ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2019 00:51

Tensione në Apelin e Shkupit për ngjarjet në Kumanovë

Tensione në Apelin e Shkupit për ngjarjet në Kumanovë
Seanca gjyqësore në Apelin e Shkupit lidhur me dosjen “Kumanova”, ka nisur me tensione. Të dënuarit kanë kërkuar hetim ndërkombëtar dhe rrëzimin e dënimeve të dhëna nga Gjykata e Shkallës së parë. “Nuk duam t’i ...
ABCNews | 16-May-2019 16:03
Seanca gjyqësore në Apelin e Shkupit lidhur me dosjen “Kumanova”, ka nisur me tensione. Të dënuarit kanë kërkuar hetim ndërkombëtar dhe rrëzimin e dënimeve të dhëna nga Gjykata e Shkallës së parë. “Nuk duam t’i ...

(VIDEO) Grupi i Kumanovës: Pushteti VMRO-BDI orkestroi rastin
Të dënuarit për rastin e “Kumanovës”, tradicionalisht tashmë, bojkotuan seancën publike në Gjykatën e Apelit në një situatë të tensionuar, për të shqyrtuar ankesën e vendimit të shkallës së parë. Pasi që Genci Sefaj ...
Shenja | 16-May-2019 16:31
Të dënuarit për rastin e “Kumanovës”, tradicionalisht tashmë, bojkotuan seancën publike në Gjykatën e Apelit në një situatë të tensionuar, për të shqyrtuar ankesën e vendimit të shkallës së parë. Pasi që Genci Sefaj ...

Avokati i të dënuarve për “Lagjen e Trimave”: Grupi i Kumanovës nuk është terrorist
Avokati i disa të akuzuarve në rastin “Lagjja e Trimave – Kumanova”, Naser Raufi është i dëshpëruar nga vendimi i prokurorit që të mos e ndërrojë akuzën në lidhje me ngjarjen e Lagjes së Trimave dhe mbetet në akuzën për ...
Zeri | 16-May-2019 15:29
Avokati i disa të akuzuarve në rastin “Lagjja e Trimave – Kumanova”, Naser Raufi është i dëshpëruar nga vendimi i prokurorit që të mos e ndërrojë akuzën në lidhje me ngjarjen e Lagjes së Trimave dhe mbetet në akuzën për ...

Avokati i të dënuarve për “Lagjen e Trimave”: Grupi i Kumanovës nuk është terrorist
Avokati i disa të akuzuarve në rastin “Lagjja e Trimave – Kumanova”, Naser Raufi është i dëshpëruar nga vendimi i prokurorit që të mos e ndërrojë akuzën në lidhje me ngjarjen e Lagjes së Trimave dhe mbetet në akuzën për ...
Gazeta Express | 16-May-2019 15:23
Avokati i disa të akuzuarve në rastin “Lagjja e Trimave – Kumanova”, Naser Raufi është i dëshpëruar nga vendimi i prokurorit që të mos e ndërrojë akuzën në lidhje me ngjarjen e Lagjes së Trimave dhe mbetet në akuzën për ...

Të dënuarit e Grupit të Kumanovës kërkojnë hetim ndërkombëtar
Gjykata e Apelit në Shkup ka nisur shqyrtimin e ankesave të 33 pjesëtarëve të njohur si Grupi i Kumanovës, të cilët gjykata e shkallës së parë i kishte dënuar me 746 vjet burgim për veprën penale, terrorizëm. Prokuroria ...
Radio Evropa e Lire | 16-May-2019 15:23
Gjykata e Apelit në Shkup ka nisur shqyrtimin e ankesave të 33 pjesëtarëve të njohur si Grupi i Kumanovës, të cilët gjykata e shkallës së parë i kishte dënuar me 746 vjet burgim për veprën penale, terrorizëm. Prokuroria ...

Grupi i Kumanovës i drejtohet Gjykatëses: Fol shqip, këtu është Shqipëri
Me një minutë heshtje për të rënët e grupit të Kumanovës në “lagjen e trimave”, ka filluar seanca gjyqësore në gjykatën e Apelit në Shkup, për rastin e Kumanovës. Gjykimi ka filluar me atmosferë të dhunshme dhe me ...
Lajminet | 16-May-2019 15:18
Me një minutë heshtje për të rënët e grupit të Kumanovës në “lagjen e trimave”, ka filluar seanca gjyqësore në gjykatën e Apelit në Shkup, për rastin e Kumanovës. Gjykimi ka filluar me atmosferë të dhunshme dhe me ...

Grupi i Kumanovës i drejtohet Gjykatëses: Fol shqip, këtu është Shqipëri
Me një minutë heshtje për të rënët e grupit të Kumanovës në “lagjen e trimave”, ka filluar seanca gjyqësore në gjykatën e Apelit në Shkup, për rastin e Kumanovës. Gjykimi ka filluar me atmosferë të dhunshme dhe me ...
Klan Kosova | 16-May-2019 15:11
Me një minutë heshtje për të rënët e grupit të Kumanovës në “lagjen e trimave”, ka filluar seanca gjyqësore në gjykatën e Apelit në Shkup, për rastin e Kumanovës. Gjykimi ka filluar me atmosferë të dhunshme dhe me ...

Grupi i Kumanovës: Lagjen e Trimave e orkestruan Ali Ahmeti dhe Nikolla Gruevski me partiakët e tyre
Të dënuarit në shkallën e parë për luftimet në Kumanovë, kanë dalë me letër publike në të cilën akuzojnë se funksionarë të lartë politik dhe policor e kanë inskenuar rastin. Në letrën e grupit të Kumanovës shkruan se ...
Gazeta Observer | 16-May-2019 15:02
Të dënuarit në shkallën e parë për luftimet në Kumanovë, kanë dalë me letër publike në të cilën akuzojnë se funksionarë të lartë politik dhe policor e kanë inskenuar rastin. Në letrën e grupit të Kumanovës shkruan se ...

“Lagja e Trimave”, kërkohet hetim ndërkombëtar
Seanca publike në Gjykatën e Apelit pas ankesave të të akuzuarve të rastit “Lagja e Trimave” ka vazhduar vetëm me tre të akuzuar pasi të tjerët vullnetarisht e kanë lëshuar seancën. Seanca publike ka filluar me tensione ...
TetovaSot | 16-May-2019 14:51
Seanca publike në Gjykatën e Apelit pas ankesave të të akuzuarve të rastit “Lagja e Trimave” ka vazhduar vetëm me tre të akuzuar pasi të tjerët vullnetarisht e kanë lëshuar seancën. Seanca publike ka filluar me tensione ...

Tensione në seancën për “Lagjen e Trimave”, kërkohet hetim ndërkombëtar
Me një minutë heshtje dhe kërkesë të zëshme për hetim ndërkombëtarë, seanca ankimore për rastin Lagja e Trimave në Gjykatën e Apelit u shndërrua në konflikt verbal mes të akuzuarve dhe trupit gjykues. Të akuzuarit kanë ...
Albportali | 16-May-2019 14:35
Me një minutë heshtje dhe kërkesë të zëshme për hetim ndërkombëtarë, seanca ankimore për rastin Lagja e Trimave në Gjykatën e Apelit u shndërrua në konflikt verbal mes të akuzuarve dhe trupit gjykues. Të akuzuarit kanë ...

Tensione në seancën për “Lagjen e Trimave”, kërkohet hetim ndërkombëtar
Me një minutë heshtje dhe kërkesë të zëshme për hetim ndërkombëtarë, seanca ankimore për rastin Lagja e Trimave në Gjykatën e Apelit u shndërrua në konflikt verbal mes të akuzuarve dhe trupit gjykues. Të akuzuarit kanë ...
Alsat-M | 16-May-2019 14:35
Me një minutë heshtje dhe kërkesë të zëshme për hetim ndërkombëtarë, seanca ankimore për rastin Lagja e Trimave në Gjykatën e Apelit u shndërrua në konflikt verbal mes të akuzuarve dhe trupit gjykues. Të akuzuarit kanë ...

“Lagja e Trimave”, kërkohet hetim ndërkombëtar
Shkup, 16 maj – Seanca publike në Gjykatën e Apelit pas ankesave të të akuzuarve të rastit “Lagja e Trimave” ka vazhduar vetëm me tre të akuzuar pasi të tjerët vullnetarisht e kanë lëshuar seancën, njofton Koha.mk ...
Koha.mk | 16-May-2019 14:17
Shkup, 16 maj – Seanca publike në Gjykatën e Apelit pas ankesave të të akuzuarve të rastit “Lagja e Trimave” ka vazhduar vetëm me tre të akuzuar pasi të tjerët vullnetarisht e kanë lëshuar seancën, njofton Koha.mk ...

Raufi: Ja cili ishte misioni i Grupit të Kumanovës
Avokati Naser Raufi, mbrojtës i disa prej pjesëtarëve të Grupit të Kumanovës, shprehet i dëshpëruar nga vendimi i prokurorisë që të mos e ndryshojë aktakuzën lidhur me ngjarjet në Lagjen e Trimave dhe të mbetet në ...
Ina-Online | 16-May-2019 14:12
Avokati Naser Raufi, mbrojtës i disa prej pjesëtarëve të Grupit të Kumanovës, shprehet i dëshpëruar nga vendimi i prokurorisë që të mos e ndryshojë aktakuzën lidhur me ngjarjet në Lagjen e Trimave dhe të mbetet në ...

Raufi: Grupi i Kumanovës nuk janë terrorist, ata kanë mbrojtur civilët (video)
Avokati Naser Raufi në një deklaratë për media ka deklaruar se Grupi i Kumanovës nuk janë terroristë, por sipas tij përkundrazi ata kanë mbrojtur popullatën civile.
Alsat-M | 16-May-2019 14:08
Avokati Naser Raufi në një deklaratë për media ka deklaruar se Grupi i Kumanovës nuk janë terroristë, por sipas tij përkundrazi ata kanë mbrojtur popullatën civile.

Ja kush janë orkestruesit e “Kumanovës”, sipas të dënuarve
Të dënuarit në shkallën e parë për luftimet në Kumanovë, kanë dalë me letër publike në të cilën akuzojnë se funksionarë të lartë politik dhe policor e kanë inskenuar rastin, raporton TV SHENJA. Në letrën e grupit të ...
Ina-Online | 16-May-2019 13:59
Të dënuarit në shkallën e parë për luftimet në Kumanovë, kanë dalë me letër publike në të cilën akuzojnë se funksionarë të lartë politik dhe policor e kanë inskenuar rastin, raporton TV SHENJA. Në letrën e grupit të ...

Val Zekaj i drejtohet gjykatëses: Fol shqip, këtu është SHQIPËRI, ju jeni ardhacakë
Me një minutë heshtje për të rënët e grupit të Kumanovës në “lagjen e trimave”, ka filluar seanca gjyqësore në gjykatën e Apelit në Shkup, për rastin e Kumanovës. Gjykimi ka filluar me atmosferë të dhu.nshme dhe me ...
Ina-Online | 16-May-2019 13:53
Me një minutë heshtje për të rënët e grupit të Kumanovës në “lagjen e trimave”, ka filluar seanca gjyqësore në gjykatën e Apelit në Shkup, për rastin e Kumanovës. Gjykimi ka filluar me atmosferë të dhu.nshme dhe me ...

Grupi i Kumanovës para Gjykatës së Apelit: Këtu është Shqipëri
Me një minutë heshtje për bashkëluftëtarët e rënë në Lagjen e Trimave, ka filluar seanca gjyqësore në Gjykatën e Apelit në Shkup, për rastin Lagja e Trimave. Gjykimi ka filluar me tensione dhe me revoltë të shprehur nga ...
Gazeta Observer | 16-May-2019 13:23
Me një minutë heshtje për bashkëluftëtarët e rënë në Lagjen e Trimave, ka filluar seanca gjyqësore në Gjykatën e Apelit në Shkup, për rastin Lagja e Trimave. Gjykimi ka filluar me tensione dhe me revoltë të shprehur nga ...

Të dënuarit e Grupit të Kumanovës në seancë: Fol shqip, këtu është Shqipëri (Foto/Video)
Në atmosferë të tensionuar ka filluar seanca e sotme e Gjykatës së Apelit, në të cilën shqyrtohen ankesat e Grupit të Kumanovës, të cilët janë dënuar me burg për ngjarjet në Lagjen e Trimave. Seanca filloi me një minutë ...
Telegrafi | 16-May-2019 12:41
Në atmosferë të tensionuar ka filluar seanca e sotme e Gjykatës së Apelit, në të cilën shqyrtohen ankesat e Grupit të Kumanovës, të cilët janë dënuar me burg për ngjarjet në Lagjen e Trimave. Seanca filloi me një minutë ...

Grupi i Kumanovës: Lagjen e Trimave e orkestruan Ali Ahmeti dhe Nikolla Gruevski me partiakët e tyre
Të dënuarit në shkallën e parë për luftimet në Kumanovë, kanë dalë me letër publike në të cilën akuzojnë se funksionarë të lartë politik dhe policor e kanë inskenuar rastin. Në letrën e grupit të Kumanovës shkruan se ...
Gazeta Express | 16-May-2019 13:10
Të dënuarit në shkallën e parë për luftimet në Kumanovë, kanë dalë me letër publike në të cilën akuzojnë se funksionarë të lartë politik dhe policor e kanë inskenuar rastin. Në letrën e grupit të Kumanovës shkruan se ...

Grupi Kumanovës i drejtohet gjykatëses: Fol shqip, këtu është Shqipëri, ju jeni ardhacakë
Me një minutë heshtje për të rënët e grupit të Kumanovës në “lagjen e trimave”, ka filluar seanca gjyqësore në gjykatën e Apelit në Shkup, për rastin e Kumanovës.
Kosova Press | 16-May-2019 13:10
Me një minutë heshtje për të rënët e grupit të Kumanovës në “lagjen e trimave”, ka filluar seanca gjyqësore në gjykatën e Apelit në Shkup, për rastin e Kumanovës.

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved