ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2019 01:11

Në kërkim të një lufte me Iranin

Në kërkim të një lufte me Iranin
Nga Izraeli në Arabinë Saudite, aktorë të ndryshëm politikë dhe mediatikë po flasin për luftë kundër Iranit. “Qeni” i ndërsyer në këtë përballje ngjan të jetë SHBA që pasi po ngec në skenarin venezuelian, po hidhet në ...
Respublica | 16-May-2019 16:34
Nga Izraeli në Arabinë Saudite, aktorë të ndryshëm politikë dhe mediatikë po flasin për luftë kundër Iranit. “Qeni” i ndërsyer në këtë përballje ngjan të jetë SHBA që pasi po ngec në skenarin venezuelian, po hidhet në ...

Pompeo tregon që militantët e Iranit kanë afruar raketat tek bazat amerikane
Sekretari i shtetit amerikan, Mike Pompeo, thotë që sipas të dhënave të fundit të intelegjencës amerikane, militantët e përkrahur nga Irani kanë lëvizur raketa afër bazave amerikane. Pompeo deklaroi kështu gjatë një ...
Gazeta Monitor | 16-May-2019 13:07
Sekretari i shtetit amerikan, Mike Pompeo, thotë që sipas të dhënave të fundit të intelegjencës amerikane, militantët e përkrahur nga Irani kanë lëvizur raketa afër bazave amerikane. Pompeo deklaroi kështu gjatë një ...

Pompeo tregon që militantët e Iranit kanë afruar raketat tek bazat amerikane
Sekretari i shtetit amerikan, Mike Pompeo, thotë që sipas të dhënave të fundit të intelegjencës amerikane, militantët e përkrahur nga Irani kanë lëvizur raketa afër bazave amerikane. Pompeo deklaroi kështu gjatë një ...
Gazeta Express | 16-May-2019 12:29
Sekretari i shtetit amerikan, Mike Pompeo, thotë që sipas të dhënave të fundit të intelegjencës amerikane, militantët e përkrahur nga Irani kanë lëvizur raketa afër bazave amerikane. Pompeo deklaroi kështu gjatë një ...

Rriten tensionet me Iranin, SHBA reduktojnë stafin diplomatik në Irak
Niveli i kërcënimeve që vijnë nga Irani është rritur në atë pikë sa ka detyruar Shtetet e Bashkuara të shkurtojnë stafin diplomatik në Irak. Kërcënimet e përfolura kanë trembur edhe trupat gjermane e ato holandeze, që ...
ABCNews | 15-May-2019 21:08
Niveli i kërcënimeve që vijnë nga Irani është rritur në atë pikë sa ka detyruar Shtetet e Bashkuara të shkurtojnë stafin diplomatik në Irak. Kërcënimet e përfolura kanë trembur edhe trupat gjermane e ato holandeze, që ...

Alarm i lartë, SHBA tërheq diplomatë nga Iraku
Prej tensioneve me Iranin, SHBA kanë reduktuar personelin diplomatik në Bagdad dhe Erbil. Trupat amerikane në Irak dhe Siri u vendosën në “gatishmëri të lartë”. Ushtria gjermane pezullon trajnimin e trupave në Irak. Nga ...
Gazeta Express | 16-May-2019 09:40
Prej tensioneve me Iranin, SHBA kanë reduktuar personelin diplomatik në Bagdad dhe Erbil. Trupat amerikane në Irak dhe Siri u vendosën në “gatishmëri të lartë”. Ushtria gjermane pezullon trajnimin e trupave në Irak. Nga ...

Gjermania e shqetësuar lidhur me tensionet SHBA-Iran
Qeveria gjermane është shprehur e shqetësuar lidhur me tensionet në Lindjen e Mesme në relacion SHBA-Iran me ç‘rast ka paralajmëruar për një përshkallëzim ushtarak të mundshëm dhe thirrje për një zgjidhje paqësore, ...
Arbresh | 16-May-2019 09:31
Qeveria gjermane është shprehur e shqetësuar lidhur me tensionet në Lindjen e Mesme në relacion SHBA-Iran me ç‘rast ka paralajmëruar për një përshkallëzim ushtarak të mundshëm dhe thirrje për një zgjidhje paqësore, ...

ShBA tërheq personel diplomatik nga Iraku
Qeveria e ShBA ka urdhëruar tërheqjen e të gjithë zyrtarëve amerikanë që nuk janë urgjentisht të nevojshëm në Irak. Të prekurit duhet të largohen sa më shpejt që të jetë e mundur me mjete civile transporti, tha Ambasada ...
EkonomiaOnline | 16-May-2019 09:24
Qeveria e ShBA ka urdhëruar tërheqjen e të gjithë zyrtarëve amerikanë që nuk janë urgjentisht të nevojshëm në Irak. Të prekurit duhet të largohen sa më shpejt që të jetë e mundur me mjete civile transporti, tha Ambasada ...

Gjermania e shqetësuar lidhur me tensionet SHBA-Iran
Qeveria gjermane është shprehur e shqetësuar lidhur me tensionet në Lindjen e Mesme në relacion SHBA-Iran me ç‘rast ka paralajmëruar për një përshkallëzim ushtarak të mundshëm dhe thirrje për një zgjidhje paqësore, ...
Ina-Online | 16-May-2019 00:52
Qeveria gjermane është shprehur e shqetësuar lidhur me tensionet në Lindjen e Mesme në relacion SHBA-Iran me ç‘rast ka paralajmëruar për një përshkallëzim ushtarak të mundshëm dhe thirrje për një zgjidhje paqësore, ...

Amerika “përgatitet” kundër Iranit
Ushtria amerikane po përgatit arsenalin në Lindjen e Mesme për t’u përballur me një sulm të mundshëm nga Irani. Por, a është kjo lëvizja e duhur dhe për çfarë lloj kërcënimi bëhet fjalë? Njofton nga Pentagoni ...
Koha.mk | 16-May-2019 00:18
Ushtria amerikane po përgatit arsenalin në Lindjen e Mesme për t’u përballur me një sulm të mundshëm nga Irani. Por, a është kjo lëvizja e duhur dhe për çfarë lloj kërcënimi bëhet fjalë? Njofton nga Pentagoni ...

Gjermania e shqetësuar lidhur me tensionet SHBA-Iran
Qeveria gjermane është shprehur e shqetësuar lidhur me tensionet në Lindjen e Mesme në relacion SHBA-Iran me ç‘rast ka paralajmëruar për një përshkallëzim ushtarak të mundshëm dhe thirrje për një zgjidhje paqësore, ...
Portalb | 15-May-2019 22:32
Qeveria gjermane është shprehur e shqetësuar lidhur me tensionet në Lindjen e Mesme në relacion SHBA-Iran me ç‘rast ka paralajmëruar për një përshkallëzim ushtarak të mundshëm dhe thirrje për një zgjidhje paqësore, ...

Pas Gjermanisë edhe Holanda tërhiqet nga Iraku
Pasi Gjermania pezulloi trajnimin ushtarak në Irak për shkak të tensionit në rritje në rajon, edhe qeveria holandeze pezulloi misionin në Irak, me qëllim dhënien e ndihmës së sigurisë autoriteteve lokale. Personeli i ...
Flaka | 15-May-2019 21:10
Pasi Gjermania pezulloi trajnimin ushtarak në Irak për shkak të tensionit në rritje në rajon, edhe qeveria holandeze pezulloi misionin në Irak, me qëllim dhënien e ndihmës së sigurisë autoriteteve lokale. Personeli i ...

BE, thirrje Shteteve të Bashkuara dhe Iranit që të shmangin shkallëzimin
Ndërsa shkallëzohen tensionet mes Shteteve të Bashkuara dhe Iranit, Evropa po u bën thirrje të dyja palëve të shmangin përshkallëzimin. Bashkimi Evropian po përpiqet ta shpëtojë marrëveshjen bërthamore që u arrit me ...
Arbresh | 15-May-2019 20:58
Ndërsa shkallëzohen tensionet mes Shteteve të Bashkuara dhe Iranit, Evropa po u bën thirrje të dyja palëve të shmangin përshkallëzimin. Bashkimi Evropian po përpiqet ta shpëtojë marrëveshjen bërthamore që u arrit me ...

?Diplomatët amerikan tërhiqen nga Iraku për shkak të kërcënimeve iraniane
Tërheqja nga Iraku e trupës diplomatike amerikane që nuk është e thelbësore, është e motivuar nga një kërcënim i mundshëm në lidhje direkte me Iranin, deklaruan sot përgjegjës të lartë amerikanë.
Kosova Press | 15-May-2019 20:39
Tërheqja nga Iraku e trupës diplomatike amerikane që nuk është e thelbësore, është e motivuar nga një kërcënim i mundshëm në lidhje direkte me Iranin, deklaruan sot përgjegjës të lartë amerikanë.

SHBA-të tërheqin stafin joemergjent nga Iraku
Stafi në ambasadën në Bagdad dhe konsullata në Irbil duhet të largohen sa më shpejt përmes transportit komercial, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova. Ndërkohë, ushtritë gjermane dhe holandeze kanë pezulluar trajnimin e ...
Lajminet | 15-May-2019 19:58
Stafi në ambasadën në Bagdad dhe konsullata në Irbil duhet të largohen sa më shpejt përmes transportit komercial, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova. Ndërkohë, ushtritë gjermane dhe holandeze kanë pezulluar trajnimin e ...

SHBA evakuon personelin e ambasadës së saj në Irak
Departamenti amerikan i shtetit ka urdhëruar personelin e ambasadës amerikane në Baghdad dhe të konsullatës në Erbil të lënë Irakun. Lajmin e bën me dije në një njoftim në Facebook ambasada amerikane, duke shtuar që ...
BalkanWeb | 15-May-2019 15:37
Departamenti amerikan i shtetit ka urdhëruar personelin e ambasadës amerikane në Baghdad dhe të konsullatës në Erbil të lënë Irakun. Lajmin e bën me dije në një njoftim në Facebook ambasada amerikane, duke shtuar që ...

SHBA-të tërheqin stafin joemergjent nga Iraku
Departamenti i Shtetit Amerikan ka urdhëruar largimin e stafit joemergjent nga Iraku, në mes të tensioneve në rritje midis SHBA-ve dhe fqinjit të Irakut, Iranit. Stafi në ambasadën në Bagdad dhe konsullata në Irbil ...
Klan Kosova | 15-May-2019 19:44
Departamenti i Shtetit Amerikan ka urdhëruar largimin e stafit joemergjent nga Iraku, në mes të tensioneve në rritje midis SHBA-ve dhe fqinjit të Irakut, Iranit. Stafi në ambasadën në Bagdad dhe konsullata në Irbil ...

Ushtria amerikane shton arsenalin për t’u përballur me kërcënimin nga Irani
Ushtria amerikane po përgatit arsenalin në Lindjen e Mesme për t’u përballur me një sulm të mundshëm nga Irani. Por, a është kjo lëvizja e duhur dhe për çfarë lloj kërcënimi bëhet fjalë? Njofton nga Pentagoni VOA. Si ...
Alsat-M | 15-May-2019 18:42
Ushtria amerikane po përgatit arsenalin në Lindjen e Mesme për t’u përballur me një sulm të mundshëm nga Irani. Por, a është kjo lëvizja e duhur dhe për çfarë lloj kërcënimi bëhet fjalë? Njofton nga Pentagoni VOA. Si ...

DASH urdhëron largimin e punonjësve diplomatikë nga Iraku
Departamenti amerikan i shtetit ka urdhëruar largimin e punonjësve të tij jo-emergjentë nga Iraku, ndërsa tensionet mes SHBA-ve dhe fqinjit të Irakut, Irani, vijojnë të shënojnë rritje. Stafi i Ambasadës në Bagdad, si ...
RTSH | 15-May-2019 18:17
Departamenti amerikan i shtetit ka urdhëruar largimin e punonjësve të tij jo-emergjentë nga Iraku, ndërsa tensionet mes SHBA-ve dhe fqinjit të Irakut, Irani, vijojnë të shënojnë rritje. Stafi i Ambasadës në Bagdad, si ...

Tensioni në rritje: SHBA tërheq personel diplomatik nga Iraku
Prej tensioneve me Iranin, SHBA kanë reduktuar personelin diplomatik në Bagdad dhe Erbil. Trupat amerikane në Irak dhe Siri u vendosën në “gatishmëri të lartë”. Ushtria gjermane pezullon trajnimin e trupave në Irak. ...
GazetaTema | 15-May-2019 15:35
Prej tensioneve me Iranin, SHBA kanë reduktuar personelin diplomatik në Bagdad dhe Erbil. Trupat amerikane në Irak dhe Siri u vendosën në “gatishmëri të lartë”. Ushtria gjermane pezullon trajnimin e trupave në Irak. ...

Gjermania pezulloi misionin ushtarak të trajnimit në Irak
Gjermania ka pezulluar misionin e saj të trajnimit ushtarak në Irak për shkak të tensioneve në rritje midis SHBA-ve dhe Iranit, raporton AA. Duke folur në një konferencë shtypi në Berlin, zëdhënësi i Ministrisë së ...
Shenja | 15-May-2019 18:15
Gjermania ka pezulluar misionin e saj të trajnimit ushtarak në Irak për shkak të tensioneve në rritje midis SHBA-ve dhe Iranit, raporton AA. Duke folur në një konferencë shtypi në Berlin, zëdhënësi i Ministrisë së ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved