ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/07/2019 07:31

Jonida Maliqi pushton rrjetin, e bën lëmsh anglishten

Jonida Maliqi pushton rrjetin, e bën lëmsh anglishten
IZRAEL Këngëtarja e njohur shqiptare Jonida Maliqi përfaqëson Shqipërinë në festivalin e këngës europiane “Eurovizion”, që po zhvillohet në Izrael. “Ktheju tokës” me muzikë dhe tekst të Eriona Rushitit është kënga jonë ...
BalkanWeb | 15-May-2019 21:40
IZRAEL Këngëtarja e njohur shqiptare Jonida Maliqi përfaqëson Shqipërinë në festivalin e këngës europiane “Eurovizion”, që po zhvillohet në Izrael. “Ktheju tokës” me muzikë dhe tekst të Eriona Rushitit është kënga jonë ...

Ja cilat janë këngët favorite, që mund të fitojnë Eurovisionin këtë vit
Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria. Shteti shqiptar këtë vit merr pjesë ...
Telegraf | 15-May-2019 18:14
Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria. Shteti shqiptar këtë vit merr pjesë ...

Pse Australia merr pjesë në Eurovision dhe çka ndodh nëse e fiton festivalin evropian?
Pas shkuarjes në fazën finale të Eurovizionit të përfaqësuesit australian, Kate Miller-Heidke, filloi debati në internet se pse Australia merr pjesë në një festival evropian të muzikës. Australia ka marrë pjesë në garën ...
Telegrafi | 16-May-2019 08:01
Pas shkuarjes në fazën finale të Eurovizionit të përfaqësuesit australian, Kate Miller-Heidke, filloi debati në internet se pse Australia merr pjesë në një festival evropian të muzikës. Australia ka marrë pjesë në garën ...

Shtetet që performojnë në gjysmëfinalen e dytë të ‘Eurovision 2019’
Sonte (e mërkurë) në Tel Aviv të Izraelit mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’. Janë gjithsej 18 shtete që do të garojnë sonte, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të kualifikohen në ...
Telegrafi | 15-May-2019 19:52
Sonte (e mërkurë) në Tel Aviv të Izraelit mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’. Janë gjithsej 18 shtete që do të garojnë sonte, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të kualifikohen në ...

Përcaktohen 10 finalistët e parë për "Eurovision 2019"
Ne gjysmefinalen e pare ishin dhjete shtete qe arriten te kalonin ne finale, e cila do te mbahet me 18 maj (e shtune). Me poshte eshte lista me 10 finalistet e pare te “Eurovision 2019”: 1. Greqia me Katerine Duska me ...
ikub.al | 15-May-2019 10:14
Ne gjysmefinalen e pare ishin dhjete shtete qe arriten te kalonin ne finale, e cila do te mbahet me 18 maj (e shtune). Me poshte eshte lista me 10 finalistet e pare te “Eurovision 2019”: 1. Greqia me Katerine Duska me ...

Maliqi sonte performon në Eurovizion
Shqipëria sonte do të paraqitet për herë të 16 në Festivalin e Këngës Evropiane i njohur si Eurovizion pasi iu bashkua këtij eventi në vitin 2004. Këtë vit, Shqipëria përfaqësohet nga këngëtarja Jonida Maliqi e cila e ...
InFokusi | 16-May-2019 07:29
Shqipëria sonte do të paraqitet për herë të 16 në Festivalin e Këngës Evropiane i njohur si Eurovizion pasi iu bashkua këtij eventi në vitin 2004. Këtë vit, Shqipëria përfaqësohet nga këngëtarja Jonida Maliqi e cila e ...

Sonte nata e Zvicrës dhe Shqipërisë
Sonte është nata e dytë e “Eurovisionit” që po mbahet në Izrael. Dje është zhvilluar gjysmëfinalja e parë, derisa sonte është gjysmëfinalja e dytë. Finalja është më 18 maj, shkruan albinfo.ch. Janë gjithsej 18 shtete që ...
AlbInfo | 15-May-2019 22:25
Sonte është nata e dytë e “Eurovisionit” që po mbahet në Izrael. Dje është zhvilluar gjysmëfinalja e parë, derisa sonte është gjysmëfinalja e dytë. Finalja është më 18 maj, shkruan albinfo.ch. Janë gjithsej 18 shtete që ...

Shtetet që performojnë në gjysmëfinalen e dytë të “Eurovision 2019”
Sonte (e mërkurë) në Tel Aviv të Izraelit mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’. Janë gjithsej 18 shtete që do të garojnë sonte, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të kualifikohen në ...
Arbresh | 15-May-2019 22:08
Sonte (e mërkurë) në Tel Aviv të Izraelit mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’. Janë gjithsej 18 shtete që do të garojnë sonte, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të kualifikohen në ...

Eurovizioni, sonte nata e parë – ja kur do të performojë Jonida Maliqi (VIDEO)
Sonte është nata e parë e edicionit të 64-të të Eurovizionit, i cili këtë vit do të mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi e cila përfaqëson Shqipërinë do të performojë më 16 maj, në natën e ...
Klan Kosova | 15-May-2019 22:03
Sonte është nata e parë e edicionit të 64-të të Eurovizionit, i cili këtë vit do të mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi e cila përfaqëson Shqipërinë do të performojë më 16 maj, në natën e ...

Shtetet që performojnë në gjysmëfinalen e dytë të ‘Eurovision 2019’
Sonte (e mërkurë) në Tel Aviv të Izraelit mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’. Janë gjithsej 18 shtete që do të garojnë sonte, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të kualifikohen në ...
Portalb | 15-May-2019 21:40
Sonte (e mërkurë) në Tel Aviv të Izraelit mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’. Janë gjithsej 18 shtete që do të garojnë sonte, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të kualifikohen në ...

Jonida Maliqi nesër në Eurovision, shqiptarët nga këto 20 shtete duhet të votojnë për kualifikimin
Të enjten, 16 maj, Jonida Maliqi do të ngjitet në skenën e Tel Avivit për të performuar këngën ‘Ktheju tokës’ , në gjysmëfinalen e dytë. Ndonëse kënga shqiptare konsiderohet se ka shanse të mira për t’u kualifikuar në ...
Politiko | 15-May-2019 20:36
Të enjten, 16 maj, Jonida Maliqi do të ngjitet në skenën e Tel Avivit për të performuar këngën ‘Ktheju tokës’ , në gjysmëfinalen e dytë. Ndonëse kënga shqiptare konsiderohet se ka shanse të mira për t’u kualifikuar në ...

Madonna reagon për Eurovision: Nuk përkulem për axhenda politike
Gjatë mbrëmjes së kaluar ka startuar festivali evropian i muzikës, i njohur më mirë si Eurovision. Në mbrëmjen finale që do të mbahet në kryeqytetin izraelit të Tel Avivit do të performojë disa këngë edhe Madonna. ...
BalkanWeb | 15-May-2019 08:10
Gjatë mbrëmjes së kaluar ka startuar festivali evropian i muzikës, i njohur më mirë si Eurovision. Në mbrëmjen finale që do të mbahet në kryeqytetin izraelit të Tel Avivit do të performojë disa këngë edhe Madonna. ...

Shtetet që performojnë në gjysmëfinalen e dytë të ‘Eurovision 2019’
Sonte (e mërkurë) në Tel Aviv të Izraelit mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’. Janë gjithsej 18 shtete që do të garojnë sonte, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të kualifikohen në ...
Zeri | 15-May-2019 20:04
Sonte (e mërkurë) në Tel Aviv të Izraelit mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’. Janë gjithsej 18 shtete që do të garojnë sonte, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të kualifikohen në ...

Me dhëmbët jashtë gjithë kohës/ Jonida Maliqi lë nam në intervistën në Eurovision, i rreshton gafat njëra pas tjetrës
Jonida Maliqi do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision me këngën “Ktheju tokës”. Ashtu siç është edhe protokolli i Eurovisionit, këngëtarët merren në pyetje. Radha i erdhi edhe Maliqit, e cila nuk ishte shumë e qartë ...
Lexo | 15-May-2019 18:18
Jonida Maliqi do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision me këngën “Ktheju tokës”. Ashtu siç është edhe protokolli i Eurovisionit, këngëtarët merren në pyetje. Radha i erdhi edhe Maliqit, e cila nuk ishte shumë e qartë ...

Madonna arrin në Izrael, është gati për performancën e zjarrtë në “Eurovision 2019”
Ka kohë që po përflitet për performancën madhështore të këngëtares Madonna, në edicionin e sivjetmë të “Eurovision 2019”. U raportua se paraqitja e saj po rrezikohet për shkak se artistja ende s’e ka nënshkruar ...
Telegrafi | 15-May-2019 11:46
Ka kohë që po përflitet për performancën madhështore të këngëtares Madonna, në edicionin e sivjetmë të “Eurovision 2019”. U raportua se paraqitja e saj po rrezikohet për shkak se artistja ende s’e ka nënshkruar ...

Video/ Eurosong, Jonida si Eneda, bëlbëzon gjatë intervistës në anglisht
Këngëtarja Jonida Maliqi do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision 2019” i cili këtë vit mbahet në Izrael. Jonida do të konkurrojë me këngën ‘Ktheju tokës’ dhe do të performojë e 14 në natën e dytë gjysmë finale ditën ...
Dritare | 15-May-2019 17:51
Këngëtarja Jonida Maliqi do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision 2019” i cili këtë vit mbahet në Izrael. Jonida do të konkurrojë me këngën ‘Ktheju tokës’ dhe do të performojë e 14 në natën e dytë gjysmë finale ditën ...

Këto janë këngët favorite që mund të fitojnë Eurovizionin 2019
Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria. Shteti shqiptar këtë vit merr pjesë ...
Arbresh | 15-May-2019 17:24
Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria. Shteti shqiptar këtë vit merr pjesë ...

Shakaja (pa kripë) që bënë izraelitët për konkurruesit në Eurovizion
Dje është mbajtur nata e parë e Eurovizionit në Tel Aviv në Izrael dhe izraelitet kanë bërë një shaka për konkurrentët e këtij viti. Në Internet është një tabelë ku shkruan: “I urojmë fat të gjithë konkurrentëve të ...
Politiko | 15-May-2019 17:14
Dje është mbajtur nata e parë e Eurovizionit në Tel Aviv në Izrael dhe izraelitet kanë bërë një shaka për konkurrentët e këtij viti. Në Internet është një tabelë ku shkruan: “I urojmë fat të gjithë konkurrentëve të ...

Përfundon nata e parë e Eurovizionit, ja këngët finaliste
TIRANE Është mbyllur nata e parë gjysmëfinaliste e Eurovizionin në Tel Aviv dhe në fund të janë janë zbuluar dhe 10 shtetet e para finaliste. Greqia, Bjellorusia, Serbia, Qipro, Estonia, Republika Çeke, Australia, ...
BalkanWeb | 15-May-2019 07:41
TIRANE Është mbyllur nata e parë gjysmëfinaliste e Eurovizionin në Tel Aviv dhe në fund të janë janë zbuluar dhe 10 shtetet e para finaliste. Greqia, Bjellorusia, Serbia, Qipro, Estonia, Republika Çeke, Australia, ...

Këngët favorite që mund të fitojnë Eurovisionin këtë vit
Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria. Shteti shqiptar këtë vit merr pjesë ...
Zeri | 15-May-2019 17:11
Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria. Shteti shqiptar këtë vit merr pjesë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved