ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2019 01:22

Skenderaj nderon dëshmorët

Skenderaj nderon dëshmorët
Komuna e Skenderajt ka përkujtuar dëshmorët e kombit, në ditën e rënies së tyre në luftën për çlirimin e Kosovës.
Kosova Press | 16-May-2019 20:32
Komuna e Skenderajt ka përkujtuar dëshmorët e kombit, në ditën e rënies së tyre në luftën për çlirimin e Kosovës.

Ramush Haradinaj përkujton Abaz Thaçin në 20 vjetorin e rënies së tij
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar heroin Abaz Thaçin në 20 vjetorin e rënies së tij. Haradinaj ka thënë se Abazi do të mbetet përherë model se si mbrohet dhe si duhet atdheu, transmeton Klan Kosova. ...
Arbresh | 16-May-2019 18:23
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar heroin Abaz Thaçin në 20 vjetorin e rënies së tij. Haradinaj ka thënë se Abazi do të mbetet përherë model se si mbrohet dhe si duhet atdheu, transmeton Klan Kosova. ...

Haradinaj përkujton Abaz Thaçin në 20 vjetorin e rënies
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka përkujtuar 20 vjetorin e rënies së heroit të Kosovës Abaz Thaçi i rënë në Betejën e Koshares. Haradinaj në rrjetin social Facebook ka thënë se Abazi do të mbetet përherë model ...
Gazeta Monitor | 16-May-2019 18:14
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka përkujtuar 20 vjetorin e rënies së heroit të Kosovës Abaz Thaçi i rënë në Betejën e Koshares. Haradinaj në rrjetin social Facebook ka thënë se Abazi do të mbetet përherë model ...

Ramush Haradinaj përkujton Abaz Thaçin në 20-vjetorin e rënies së tij
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar heroin Abaz Thaçin në 20 vjetorin e rënies së tij. Haradinaj ka thënë se Abazi do të mbetet përherë model se si mbrohet dhe si duhet atdheu, transmeton Klan Kosova. ...
Gazeta Observer | 16-May-2019 17:52
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar heroin Abaz Thaçin në 20 vjetorin e rënies së tij. Haradinaj ka thënë se Abazi do të mbetet përherë model se si mbrohet dhe si duhet atdheu, transmeton Klan Kosova. ...

Presidenti: Heroi, Abaz Thaçi me tërë dijen ushtarake i shërbejë UÇK-së
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në Akademinë Përkujtimore për heroin Abaz Thaçi. Thaçi ka thënë se Abaz Thaçi vjen nga një familje patriotike, nga një rreth me origjinë të Hasan ...
Telegrafi | 16-May-2019 14:02
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në Akademinë Përkujtimore për heroin Abaz Thaçi. Thaçi ka thënë se Abaz Thaçi vjen nga një familje patriotike, nga një rreth me origjinë të Hasan ...

Ramush Haradinaj përkujton Abaz Thaçin në 20 vjetorin e rënies së tij
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar heroin Abaz Thaçin në 20 vjetorin e rënies së tij. Haradinaj ka thënë se Abazi do të mbetet përherë model se si mbrohet dhe si duhet atdheu, transmeton Klan Kosova. ...
Klan Kosova | 16-May-2019 17:52
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar heroin Abaz Thaçin në 20 vjetorin e rënies së tij. Haradinaj ka thënë se Abazi do të mbetet përherë model se si mbrohet dhe si duhet atdheu, transmeton Klan Kosova. ...

Haradinaj përkujton Abaz Thaçin në 20 vjetorin e rënies
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka përkujtuar 20 vjetorin e rënies së heroit të Kosovës Abaz Thaçi i rënë në Betejën e Koshares.
Kosova Press | 16-May-2019 17:49
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka përkujtuar 20 vjetorin e rënies së heroit të Kosovës Abaz Thaçi i rënë në Betejën e Koshares.

Përkujtohet dëshmori Abaz Thaçi
Në Prishtinë sot është mbajtur akademi përkujtimore në 20-vjetorin e rënies së heroit, Abaz Thaçi. Akademia u organizua nën kujdesin e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, në kuadër të manifestimit tradicional ...
Telegrafi | 16-May-2019 13:36
Në Prishtinë sot është mbajtur akademi përkujtimore në 20-vjetorin e rënies së heroit, Abaz Thaçi. Akademia u organizua nën kujdesin e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, në kuadër të manifestimit tradicional ...

Bekim Jashari përkujton dëshmorët në Ticë, Marinë dhe Tërnafc
Kryetari i komunës së Skënderajt sot ka përkujtuar dëshmorët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, në ditën e rënies së tyre: Gani Uka e Muharrem Zeneli në Ticë, Skender e Mustafë Skenderi në Kompleksin e Dëshmorëve në ...
Gazeta Observer | 16-May-2019 17:23
Kryetari i komunës së Skënderajt sot ka përkujtuar dëshmorët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, në ditën e rënies së tyre: Gani Uka e Muharrem Zeneli në Ticë, Skender e Mustafë Skenderi në Kompleksin e Dëshmorëve në ...

Përkujtohet një nga figurat e rëndësishme të Betejës së Koshares
?Në 20 vjetori e rënies së tij, është përkujtuar sot heroi i kombit, Abaz Thaçi. Në një akademi përkujtimore, u tha se ky hero dha shumë për lirinë e vendit.
Kosova Press | 16-May-2019 14:38
?Në 20 vjetori e rënies së tij, është përkujtuar sot heroi i kombit, Abaz Thaçi. Në një akademi përkujtimore, u tha se ky hero dha shumë për lirinë e vendit.

Akademi Përkujtimore për heroin Abaz Thaçi
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në Akademinë Përkujtimore për heroin Abaz Thaçi. Presidenti Thaçi ka thënë se Abaz Thaçi vjen nga një familje patriotike, nga një rreth me origjinë të ...
Arbresh | 16-May-2019 14:20
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në Akademinë Përkujtimore për heroin Abaz Thaçi. Presidenti Thaçi ka thënë se Abaz Thaçi vjen nga një familje patriotike, nga një rreth me origjinë të ...

Suksesi i Betejës së Koshares është i lidhur ngushtë me Abaz Thaçin, thotë ministri Berisha
Ministri i Mbrojtjes, Rrustem Berisha, ka përkujtuar në 20 vjetorin e rënies ish ushtarin e UCK-së, Abaz Thaçi i cili ka qenë pjesëmarrës i Betejës së Koshares. “Kam pasë fatin që Abaz Thaçin ta njoh personalisht që nga ...
Zeri | 16-May-2019 13:21
Ministri i Mbrojtjes, Rrustem Berisha, ka përkujtuar në 20 vjetorin e rënies ish ushtarin e UCK-së, Abaz Thaçi i cili ka qenë pjesëmarrës i Betejës së Koshares. “Kam pasë fatin që Abaz Thaçin ta njoh personalisht që nga ...

Përkujtohet dëshmori Abaz Thaçi
Në Prishtinë sot është mbajtur akademi përkujtimore në 20-vjetorin e rënies së heroit Abaz Thaçi. Akademia u organizua nën kujdesin e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, në kuadër të manifestimit tradicional ...
InFokusi | 16-May-2019 13:10
Në Prishtinë sot është mbajtur akademi përkujtimore në 20-vjetorin e rënies së heroit Abaz Thaçi. Akademia u organizua nën kujdesin e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, në kuadër të manifestimit tradicional ...

Thaçi: Abaz Thaçi ishte shëmbëlltyra e bashkimit e të gjithëve që luftonin kundër Serbisë
Në fjalën e tij, Thaçi tha se Abaz Thaçi ishte një prej ushtarakëve më aktiv, por edhe më të aftë që përgatiste të rinjtë për luftë e logjistikë. “Edhe familja e Abazit ishte një familje atdhetare që kultivoi gjithmonë ...
Lajminet | 16-May-2019 13:08
Në fjalën e tij, Thaçi tha se Abaz Thaçi ishte një prej ushtarakëve më aktiv, por edhe më të aftë që përgatiste të rinjtë për luftë e logjistikë. “Edhe familja e Abazit ishte një familje atdhetare që kultivoi gjithmonë ...

Suksesi i Betejës së Koshares është i lidhur ngushtë me Abaz Thaçin, thotë ministri Berisha
Ministri i Mbrojtjes, Rrustem Berisha, ka përkujtuar në 20 vjetorin e rënies ish ushtarin e UCK-së, Abaz Thaçi i cili ka qenë pjesëmarrës i Betejës së Koshares. “Kam pasë fatin që Abaz Thaçin ta njoh personalisht që nga ...
Klan Kosova | 16-May-2019 13:07
Ministri i Mbrojtjes, Rrustem Berisha, ka përkujtuar në 20 vjetorin e rënies ish ushtarin e UCK-së, Abaz Thaçi i cili ka qenë pjesëmarrës i Betejës së Koshares. “Kam pasë fatin që Abaz Thaçin ta njoh personalisht që nga ...

Thaçi: Abaz Thaçi ishte shëmbëlltyra e bashkimit e të gjithëve që luftonin kundër Serbisë
Sot në Prishtinë është duke u përkujtuar në 20 vjetorin e vrasjes heroi, Abaz Thaçi. Në fjalën e tij, Thaçi tha se Abaz Thaçi ishte një prej ushtarakëve më aktiv, por edhe më të aftë që përgatiste të rinjtë për luftë e ...
Zeri | 16-May-2019 13:04
Sot në Prishtinë është duke u përkujtuar në 20 vjetorin e vrasjes heroi, Abaz Thaçi. Në fjalën e tij, Thaçi tha se Abaz Thaçi ishte një prej ushtarakëve më aktiv, por edhe më të aftë që përgatiste të rinjtë për luftë e ...

Përkujtohet dëshmori Abaz Thaçi
Në Prishtinë sot është mbajtur akademi përkujtimore në 20-vjetorin e rënies së heroit Abaz Thaçi.
Kosova Press | 16-May-2019 13:01
Në Prishtinë sot është mbajtur akademi përkujtimore në 20-vjetorin e rënies së heroit Abaz Thaçi.

Presidenti Thaçi: Abaz Thaçi ishte shëmbëlltyra e bashkimit e të gjithëve që luftonin kundër Serbisë
Nën patronatin e kryeministrit të vendit, Ramush Haradinaj, u mbajt akademi përkujtimore për dëshmorin Abaz Thaçi, në kuadër të Ditëve të Shqipes 2019, raporton Ekonomia Online. Ani pse kjo ishte e organizuar nën ...
EkonomiaOnline | 16-May-2019 12:47
Nën patronatin e kryeministrit të vendit, Ramush Haradinaj, u mbajt akademi përkujtimore për dëshmorin Abaz Thaçi, në kuadër të Ditëve të Shqipes 2019, raporton Ekonomia Online. Ani pse kjo ishte e organizuar nën ...

Hashim Thaçi: Abaz Thaçi ishte shëmbëlltyra e bashkimit e të gjithëve që luftonin kundër Serbisë
Sot në Prishtinë është duke u përkujtuar në 20 vjetorin e vrasjes heroi, Abaz Thaçi. Presidenti i Kosovë, Hashm Thaçi ka thënë se Abaz Thaçi ka rrjedhur nga një familje patriotike, nga një rreth me origjinën e Hasan ...
Klan Kosova | 16-May-2019 12:41
Sot në Prishtinë është duke u përkujtuar në 20 vjetorin e vrasjes heroi, Abaz Thaçi. Presidenti i Kosovë, Hashm Thaçi ka thënë se Abaz Thaçi ka rrjedhur nga një familje patriotike, nga një rreth me origjinën e Hasan ...

Përkujtohet heroi, Abaz Thaçi
Nën patronatin e kryeministrit të vendit, Isa Mustafa, në kuadër të Manifestimit Tradicional “Ditët e Shqipes”, sot është mbajtur akademi përkujtimore në nderim të rënies së heroit Abaz Thaçi. Ministri i Punës dhe ...
Klan Kosova | 16-May-2016 15:10
Nën patronatin e kryeministrit të vendit, Isa Mustafa, në kuadër të Manifestimit Tradicional “Ditët e Shqipes”, sot është mbajtur akademi përkujtimore në nderim të rënies së heroit Abaz Thaçi. Ministri i Punës dhe ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved