ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/09/2019 13:06

OBRM-PDUKM vendosi fshesë para Kuvendit për Pavle Bogoevskin

OBRM-PDUKM vendosi fshesë para Kuvendit për Pavle Bogoevskin
Deputetja e OBRM-PDUKM-së, Dafina Stojanovska prej para Kuvendit me fshesë e porositi kryeministrin Zoran Zaev që të parin ta ndërroje Pavle Bogoevskin nga funksioni i deputetit pas skandalin me publikimin e incizimit ...
Telegrafi | 16-May-2019 13:59
Deputetja e OBRM-PDUKM-së, Dafina Stojanovska prej para Kuvendit me fshesë e porositi kryeministrin Zoran Zaev që të parin ta ndërroje Pavle Bogoevskin nga funksioni i deputetit pas skandalin me publikimin e incizimit ...

Grubi propozon kontroll për drogë për secilin funksionar që kryen detyrë publike
Deputeti i BDI-së, Artan Grubi deklaroi se do të nisin nismë për të ashtuquajturin “veting”, përkatësisht kontroll për përdorimin e drogës për secilin deputet apo funksionar i cili kryen detyrë publike. “Ne këtë nismë e ...
Telegrafi | 16-May-2019 13:01
Deputeti i BDI-së, Artan Grubi deklaroi se do të nisin nismë për të ashtuquajturin “veting”, përkatësisht kontroll për përdorimin e drogës për secilin deputet apo funksionar i cili kryen detyrë publike. “Ne këtë nismë e ...

Nëse do kishte VAR në Premier Ligë, Liverpool mezi në top-katërshe, Tottenhami në Championship
Gjithsesi, një analizë e bërë në një nga televizionet britanike se si do ishte Premier Liga nëse do kishte VAR, rezultatet kanë befasuar shumë. Liverpooli, që e humbi titullin për vetëm një pikë, do ta mbante pozitën e ...
Albportali | 16-May-2019 16:27
Gjithsesi, një analizë e bërë në një nga televizionet britanike se si do ishte Premier Liga nëse do kishte VAR, rezultatet kanë befasuar shumë. Liverpooli, që e humbi titullin për vetëm një pikë, do ta mbante pozitën e ...

Myslimanët e Indisë nën presionin e hinduve, detyrohen të hanë mish derri
Vërehet një rritje e madhe e abuzimeve dhe krimeve kundër myslimanëve të Indisë kohëve të fundit nga ana e komuniteti hindu që janë dhe mazhoranca në këtë vend. Myslimanët e Indisë janë të frikësuar si asnjëherë tjetër ...
TetovaSot | 16-May-2019 16:25
Vërehet një rritje e madhe e abuzimeve dhe krimeve kundër myslimanëve të Indisë kohëve të fundit nga ana e komuniteti hindu që janë dhe mazhoranca në këtë vend. Myslimanët e Indisë janë të frikësuar si asnjëherë tjetër ...

Ylli serb e puth në kokë Edon Zhegrovën
20-vjeçari ka vuajtur shumë në ambientimin te kampioni i shumëfishtë zvicerian, teksa mediat atje spekulonin se Baseli kishte vendosur ta ndërpreste huazimin e tij e për ta kthyer te Genk, shkruan lajmi.net. Megjithatë, ...
Albportali | 16-May-2019 16:24
20-vjeçari ka vuajtur shumë në ambientimin te kampioni i shumëfishtë zvicerian, teksa mediat atje spekulonin se Baseli kishte vendosur ta ndërpreste huazimin e tij e për ta kthyer te Genk, shkruan lajmi.net. Megjithatë, ...

Myslimanët e Indisë nën presionin e hinduve, detyrohen të hanë mish derri
Vërehet një rritje e madhe e abuzimeve dhe krimeve kundër myslimanëve të Indisë kohëve të fundit nga ana e komuniteti hindu që janë dhe mazhoranca në këtë vend. Myslimanët e Indisë janë të frikësuar si asnjëherë tjetër ...
Albportali | 16-May-2019 16:20
Vërehet një rritje e madhe e abuzimeve dhe krimeve kundër myslimanëve të Indisë kohëve të fundit nga ana e komuniteti hindu që janë dhe mazhoranca në këtë vend. Myslimanët e Indisë janë të frikësuar si asnjëherë tjetër ...

Nuk janë siguruar votat e nevojshme për mandatin e Gruevskit
Akoma është e paqartë nëse shumica do të arrijë të sigurojë 80 votat e nevojshme që Gruevski të mos jetë më deputet, meqë tetë deputetët e ndarë të VMRO-DPMNE-së janë të pavendosur se si do të votojnë. Ata vazhdojnë të ...
Albportali | 16-May-2019 16:16
Akoma është e paqartë nëse shumica do të arrijë të sigurojë 80 votat e nevojshme që Gruevski të mos jetë më deputet, meqë tetë deputetët e ndarë të VMRO-DPMNE-së janë të pavendosur se si do të votojnë. Ata vazhdojnë të ...

ZYRTARE: Skriniar vendos për të ardhmen
Skriniar ka qenë i shumëkërkuar nga top-klubet si Barcelona dhe Manchester City, por ‘Zikaltërit’ punuan fortë për ta bindur mbrojtësin sllovak të rinovojë. ‘’Bashkë. Sepse bashkë jemi më të fortë’’, thuhet në njoftimin ...
Albportali | 16-May-2019 16:16
Skriniar ka qenë i shumëkërkuar nga top-klubet si Barcelona dhe Manchester City, por ‘Zikaltërit’ punuan fortë për ta bindur mbrojtësin sllovak të rinovojë. ‘’Bashkë. Sepse bashkë jemi më të fortë’’, thuhet në njoftimin ...

BDI me iniciativë: Veting për politikanët, gjykatësit, prokurorët…
Shkup, 16 maj – Deputeti dhe Sekretari Organizativ i Bashkimit Demokratik për Integrim, Artan Grubi, ka paralajmëruar një iniciativë të BDI-së për proces të VETING-ut ose kontrollit të të gjithë politikanëve, ...
Koha.mk | 16-May-2019 15:46
Shkup, 16 maj – Deputeti dhe Sekretari Organizativ i Bashkimit Demokratik për Integrim, Artan Grubi, ka paralajmëruar një iniciativë të BDI-së për proces të VETING-ut ose kontrollit të të gjithë politikanëve, ...

Grubi: Kontroll për drogë për secilin funksionar që kryen detyrë publike
Deputeti i BDI-së, Artan Grubi gjatë ditës së sotme ka njoftuar se ata do të nisin nismë për të ashtuquajturin “veting”, përkatësisht kontroll për përdorimin e drogës për secilin deputet apo funksionar i cili kryen ...
Ina-Online | 16-May-2019 15:26
Deputeti i BDI-së, Artan Grubi gjatë ditës së sotme ka njoftuar se ata do të nisin nismë për të ashtuquajturin “veting”, përkatësisht kontroll për përdorimin e drogës për secilin deputet apo funksionar i cili kryen ...

Myslimanët e Indisë nën presionin e hinduve, detyrohen të hanë mish derri
Vërehet një rritje e madhe e abuzimeve dhe krimeve kundër myslimanëve të Indisë kohëve të fundit nga ana e komuniteti hindu që janë dhe mazhoranca në këtë vend. Myslimanët e Indisë janë të frikësuar si asnjëherë tjetër ...
Alsat-M | 16-May-2019 15:23
Vërehet një rritje e madhe e abuzimeve dhe krimeve kundër myslimanëve të Indisë kohëve të fundit nga ana e komuniteti hindu që janë dhe mazhoranca në këtë vend. Myslimanët e Indisë janë të frikësuar si asnjëherë tjetër ...

Pogba i surprizon të gjithë me fotot që poston nga Meka
Paul Pogba pas përfundimit të Premier League ka gjetur kohën e lirë për të vizituar Mekën gjatë muajit të Ramazanit. Por për 26-vjeçarin nuk është hera e parë që viziton Mekën në Arabinë Saudite, pasi e ka vizituar 2 ...
Albportali | 16-May-2019 14:47
Paul Pogba pas përfundimit të Premier League ka gjetur kohën e lirë për të vizituar Mekën gjatë muajit të Ramazanit. Por për 26-vjeçarin nuk është hera e parë që viziton Mekën në Arabinë Saudite, pasi e ka vizituar 2 ...

Çmimet e naftës shënojnë rënie në tregjet botërore
Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e kësaj të mërkure. Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 19 cent ose me 0.3 për qind dhe u tregtuan me 71.05 dollarë amerikanë për fuçi. ...
Albportali | 16-May-2019 14:43
Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e kësaj të mërkure. Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 19 cent ose me 0.3 për qind dhe u tregtuan me 71.05 dollarë amerikanë për fuçi. ...

Talat Xhaferri: Kuvendi nuk ka bazë për të ngritur procedurë kundër Bogoevskit
Krye parlamentari Talat Xhaferi, vlerëson se nuk ka bazë për procedurë kundër deputetit Pavle Bogoevski, që është në kompetenca të Kuvendit, informojnë nga kabineti i krye parlamentarit Xhaferi. “Kryetari i Kuvendit të ...
Albportali | 16-May-2019 14:32
Krye parlamentari Talat Xhaferi, vlerëson se nuk ka bazë për procedurë kundër deputetit Pavle Bogoevski, që është në kompetenca të Kuvendit, informojnë nga kabineti i krye parlamentarit Xhaferi. “Kryetari i Kuvendit të ...

Përmbytet Gjakova, rrugët vështirë të qarkullueshme
Reshjet e shiu të pandërprera për disa orë kanë shkaktuar kaos dhe vërshime në komunën e Gjakovës. Lexues të portalit Indeksonline kanë dërguar fotografi ku shihen rrugët e mbushura me ujë dhe të vështira për qarkullim. ...
Albportali | 16-May-2019 14:29
Reshjet e shiu të pandërprera për disa orë kanë shkaktuar kaos dhe vërshime në komunën e Gjakovës. Lexues të portalit Indeksonline kanë dërguar fotografi ku shihen rrugët e mbushura me ujë dhe të vështira për qarkullim. ...

Balla: Zgjedhjet e 30 qershorit nuk i luan as topi
“Zgjedhjet do mbahem në 30 qershor dhe nuk e luan as topi”. Kështu ka deklaruar kreu i grupit të PS-së, Taulant Balla nga foltorja e Kuvendit të Shqipërisë. Sipas Ballës, ky është një fakt i panegociueshëm me askënd se ...
Albportali | 16-May-2019 14:26
“Zgjedhjet do mbahem në 30 qershor dhe nuk e luan as topi”. Kështu ka deklaruar kreu i grupit të PS-së, Taulant Balla nga foltorja e Kuvendit të Shqipërisë. Sipas Ballës, ky është një fakt i panegociueshëm me askënd se ...

Grubi: Kontroll për drogë për secilin funksionar që kryen detyrë publike
Deputeti i BDI-së, Artan Grubi gjatë ditës së sotme ka njoftuar se ata do të nisin nismë për të ashtuquajturin “veting”, përkatësisht kontroll për përdorimin e drogës për secilin deputet apo funksionar i cili kryen ...
Albportali | 16-May-2019 13:44
Deputeti i BDI-së, Artan Grubi gjatë ditës së sotme ka njoftuar se ata do të nisin nismë për të ashtuquajturin “veting”, përkatësisht kontroll për përdorimin e drogës për secilin deputet apo funksionar i cili kryen ...

Grubi: Veting të gjithë politikanëve, gjykatësve, prokurorëve
Deputeti dhe Sekretari Organizativ i Bashkimit Demokratik për Integrim, Artan Grubi, ka paralajmarëruar një iniciativë shumë të guximshme të BDIsë për proces të VETING-ut ose kontrollit të të gjithë politikanëve, ...
TetovaSot | 16-May-2019 13:44
Deputeti dhe Sekretari Organizativ i Bashkimit Demokratik për Integrim, Artan Grubi, ka paralajmarëruar një iniciativë shumë të guximshme të BDIsë për proces të VETING-ut ose kontrollit të të gjithë politikanëve, ...

Artan Grubi propozon kontroll për drogë për secilin funksionar që kryen detyrë publike
Deputeti i BDI-së, Artan Grubi deklaroi se do të nisin nismë për të ashtuquajturin “vetting”, përkatësisht kontroll për përdorimin e drogës për secilin deputet apo funksionar i cili kryen detyrë publike. “Ne këtë nismë ...
Gazeta Observer | 16-May-2019 13:36
Deputeti i BDI-së, Artan Grubi deklaroi se do të nisin nismë për të ashtuquajturin “vetting”, përkatësisht kontroll për përdorimin e drogës për secilin deputet apo funksionar i cili kryen detyrë publike. “Ne këtë nismë ...

Grubi: Kontroll për drogë për secilin funksionar që kryen detyrë publike
Deputeti i BDI-së, Artan Grubi gjatë ditës së sotme ka njoftuar se ata do të nisin nismë për të ashtuquajturin “veting”, përkatësisht kontroll për përdorimin e drogës për secilin deputet apo funksionar i cili kryen ...
Shenja | 16-May-2019 13:32
Deputeti i BDI-së, Artan Grubi gjatë ditës së sotme ka njoftuar se ata do të nisin nismë për të ashtuquajturin “veting”, përkatësisht kontroll për përdorimin e drogës për secilin deputet apo funksionar i cili kryen ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved