ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/09/2019 12:45

Pak para ngjitjes në skenë, Jonida Maliqi ka një mesazh

Pak para ngjitjes në skenë, Jonida Maliqi ka një mesazh
TIRANE Mbrëmjen e sotme, Jonida Maliqi do të performojë në skenën e ‘Eurovision’ në gjysmëfinalen e dytë të kompeticionit me këngën përfaqësuese ‘Ktheju tokës’. Kënga është pritur shumë mirë nga të gjithë adhuruesit e ...
BalkanWeb | 16-May-2019 16:17
TIRANE Mbrëmjen e sotme, Jonida Maliqi do të performojë në skenën e ‘Eurovision’ në gjysmëfinalen e dytë të kompeticionit me këngën përfaqësuese ‘Ktheju tokës’. Kënga është pritur shumë mirë nga të gjithë adhuruesit e ...

Fustani i Jonida Maliqit, stilisti Ardi Asllani shpjegon pse zgjodhi elementet etnikë
Veç këngës dhe vokalit të Jonida Maliqit, nën vëmendjen e publikut ka qenë dhe fustani i këngëtares, si një element shumë i rëndësishëm dhe përmbushës i performances. Stilisti Ardi Asllani të cili i është besuar veshja ...
VizionPlus | 16-May-2019 13:51
Veç këngës dhe vokalit të Jonida Maliqit, nën vëmendjen e publikut ka qenë dhe fustani i këngëtares, si një element shumë i rëndësishëm dhe përmbushës i performances. Stilisti Ardi Asllani të cili i është besuar veshja ...

Jonida Maliqi performon sot në edicionin e 64 të Eurovizionit
Këngëtarja Jonida Maliqi do të këndojë sot në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64 të Eurovisionit, në Tel Aviv, Izrael. Këngëtarja do të përfaqësojë Shqipërinë në këtë event dhe do këndojë shqip këngën “Ktheju ...
BalkanWeb | 16-May-2019 10:35
Këngëtarja Jonida Maliqi do të këndojë sot në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64 të Eurovisionit, në Tel Aviv, Izrael. Këngëtarja do të përfaqësojë Shqipërinë në këtë event dhe do këndojë shqip këngën “Ktheju ...

Shqiptarët në Europë kanë një detyrë sonte
Sonte në mbrëmje, në orën 21:00, do të mbahet nata e dytë e Eurovisionit. Emocionet janë të shumta, pasi në këtë natë do të performojë edhe përfaqësuesja e Shqipërisë, Jonida Maliqi. Detyra e shqiptarëve në Europë është ...
Telegraf | 16-May-2019 12:38
Sonte në mbrëmje, në orën 21:00, do të mbahet nata e dytë e Eurovisionit. Emocionet janë të shumta, pasi në këtë natë do të performojë edhe përfaqësuesja e Shqipërisë, Jonida Maliqi. Detyra e shqiptarëve në Europë është ...

Jonida Maliqi pushton rrjetin, e bën lëmsh anglishten
IZRAEL Këngëtarja e njohur shqiptare Jonida Maliqi përfaqëson Shqipërinë në festivalin e këngës europiane “Eurovizion”, që po zhvillohet në Izrael. “Ktheju tokës” me muzikë dhe tekst të Eriona Rushitit është kënga jonë ...
BalkanWeb | 15-May-2019 21:40
IZRAEL Këngëtarja e njohur shqiptare Jonida Maliqi përfaqëson Shqipërinë në festivalin e këngës europiane “Eurovizion”, që po zhvillohet në Izrael. “Ktheju tokës” me muzikë dhe tekst të Eriona Rushitit është kënga jonë ...

Teuta Krasniqi ia shpreh publikisht dashurinë bashkëshortit
Shikuesit e Eurovizionit janë alarmuar pas një paralajmërimi të një sulmi terrorist me bombë në qytetin Tel Aviv, ku po zhvillohet Eurosong, në Izrael. Frika u përhap nga hakerat që kishin interferuar në faqen e ...
GazetaBlic | 16-May-2019 16:16
Shikuesit e Eurovizionit janë alarmuar pas një paralajmërimi të një sulmi terrorist me bombë në qytetin Tel Aviv, ku po zhvillohet Eurosong, në Izrael. Frika u përhap nga hakerat që kishin interferuar në faqen e ...

Madonna konfirmon pjesëmarrjen në natën finale të ‘Eurovision’
Nata finale e festivalit të njohur ‘Eurovision’ është shumë pranë dhe një nga surprizat që drejtuesit e kompeticionit kanë menduar për këtë vit ka qenë pjesëmarrja e ikonës së muzikës Madonna. Pas shumë diskutimesh ...
Indeks Online | 16-May-2019 16:04
Nata finale e festivalit të njohur ‘Eurovision’ është shumë pranë dhe një nga surprizat që drejtuesit e kompeticionit kanë menduar për këtë vit ka qenë pjesëmarrja e ikonës së muzikës Madonna. Pas shumë diskutimesh ...

Kush është Jonida Maliqi? Njihuni me artisten që e përfaqëson Shqipërinë në “Eurovision 2019”
Shqipëria shpreson të fitojë “Eurovision 2019”, në krye me këngëtaren Jonida Maliqi, e cila filloi karrierën e saj në moshën 13 vjeçare. Shqipëria sonte do të bëjë paraqitjen e 16-të në Eurovision, pasi iu bashkua këtij ...
Telegrafi | 16-May-2019 11:26
Shqipëria shpreson të fitojë “Eurovision 2019”, në krye me këngëtaren Jonida Maliqi, e cila filloi karrierën e saj në moshën 13 vjeçare. Shqipëria sonte do të bëjë paraqitjen e 16-të në Eurovision, pasi iu bashkua këtij ...

Eurovizion 2019, Jonida Maliqi shkëlqen në provat e jurisë
Në provat e votimit të jurisë vokali premtues i këngëtares Jonida Maliqi dhe performanca skenike janë arsye e fortë për të prekur finalen e këtij edicioni. “Gjithçka ka shkuar në perfeksion në çdo provë të përfaqësimit ...
Gazeta55 | 16-May-2019 16:00
Në provat e votimit të jurisë vokali premtues i këngëtares Jonida Maliqi dhe performanca skenike janë arsye e fortë për të prekur finalen e këtij edicioni. “Gjithçka ka shkuar në perfeksion në çdo provë të përfaqësimit ...

Këto janë fjalët e Jonida Maliqit para performancës së saj në Eurovizion
Sonte në skenën e Eurovizionit do të ngjitet për ta përfaqësuar Shqipërinë, Jonida Maliqi. “Ktheju Tokës”, mbanë titullin kënga që artistja do ta këndojë në gjuhën shqipe, shkruan Indeksonline. Por, para këtij momenti ...
Indeks Online | 16-May-2019 15:38
Sonte në skenën e Eurovizionit do të ngjitet për ta përfaqësuar Shqipërinë, Jonida Maliqi. “Ktheju Tokës”, mbanë titullin kënga që artistja do ta këndojë në gjuhën shqipe, shkruan Indeksonline. Por, para këtij momenti ...

Pak para Eurovisionit, flet Jonida Maliqi (VIDEO)
Pak orë para se të nisë festivali gjigant i muzikës Eurovision, Jonida Maliqi pati për të thënë diçka. Këngëtarja hyri në Instagram për të shkruar një mesazh të gjatë me anë të cilit kërkoi edhe mbështetje. “Sot eshte ...
Prive | 16-May-2019 15:37
Pak orë para se të nisë festivali gjigant i muzikës Eurovision, Jonida Maliqi pati për të thënë diçka. Këngëtarja hyri në Instagram për të shkruar një mesazh të gjatë me anë të cilit kërkoi edhe mbështetje. “Sot eshte ...

Sonte Jonida Maliqi me “Ktheju Tokës” në Eurovision (VIDEO)
Këngëtarja shqiptare, Jonida Maliqi tashmë gjendet në Tel Aviv dhe sonte do të performojë në edicionin e 64 të Eurovisionit. Jonida Maliqi do të këndojë “Ktheju Tokës”, në natën e dytë gjysmëfinale të Eurovisionit, ...
Koha.mk | 16-May-2019 14:43
Këngëtarja shqiptare, Jonida Maliqi tashmë gjendet në Tel Aviv dhe sonte do të performojë në edicionin e 64 të Eurovisionit. Jonida Maliqi do të këndojë “Ktheju Tokës”, në natën e dytë gjysmëfinale të Eurovisionit, ...

Konkurrimi i Jonida Maliqit sonte, detaje për performancën dhe veshja e punuar me filigram ari
Sonte do të zhvillohet nata e dytë gjysmëfinale e Eurovizon ku Shqipëria përfaqësohet me Jonida Maliqin me këngë “Ktheju Tokës”. Jonida është e 14-a në garë dhe një ndër vokalet më potenciale femërore të këtij viti. Në ...
Politiko | 16-May-2019 14:38
Sonte do të zhvillohet nata e dytë gjysmëfinale e Eurovizon ku Shqipëria përfaqësohet me Jonida Maliqin me këngë “Ktheju Tokës”. Jonida është e 14-a në garë dhe një ndër vokalet më potenciale femërore të këtij viti. Në ...

Jonida synon sonte të dërgojë Shqipërinë në finalen e ‘Eurovizion 2019’
Të enjten mbrëma zhvillohet nata e dytë gjysmëfinale e Festivalit Evropian të Këngës, “Eurovizion”. Në mesin e shteteve pjesëmarrëse, këtë mbrëmje do ta ketë paraqitjen edhe shteti shqiptar, i cili sivjet përfaqësohet ...
Gazeta Observer | 16-May-2019 14:35
Të enjten mbrëma zhvillohet nata e dytë gjysmëfinale e Festivalit Evropian të Këngës, “Eurovizion”. Në mesin e shteteve pjesëmarrëse, këtë mbrëmje do ta ketë paraqitjen edhe shteti shqiptar, i cili sivjet përfaqësohet ...

Alarmohen shikuesit e Eurovizionit, paralajmërohen për sulm terrorist
Shikuesit e Eurovizionit janë alarmuar pas një paralajmërimi të një sulmi terrorist me bombë në qytetin Tel Aviv, ku po zhvillohet Eurosong, në Izrael. Frika u përhap nga hakerat që kishin interferuar në faqen e ...
Indeks Online | 16-May-2019 14:29
Shikuesit e Eurovizionit janë alarmuar pas një paralajmërimi të një sulmi terrorist me bombë në qytetin Tel Aviv, ku po zhvillohet Eurosong, në Izrael. Frika u përhap nga hakerat që kishin interferuar në faqen e ...

Sot, nata e dytë e Eurovizion 2019. Në konkurrim dhe kënga shqiptare
Magjia e Eurovizionit vazhdon edhe sot në mbrëmje. Drejtpërdrejtë nga Tel Aviv vjen nata e dytë gjysmëfinale e Festivalit Evropian të Këngës, si gjithmonë në rrjetin RTSH. Kjo natë mbart akoma më shumë emocion për ...
RTSH | 16-May-2019 14:14
Magjia e Eurovizionit vazhdon edhe sot në mbrëmje. Drejtpërdrejtë nga Tel Aviv vjen nata e dytë gjysmëfinale e Festivalit Evropian të Këngës, si gjithmonë në rrjetin RTSH. Kjo natë mbart akoma më shumë emocion për ...

Jonida Maliqi performon sot në Eurovizion
Këngëtarja Jonida Maliqi do të këndojë sot në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64 të Eurovisionit, në Tel Aviv, Izrael. Këngëtarja do të përfaqësojë Shqipërinë në këtë event dhe do këndojë shqip këngën “Ktheju ...
Lajmi i Fundit | 16-May-2019 14:09
Këngëtarja Jonida Maliqi do të këndojë sot në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64 të Eurovisionit, në Tel Aviv, Izrael. Këngëtarja do të përfaqësojë Shqipërinë në këtë event dhe do këndojë shqip këngën “Ktheju ...

Arrihet marrëveshja, Madonna do të paraqitet në finalen e Eurovision
Këngëtarja e famshme, Madonna ka nënshkruar kontratën për të performuar në finalen e edicionit të sivjetmë të Eurovision në Izrael. “Tash është zyrtare”, kanë thënë nga transmetuesi publik izraelit, KAN. “Pas disa ...
Prive | 16-May-2019 13:55
Këngëtarja e famshme, Madonna ka nënshkruar kontratën për të performuar në finalen e edicionit të sivjetmë të Eurovision në Izrael. “Tash është zyrtare”, kanë thënë nga transmetuesi publik izraelit, KAN. “Pas disa ...

Arrihet marrëveshja, Madonna do të paraqitet në finalen e Eurovision
Këngëtarja e famshme, Madonna ka nënshkruar kontratën për të performuar në finalen e edicionit të sivjetmë të Eurovision në Izrael. “Tash është zyrtare”, kanë thënë nga transmetuesi publik izraelit, KAN, transmeton Klan ...
Klan Kosova | 16-May-2019 13:44
Këngëtarja e famshme, Madonna ka nënshkruar kontratën për të performuar në finalen e edicionit të sivjetmë të Eurovision në Izrael. “Tash është zyrtare”, kanë thënë nga transmetuesi publik izraelit, KAN, transmeton Klan ...

Jonida synon sonte të dërgojë Shqipërinë në finalen e ‘Eurovizion 2019’
Të enjten mbrëma zhvillohet nata e dytë gjysmëfinale e Festivalit Evropian të Këngës, “Eurovizion”. Në mesin e shteteve pjesëmarrëse, këtë mbrëmje do ta ketë paraqitjen edhe shteti shqiptar, i cili sivjet përfaqësohet ...
Albportali | 16-May-2019 13:38
Të enjten mbrëma zhvillohet nata e dytë gjysmëfinale e Festivalit Evropian të Këngës, “Eurovizion”. Në mesin e shteteve pjesëmarrëse, këtë mbrëmje do ta ketë paraqitjen edhe shteti shqiptar, i cili sivjet përfaqësohet ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved