ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2019 00:51

Tjetërsimi i pronave në Spille, Gjykata e Kavajës jep dënimin për ish zyrtarët

Tjetërsimi i pronave në Spille, Gjykata e Kavajës jep dënimin për ish zyrtarët
Gjykata e Kavajës ka dënuar me 13 vjet e 4 muaj burg ish zyrtarët e ndaluar dy vite më parë për tjetërsimin e pronave në plazhin e Spillesë. Gjykata vendosi gjithashtu që 5 parcelat e tokës objekt shqyrtimi të kalojnë ...
ABCNews | 16-May-2019 18:32
Gjykata e Kavajës ka dënuar me 13 vjet e 4 muaj burg ish zyrtarët e ndaluar dy vite më parë për tjetërsimin e pronave në plazhin e Spillesë. Gjykata vendosi gjithashtu që 5 parcelat e tokës objekt shqyrtimi të kalojnë ...

Mafia e tokave në bregdet, dënohen me burg 9 ish zyrtarë të Hipotekës në Kavajë
Gjykata e Kavajës shpalli fajtorë nëntë ish-zyrtarë të Hipotekës dhe i dënoi ata me 18 vite burg për tjetërsimin e pronave në plazhin e Spillesë. Sipas vendimit të shpallur në prill ish-zyrtarët e Hipotekës dhe njësive ...
Lapsi | 16-May-2019 18:11
Gjykata e Kavajës shpalli fajtorë nëntë ish-zyrtarë të Hipotekës dhe i dënoi ata me 18 vite burg për tjetërsimin e pronave në plazhin e Spillesë. Sipas vendimit të shpallur në prill ish-zyrtarët e Hipotekës dhe njësive ...

Falsifikuan pronat në bregdet, Gjykata shpall fajtorë ish-zyrtarët e Kavajës
Gjykata e Kavajës ka shpallur fajtorë ish-zyrtarët, pasi falsifikuan pronat në bregdet. Gjykata ka vendosur të dënojë 9 zyrtarë të akuzuar nga prokuroria për abuzimet me pronat në plazhin e Spillesë. Pas disa seanca ...
Dritare | 16-May-2019 18:26
Gjykata e Kavajës ka shpallur fajtorë ish-zyrtarët, pasi falsifikuan pronat në bregdet. Gjykata ka vendosur të dënojë 9 zyrtarë të akuzuar nga prokuroria për abuzimet me pronat në plazhin e Spillesë. Pas disa seanca ...

Gjykata e Kavajës shpall fajtorë për tjetërsimin e pronave 9 ish- zyrtarë lokalë
Gjykata e Kavajës ka shpallur fajtorë për tjetërsimin e pronave në plazhin e Spillesë 9 ish- zyrtarë lokalë. Këta të fundit kanë përfituar uljen e dënimit me 1/3-ën pasi kanë pranuar gjykim të shkurtuar. 5 parcelat e ...
Telegraf | 16-May-2019 17:20
Gjykata e Kavajës ka shpallur fajtorë për tjetërsimin e pronave në plazhin e Spillesë 9 ish- zyrtarë lokalë. Këta të fundit kanë përfituar uljen e dënimit me 1/3-ën pasi kanë pranuar gjykim të shkurtuar. 5 parcelat e ...

Tjetërsuan pronat, dënohen me burg 9 zyrtarët e Hipotekës
Gjykata e Kavajës ka dënuar me 18 vite burg 9 zyrtarë të Hipotekës Kavajë, të akuzuar për tjetërsim pronash në zonën pranë plazhit të Spillesë. Ish-kreu i ZVRPP Kavajë, Seit Cikalleshi u dënua me 2.8 vjet burg, juristi ...
Politiko | 16-May-2019 17:55
Gjykata e Kavajës ka dënuar me 18 vite burg 9 zyrtarë të Hipotekës Kavajë, të akuzuar për tjetërsim pronash në zonën pranë plazhit të Spillesë. Ish-kreu i ZVRPP Kavajë, Seit Cikalleshi u dënua me 2.8 vjet burg, juristi ...

Ish-zyrtarët e Kavajës shpallen fajtorë për falsifikimin e pronave në bregdet
Ish-kryeregjistruesi i Kavajës, Seid Cikalleshi dhe tetë zyrtarë të tjerë u dënuan me 18 vite burg gjithsej për skemën e falsifikimit të pronave shtetërore në zonën e Spillesë, të cilat i përfituan familjarët e Elvis ...
GazetaTema | 16-May-2019 17:05
Ish-kryeregjistruesi i Kavajës, Seid Cikalleshi dhe tetë zyrtarë të tjerë u dënuan me 18 vite burg gjithsej për skemën e falsifikimit të pronave shtetërore në zonën e Spillesë, të cilat i përfituan familjarët e Elvis ...

Ish-zyrtarët e Kavajës fajtorë për falsifikimin e pronave në bregdet
Gjykata e Kavajës ka vendosur të dënojë 9 zyrtarë të akuzuar nga prokuroria për abuzimet me pronat në plazhin e Spillesë. Pas disa seanca gjyqësore gjykata ka urdhëruar me 13.4 vite burgim të pandehurit, duke i ulur ...
Lajmi i Fundit | 16-May-2019 17:25
Gjykata e Kavajës ka vendosur të dënojë 9 zyrtarë të akuzuar nga prokuroria për abuzimet me pronat në plazhin e Spillesë. Pas disa seanca gjyqësore gjykata ka urdhëruar me 13.4 vite burgim të pandehurit, duke i ulur ...

Ish-zyrtarët e Kavajës fajtorë për falsifikimin e pronave në bregdet
Gjykata e Kavajës shpalli fajtorë nëntë zyrtarë lokalë dhe i dënoi ata me 18 vite burg për tjetërsimin e pronave në plazhin e Spillesë. Sipas vendimit të shpallur në prill nga gjyqtari Rexhep Bekteshi, ish-zyrtarët e ...
BalkanWeb | 16-May-2019 16:52
Gjykata e Kavajës shpalli fajtorë nëntë zyrtarë lokalë dhe i dënoi ata me 18 vite burg për tjetërsimin e pronave në plazhin e Spillesë. Sipas vendimit të shpallur në prill nga gjyqtari Rexhep Bekteshi, ish-zyrtarët e ...

Ish-kreu i Hipotekës dhe 8 ish-zyrtarë të Kavajës shpallen fajtorë për falsifikimin e pronave në bregdet
Gjykata e Kavajës shpalli fajtorë nëntë zyrtarë lokalë dhe i dënoi ata me 18 vite burg për tjetërsimin e pronave në plazhin e Spillesë. Sipas vendimit të shpallur në prill nga gjyqtari Rexhep Bekteshi, ish-zyrtarët e ...
Gazeta Express | 16-May-2019 17:05
Gjykata e Kavajës shpalli fajtorë nëntë zyrtarë lokalë dhe i dënoi ata me 18 vite burg për tjetërsimin e pronave në plazhin e Spillesë. Sipas vendimit të shpallur në prill nga gjyqtari Rexhep Bekteshi, ish-zyrtarët e ...

Ish-zyrtarët e Kavajës shpallen fajtorë për falsifikimin e pronave në bregdet
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Ish-kryeregjistruesi i Kavajës, Seid Cikalleshi dhe tetë zyrtarë të tjerë u dënuan me 18 vite burg gjithsej për skemën e ...
Reporter | 16-May-2019 16:12
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Ish-kryeregjistruesi i Kavajës, Seid Cikalleshi dhe tetë zyrtarë të tjerë u dënuan me 18 vite burg gjithsej për skemën e ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved