ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2019 01:11

Taksë për kalim në Tiranë–Durrës, PD: Tjetër grabitje e Edi Ramës

Taksë për kalim në Tiranë–Durrës, PD: Tjetër grabitje e Edi Ramës
Ish-deputeti i Partisë Demokratike Endri Hasa në një deklaratë për mediat tha se qeveria ka vendosur që të ketë taksë prej 2.5 euro për këdo që kalon me makinë në autostradën Tiranë – Durrës, duke thënë se kjo është ...
BalkanWeb | 16-May-2019 15:38
Ish-deputeti i Partisë Demokratike Endri Hasa në një deklaratë për mediat tha se qeveria ka vendosur që të ketë taksë prej 2.5 euro për këdo që kalon me makinë në autostradën Tiranë – Durrës, duke thënë se kjo është ...

Autostrada Tiranë-Durrës me pagesë/ Balluku: Nuk nis në shtator. Do ndërtohet rruga nga Ndroqi
Koncesioni i autostradës Tiranë-Durrës do të jepet përmes një gare të hapur, jo me propozim të pa kërkuar nga privatët, por me kërkesë të qeverisë shqiptare.
Top Channel | 16-May-2019 14:56
Koncesioni i autostradës Tiranë-Durrës do të jepet përmes një gare të hapur, jo me propozim të pa kërkuar nga privatët, por me kërkesë të qeverisë shqiptare.

PD: Autostrada me pagesë, projekt korruptiv
Partia Demokratike reagoi kundër projektit të Ministrisë se Infrastrukturës për ta bërë me pagesë autostradën Tiranë – Durrës pas zgjerimit të saj. Selia Blu tha se kryeministri Rama dhe Ministrja e Infrastrukturës dhe ...
TV Klan | 16-May-2019 21:02
Partia Demokratike reagoi kundër projektit të Ministrisë se Infrastrukturës për ta bërë me pagesë autostradën Tiranë – Durrës pas zgjerimit të saj. Selia Blu tha se kryeministri Rama dhe Ministrja e Infrastrukturës dhe ...

Taksë për autostradën “Tiranë-Durrës”? Ministrja Balluku sqaron lajmin: Jo në shtator, kusht zgjerimi dhe rehabilitimi me parametra Europiane
Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku, ka sqaruar lajmin se autostrada Tiranë-Durrës do të bëhet me pagesë. Ajo thekson se Tiranë-Durrës nuk do të bëhet me pagesë as tani dhe as në shtator. Sipas ...
GazetaTema | 16-May-2019 12:42
Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku, ka sqaruar lajmin se autostrada Tiranë-Durrës do të bëhet me pagesë. Ajo thekson se Tiranë-Durrës nuk do të bëhet me pagesë as tani dhe as në shtator. Sipas ...

Krijohet bursa shqipare e energjisë, Balluku jep detajet
TIRANE Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku në një dalje për mediat dha sot detaje mbi bursën shqiptare të energjisë. “Krijimi i Bursës Shqiptare të Energjisë shënon një standard të ri të operimit ...
BalkanWeb | 16-May-2019 12:27
TIRANE Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku në një dalje për mediat dha sot detaje mbi bursën shqiptare të energjisë. “Krijimi i Bursës Shqiptare të Energjisë shënon një standard të ri të operimit ...

Rruga Tiranë-Durrës/ Balluku: Nuk ka tarifë në shtator! Fillojmë rikonstruksionin e rrugës Tiranë-Plepa dhe zgjerimin e autostradës
Tiranë-Durrës, Balluku: Në shtator hapet tenderi, tarifa pas rikonstruksionit të rrugës Tiranë-Plepa dhe zgjerimit të autostradës Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka bërë të ditur detaje sa i ...
Lexo | 16-May-2019 19:21
Tiranë-Durrës, Balluku: Në shtator hapet tenderi, tarifa pas rikonstruksionit të rrugës Tiranë-Plepa dhe zgjerimit të autostradës Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka bërë të ditur detaje sa i ...

Taksë në rrugën Tiranë-Durrës? Reagon Balluku: Jo në shtator
Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës Belinda Balluku, ka thënë se rruga nuk do të bëhet as tani dhe as në shtator me pagesë, por në vjeshtë do të hapet gara më pas do të zgjidhet fituesi. Sipas ministres fituesi ...
VizionPlus | 16-May-2019 12:45
Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës Belinda Balluku, ka thënë se rruga nuk do të bëhet as tani dhe as në shtator me pagesë, por në vjeshtë do të hapet gara më pas do të zgjidhet fituesi. Sipas ministres fituesi ...

Autostrada Tiranë-Durrës me pagesë, reagon PD: Kush fshihet pas kompanisë indiane, e zgjedhur pa garë nga Rama
Patria Demokratike e konsideron bërjen me pagesë të autostradës Tiranë-Durrës, projekt korruptiv, me fituesparacaktuar nga qeveria në ikje. “ 6 muaj më parë Ministria e Transporteve pranoi publikisht se bërja e rrugës ...
Politiko | 16-May-2019 16:46
Patria Demokratike e konsideron bërjen me pagesë të autostradës Tiranë-Durrës, projekt korruptiv, me fituesparacaktuar nga qeveria në ikje. “ 6 muaj më parë Ministria e Transporteve pranoi publikisht se bërja e rrugës ...

Pagesa për rrugën Tiranë-Durrës, PD denoncon: Ja çfarë fshihet pas koncensionit
Partia Demokratike ka akuzuar qeverinë Rama se ka nisur grabitjen e radhës me projektin e dhënies me koncension të rrugës, Tiranë-Durrës. Ish-deputeti i PD-së, Endri Hasa tha se me projektin e koncensionit të ...
Gazeta Express | 16-May-2019 16:27
Partia Demokratike ka akuzuar qeverinë Rama se ka nisur grabitjen e radhës me projektin e dhënies me koncension të rrugës, Tiranë-Durrës. Ish-deputeti i PD-së, Endri Hasa tha se me projektin e koncensionit të ...

Tiranë-Durrës me pagesë?Balluku: Jo në shtator, kusht zgjerimi
TIRANE Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku, ka reaguar pas lajmit se autostrada Tiranë-Durrës do të bëhet me pagesë. Ministrja ka sqaruar sot procedurat që duhen ndjekur për dhënien me koncesion ...
BalkanWeb | 16-May-2019 12:24
TIRANE Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku, ka reaguar pas lajmit se autostrada Tiranë-Durrës do të bëhet me pagesë. Ministrja ka sqaruar sot procedurat që duhen ndjekur për dhënien me koncesion ...

PD: Bërja me pagesë e autostradës Tiranë-Durrës është projekt korruptiv, me fitues të paracaktuar nga qeveria në ikje
Bërja me pagesë e autostradës Tiranë-Durrës është projekt korruptiv, me fitues të paracaktuar nga qeveria në ikje. • Në qeverisjen e Partisë Demokratike autostrada Tiranë - Durrës do të mbetet një rrugë kalimi pa ...
Gazeta55 | 16-May-2019 15:46
Bërja me pagesë e autostradës Tiranë-Durrës është projekt korruptiv, me fitues të paracaktuar nga qeveria në ikje. • Në qeverisjen e Partisë Demokratike autostrada Tiranë - Durrës do të mbetet një rrugë kalimi pa ...

Balluku: Së shpejti “Bursa Shqiptare e Energjisë”
Shqipëria do të ketë edhe bursën e energjisë. Lajmi është dhënë nga ministrja e Energjië dhe Infrastrukturës Belinda Balluku. “Ju bëjmë me dije se Këshilli i Ministrave i Republikës së Shqipërisë ka miratuar në ...
RTSH | 16-May-2019 14:40
Shqipëria do të ketë edhe bursën e energjisë. Lajmi është dhënë nga ministrja e Energjië dhe Infrastrukturës Belinda Balluku. “Ju bëjmë me dije se Këshilli i Ministrave i Republikës së Shqipërisë ka miratuar në ...

Koncesioni për Tiranë-Durrës – Balluku rikonfirmon: Në vjeshtë kontrata, por nisja e pagesës pas punimeve
Një ditë pas kronikës së transmetuar në TV SCAN mbi koncesionin e autostradës Tiranë-Durrës, ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku i është përgjigjur interesit të gazetarëve, duke thëne se për ...
ScanTv | 16-May-2019 14:35
Një ditë pas kronikës së transmetuar në TV SCAN mbi koncesionin e autostradës Tiranë-Durrës, ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku i është përgjigjur interesit të gazetarëve, duke thëne se për ...

Balluku: Tiranë-Durrës jo me pagesë pa u rregulluar rruga e plepave
Ministrja Belinda Balluku ka reaguar pas lajmit se autostrada Tiranë-Durrës do të bëhet me pagesë duke sqaruar sot procedurat që duhen ndjekur për dhënien me koncesion të autostradës dhe duke vënë theksin se ...
Lapsi | 16-May-2019 12:47
Ministrja Belinda Balluku ka reaguar pas lajmit se autostrada Tiranë-Durrës do të bëhet me pagesë duke sqaruar sot procedurat që duhen ndjekur për dhënien me koncesion të autostradës dhe duke vënë theksin se ...

Krijohet për herë të parë “Bursa Shqiptare e Energjisë”, Balluku: Standard i ri i operimit dhe transparencës së këtij sektori
Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, njoftoi se në mbledhjen e fundit, Këshilli i Ministrave miratoi vendimin për krijimin e “Bursës Shqiptare të Energjisë”. Në një dalje për mediat, ministrja ...
Lexo | 16-May-2019 14:15
Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, njoftoi se në mbledhjen e fundit, Këshilli i Ministrave miratoi vendimin për krijimin e “Bursës Shqiptare të Energjisë”. Në një dalje për mediat, ministrja ...

Ndoka: Po e lamë më tej këtë kryeministër, do na vendosë taksë edhe për...!
Kryetari i PDK, Nard Ndoka, është irrituar sot pas lajmit se qeveria e kryeministrit Edi Rama po përgatitet t’i bëjë me pagesë edhe akset kryesore rrugore të vendit. “Po e lamë edhe më tej këtë kryeministër, do të na ...
Gazeta55 | 16-May-2019 13:50
Kryetari i PDK, Nard Ndoka, është irrituar sot pas lajmit se qeveria e kryeministrit Edi Rama po përgatitet t’i bëjë me pagesë edhe akset kryesore rrugore të vendit. “Po e lamë edhe më tej këtë kryeministër, do të na ...

Tiranë- Durrës, Balluku: Nuk ka pagesë pa mbaruar rruga!
Brenda vjeshtës së këtij viti do të hapet gara nga Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë për autostradën Tiranë-Durrës, ku përvec ndërtimit të rrugës synohet që kalimi për automjetet të bëhet me pagesë. Ministrja ...
RTSH | 16-May-2019 13:23
Brenda vjeshtës së këtij viti do të hapet gara nga Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë për autostradën Tiranë-Durrës, ku përvec ndërtimit të rrugës synohet që kalimi për automjetet të bëhet me pagesë. Ministrja ...

Tiranë – Durrës me pagesë, ministrja e Ramës tregon se kur do fillojë aplikimi i tarifës
Pas lajmit se autostrada Tiranë – Durrës do të bëhet me pagesë reagoi sërish ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku. Sipas saj në shtator do të nisin punimet dhe taksa nuk do të vendoset nga ...
Gazeta Express | 16-May-2019 13:13
Pas lajmit se autostrada Tiranë – Durrës do të bëhet me pagesë reagoi sërish ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku. Sipas saj në shtator do të nisin punimet dhe taksa nuk do të vendoset nga ...

Rruga Tiranë-Durrës, Balluku: Jemi ende në bisedime, si do bëhet pagesa
Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku, ka sqaruar sot procedurat që duhen ndjekur për dhënien me koncesion të autostradës. Sipas saj, në vjeshtë do të hapet gara për të zgjedhur koncesionarin ...
Gazeta Dita | 16-May-2019 12:58
Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku, ka sqaruar sot procedurat që duhen ndjekur për dhënien me koncesion të autostradës. Sipas saj, në vjeshtë do të hapet gara për të zgjedhur koncesionarin ...

Balluku: Tiranë- Durrës, në shtator hapet tenderi, pagesa për rrugën fillon pas ndërtimit të saj dhe rehabilitimit Tiranë-Plepa
Në shtator qeveria pritet të hapë tenderin për të zgjedhur fituesin për zgjerimin e rrugës Tiranë-Durrës dhe pas përfundimit të saj dhe rikonstruksionit të rrugës Tiranë-Plepa, autostrada me trafikun më të madh në vend ...
Monitor | 16-May-2019 12:27
Në shtator qeveria pritet të hapë tenderin për të zgjedhur fituesin për zgjerimin e rrugës Tiranë-Durrës dhe pas përfundimit të saj dhe rikonstruksionit të rrugës Tiranë-Plepa, autostrada me trafikun më të madh në vend ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved