ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2019 07:41

Vettingu, konfirmohet në detyrë drejtuesi i Prokurorisë së Tropojës

Vettingu, konfirmohet në detyrë drejtuesi i Prokurorisë së Tropojës
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë drejtuesin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tropojë, Artan Shtrungza. Kornfirmimi i tij në detyrë është bërë pas përfundimit të hetimeve nga ...
VizionPlus | 16-May-2019 12:45
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë drejtuesin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tropojë, Artan Shtrungza. Kornfirmimi i tij në detyrë është bërë pas përfundimit të hetimeve nga ...

Kryeprokurori i Gjirokastrës ngel në “rrjetën” e drejtësisë, shkarkohet nga detyra
Kryeprokurori i Gjirokastrës, Arben Pashaj është shkarkuar nga detyra. Ndërsa është konfirmuar në detyrë Artan Shtrunza, kryeprokurori i Tropojës. Në përditësim….
GazetaTema | 16-May-2019 10:55
Kryeprokurori i Gjirokastrës, Arben Pashaj është shkarkuar nga detyra. Ndërsa është konfirmuar në detyrë Artan Shtrunza, kryeprokurori i Tropojës. Në përditësim….

Skeda e pasurisë së deklaruar-Sokol Binaj-Gjykata e Apelit për Krime të Rënda
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Gjyqtari Sokol Binaj do të përballet të premten me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Si ka ndryshuar pasuria e deklaruar ...
Reporter | 16-May-2019 17:41
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Gjyqtari Sokol Binaj do të përballet të premten me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Si ka ndryshuar pasuria e deklaruar ...

Skeda e pasurisë së deklaruar- Ndrec Dedaj-kryetar i Bashkisë Mirditë
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Ish-deputeti i Kuvendit dhe kryetari aktual i Bashkisë së Mirditës, Ndrec Dedaj dështon të kalojë testin e pasurisë për ...
Reporter | 16-May-2019 13:59
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Ish-deputeti i Kuvendit dhe kryetari aktual i Bashkisë së Mirditës, Ndrec Dedaj dështon të kalojë testin e pasurisë për ...

KPK shkarkon kryeprokurorin e Gjirokastrës dhe konfirmon atë të Tropojës
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi të enjten nga detyra drejtuesin e Prokurorisë së Gjirokastrës, Arben Pasho. Subjekti i rivlerësimit nuk ishte i pranishëm në seancën e sotme të dhënies së vendimit, që ...
RTSH | 16-May-2019 12:20
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi të enjten nga detyra drejtuesin e Prokurorisë së Gjirokastrës, Arben Pasho. Subjekti i rivlerësimit nuk ishte i pranishëm në seancën e sotme të dhënies së vendimit, që ...

Vettingu/ KPK rikonfirmon në detyrë drejtuesin e Prokurorisë së Tropojës, Artan Shtrungzën
KPK ka konfirmuar në detyrë Drejtuesin e Prokurorisë së Tropojës, Artan Shtrungzën. Prokurori ka rezultuar i pastër në të treja shtyllat e vlerësimit. TIRANË– Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë ...
Lexo | 16-May-2019 11:12
KPK ka konfirmuar në detyrë Drejtuesin e Prokurorisë së Tropojës, Artan Shtrungzën. Prokurori ka rezultuar i pastër në të treja shtyllat e vlerësimit. TIRANË– Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë ...

Drejtuesi i Prokurorisë së Tropojës, Artan Shtrungza, konfirmohet me shumicë votash
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit është ndarë në vendimin për të konfirmuar në detyrë kreun e Prokurorisë së Rrethit ...
Reporter | 16-May-2019 11:02
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit është ndarë në vendimin për të konfirmuar në detyrë kreun e Prokurorisë së Rrethit ...

Vettingu shkarkon kryeprokurorin e Gjirokastrës
Kryeprokurori i Gjirokastrës, Arben Pasho, nuk ka arritur që ta kalojë dot procesin e vetingut. Ditën e sotme Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, komunikoi shkarkimin e tij, për shkak se nga verifikimet e kryera ...
Lajmi i Fundit | 16-May-2019 10:56
Kryeprokurori i Gjirokastrës, Arben Pasho, nuk ka arritur që ta kalojë dot procesin e vetingut. Ditën e sotme Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, komunikoi shkarkimin e tij, për shkak se nga verifikimet e kryera ...

KPK konfirmon në detyrë drejtuesin e Prokurorisë së Tropojës
Drejtuesi i Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tropojë, Artan Shtrungza, është konfirmuar në detyrë, pas përfundimit të hetimeve nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) mbi kriteret e pasurisë, të ...
Lapsi | 16-May-2019 10:12
Drejtuesi i Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tropojë, Artan Shtrungza, është konfirmuar në detyrë, pas përfundimit të hetimeve nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) mbi kriteret e pasurisë, të ...

Pasuria nga Vefa Holding/ Pse u shkarkua kreu i Apelit të Krimeve
mapo.al Me datë 9 prill, trupa gjykuese e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit e udhëhequr nga Genta Tafa Bungo, Xhensila Pine dhe Pamela Qirko, shpalli vendimin për shkarkimin nga detyra të gjyqtarit Fehmi Petku, me ...
Mapo | 15-May-2019 19:56
mapo.al Me datë 9 prill, trupa gjykuese e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit e udhëhequr nga Genta Tafa Bungo, Xhensila Pine dhe Pamela Qirko, shpalli vendimin për shkarkimin nga detyra të gjyqtarit Fehmi Petku, me ...

KPK shkarkon nga detyra kreun e Prokurorisë së Gjirokastrës, Arben Pasho
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Problemet me pasurinë dhe dyshimet për konflikt interesi i japin fund karrierës së kreut të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor ...
Reporter | 16-May-2019 10:50
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Problemet me pasurinë dhe dyshimet për konflikt interesi i japin fund karrierës së kreut të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor ...

Vetting-u i “ha kokën” kryeprokurorit të Gjirokastrës, kalon ai i Tropojës
KPK njoftoi sot se kryeprokurori i Gjirokastrës, Arben Pashaj është shkarkuar nga detyra. Pozita e kreut të Prokurorisë së Gjirokastrës duket se u rëndua edhe nga një marrëdhënie financiare me një biznesmen, që ishte ...
Gazeta Express | 16-May-2019 10:12
KPK njoftoi sot se kryeprokurori i Gjirokastrës, Arben Pashaj është shkarkuar nga detyra. Pozita e kreut të Prokurorisë së Gjirokastrës duket se u rëndua edhe nga një marrëdhënie financiare me një biznesmen, që ishte ...

Pasuria nga Vefa Holding/ Pse u shkarkua kreu i Apelit të Krimeve
Me datë 9 prill, trupa gjykuese e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit e udhëhequr nga Genta Tafa Bungo, Xhensila Pine dhe Pamela Qirko, shpalli vendimin për shkarkimin nga detyra të gjyqtarit Fehmi Petku, me funksion ...
Lapsi | 15-May-2019 20:33
Me datë 9 prill, trupa gjykuese e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit e udhëhequr nga Genta Tafa Bungo, Xhensila Pine dhe Pamela Qirko, shpalli vendimin për shkarkimin nga detyra të gjyqtarit Fehmi Petku, me funksion ...

Shkarkohet kryeprokurori i Gjirokastrës, konfirmohet ai i Tropojës
Kryeprokurori i Gjirokastrës, Arben Pashaj është shkarkuar nga detyra, ndërsa është konfirmuar në detyrë Artan Shtrunza, kryeprokurori i Tropojës. Arben Pashaj nuk ishte i pranishëm në seancë gjatë vendimit. Me 13 maj, ...
Gazeta Dita | 16-May-2019 10:09
Kryeprokurori i Gjirokastrës, Arben Pashaj është shkarkuar nga detyra, ndërsa është konfirmuar në detyrë Artan Shtrunza, kryeprokurori i Tropojës. Arben Pashaj nuk ishte i pranishëm në seancë gjatë vendimit. Me 13 maj, ...

Konfirmohet në detyrë drejtuesi i prokurorisë së Tropojës
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi në detyrë këtë të enjte (16 maj) drejtuesin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tropojë, Artan Shtrungza. Treshja gjykuese e Komisionit të Pavarur të ...
Gazeta Dita | 16-May-2019 09:56
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi në detyrë këtë të enjte (16 maj) drejtuesin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tropojë, Artan Shtrungza. Treshja gjykuese e Komisionit të Pavarur të ...

ANALIZA/ Pasuria nga Vefa Holding: Ja pse u shkarkua kreu i Gjykatës së Apelit për Krime të Rënda
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shpallur vendimin duke dhënë arsyet përse votoi për shkarkimin nga detyra të kryetarit të Gjykatës së Apelit për Krime të Rënda, Fehmi Petku, i cili dështoi në të tre kriteret e ...
GazetaTema | 15-May-2019 17:30
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shpallur vendimin duke dhënë arsyet përse votoi për shkarkimin nga detyra të kryetarit të Gjykatës së Apelit për Krime të Rënda, Fehmi Petku, i cili dështoi në të tre kriteret e ...

Skeda e pasurisë, kryebashkiakja e Roskovecit zotëron 1.5 mln $
Kryebashkiakja e Roskovecit, Majlinda Bufi rezulton një ndër politikanet lokale më të pasura në Shqipëri me asete familjare të deklaruara në vlerën e 171.8 milionë lekëve [1.5 milion USD], me burim kryesor të ardhurat ...
BalkanWeb | 15-May-2019 16:23
Kryebashkiakja e Roskovecit, Majlinda Bufi rezulton një ndër politikanet lokale më të pasura në Shqipëri me asete familjare të deklaruara në vlerën e 171.8 milionë lekëve [1.5 milion USD], me burim kryesor të ardhurat ...

Të ardhura multimilionëshe, kryebashkiakja më e pasur në Shqipëri
Majlinda Bufi hoqi dorë nga Kuvendi i Shqipërisë në vitin 2015 për të kandiduar për një mandat në krye të Bashkisë së Roskovecit. Në zgjedhjet lokale të 21 qershorit 2015, ajo u shpall fituese me 52.45% të votave si ...
Lajmi i Fundit | 15-May-2019 19:50
Majlinda Bufi hoqi dorë nga Kuvendi i Shqipërisë në vitin 2015 për të kandiduar për një mandat në krye të Bashkisë së Roskovecit. Në zgjedhjet lokale të 21 qershorit 2015, ajo u shpall fituese me 52.45% të votave si ...

Skeda e pasurisë së deklaruar-Adem Lala-kryetar i Bashkisë së Hasit
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kryebashkiaku Adem Lala deklaron si shtesë pronësie vetëm dy automjete në 10 vjet, ndërkohë që rezulton me diferenca ...
Reporter | 15-May-2019 19:19
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kryebashkiaku Adem Lala deklaron si shtesë pronësie vetëm dy automjete në 10 vjet, ndërkohë që rezulton me diferenca ...

“Ke punuar me Halim Kosovën, kundër Veliajt”, shkarkohet drejtoresha te Tatimet pas 4 ditësh në punë
Vetëm katër ditë ka zgjatur “aventura” e Silvana Lamaj në krye të Drejtorisë së Përgjithshme të Hetimit Tatimor. Ajo raportohet se është shkarkuar papritur nga detyra. Sipas televizionit ‘Fax News’, shkak për këtë ...
Politiko | 15-May-2019 18:43
Vetëm katër ditë ka zgjatur “aventura” e Silvana Lamaj në krye të Drejtorisë së Përgjithshme të Hetimit Tatimor. Ajo raportohet se është shkarkuar papritur nga detyra. Sipas televizionit ‘Fax News’, shkak për këtë ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved