ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2019 01:32

Dëborë në pranverë në Europë

Dëborë në pranverë në Europë
Masa te ftohta ajri kane përfshirë të gjithë Europën në prag të sezonit veror, duke bërë që shumë vende të përballen me reshje shiu, e madje edhe stuhi dëbore. Më të papërgatitur dhe të befasuar nga kapricot e motit ...
VizionPlus | 16-May-2019 11:32
Masa te ftohta ajri kane përfshirë të gjithë Europën në prag të sezonit veror, duke bërë që shumë vende të përballen me reshje shiu, e madje edhe stuhi dëbore. Më të papërgatitur dhe të befasuar nga kapricot e motit ...

Çfarë po ndodh? “Çmendet” moti… ndodhemi mes temperaturave 40 gradë dhe shiut e dëborës
Mediat britanike japin al.armin për një valë të nxehti në vendin e konsideruar si sinonim i shiut e të ftohtit: Mbretëria e Bashkuar, thotë Daily Express bazuar në parashikimin e sinoptikanëve të BBC-së, do të përballet ...
Lexo | 16-May-2019 14:24
Mediat britanike japin al.armin për një valë të nxehti në vendin e konsideruar si sinonim i shiut e të ftohtit: Mbretëria e Bashkuar, thotë Daily Express bazuar në parashikimin e sinoptikanëve të BBC-së, do të përballet ...

Mot i keq në Evropë, bie borë në Korsikë
“Ne po habitemi jo pak. Nuk kemi zinxhirë për rrotat, ishim me pantallonta të shkurtra e sandale, ndërsa tani….”, thotë një turist. “Jemi habitur shumë. Erdhëm këtu për diellin dhe aktualisht jemi në bastijë. Erdhëm për ...
Lajminet | 16-May-2019 09:13
“Ne po habitemi jo pak. Nuk kemi zinxhirë për rrotat, ishim me pantallonta të shkurtra e sandale, ndërsa tani….”, thotë një turist. “Jemi habitur shumë. Erdhëm këtu për diellin dhe aktualisht jemi në bastijë. Erdhëm për ...

Mot i keq në Evropë, ja ku ka rënë borë
Një rekord i ri për temperaturat e ulëta në muajin maj është vendosur në ishullin francez në Mesdhe, Korsikë, ku reshjet e borës ranë me shumicë dhe mbuluan shpejt rrugët. “Ne po habitemi jo pak. Nuk kemi zinxhirë për ...
Lajminet | 16-May-2019 09:13
Një rekord i ri për temperaturat e ulëta në muajin maj është vendosur në ishullin francez në Mesdhe, Korsikë, ku reshjet e borës ranë me shumicë dhe mbuluan shpejt rrugët. “Ne po habitemi jo pak. Nuk kemi zinxhirë për ...

Mot i keq në Evropë, bie borë në Korsikë!
Një rekord i ri për temperaturat e ulëta në muajin maj është vendosur në ishullin francez në Mesdhe, Korsikë, ku reshjet e borës ranë me shumicë dhe mbuluan shpejt rrugët. “Ne po habitemi jo pak. Nuk kemi zinxhirë për ...
Shenja | 16-May-2019 09:07
Një rekord i ri për temperaturat e ulëta në muajin maj është vendosur në ishullin francez në Mesdhe, Korsikë, ku reshjet e borës ranë me shumicë dhe mbuluan shpejt rrugët. “Ne po habitemi jo pak. Nuk kemi zinxhirë për ...

Çka po ndodh kështu me motin në Evropë?
Një rekord i ri për temperaturat e ulëta në muajin maj është vendosur në ishullin francez në Mesdhe, Korsikë, ku reshjet e borës ranë me shumicë dhe mbuluan shpejt rrugët. “Ne po habitemi jo pak. Nuk kemi zinxhirë për ...
Gazeta Express | 16-May-2019 09:02
Një rekord i ri për temperaturat e ulëta në muajin maj është vendosur në ishullin francez në Mesdhe, Korsikë, ku reshjet e borës ranë me shumicë dhe mbuluan shpejt rrugët. “Ne po habitemi jo pak. Nuk kemi zinxhirë për ...

Mot i keq në Evropë, bie borë në Korsikë
Një rekord i ri për temperaturat e ulëta në muajin maj është vendosur në ishullin francez në Mesdhe, Korsikë, ku reshjet e borës ranë me shumicë dhe mbuluan shpejt rrugët. “Ne po habitemi jo pak. Nuk kemi zinxhirë për ...
Arbresh | 16-May-2019 00:56
Një rekord i ri për temperaturat e ulëta në muajin maj është vendosur në ishullin francez në Mesdhe, Korsikë, ku reshjet e borës ranë me shumicë dhe mbuluan shpejt rrugët. “Ne po habitemi jo pak. Nuk kemi zinxhirë për ...

La mishin në makinë, por habitet nga ajo që sheh kur kthehet pas 5 orësh
Një punëtor nga Mildura e Australisë la për rreth 5 orë një copë mish në makinë e tij, ndërsa kur u kthye nuk u besoi syve në atë që pa. Temperaturat në qytet arritën 45.8 gradë celsius atë ditë, shkruan Daily Mail. ...
Gazeta Express | 15-May-2019 08:18
Një punëtor nga Mildura e Australisë la për rreth 5 orë një copë mish në makinë e tij, ndërsa kur u kthye nuk u besoi syve në atë që pa. Temperaturat në qytet arritën 45.8 gradë celsius atë ditë, shkruan Daily Mail. ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved