ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/08/2019 09:59

Ndalohet me ligj shamia për vajzat në shkollë fillore

Ndalohet me ligj shamia për vajzat në shkollë fillore
Me një ligj, për të cilin e dhanë votën deputetët e koalicionit qeveritar nga Partia Konservatore, ÖVP dhe Partia Populiste, FPÖ do të ndalohet në të ardhmen në shkollat fillore “veshja për arsye të fesë apo ...
Gazeta Express | 16-May-2019 15:58
Me një ligj, për të cilin e dhanë votën deputetët e koalicionit qeveritar nga Partia Konservatore, ÖVP dhe Partia Populiste, FPÖ do të ndalohet në të ardhmen në shkollat fillore “veshja për arsye të fesë apo ...

Austria ndalon me ligj shaminë për vajzat në shkollat fillore
Qeveria ka bërë të qartë, se ky ligj drejtohet vetëm kundër shamisë së kokës të myslimanëve dhe jo kundër “kipas” karakteristike të hebrenjve apo “patkës” së Sikhëve. Zëdhënësi për çështjet e edukimit politik të ...
Lajminet | 16-May-2019 15:53
Qeveria ka bërë të qartë, se ky ligj drejtohet vetëm kundër shamisë së kokës të myslimanëve dhe jo kundër “kipas” karakteristike të hebrenjve apo “patkës” së Sikhëve. Zëdhënësi për çështjet e edukimit politik të ...

Austria ndalon me ligj shaminë për vajzat në shkollat fillore
Me një ligj, për të cilin e dhanë votën deputetët e koalicionit qeveritar nga Partia Konservatore, ÖVP dhe Partia Populiste, FPÖ do të ndalohet në të ardhmen në shkollat fillore “veshja për arsye të fesë apo ...
Klan Kosova | 16-May-2019 15:43
Me një ligj, për të cilin e dhanë votën deputetët e koalicionit qeveritar nga Partia Konservatore, ÖVP dhe Partia Populiste, FPÖ do të ndalohet në të ardhmen në shkollat fillore “veshja për arsye të fesë apo ...

Austria ndalon shaminë e kokës për vajzat e fillores
Një vendim me fuqi të madhe simbolike. Parlamenti austriak ka vendosur të ndalojë vendosjen e shamisë së kokës për vajzat në shkollën fillore. Menjëherë pasuan protestat. Me një ligj, për të cilin e dhanë votën ...
Koha.mk | 16-May-2019 15:23
Një vendim me fuqi të madhe simbolike. Parlamenti austriak ka vendosur të ndalojë vendosjen e shamisë së kokës për vajzat në shkollën fillore. Menjëherë pasuan protestat. Me një ligj, për të cilin e dhanë votën ...

Deputetët austriakë ndalojnë shaminë e fesë islame në shkollat fillore
Deputetët austriakë miratuan të mërkurën një projektligj të propozuar nga koalicioni qeverisës e djathta-ekstremi i djathtë për ndalimin e shamisë islame në shkollën fillore. Për t’u mbrojtur nga akuzat për diskriminim ...
Alsat-M | 16-May-2019 15:20
Deputetët austriakë miratuan të mërkurën një projektligj të propozuar nga koalicioni qeverisës e djathta-ekstremi i djathtë për ndalimin e shamisë islame në shkollën fillore. Për t’u mbrojtur nga akuzat për diskriminim ...

Austria ndalon vendosjen e shamive në shkollat fillore
Parlamenti i Austrisë ka miratuar një ligj për ndalimin e bartjes së shamive nga vajzat që vijojnë mësimet në shkollat fillore. Ligji në fjalë ka të ngjarë të sfidohet si diskriminues në Gjykatë Kushtetuese të Austrisë. ...
Shenja | 16-May-2019 14:48
Parlamenti i Austrisë ka miratuar një ligj për ndalimin e bartjes së shamive nga vajzat që vijojnë mësimet në shkollat fillore. Ligji në fjalë ka të ngjarë të sfidohet si diskriminues në Gjykatë Kushtetuese të Austrisë. ...

Austria ndalon shaminë e kokës për vajzat e fillores
Një vendim me fuqi të madhe simbolike. Parlamenti austriak ka vendosur të ndalojë vendosjen e shamisë së kokës për vajzat në shkollën fillore. Menjëherë pasuan protestat. Me një ligj, për të cilin e dhanë votën ...
TV Klan | 16-May-2019 14:23
Një vendim me fuqi të madhe simbolike. Parlamenti austriak ka vendosur të ndalojë vendosjen e shamisë së kokës për vajzat në shkollën fillore. Menjëherë pasuan protestat. Me një ligj, për të cilin e dhanë votën ...

Austria ndalon shaminë për vajzat në shkollën fillore
Me një ligj , për të cilin e dhanë votën deputetët e koalicionit qeveritar nga partia konservatore ÖVP dhe partia populiste FPÖ, do të ndalohet në të ardhmen në shkollat fillore “ veshja për arsye të fesë apo ...
AlbInfo | 16-May-2019 14:43
Me një ligj , për të cilin e dhanë votën deputetët e koalicionit qeveritar nga partia konservatore ÖVP dhe partia populiste FPÖ, do të ndalohet në të ardhmen në shkollat fillore “ veshja për arsye të fesë apo ...

Austria ndalon shaminë e kokës për vajzat e fillores
Një vendim me fuqi të madhe simbolike. Parlamenti austriak ka vendosur të ndalojë vendosjen e shamisë së kokës për vajzat në shkollën fillore. Menjëherë pasuan protestat. Me një ligj, për të cilin e dhanë votën ...
Arbresh | 16-May-2019 14:20
Një vendim me fuqi të madhe simbolike. Parlamenti austriak ka vendosur të ndalojë vendosjen e shamisë së kokës për vajzat në shkollën fillore. Menjëherë pasuan protestat. Me një ligj, për të cilin e dhanë votën ...

Një vendim me fuqi të madhe simbolike: Austria ndalon shaminë e kokës, ja detajet e ligjit të ri
Një vendim me fuqi të madhe simbolike. Parlamenti austriak ka vendosur të ndalojë vendosjen e shamisë së kokës për vajzat në shkollën fillore. Menjëherë pasuan protestat. Me një ligj, për të cilin e dhanë votën ...
GazetaTema | 16-May-2019 13:42
Një vendim me fuqi të madhe simbolike. Parlamenti austriak ka vendosur të ndalojë vendosjen e shamisë së kokës për vajzat në shkollën fillore. Menjëherë pasuan protestat. Me një ligj, për të cilin e dhanë votën ...

Austria ndalon vendosjen e shamive në shkollat fillore
Parlamenti i Austrisë ka miratuar një ligj për ndalimin e bartjes së shamive nga vajzat që vijojnë mësimet në shkollat fillore. Ligji në fjalë ka të ngjarë të sfidohet si diskriminues në Gjykatë Kushtetuese të Austrisë. ...
EkonomiaOnline | 16-May-2019 14:12
Parlamenti i Austrisë ka miratuar një ligj për ndalimin e bartjes së shamive nga vajzat që vijojnë mësimet në shkollat fillore. Ligji në fjalë ka të ngjarë të sfidohet si diskriminues në Gjykatë Kushtetuese të Austrisë. ...

Austria ndalon me ligj shaminë e kokës në shkollat fillore
Një vendim me fuqi të madhe simbolike. Parlamenti austriak ka vendosur të ndalojë vendosjen e shamisë së kokës për vajzat në shkollën fillore. Menjëherë pasuan protestat, shkruan DW. Me një ligj, për të cilin e dhanë ...
Gazeta55 | 16-May-2019 14:08
Një vendim me fuqi të madhe simbolike. Parlamenti austriak ka vendosur të ndalojë vendosjen e shamisë së kokës për vajzat në shkollën fillore. Menjëherë pasuan protestat, shkruan DW. Me një ligj, për të cilin e dhanë ...

Austria ndalon vendosjen e shamive në shkollat fillore
Parlamenti i Austrisë ka miratuar një ligj për ndalimin e bartjes së shamive nga vajzat që vijojnë mësimet në shkollat fillore. Ligji në fjalë ka të ngjarë të sfidohet si diskriminues në Gjykatë Kushtetuese të Austrisë. ...
Indeks Online | 16-May-2019 13:59
Parlamenti i Austrisë ka miratuar një ligj për ndalimin e bartjes së shamive nga vajzat që vijojnë mësimet në shkollat fillore. Ligji në fjalë ka të ngjarë të sfidohet si diskriminues në Gjykatë Kushtetuese të Austrisë. ...

Austria ndalon vellon nëpër shkolla
Austria mori vendim për të ndaluar vellon në shkollat fillore të vendit. Deputetët kanë aprovuar ligjin dje nga një propozim i ardhur nga qeveria e kryeministrit Kurz. Ligji ndalon ndalon çdo lloj mbulese religjoze që ...
TetovaSot | 16-May-2019 11:12
Austria mori vendim për të ndaluar vellon në shkollat fillore të vendit. Deputetët kanë aprovuar ligjin dje nga një propozim i ardhur nga qeveria e kryeministrit Kurz. Ligji ndalon ndalon çdo lloj mbulese religjoze që ...

Austria ndalon vellon nëpër shkolla
Austria mori vendim për të ndaluar vellon në shkollat fillore të vendit. Deputetët kanë aprovuar ligjin dje nga një propozim i ardhur nga qeveria e kryeministrit Kurz. Ligji ndalon ndalon çdo lloj mbulese religjoze që ...
Alsat-M | 16-May-2019 10:48
Austria mori vendim për të ndaluar vellon në shkollat fillore të vendit. Deputetët kanë aprovuar ligjin dje nga një propozim i ardhur nga qeveria e kryeministrit Kurz. Ligji ndalon ndalon çdo lloj mbulese religjoze që ...

Austria ndalon vellon nëpër shkolla
Austria mori vendim për të ndaluar vellon në shkollat fillore të vendit. Deputetët kanë aprovuar ligjin dje nga një propozim i ardhur nga qeveria e kryeministrit Kurz.
Kosova Press | 16-May-2019 10:47
Austria mori vendim për të ndaluar vellon në shkollat fillore të vendit. Deputetët kanë aprovuar ligjin dje nga një propozim i ardhur nga qeveria e kryeministrit Kurz.

Me propozim të ekstremit të djathtë: Austria ndalon shaminë në shkollat fillore
Dhoma e Përfaqësuesve të Dhomës së Ulët të Parlamentit austriak miratoi një ligj që ndalonte mbajtjen e shamive në shkollat ??fillore, propozua nga e djathta ekstreme në qeverisje. Teksti ligjor thekson se ndalimi vlen ...
Tesheshi | 16-May-2019 10:20
Dhoma e Përfaqësuesve të Dhomës së Ulët të Parlamentit austriak miratoi një ligj që ndalonte mbajtjen e shamive në shkollat ??fillore, propozua nga e djathta ekstreme në qeverisje. Teksti ligjor thekson se ndalimi vlen ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved