ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/08/2019 09:59

Përplasje mes kandidatëve për president të KE-së

Përplasje mes kandidatëve për president të KE-së
Në debatin e zhvilluar midis 6 kandidatëve për presidencën e Komisionit Europian, kandidati socialdemokrat, Frans Timmermans tregoi epërsi të dukshme jo vetëm për argumentimin por edhe për propozimet konkrete. Për ...
TV Klan | 16-May-2019 16:12
Në debatin e zhvilluar midis 6 kandidatëve për presidencën e Komisionit Europian, kandidati socialdemokrat, Frans Timmermans tregoi epërsi të dukshme jo vetëm për argumentimin por edhe për propozimet konkrete. Për ...

Debati për udhëheqjen e BE: Ja 6 platformat dhe kandidati më i avantazhuar
Debati për udhëheqjen e Komisionit Europian në vitet e ardhshme u fokusua të mërkurën te krijimi i vendeve të reja të punës, ndryshimet klimatike dhe rreziku i shpërbërjes së unionit. Gjashtë kandidatët kritikuan disa ...
GazetaTema | 16-May-2019 09:47
Debati për udhëheqjen e Komisionit Europian në vitet e ardhshme u fokusua të mërkurën te krijimi i vendeve të reja të punës, ndryshimet klimatike dhe rreziku i shpërbërjes së unionit. Gjashtë kandidatët kritikuan disa ...

Timmermans: Britania dhe Brexit një ”Game of Thrones”
Kandidati social-demokrat për Komisionin Europian, Frans Timmermans paralajmëroi të mërkurën votuesit europianë për rreziqet e populizmit, që sipas tij e ka kthyer Britaninë e Madhe në një “Game of Thrones’’ nën efektin ...
Alsat-M | 16-May-2019 15:05
Kandidati social-demokrat për Komisionin Europian, Frans Timmermans paralajmëroi të mërkurën votuesit europianë për rreziqet e populizmit, që sipas tij e ka kthyer Britaninë e Madhe në një “Game of Thrones’’ nën efektin ...

Kandidatët për presidencën e KE përballen në debat televiziv
Mbrëmjen e së mërkurës në selinë e Parlamentit Europian në Bruksel, është zhvilluar debati mes gjashtë kandidatëve për presidencën e Komisionit Evropian. Ka qenë kandidati socialdemokrat Timermans, i cili me argumentet ...
ABCNews | 16-May-2019 12:44
Mbrëmjen e së mërkurës në selinë e Parlamentit Europian në Bruksel, është zhvilluar debati mes gjashtë kandidatëve për presidencën e Komisionit Evropian. Ka qenë kandidati socialdemokrat Timermans, i cili me argumentet ...

Bruksel, të gjitha kundër të gjithëve në debatin presidencial evropian
Në Parlamentin Europian u zhvillua debati midis gjashtë kandidatëve kryesorë për presidencën e Komisionit Evropian; Manfred Weber, Jan Zahradil, Nico Cue, Margrethe Vestager, Ska Keller dhe Frans Timmermans. Debati mes ...
Lexo | 16-May-2019 14:21
Në Parlamentin Europian u zhvillua debati midis gjashtë kandidatëve kryesorë për presidencën e Komisionit Evropian; Manfred Weber, Jan Zahradil, Nico Cue, Margrethe Vestager, Ska Keller dhe Frans Timmermans. Debati mes ...

Lojë çunash
Strasbourg, France Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, bën shaka me Guy Verhofstadt, shefi i BE-së për negociatat e Brexit, para një debati për të ardhmen e Europës. Foto: Vincent Kessler/Reuters
Politiko | 16-May-2019 12:14
Strasbourg, France Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, bën shaka me Guy Verhofstadt, shefi i BE-së për negociatat e Brexit, para një debati për të ardhmen e Europës. Foto: Vincent Kessler/Reuters

Emigrantët përplasin kandidatet për kreun e KE
Manfred Weber propozon blindimin e kufijve të jashtëm të Bashkimit Europian me agjentë të FRONTEX-it për t’i dhënë fund dyndjes së emigrantëve nga vendet afrikane. Propozimin e tij e shpalosi në debatin më të ...
ABCNews | 16-May-2019 09:24
Manfred Weber propozon blindimin e kufijve të jashtëm të Bashkimit Europian me agjentë të FRONTEX-it për t’i dhënë fund dyndjes së emigrantëve nga vendet afrikane. Propozimin e tij e shpalosi në debatin më të ...

Emigrantët përplasin kandidatet për kreun e KE
Manfred Weber propozon blindimin e kufijve të jashtëm të Bashkimit Europian me agjentë të FRONTEX-it për t’i dhënë fund dyndjes së emigrantëve nga vendet afrikane. Propozimin e tij e shpalosi në debatin më të ...
TV Klan | 16-May-2019 00:15
Manfred Weber propozon blindimin e kufijve të jashtëm të Bashkimit Europian me agjentë të FRONTEX-it për t’i dhënë fund dyndjes së emigrantëve nga vendet afrikane. Propozimin e tij e shpalosi në debatin më të ...

Sot debati për pasuesin e Junker
Në Bruksel po bëhen përgatitjet e fundit për debatin e shumë pritur mes 6 kandidatëve për pasardhësin e Zhad Klod Junker në kreun e Komisionit Europian. Vëmendja kryesore është përqëndruar tek dy kandidatët favoritë, ...
TV Klan | 15-May-2019 16:03
Në Bruksel po bëhen përgatitjet e fundit për debatin e shumë pritur mes 6 kandidatëve për pasardhësin e Zhad Klod Junker në kreun e Komisionit Europian. Vëmendja kryesore është përqëndruar tek dy kandidatët favoritë, ...

Kandidatët për Parlamentin Europian përballen në një debat gjashtë palësh
Bruksel, 15 maj – Kandidatët kryesorë për zgjedhjet në Parlamentit Europian, që do të zhvillohen këtë muaj, do të përballen në një debat të transmetuar nga legjislativi i BE të mërkurën, e vetmja ngjarje që bashkon të ...
Koha.mk | 15-May-2019 11:24
Bruksel, 15 maj – Kandidatët kryesorë për zgjedhjet në Parlamentit Europian, që do të zhvillohen këtë muaj, do të përballen në një debat të transmetuar nga legjislativi i BE të mërkurën, e vetmja ngjarje që bashkon të ...

Kandidatët për Parlamentin Europian përballen në një debat gjashtë palësh
Kandidatët kryesorë për zgjedhjet në Parlamentit Europian, që do të zhvillohen këtë muaj, do të përballen në një debat të transmetuar nga legjislativi i BE të mërkurën, e vetmja ngjarje që bashkon të gjashtë grupimet ...
EkonomiaOnline | 15-May-2019 11:14
Kandidatët kryesorë për zgjedhjet në Parlamentit Europian, që do të zhvillohen këtë muaj, do të përballen në një debat të transmetuar nga legjislativi i BE të mërkurën, e vetmja ngjarje që bashkon të gjashtë grupimet ...

Juncker: Interesat e BE-së dhe Ukrainës janë “saktësisht të njejta”
Bashkimi Europian dhe Ukraina ndajnë të njejtat interesa strategjike, ka deklaruar presidenti i Komisionit Europian dhe ai bëri thirrje për durim dhe vendosmëri ndërsa Ukraina përpiqet të vihet në një linjë me Europën ...
Arbresh | 14-May-2019 22:33
Bashkimi Europian dhe Ukraina ndajnë të njejtat interesa strategjike, ka deklaruar presidenti i Komisionit Europian dhe ai bëri thirrje për durim dhe vendosmëri ndërsa Ukraina përpiqet të vihet në një linjë me Europën ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved