ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2019 00:12

Krimet e luftës, Thaçi: Formimi i komisionit puna më e mençur

Krimet e luftës, Thaçi: Formimi i komisionit puna më e mençur
KOSOVE Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përkrah nismën e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli lidhur me krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb, duke e cilësuar si punën më të mençur që mund të bëjë Kuvendi. Thaçi ...
BalkanWeb | 16-May-2019 15:33
KOSOVE Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përkrah nismën e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli lidhur me krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb, duke e cilësuar si punën më të mençur që mund të bëjë Kuvendi. Thaçi ...

Veseli: Kosova nuk do konflikt, do paqe
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është shprehur se Kosova nuk do konflikt, do paqe, do të ardhme, por do edhe drejtësi dhe siç tha ai, kjo drejtësi duhet dhe do të ndodhë. Gjatë vizitës së tij në vendin ku ...
VizionPlus | 16-May-2019 11:32
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është shprehur se Kosova nuk do konflikt, do paqe, do të ardhme, por do edhe drejtësi dhe siç tha ai, kjo drejtësi duhet dhe do të ndodhë. Gjatë vizitës së tij në vendin ku ...

Thaçi: Të dënohet gjenocidi serb
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka cilësuar si punën më të mençur që mund të bëjë Kuvendi, krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb, të iniciuar nga kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli. Thaçi ka kërkuar bashkimin e ...
Lapsi | 16-May-2019 15:55
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka cilësuar si punën më të mençur që mund të bëjë Kuvendi, krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb, të iniciuar nga kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli. Thaçi ka kërkuar bashkimin e ...

Thaçi: Formimi i komisionit për Tribunalin, puna më e mençur që mund të bëjë Kuvendi
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka përkrahur nismën e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb, duke thënë se kjo është puna më e mençur që mund të bëjë Kuvendi i Kosovës. ...
Telegrafi | 16-May-2019 14:05
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka përkrahur nismën e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb, duke thënë se kjo është puna më e mençur që mund të bëjë Kuvendi i Kosovës. ...

Kosovë/ Kuvendi mban sot seancë për gjenocidin serb
Sot kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë plenare ku do të votohet rezoluta për gjenocidin serb.
Top Channel | 16-May-2019 10:04
Sot kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë plenare ku do të votohet rezoluta për gjenocidin serb.

Kuvendi shkon në pauzë
E plotësuar, Pas votimit të Komisionit të përkohshëm për verifikimin e mandateve, Kuvendi ka shkuar në pauzë 30 minutëshe. Konstituimi i Kuvendit, fillon seanca pa deputetët e koalicionit PAN (Live) Ka filluar të mbahet ...
Telegrafi | 03-Aug-2017 10:34
E plotësuar, Pas votimit të Komisionit të përkohshëm për verifikimin e mandateve, Kuvendi ka shkuar në pauzë 30 minutëshe. Konstituimi i Kuvendit, fillon seanca pa deputetët e koalicionit PAN (Live) Ka filluar të mbahet ...

Flora Brovina publikon dëshmi se si ushtarët serbë kanë dhunuar një grua në Kosovë (Foto/Video)
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Flora Brovina, ka publikuar dëshmi se si ushtarët serbë kanë dhunuar femrat, gjatë periudhës së luftës në Kosovë. Brovina ka thënë se në fotografi shihen ushtarët ...
Telegrafi | 16-May-2019 11:30
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Flora Brovina, ka publikuar dëshmi se si ushtarët serbë kanë dhunuar femrat, gjatë periudhës së luftës në Kosovë. Brovina ka thënë se në fotografi shihen ushtarët ...

Thaçi: Të gjithë së bashku për të dënuar gjenocidin serb, gjë e mençur formimi i tribunalit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përkrah nismën e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli lidhur me krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb, duke e cilësuar si punën më të mençur që mund të bëjë Kuvendi. Thaçi kërkoi ...
Lexo | 16-May-2019 16:13
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përkrah nismën e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli lidhur me krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb, duke e cilësuar si punën më të mençur që mund të bëjë Kuvendi. Thaçi kërkoi ...

INFO MAGAZINE: Speciale nga Kuvendi i Kosovës
Info Magazina e sotme i ka kushtuar rëndësi të veçantë ngjarjeve aktuale politike në vend. Referuar seancës plenare me pikë rendi të ditës Tribunalin kundër gjenocidit serb ndaj shqiptarëve, edicioni i sotëm në Info ...
Klan Kosova | 16-May-2019 15:55
Info Magazina e sotme i ka kushtuar rëndësi të veçantë ngjarjeve aktuale politike në vend. Referuar seancës plenare me pikë rendi të ditës Tribunalin kundër gjenocidit serb ndaj shqiptarëve, edicioni i sotëm në Info ...

Osmani: Rezoluta të përmirësohet, nuk përmendet gjenocidi e as krimet serbe
Deputetja Vjosa Osmani-Sadriu nga LDK-ja ka thënë se Rezoluta për Gjenocidin duhet të përmirësohet pasi sipas saj ajo do jetë vetëm “llaf” për të cilin qytetarët nuk do të kenë nevojë, duke shtuar se kjo është edhe më e ...
EkonomiaOnline | 16-May-2019 15:55
Deputetja Vjosa Osmani-Sadriu nga LDK-ja ka thënë se Rezoluta për Gjenocidin duhet të përmirësohet pasi sipas saj ajo do jetë vetëm “llaf” për të cilin qytetarët nuk do të kenë nevojë, duke shtuar se kjo është edhe më e ...

Lushtaku: Serbia do të paguajë për krimet e saj
Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Mërgim Lushtaku në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës që po mbahet tani tha se përmes rezolutës që do të miratohet në Kuvendin e Kosovës, do të kërkohet që ...
Gazeta Express | 16-May-2019 15:43
Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Mërgim Lushtaku në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës që po mbahet tani tha se përmes rezolutës që do të miratohet në Kuvendin e Kosovës, do të kërkohet që ...

Seancë për gjenocidin serb në Kosovë: Ja shtatë pika të rendit të ditës
Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare ku do të votohet rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Seanca i ka shtatë pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera është propozim rezoluta për gjenocidin, formimi i ...
GazetaTema | 16-May-2019 09:18
Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare ku do të votohet rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Seanca i ka shtatë pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera është propozim rezoluta për gjenocidin, formimi i ...

Partitë politike mbështesin rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë
Të gjitha subjektet politike të pranishme në Kuvend kanë përkrahur rezolutën për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës të ish regjimit shtetëror serb në Kosovë, raporton Ekonomia Online. Armend Zemaj ...
EkonomiaOnline | 16-May-2019 15:27
Të gjitha subjektet politike të pranishme në Kuvend kanë përkrahur rezolutën për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës të ish regjimit shtetëror serb në Kosovë, raporton Ekonomia Online. Armend Zemaj ...

Pjesa për gjenocidin serb në Kosovë kërkohet të përfshihet në Platformën e Dialogut
Këto komente ajo i bëri në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës ku po diskutohet për Rezolutën për Gjenocidin serb në Kosovë, shkruan . “Mund të themi sa të duam që është vonë, megjithatë përtej diskutimit duhet të ...
Lajminet | 16-May-2019 15:21
Këto komente ajo i bëri në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës ku po diskutohet për Rezolutën për Gjenocidin serb në Kosovë, shkruan . “Mund të themi sa të duam që është vonë, megjithatë përtej diskutimit duhet të ...

Deputetët nuk e votojnë mocionin e PSD-së për shkurtimin e pikave të rendit të ditës
Ka filluar seanca e Kuvendi të Kosovës në të cilën pritet të shqyrtohen disa pika për gjenocidin e Serbisë në Kosovë. Mirëpo kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në mirëkuptim propozoi që pikat e para të rendit ...
Telegrafi | 16-May-2019 11:14
Ka filluar seanca e Kuvendi të Kosovës në të cilën pritet të shqyrtohen disa pika për gjenocidin e Serbisë në Kosovë. Mirëpo kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në mirëkuptim propozoi që pikat e para të rendit ...

Loja e Kadri Veselit me Tribunalin
Krijimi i Tribunalit Ndërkombëtar për të dënuar krimet serbe të bëra gjatë luftës në Kosova ka nxitur debate të shumta. Pavarësisht deklaratave politike, analistët janë skeptik se një mekanizëm i tillë mund të ...
InFokusi | 16-May-2019 15:20
Krijimi i Tribunalit Ndërkombëtar për të dënuar krimet serbe të bëra gjatë luftës në Kosova ka nxitur debate të shumta. Pavarësisht deklaratave politike, analistët janë skeptik se një mekanizëm i tillë mund të ...

Pozita e opozita të bashkuar kundër gjenocidit serb në Kosovë
Pozita dhe opozita janë bashkuar për votimin e rezolutës për gjenocidin serb në Kosovës. Deputeti nga radhët e Nismas për Kosovës, Zafir Berisha tha se ndonëse kjo rezolutë është e vonuar, ajo do të ketë efekt pozitiv, ...
Zeri | 16-May-2019 15:14
Pozita dhe opozita janë bashkuar për votimin e rezolutës për gjenocidin serb në Kosovës. Deputeti nga radhët e Nismas për Kosovës, Zafir Berisha tha se ndonëse kjo rezolutë është e vonuar, ajo do të ketë efekt pozitiv, ...

Sherifi: Kriminelët që janë gjallë
Shefi i Grupit Parlamentarë të Nismës, Bilall Sherifi, si propozues i rezolutës për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës të ish regjimit shtetëror në Kosovë, paraqiti para deputetëve këtë ...
Arbresh | 16-May-2019 15:11
Shefi i Grupit Parlamentarë të Nismës, Bilall Sherifi, si propozues i rezolutës për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës të ish regjimit shtetëror në Kosovë, paraqiti para deputetëve këtë ...

Bogujevci: Nuk është serioze që 20-vjet pas, të bëhet hajgare me të pagjeturit
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Vetëvendosjes, Saranda Bogujevci, ka thënë se është e padrejtë që deputetët duhet të vendosin se a duhet të marrin pjesë në organizimet për 20-vjetorin e zhdukjes së Ukshin ...
Telegrafi | 16-May-2019 11:08
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Vetëvendosjes, Saranda Bogujevci, ka thënë se është e padrejtë që deputetët duhet të vendosin se a duhet të marrin pjesë në organizimet për 20-vjetorin e zhdukjes së Ukshin ...

Sherifi prezanton para deputetëve rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë
Shefi i Grupit Parlamentarë të Nismës, Bilall Sherifi, si propozues i rezolutës për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës të ish regjimit shtetëror në Kosovë, paraqiti para deputetëve këtë ...
EkonomiaOnline | 16-May-2019 15:02
Shefi i Grupit Parlamentarë të Nismës, Bilall Sherifi, si propozues i rezolutës për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës të ish regjimit shtetëror në Kosovë, paraqiti para deputetëve këtë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved