ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/07/2019 03:24

Simptomat e para të kancerit në mushkëri

Simptomat e para të kancerit në mushkëri
Sipas statistikave, kanceri i mushkërive është kanceri i tretë më i shpeshtë. Simptomat e para të këtij kanceri nuk vërehen deri sa sëmundja të ketë avancuar. Kështu që është e mira ti nënshtroheni kontrolleve periodike ...
Gazeta Express | 16-May-2019 20:17
Sipas statistikave, kanceri i mushkërive është kanceri i tretë më i shpeshtë. Simptomat e para të këtij kanceri nuk vërehen deri sa sëmundja të ketë avancuar. Kështu që është e mira ti nënshtroheni kontrolleve periodike ...

Kanceri i zorrëve: Shenjat kryesore që nuk duhet t’i injoroni
Kanceri i zorrëve është një nga llojet më të zakonshme të kancerit në Britani të Madhe, me rreth 40.000 raste të reja që diagnostikohen çdo vit.
Kosova Press | 16-May-2019 18:27
Kanceri i zorrëve është një nga llojet më të zakonshme të kancerit në Britani të Madhe, me rreth 40.000 raste të reja që diagnostikohen çdo vit.

Simptomat e para të kancerit në mushkëri
Sipas statistikave, kanceri i mushkërive është kanceri i tretë më i shpeshtë. Simptomat e para të këtij kanceri nuk vërehen deri sa sëmundja të ketë avancuar. Kështu që është e mira ti nënshtroheni kontrolleve periodike ...
Indeks Online | 16-May-2019 16:17
Sipas statistikave, kanceri i mushkërive është kanceri i tretë më i shpeshtë. Simptomat e para të këtij kanceri nuk vërehen deri sa sëmundja të ketë avancuar. Kështu që është e mira ti nënshtroheni kontrolleve periodike ...

Njihuni me simptomat e kancerit të mushkërive
Kanceri i mushkërive është kanceri i tretë më i shpeshtë. Është shumë me rëndësi t’i vëreni shenjat e para, dhe ju duhet menjëherë të flitni me mjekun e juaj nëse vëreni këto simptoma. Puna kryesore mushkërive është që ...
Keshilla | 16-May-2019 11:52
Kanceri i mushkërive është kanceri i tretë më i shpeshtë. Është shumë me rëndësi t’i vëreni shenjat e para, dhe ju duhet menjëherë të flitni me mjekun e juaj nëse vëreni këto simptoma. Puna kryesore mushkërive është që ...

Zbulohet injeksioni që e shëron kancerin
Një doktor australian dhe ekipi i tij për një kohë të gjatë kanë qenë duke punuar për të sjell një tretman revolucionar i cili besohet se mund të jetë kura për kancerin. Dr. Ken Micklethwaite thotë se trajtimi i ri i ...
Albportali | 15-May-2019 21:08
Një doktor australian dhe ekipi i tij për një kohë të gjatë kanë qenë duke punuar për të sjell një tretman revolucionar i cili besohet se mund të jetë kura për kancerin. Dr. Ken Micklethwaite thotë se trajtimi i ri i ...

Shkencëtarët australianë kanë zbuluar injeksionin që e shëron kancerin – deri tani ka 80 për qind sukses
Një doktor australian dhe ekipi i tij për një kohë të gjatë kanë qenë duke punuar për të sjell një tretman revolucionar i cili besohet se mund të jetë kura për kancerin. Dr. Ken Micklethwaite thotë se trajtimi i ri i ...
Telegrafi | 15-May-2019 16:55
Një doktor australian dhe ekipi i tij për një kohë të gjatë kanë qenë duke punuar për të sjell një tretman revolucionar i cili besohet se mund të jetë kura për kancerin. Dr. Ken Micklethwaite thotë se trajtimi i ri i ...

Zbulohet injeksioni që e shëron kancerin
Një doktor australian dhe ekipi i tij për një kohë të gjatë kanë qenë duke punuar për të sjell një tretman revolucionar i cili besohet se mund të jetë kura për kancerin. Dr. Ken Micklethwaite thotë se trajtimi i ri i ...
Gazeta Observer | 15-May-2019 21:01
Një doktor australian dhe ekipi i tij për një kohë të gjatë kanë qenë duke punuar për të sjell një tretman revolucionar i cili besohet se mund të jetë kura për kancerin. Dr. Ken Micklethwaite thotë se trajtimi i ri i ...

Zbulohet injeksioni që e shëron kancerin
Dr. Ken Micklethwaite thotë se trajtimi i ri i përdor qelizat e modifikuara të imunitetit, të cilat quhen qeliza CAR T, e të cilat mund t’i kërkojnë qelizat kanceroze të cilat sistemi i imunitetit nuk i gjen dhe t’i ...
Lajminet | 15-May-2019 20:40
Dr. Ken Micklethwaite thotë se trajtimi i ri i përdor qelizat e modifikuara të imunitetit, të cilat quhen qeliza CAR T, e të cilat mund t’i kërkojnë qelizat kanceroze të cilat sistemi i imunitetit nuk i gjen dhe t’i ...

?Njihuni me simptomat e kancerit të mushkërive
Kanceri i mushkërive është kanceri i tretë më i shpeshtë. Është shumë me rëndësi t’i vëreni shenjat e para, dhe ju duhet menjëherë të flitni me mjekun e juaj nëse vëreni këto simptoma. Puna kryesore mushkërive është që ...
Gazeta Express | 15-May-2019 16:47
Kanceri i mushkërive është kanceri i tretë më i shpeshtë. Është shumë me rëndësi t’i vëreni shenjat e para, dhe ju duhet menjëherë të flitni me mjekun e juaj nëse vëreni këto simptoma. Puna kryesore mushkërive është që ...

Nëse sytë tuaj duken kështu, rrezikoheni nga kanceri i mushkërive
Simptomat e kancerit të mushkërive përfshijnë kollën që nuk largohet, dhimbjen në gjoks dhe vështirësi në frymëmarrje. Por ju gjithashtu mund të jeni në rrezik të tumorit nëse zhvilloni një ndryshim të veçantë në sytë ...
Gazeta Express | 15-May-2019 14:22
Simptomat e kancerit të mushkërive përfshijnë kollën që nuk largohet, dhimbjen në gjoks dhe vështirësi në frymëmarrje. Por ju gjithashtu mund të jeni në rrezik të tumorit nëse zhvilloni një ndryshim të veçantë në sytë ...

Simptomat e kancerit të mushkërive
Qëllimi kryesor i mushkërive është që të largojë dioksidin e karbonit dhe mbetjet tjera që trupi i juaj nuk i përdor. Kanceri i mushkërive fillon prej gjoksit dhe simptomat e mëdha nuk vërehen deri sa sëmundja të ketë ...
Lajminet | 15-May-2019 13:59
Qëllimi kryesor i mushkërive është që të largojë dioksidin e karbonit dhe mbetjet tjera që trupi i juaj nuk i përdor. Kanceri i mushkërive fillon prej gjoksit dhe simptomat e mëdha nuk vërehen deri sa sëmundja të ketë ...

Injeksioni i një mjeku në Australi që po shëron plotësisht kancerin në gjak
Një mjek në Australi dhe ekipi i tij heshturazi kanë punuar për një tretman revolucionar që ata besojnë që do shërojë kancerin. Doktor Ken Micklethwaite thotë që tretmani i ri përdor qeliza të modifikuara të imunitetit, ...
Albportali | 15-May-2019 13:37
Një mjek në Australi dhe ekipi i tij heshturazi kanë punuar për një tretman revolucionar që ata besojnë që do shërojë kancerin. Doktor Ken Micklethwaite thotë që tretmani i ri përdor qeliza të modifikuara të imunitetit, ...

Kanceri i vezoreve - 5 shenjat më të zakonshme të tumorit vdekjeprurës
Simptomat e kancerit ovarian mund të jenë të vështira për t’u identifikuar dhe mund të gabohen lehtë për sindromën e zorrëve të irritueshme.
Kosova Press | 15-May-2019 13:34
Simptomat e kancerit ovarian mund të jenë të vështira për t’u identifikuar dhe mund të gabohen lehtë për sindromën e zorrëve të irritueshme.

Injeksioni i një mjeku në Australi që po shëron plotësisht kancerin në gjak
Një mjek në Australi dhe ekipi i tij heshturazi kanë punuar për një tretman revolucionar që ata besojnë që do shërojë kancerin. Doktor Ken Micklethwaite thotë që tretmani i ri përdor qeliza të modifikuara të imunitetit, ...
Republika | 15-May-2019 13:34
Një mjek në Australi dhe ekipi i tij heshturazi kanë punuar për një tretman revolucionar që ata besojnë që do shërojë kancerin. Doktor Ken Micklethwaite thotë që tretmani i ri përdor qeliza të modifikuara të imunitetit, ...

Kanceri i mushkërive - a duken sytë tuaj kështu?
Simptomat e kancerit të mushkërive përfshijnë kollën që nuk largohet, dhimbjen në gjoks dhe vështirësi në frymëmarrje. Por ju gjithashtu mund të jeni në rrezik të tumorit nëse zhvilloni një ndryshim të veçantë në sytë ...
Kosova Press | 15-May-2019 13:21
Simptomat e kancerit të mushkërive përfshijnë kollën që nuk largohet, dhimbjen në gjoks dhe vështirësi në frymëmarrje. Por ju gjithashtu mund të jeni në rrezik të tumorit nëse zhvilloni një ndryshim të veçantë në sytë ...

Injeksioni i një mjeku në Australi që po shëron plotësisht kancerin në gjak
Një mjek në Australi dhe ekipi i tij heshturazi kanë punuar për një tretman revolucionar që ata besojnë që do shërojë kancerin. Doktor Ken Micklethwaite thotë që tretmani i ri përdor qeliza të modifikuara të imunitetit, ...
Gazeta Express | 15-May-2019 12:04
Një mjek në Australi dhe ekipi i tij heshturazi kanë punuar për një tretman revolucionar që ata besojnë që do shërojë kancerin. Doktor Ken Micklethwaite thotë që tretmani i ri përdor qeliza të modifikuara të imunitetit, ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved