ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/07/2019 07:00

Në Qershor ndryshime në qeverinë “Zaev”

Në Qershor ndryshime në qeverinë “Zaev”
Konceptet e dy partnereve kryesorë të koalicionit janë gati, por ndryshimet assesi të ndodhin. Kryeministri Zoran Zaev, e paralajmëroi “fshesën” para tre javëve, e sot tha se me plan konkret për ndryshimet do të dalë ...
TV Klan | 16-May-2019 08:14
Konceptet e dy partnereve kryesorë të koalicionit janë gati, por ndryshimet assesi të ndodhin. Kryeministri Zoran Zaev, e paralajmëroi “fshesën” para tre javëve, e sot tha se me plan konkret për ndryshimet do të dalë ...

Maqedoni e Veriut, në qershor “fshesa” institucionale
Ndryshimet institucionale që kanë si qëllim pastrimin e administratës në Maqedoninë e Veriut do të nisin në qershor. Duke njoftuar planin, kryeministri Zoran Zaev deklaroi se ai do të zbatohet në nivel qendror dhe ...
ABCNews | 15-May-2019 21:56
Ndryshimet institucionale që kanë si qëllim pastrimin e administratës në Maqedoninë e Veriut do të nisin në qershor. Duke njoftuar planin, kryeministri Zoran Zaev deklaroi se ai do të zbatohet në nivel qendror dhe ...

Zaev është takuar me Ahmetin, detaje për ‘fshesën’ se cilët kush do të largohet?!
Kryeministri Zoran Zaev dje gjatë qëndrimit në Tetovë është takuar me kreun e BDI-së, Ali Ahmeti. Sipas burimeve partiake për INA, Zaev i ka shpalosur planin Ahmetit se kë nuk e planifikon në Qeveri dhe poste tjera, si ...
Ina-Online | 16-May-2019 08:23
Kryeministri Zoran Zaev dje gjatë qëndrimit në Tetovë është takuar me kreun e BDI-së, Ali Ahmeti. Sipas burimeve partiake për INA, Zaev i ka shpalosur planin Ahmetit se kë nuk e planifikon në Qeveri dhe poste tjera, si ...

Presidenti i NDI, Derek Mitchell në Shkup
Presidenti i Institutit Demokratik Kombëtar të Shteteve të Bashkuara, Derek Mitchell ndodhet për vizitë në Maqedoninë e Veriut ku po takohet me zyrtarët e lartë shtetërorë. Zoti Mitchell tha se Maqedonia e Veriut e ka ...
Zeri Amerikes | 15-May-2019 19:47
Presidenti i Institutit Demokratik Kombëtar të Shteteve të Bashkuara, Derek Mitchell ndodhet për vizitë në Maqedoninë e Veriut ku po takohet me zyrtarët e lartë shtetërorë. Zoti Mitchell tha se Maqedonia e Veriut e ka ...

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut paralajmëron ndryshime në Qeveri
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka paralajmëruar se në dy javët e ardhshme do të merren vendime të mëdha për shtetin. Ai ka thënë se në këtë kohë do të bëhen ndryshime në të gjitha strukturat, duke ...
AlbInfo | 15-May-2019 18:06
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka paralajmëruar se në dy javët e ardhshme do të merren vendime të mëdha për shtetin. Ai ka thënë se në këtë kohë do të bëhen ndryshime në të gjitha strukturat, duke ...

Zaev pritet të nisë “pastrimin” në fillim të qershorit (Video)
“Pastrimi” në Qeveri do të fillojë në ditët e para të qeshorit. Kryeministri Zoran Zaev ka kohë afro dy javë për të bërë kalkulimet përfundimtare se kush ka dëshpëruar pritjet e qytetarëve dhe kush duhet t’ia lëshojë ...
Shenja | 15-May-2019 18:06
“Pastrimi” në Qeveri do të fillojë në ditët e para të qeshorit. Kryeministri Zoran Zaev ka kohë afro dy javë për të bërë kalkulimet përfundimtare se kush ka dëshpëruar pritjet e qytetarëve dhe kush duhet t’ia lëshojë ...

Zaev flet se deri kur do të ndërrohen ministrat, takimi me Ahmetin?!
Deri në fund të muajit maj do të marrë fund frika e ministrave të kabinetit ekzekutiv dhe do të zgjidhet dilema e kryeministrit, se cili prej tyre do të duhet të lëshojë karrigen. Kryeministri Zoran Zaev bëri të ditur ...
Ina-Online | 15-May-2019 17:08
Deri në fund të muajit maj do të marrë fund frika e ministrave të kabinetit ekzekutiv dhe do të zgjidhet dilema e kryeministrit, se cili prej tyre do të duhet të lëshojë karrigen. Kryeministri Zoran Zaev bëri të ditur ...

Osmani: Që sot do të merremi vesh për takimin mes Zaevit dhe Ahmetit
Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, ka deklaruar se sot do të konstatohet takimi mes kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti, rreth rikonstruimit të qeverisë. Osmani theksoi se kjo ...
Telegrafi | 15-May-2019 13:58
Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, ka deklaruar se sot do të konstatohet takimi mes kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti, rreth rikonstruimit të qeverisë. Osmani theksoi se kjo ...

?Zaev: Riformatimi i qeverisë, deri në qershor
Deri në fund të muajit maj do të marrë fund frika e ministrave të kabinetit ekzekutiv dhe do të zgjidhet dilema e kryeministrit, se cili prej tyre do të duhet të lëshojë karrigen. Kryeministri i Maqedonisë së Veriut ...
Arbresh | 15-May-2019 15:52
Deri në fund të muajit maj do të marrë fund frika e ministrave të kabinetit ekzekutiv dhe do të zgjidhet dilema e kryeministrit, se cili prej tyre do të duhet të lëshojë karrigen. Kryeministri i Maqedonisë së Veriut ...

Zaev: Riformatimi i qeverisë, deri në qershor
Deri në fund të muajit maj do të marrë fund frika e ministrave të kabinetit ekzekutiv dhe do të zgjidhet dilema e kryeministrit, se cili prej tyre do të duhet të lëshojë karrigen. Kryeministri i Maqedonisë së Veriut ...
Indeks Online | 15-May-2019 15:50
Deri në fund të muajit maj do të marrë fund frika e ministrave të kabinetit ekzekutiv dhe do të zgjidhet dilema e kryeministrit, se cili prej tyre do të duhet të lëshojë karrigen. Kryeministri i Maqedonisë së Veriut ...

Zaev: Riformatimi i qeverisë, deri në qershor
Deri në fund të muajit maj do të marrë fund frika e ministrave të kabinetit ekzekutiv dhe do të zgjidhet dilema e kryeministrit, se cili prej tyre do të duhet të lëshojë karrigen.
Kosova Press | 15-May-2019 15:49
Deri në fund të muajit maj do të marrë fund frika e ministrave të kabinetit ekzekutiv dhe do të zgjidhet dilema e kryeministrit, se cili prej tyre do të duhet të lëshojë karrigen.

Zaev: Riformatimi i qeverisë, deri në qershor
Deri në fund të muajit maj do të marrë fund frika e ministrave të kabinetit ekzekutiv dhe do të zgjidhet dilema e kryeministrit, se cili prej tyre do të duhet të lëshojë karrigen. Kryeministri Zoran Zaev bëri të ditur ...
Alsat-M | 15-May-2019 15:37
Deri në fund të muajit maj do të marrë fund frika e ministrave të kabinetit ekzekutiv dhe do të zgjidhet dilema e kryeministrit, se cili prej tyre do të duhet të lëshojë karrigen. Kryeministri Zoran Zaev bëri të ditur ...

Zaev: Pas vendimeve të rëndësishme, do të pasojnë ndryshimet në qeveri
Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve për “fshesën” e qeverisë tha së pari në vend duhet marrë disa vendime të rëndësishme si marrja e datës për fillim të negociatave me BE-në ...
Gazeta Observer | 15-May-2019 15:01
Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve për “fshesën” e qeverisë tha së pari në vend duhet marrë disa vendime të rëndësishme si marrja e datës për fillim të negociatave me BE-në ...

Osmani: Që sot do të merremi vesh për takimin mes Zaevit dhe Ahmetit
Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, ka deklaruar se sot do të konstatohet takimi mes kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti, rreth rikonstruimit të qeverisë. Osmani theksoi se kjo ...
Arbresh | 15-May-2019 14:53
Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, ka deklaruar se sot do të konstatohet takimi mes kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti, rreth rikonstruimit të qeverisë. Osmani theksoi se kjo ...

Osmani: Që sot do të merremi vesh për takimin mes Zaevit dhe Ahmetit
Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, ka deklaruar se sot do të konstatohet takimi mes kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti, rreth rikonstruimit të qeverisë. Osmani theksoi se kjo ...
Republika | 15-May-2019 14:09
Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, ka deklaruar se sot do të konstatohet takimi mes kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti, rreth rikonstruimit të qeverisë. Osmani theksoi se kjo ...

“Fshesa”, Bujar Osmani: Sot do të ketë dakordim për takimin Zaev-Ahmeti
Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani deklaroi se që sot do të dakordohet takim midis kryeministrit Zoran Zaev dhe liderit të BDI-së Ali Ahmeti, rreth rikonstruimit të paralajmëruar. Osmani, ku mori ...
Shenja | 15-May-2019 14:02
Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani deklaroi se që sot do të dakordohet takim midis kryeministrit Zoran Zaev dhe liderit të BDI-së Ali Ahmeti, rreth rikonstruimit të paralajmëruar. Osmani, ku mori ...

Osmani: Nuk ka Qeveri pa BDI-në!
I pyetur nëse qeveria aktuale mund të vazhdojë të ekzistojë pa Bashkimin Demokratik për Integrim, zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani u përgjigj prerë: “Jo, nuk mundet!”. Kjo përgjigje e Osmanit ...
TetovaSot | 15-May-2019 13:32
I pyetur nëse qeveria aktuale mund të vazhdojë të ekzistojë pa Bashkimin Demokratik për Integrim, zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani u përgjigj prerë: “Jo, nuk mundet!”. Kjo përgjigje e Osmanit ...

Zaevi dhe Ahmeti sot do të caktojnë datën e takimit për “fshesën” e qeverisë
Zv/Kryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani ka deklaruar se që sot do të caktohet takimi midis Kryeministrit Zaev dhe kreut të BDI-së, Ali Ahmeti, për rekonstruimin e paralajmëruar. Osmani, i cili ishte i ...
Gazeta Express | 15-May-2019 13:21
Zv/Kryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani ka deklaruar se që sot do të caktohet takimi midis Kryeministrit Zaev dhe kreut të BDI-së, Ali Ahmeti, për rekonstruimin e paralajmëruar. Osmani, i cili ishte i ...

Zaevi sot kthehet në punë, a do ta kap menjëherë “fshesën”?!
Kryeministri Zoran Zaev pas gati një jave pushim është kthyer sot në vendin e punës. Ai shkoi në pushim të papritur menjëherë pas zgjedhjeve presidenciale, krejtësisht në rrethana dhe në një lokacion të panjohur, por që ...
Albportali | 15-May-2019 13:21
Kryeministri Zoran Zaev pas gati një jave pushim është kthyer sot në vendin e punës. Ai shkoi në pushim të papritur menjëherë pas zgjedhjeve presidenciale, krejtësisht në rrethana dhe në një lokacion të panjohur, por që ...

Zaevi sot kthehet në punë, a do ta kap menjëherë “fshesën”?!
Kryeministri Zoran Zaev pas gati një jave pushim është kthyer sot në vendin e punës. Ai shkoi në pushim të papritur menjëherë pas zgjedhjeve presidenciale, krejtësisht në rrethana dhe në një lokacion të panjohur, por që ...
Republika | 15-May-2019 13:21
Kryeministri Zoran Zaev pas gati një jave pushim është kthyer sot në vendin e punës. Ai shkoi në pushim të papritur menjëherë pas zgjedhjeve presidenciale, krejtësisht në rrethana dhe në një lokacion të panjohur, por që ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved