ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2019 00:51

Djali i Ukshin Hotit: Kam shpresë se mund të jetë gjallë

Djali i Ukshin Hotit: Kam shpresë se mund të jetë gjallë
KOSOVË Në 20-vjetorin e zhdukjes së veprimtarit të shquar Ukshin Hotit, ka folur djali i tij tashmë deputet i Kuvendit të Kosovës, Andin Hoti. Në një bisedë tejet emocionuese Andini tha se ka shpresa që babai i tij mund ...
BalkanWeb | 16-May-2019 19:14
KOSOVË Në 20-vjetorin e zhdukjes së veprimtarit të shquar Ukshin Hotit, ka folur djali i tij tashmë deputet i Kuvendit të Kosovës, Andin Hoti. Në një bisedë tejet emocionuese Andini tha se ka shpresa që babai i tij mund ...

Ndërtesa e Min. së Jashtme të Kosovës emërtohet “Ukshin Hoti”
Ministri i Jashtëm i Kosovës Behgjet Pacolli përmes një reagimi në “Facebook” ka shkruar se ndërtesa e Ministrisë së Jashtme të Kosovës do të quhet “Ukshin Hoti”, në nder të njeriut që sakrifikoi gjithçka për pavarësinë ...
BalkanWeb | 16-May-2019 17:47
Ministri i Jashtëm i Kosovës Behgjet Pacolli përmes një reagimi në “Facebook” ka shkruar se ndërtesa e Ministrisë së Jashtme të Kosovës do të quhet “Ukshin Hoti”, në nder të njeriut që sakrifikoi gjithçka për pavarësinë ...

Rrëfen djali i Ukshin Hotit: Hera e fundit kur u takova me babin ishte më e keqja
Djali i veprimtarit Ukshin Hoti, Andini që tash është deputet nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, në emisionin Frontal ka folur me rastin e 20-vjetorit prej kur babai i tij është zhdukur nga forcat serbe prej ...
TetovaSot | 16-May-2019 20:36
Djali i veprimtarit Ukshin Hoti, Andini që tash është deputet nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, në emisionin Frontal ka folur me rastin e 20-vjetorit prej kur babai i tij është zhdukur nga forcat serbe prej ...

Ndërtesa e Ministrisë së Jashtme merr emrin Ukshin Hoti
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka vendosur të emërtojë ndërtesën e Ministrisë së Punëve të Jashtme në emër të veprimtarit të shquar të çështje kombëtare, Ukshin Hoti. Pacolli përmes një statusi në ...
Telegrafi | 16-May-2019 17:38
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka vendosur të emërtojë ndërtesën e Ministrisë së Punëve të Jashtme në emër të veprimtarit të shquar të çështje kombëtare, Ukshin Hoti. Pacolli përmes një statusi në ...

Ndërtesa e Ministrisë së Jashtme merr emrin Ukshin Hoti
Ndërtesa e Ministrisë së Punëve të Jashtme e Kosovës nga sot do të mbajë emrin e Ukshin Hotit. Këtë vendim e ka marrë ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli. Ai ka thënë se këtë vendim e ka marrë në ...
TetovaSot | 16-May-2019 19:39
Ndërtesa e Ministrisë së Punëve të Jashtme e Kosovës nga sot do të mbajë emrin e Ukshin Hotit. Këtë vendim e ka marrë ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli. Ai ka thënë se këtë vendim e ka marrë në ...

Ndërtesa e Ministrisë së Jashtme merr emrin Ukshin Hoti
Ndërtesa e Ministrisë së Punëve të Jashtme e Kosovës nga sot do të mbajë emrin e Ukshin Hotit. Këtë vendim e ka marrë ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli. Ai ka thënë se këtë vendim e ka marrë në ...
Arbresh | 16-May-2019 19:28
Ndërtesa e Ministrisë së Punëve të Jashtme e Kosovës nga sot do të mbajë emrin e Ukshin Hotit. Këtë vendim e ka marrë ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli. Ai ka thënë se këtë vendim e ka marrë në ...

Ndërtesa e MPJ-së nga tani do të mbaj emrin e Ukshin Hotit
Ministri Pacolli ka thënë se këtë vendim e ka marr në ditën kur kujtojmë Ukshin Hotin, i cili ishte i burgosur politik nga regjimi i Beogradit dhe tash e 20 vite mungon dhe fati i tij nuk dihet ende. “Kujtojm se ai ...
Lajminet | 16-May-2019 19:26
Ministri Pacolli ka thënë se këtë vendim e ka marr në ditën kur kujtojmë Ukshin Hotin, i cili ishte i burgosur politik nga regjimi i Beogradit dhe tash e 20 vite mungon dhe fati i tij nuk dihet ende. “Kujtojm se ai ...

Ndërtesa e Ministrisë së Jashtme merr emrin Ukshin Hoti
Ndërtesa e Ministrisë së Punëve të Jashtme e Kosovës nga sot do të mbajë emrin e Ukshin Hotit. Këtë vendim e ka marrë ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli. Ai ka thënë se këtë vendim e ka marrë në ...
Gazeta Express | 16-May-2019 19:25
Ndërtesa e Ministrisë së Punëve të Jashtme e Kosovës nga sot do të mbajë emrin e Ukshin Hotit. Këtë vendim e ka marrë ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli. Ai ka thënë se këtë vendim e ka marrë në ...

Djali i Ukshin Hotit: Ndoshta babi është gjallë, më mban gjallë kjo shpresë
Në 20 vjetorin e zhdukjes së veprimtarit të shquar Ukshin Hotit, ka folur djali i tij tashmë deputet i Kuvendit të Kosovës, Andin Hoti. Në një bisedë tejet emocionuse Andini tha se ka shpresa që babai i tij mund të jetë ...
TetovaSot | 16-May-2019 19:20
Në 20 vjetorin e zhdukjes së veprimtarit të shquar Ukshin Hotit, ka folur djali i tij tashmë deputet i Kuvendit të Kosovës, Andin Hoti. Në një bisedë tejet emocionuse Andini tha se ka shpresa që babai i tij mund të jetë ...

Ukshin Hotit nderohet me titullin “Krenaria e kombit shqiptar”
Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, me rastin e shënimit të 20-vjetorit të zhdukjes dhe humbjes pa gjurmë, veprimtarit Ukshin Hoti i akordon titullin “Krenaria e kombit shqiptar”. Ky titull ...
Indeks Online | 16-May-2019 19:14
Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, me rastin e shënimit të 20-vjetorit të zhdukjes dhe humbjes pa gjurmë, veprimtarit Ukshin Hoti i akordon titullin “Krenaria e kombit shqiptar”. Ky titull ...

Ukshin Hoti nderohet me titullin “Krenaria e kombit shqiptar”
Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, me rastin e shënimit të 20-vjetorit të zhdukjes dhe humbjes pa gjurmë, veprimtarit Ukshin Hoti i akordon titullin “Krenaria e kombit shqiptar”.
Kosova Press | 16-May-2019 19:03
Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, me rastin e shënimit të 20-vjetorit të zhdukjes dhe humbjes pa gjurmë, veprimtarit Ukshin Hoti i akordon titullin “Krenaria e kombit shqiptar”.

Pacolli ka pritur në takim Ambasadorin e ri të Sllovenisë
Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim Ambasadorin e Sllovenisë të akredituar në Kosovë, Bojan Bertoncelj. Gjatë këtij takimi, janë ri-konfirmuar marrëdhëniet e shkëlqyeshme në mes ...
Arbresh | 16-May-2019 18:58
Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim Ambasadorin e Sllovenisë të akredituar në Kosovë, Bojan Bertoncelj. Gjatë këtij takimi, janë ri-konfirmuar marrëdhëniet e shkëlqyeshme në mes ...

Djali i Ukshin Hotit: Ndoshta babi është gjallë, më mban gjallë kjo shpresë
Në 20 vjetorin e zhdukjes së veprimtarit të shquar Ukshin Hotit, ka folur djali i tij tashmë deputet i Kuvendit të Kosovës, Andin Hoti. Në një bisedë tejet emocionuse Andini tha se ka shpresa që babai i tij mund të jetë ...
IliriaNews | 16-May-2019 18:43
Në 20 vjetorin e zhdukjes së veprimtarit të shquar Ukshin Hotit, ka folur djali i tij tashmë deputet i Kuvendit të Kosovës, Andin Hoti. Në një bisedë tejet emocionuse Andini tha se ka shpresa që babai i tij mund të jetë ...

Andin Hoti tregon takimin e fundit me të atin
Andin Hoti foli për jetën dhe veprën e babait të tij. E për zhdukjen e tij thotë që institucionet nuk kanë bërë mjaftueshëm. “Duke filluar nga institucionet nderkombetare që janë përgjegjese për presion ndaj Serbisë dhe ...
Gazeta Observer | 16-May-2019 18:32
Andin Hoti foli për jetën dhe veprën e babait të tij. E për zhdukjen e tij thotë që institucionet nuk kanë bërë mjaftueshëm. “Duke filluar nga institucionet nderkombetare që janë përgjegjese për presion ndaj Serbisë dhe ...

Ndërtesa e Ministrisë së Punëve të Jashtme do të quhet 'Ukshin Hoti'
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka vendosur të emërtojë ndërtesën e Ministrisë së Punëve të Jashtme në emër të veprimtarit të shquar të çështje kombëtare, Ukshin Hoti. Pacolli përmes një statusi në ...
Zeri | 16-May-2019 18:32
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka vendosur të emërtojë ndërtesën e Ministrisë së Punëve të Jashtme në emër të veprimtarit të shquar të çështje kombëtare, Ukshin Hoti. Pacolli përmes një statusi në ...

Andin Hoti tregon takimin e fundit me të atin, Ukshin Hotit
Në studion e Frontal Live ishte i ftuar Andin Hoti, i biri i veprimtarit të çështjes kombëtare Ukshin Hoti. Deputeti Andin Hoti, i biri i veprimtarit të çështjes kombëtare, Ukshin Hoti ka folur për takimin e tij të ...
InFokusi | 16-May-2019 18:26
Në studion e Frontal Live ishte i ftuar Andin Hoti, i biri i veprimtarit të çështjes kombëtare Ukshin Hoti. Deputeti Andin Hoti, i biri i veprimtarit të çështjes kombëtare, Ukshin Hoti ka folur për takimin e tij të ...

Andin Hoti: Në takimin e fundit me babain Ukshin Hoti nuk na kanë lanë me fol shqip dhe ai ka refuzu me folë
Në studion e Frontal Live të T7 ishte i ftuar Andin Hoti, i biri i veprimtarit të çështjes kombëtare Ukshin Hoti. Ai foli për jetën dhe veprën e babait të tij. E për zhdukjen e tij thotë që institucionet nuk kanë bërë ...
PortaliOnline | 16-May-2019 18:20
Në studion e Frontal Live të T7 ishte i ftuar Andin Hoti, i biri i veprimtarit të çështjes kombëtare Ukshin Hoti. Ai foli për jetën dhe veprën e babait të tij. E për zhdukjen e tij thotë që institucionet nuk kanë bërë ...

Hoti: Të pagjeturit janë provë e gjenocidit serb në Kosovë
Në 20-vjetorin e zhdukjes së veprimtarit Ukshin Hoti, në Prizren sot është mbajtur akademi përkujtimore nën përkujdesjen e kryeministrit të Kosovës, nga ku është bërë thirrje edhe një herë që të dënohet krimi serb i ...
Telegrafi | 16-May-2019 14:27
Në 20-vjetorin e zhdukjes së veprimtarit Ukshin Hoti, në Prizren sot është mbajtur akademi përkujtimore nën përkujdesjen e kryeministrit të Kosovës, nga ku është bërë thirrje edhe një herë që të dënohet krimi serb i ...

Pacolli merr mbështetje nga ambasadori slloven
Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim Ambasadorin e Sllovenisë të akredituar në Kosovë, Bojan Bertoncelj. Gjatë këtij takimi, janë ...
Gazeta Monitor | 16-May-2019 18:14
Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim Ambasadorin e Sllovenisë të akredituar në Kosovë, Bojan Bertoncelj. Gjatë këtij takimi, janë ...

Andin Hoti tregon takimin e fundit me të atin
Në studion e Frontal Live ishte i ftuar Andin Hoti, i biri i veprimtarit të çështjes kombëtare Ukshin Hoti. Ai foli për jetën dhe veprën e babait të tij. E për zhdukjen e tij thotë që institucionet nuk kanë bërë ...
Gazeta Express | 16-May-2019 18:14
Në studion e Frontal Live ishte i ftuar Andin Hoti, i biri i veprimtarit të çështjes kombëtare Ukshin Hoti. Ai foli për jetën dhe veprën e babait të tij. E për zhdukjen e tij thotë që institucionet nuk kanë bërë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved