ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2019 01:01

Trump shmang “frontin e ri” të luftës tregtare

Trump shmang “frontin e ri” të luftës tregtare
Presidenti Donald Trump do të shtyjë vendimin për vendosjen e tarifave për makinat e importuara nga Europa dhe Japonia, duke shmangur kështu krijimin e një fronti të ri lufte tregtare pas atij me Kinën. Presidenti ...
ABCNews | 15-May-2019 22:31
Presidenti Donald Trump do të shtyjë vendimin për vendosjen e tarifave për makinat e importuara nga Europa dhe Japonia, duke shmangur kështu krijimin e një fronti të ri lufte tregtare pas atij me Kinën. Presidenti ...

Trump synon të shtyjë taksat doganore mbi automjetet
Presidenti amerikan, Donald Trump do të shtyjë me gjashtë muaj vendosjen e tarifave doganore shtesë në sektorin e automjeteve, duke i ofruar një pushim të mirëpritur Bashkimit Europian si dhe duke evituar, për momentin, ...
Alsat-M | 15-May-2019 21:28
Presidenti amerikan, Donald Trump do të shtyjë me gjashtë muaj vendosjen e tarifave doganore shtesë në sektorin e automjeteve, duke i ofruar një pushim të mirëpritur Bashkimit Europian si dhe duke evituar, për momentin, ...

Trump shtyn tarifat për veturat, bursat shënojnë rritje
Presidenti amerikan Donald Trump pritet të shtyjë vendimin për vendosjen e tarifave për importin e makinave dhe pjesëve të tyre për gjashtë muaj, njoftoi “Bloomberg”, sipas të cilit kjo ndikoi që të ngrihen ndjeshëm ...
Telegrafi | 15-May-2019 19:52
Presidenti amerikan Donald Trump pritet të shtyjë vendimin për vendosjen e tarifave për importin e makinave dhe pjesëve të tyre për gjashtë muaj, njoftoi “Bloomberg”, sipas të cilit kjo ndikoi që të ngrihen ndjeshëm ...

Kërcënimi i Trump për taksën mbi automjetet europiane, mund të jetë një ‘Kalë Troje’
Beteja e ardhshme e tregtisë së presidentit Donald Trump mund të përfshijë taksa të reja të SHBA-së për importin e automjeteve nga Europa, por kjo nuk do të ishte në të vërtetë qëllimi përfundimtar i Shtëpisë së Bardhë, ...
GazetaTema | 15-May-2019 19:31
Beteja e ardhshme e tregtisë së presidentit Donald Trump mund të përfshijë taksa të reja të SHBA-së për importin e automjeteve nga Europa, por kjo nuk do të ishte në të vërtetë qëllimi përfundimtar i Shtëpisë së Bardhë, ...

Trump synon të shtyjë taksat doganore mbi automjetet
Presidenti amerikan, Donald Trump do të shtyjë për gjashtë muaj vendosjen e tarifave doganore shtesë në sektorin e automjeteve, duke i ofruar një pushim të mirëpritur Bashkimit Evropian si dhe duke evituar, për ...
Kosova Press | 15-May-2019 20:41
Presidenti amerikan, Donald Trump do të shtyjë për gjashtë muaj vendosjen e tarifave doganore shtesë në sektorin e automjeteve, duke i ofruar një pushim të mirëpritur Bashkimit Evropian si dhe duke evituar, për ...

Trump shtyn tarifat për makinat, bursat shënojnë rritje
Presidenti amerikan Donald Trump pritet të shtyjë vendimin për vendosjen e tarifave për importin e makinave dhe pjesëve të tyre për gjashtë muaj, njoftoi "Bloomberg", sipas të cilit kjo ndikoi që të ngrihen ndjeshëm ...
Kosova Press | 15-May-2019 19:27
Presidenti amerikan Donald Trump pritet të shtyjë vendimin për vendosjen e tarifave për importin e makinave dhe pjesëve të tyre për gjashtë muaj, njoftoi "Bloomberg", sipas të cilit kjo ndikoi që të ngrihen ndjeshëm ...

TREGUESIT/ “Një rreze shprese”: ekonomia gjermane i rikthehet rritjes
Ekonomia gjermane iu rikthye rritjes në tremujorin e parë, ndërsa familjarët shpenzuan më tepër dhe aktivitetet e ndërtimit u rritën. Megjithatë qeveria paralajmëron se perspektiva ekonomike mbetet e dobësuar nga ...
Tesheshi | 15-May-2019 12:20
Ekonomia gjermane iu rikthye rritjes në tremujorin e parë, ndërsa familjarët shpenzuan më tepër dhe aktivitetet e ndërtimit u rritën. Megjithatë qeveria paralajmëron se perspektiva ekonomike mbetet e dobësuar nga ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved