacionalizmin në zgjedhjet e BE-së që do të mbahen javën e ardhshme.
Kosova Press | 19-May-2019 11:27
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, u bëri thirrje evropianëve të shtunën të refuzojnë me votë nacionalizmin në zgjedhjet e BE-së që do të mbahen javën e ardhshme.

Skandali që prishi koalicionin qeveritar në Austri
Kancelari i Austrisë Sebastian Kurz ka vendosur të prishë koalicionin me partinë populise të djathtë FPÖ. Ai këtë vendim ia ka komunikuar edhe presidentit të vendit Alexander Van der Bellen, nga i cili ka kërkuar ...
Portalb | 19-May-2019 10:58
Kancelari i Austrisë Sebastian Kurz ka vendosur të prishë koalicionin me partinë populise të djathtë FPÖ. Ai këtë vendim ia ka komunikuar edhe presidentit të vendit Alexander Van der Bellen, nga i cili ka kërkuar ...

Skandali që prishi koalicionin qeveritar në Austri
Pas publikimit të skandalit të zëvendës kancelarit të Austrisë Strache, ky vend do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme. “Mjaft më”, tha kancelari i Austrisë Kurz. Pritet vendimi përfundimtar i presidentit. ...
Arbresh | 19-May-2019 10:52
Pas publikimit të skandalit të zëvendës kancelarit të Austrisë Strache, ky vend do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme. “Mjaft më”, tha kancelari i Austrisë Kurz. Pritet vendimi përfundimtar i presidentit. ...

Standarti austriak dhe ish-kryeministri digjital na kujtuan videon-skandalin Meta-Prifti dhe qëndrimin e Sali Berishës në atë kohë (më pas 21 janarin)
Ish-kryeministri Berisha me anë të një reagimi të gjatë ne Facebook, teksa flet për dorëheqjen e kancelarit Austriak (pas një skandali korrupsioni me disa manjatë ruse, të zëvendësit të tij), ka sulmuar kryeministrin ...
Lexo | 19-May-2019 10:51
Ish-kryeministri Berisha me anë të një reagimi të gjatë ne Facebook, teksa flet për dorëheqjen e kancelarit Austriak (pas një skandali korrupsioni me disa manjatë ruse, të zëvendësit të tij), ka sulmuar kryeministrin ...

VIDEO/ “Meta – Prifti”, varianti austriak: çfarë thotë zv/kancelari i dorëhequr për kolegë të tij politikanë
Një variant i përafërt i videos Meta-Prifti është shfaqur në Austri, çka ka çuar në tronditjen e qeverisë së esktremit të djathtë të kancelarit Sebastian Kurz. Ky i fundi ka shpallur zgjedhjet e parakohshme, pasi ...
Tesheshi | 19-May-2019 10:19
Një variant i përafërt i videos Meta-Prifti është shfaqur në Austri, çka ka çuar në tronditjen e qeverisë së esktremit të djathtë të kancelarit Sebastian Kurz. Ky i fundi ka shpallur zgjedhjet e parakohshme, pasi ...

Merkel në Zagreb: mbështetje për perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor
Kancelarja Merkel ishte për një vizitë në Zagreb, ku prej aty shpalosi vizionin e Berlinit mbi të ardhmen e rajonit. “Ne mbështesim në parim perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor. Ne kemi arritur sukses, ...
Tesheshi | 19-May-2019 10:19
Kancelarja Merkel ishte për një vizitë në Zagreb, ku prej aty shpalosi vizionin e Berlinit mbi të ardhmen e rajonit. “Ne mbështesim në parim perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor. Ne kemi arritur sukses, ...

Merkel: Mbështesim anëtarësimin e vendeve ballkanike, por duhet të përmbushin kriteret
Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi nga Zagrebi i Kroacisë se Gjermania mbështet perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor. Duke folur të shtunën pas takimit me kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkoviç, ...
Gazeta55 | 19-May-2019 09:29
Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi nga Zagrebi i Kroacisë se Gjermania mbështet perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor. Duke folur të shtunën pas takimit me kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkoviç, ...

Sali Berisha i kthehet keq Edi Ramës, zbulon se çfarë do të ndodhë në 25 maj
Ish-kryeministri Sali Berisha ka sjellë në vëmendje qeverinë e kancelarit austriak Sebastian Kurz, i cili kërkon zgjedhje të parakohshme pas skandalit me zëvëndësin e tij. Në një postin në Facebook, Berisha thotë se ...
Ina-Online | 19-May-2019 02:53
Ish-kryeministri Sali Berisha ka sjellë në vëmendje qeverinë e kancelarit austriak Sebastian Kurz, i cili kërkon zgjedhje të parakohshme pas skandalit me zëvëndësin e tij. Në një postin në Facebook, Berisha thotë se ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved