ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2019 01:01

Ministrin Valdrin Lluka e pyesin në Zvicër për rastin e Loredanës

Ministrin Valdrin Lluka e pyesin në Zvicër për rastin e Loredanës
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka qëndruar këto ditë në Zvicër. Gjatë këtij qëndrimi, ai ka dhënë disa intervista për mediat zvicerane, teksa në njërën prej tyre është përballur me një pyetje ...
Telegrafi | 16-May-2019 19:28
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka qëndruar këto ditë në Zvicër. Gjatë këtij qëndrimi, ai ka dhënë disa intervista për mediat zvicerane, teksa në njërën prej tyre është përballur me një pyetje ...

Një dashuri e re e popullistëve zviceranë për shqiptarët?
Në vjeshtë në Zvicër do të mbahen zgjedhjet parlamentare. Partia Popullore e Zvicrës (SVP) tani ka zbuluar njëfarë dashurie për komunitetin shqiptar, të cilin me vite e ka stigmatizuar egërsisht. Disa eksponentë të ...
GazetaTema | 16-May-2019 15:33
Në vjeshtë në Zvicër do të mbahen zgjedhjet parlamentare. Partia Popullore e Zvicrës (SVP) tani ka zbuluar njëfarë dashurie për komunitetin shqiptar, të cilin me vite e ka stigmatizuar egërsisht. Disa eksponentë të ...

Ministri kosovar pyetet nga gazetarët zviceranë për rastin e Loredana Zefit
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka treguar se gjatë qëndrimit të tij në Zvicër ka dhënë dy intervista për mediat zvicerane. Ai madje bëri të ditur se është pyetur edhe për skandalin e këngëtares Loredana ...
AlbInfo | 16-May-2019 17:00
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka treguar se gjatë qëndrimit të tij në Zvicër ka dhënë dy intervista për mediat zvicerane. Ai madje bëri të ditur se është pyetur edhe për skandalin e këngëtares Loredana ...

Vuniqi merr pjesë në themelimin e Odës së Tregtisë Kosovë-Zvicër, bën thirrje për investime
“Marrëdhëniet dypalëshe në mes Kosovës dhe Zvicrës janë të rëndësisë historike. Zvicra është ndër vendet e para, që identifikoi dhe mbështeti ekzistencën e Kosovës. Kosovën, që përket kosovarëve. 200 mijë kosovarë, që ...
Lajminet | 16-May-2019 17:00
“Marrëdhëniet dypalëshe në mes Kosovës dhe Zvicrës janë të rëndësisë historike. Zvicra është ndër vendet e para, që identifikoi dhe mbështeti ekzistencën e Kosovës. Kosovën, që përket kosovarëve. 200 mijë kosovarë, që ...

Lluka flet për skandalin në Zvicër
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka gjatë qëndrimit të tij në Zvicër është pyetur nga mediet edhe për skandalin në të cilin është përfshirë rep-artistja shqiptare, Loredana Zefi. Lluka bëri të ditur së ishte ...
Gazeta Observer | 16-May-2019 16:54
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka gjatë qëndrimit të tij në Zvicër është pyetur nga mediet edhe për skandalin në të cilin është përfshirë rep-artistja shqiptare, Loredana Zefi. Lluka bëri të ditur së ishte ...

Ministri kosovar pyetet në Zvicër për rastin e Loredanës
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, gjatë qëndrimit të tij në Zvicër, ka dhënë dy intervista për mediumet zvicerane. Në njërën prej tyre ai është pyetur edhe për skandalin në të cilin është përfshirë reperja ...
InFokusi | 16-May-2019 16:34
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, gjatë qëndrimit të tij në Zvicër, ka dhënë dy intervista për mediumet zvicerane. Në njërën prej tyre ai është pyetur edhe për skandalin në të cilin është përfshirë reperja ...

Ministri Lluka pyetet nga mediumi zviceran për rastin e Loredanës
Ministri i zhvillimit ekonomik, Valdrin Lluka gjatë qëndrimit të tij në Cyrih të Zvicrës i ka dhënë dy intervista për “NZZ Neue Zürcher Zeitung” dhe “TV Nau”. Nga intervista e dhënë për ‘TV’ Nau ministri Lluka është ...
Arbresh | 16-May-2019 16:16
Ministri i zhvillimit ekonomik, Valdrin Lluka gjatë qëndrimit të tij në Cyrih të Zvicrës i ka dhënë dy intervista për “NZZ Neue Zürcher Zeitung” dhe “TV Nau”. Nga intervista e dhënë për ‘TV’ Nau ministri Lluka është ...

Ministrin Valdrin Lluka e pyesin në Zvicër për rastin e Loredanës
Gjatë qëndrimit të tij në Cyrih të Zvicrës, ministri i zhvillimit ekonomik, Valdrin Lluka ka dhënë dy intervista, shkruan . Nga kjo e fundit ministri Lluka kisha një pyetje për reperen Loredana Zefi, se nëse rasti i saj ...
Lajminet | 16-May-2019 15:56
Gjatë qëndrimit të tij në Cyrih të Zvicrës, ministri i zhvillimit ekonomik, Valdrin Lluka ka dhënë dy intervista, shkruan . Nga kjo e fundit ministri Lluka kisha një pyetje për reperen Loredana Zefi, se nëse rasti i saj ...

Ministri kosovar pyetet në Zvicër për rastin e Loredanës
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka gjatë qëndrimit të tij në Zvicër ka dhënë dy intervista për mediumet zvicerane. Në njërën prej tyre ai është pyetur edhe për skandalin në të cilin është përfshirë reperja, ...
Gazeta Express | 16-May-2019 15:49
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka gjatë qëndrimit të tij në Zvicër ka dhënë dy intervista për mediumet zvicerane. Në njërën prej tyre ai është pyetur edhe për skandalin në të cilin është përfshirë reperja, ...

Këngëtari shqiptar reagon pas fotografisë që publikoi Flora Brovina
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka gjatë qëndrimit të tij në Zvicër ka bërë të ditur se është pyetur edhe për skandalin e ditëve të fundit, ku ishte e përfshirë artistja shqiptare, Loredana Zefi, shkruan ...
GazetaBlic | 16-May-2019 15:43
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka gjatë qëndrimit të tij në Zvicër ka bërë të ditur se është pyetur edhe për skandalin e ditëve të fundit, ku ishte e përfshirë artistja shqiptare, Loredana Zefi, shkruan ...

Ministrin e Kosovës e pyesin në Zvicër për Loredana Zefin
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka gjatë qëndrimit të tij në Zvicër ka bërë të ditur se gjatë dy intervistave të dhëna për mediumet atje, ai është pyetur edhe për skandalin në të cilin është përfshirë ...
Zeri | 16-May-2019 15:11
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka gjatë qëndrimit të tij në Zvicër ka bërë të ditur se gjatë dy intervistave të dhëna për mediumet atje, ai është pyetur edhe për skandalin në të cilin është përfshirë ...

Kërkohet përkrahje nga Zvicra për sektorin energjetik në Kosovë
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka takuar sot homologun e tij zviceran, Guy Parmeli dhe deputetin Alfred Heer, derisa po qëndron në Cyrih për vizitë zyrtare. “ Temë e diskutimit me ministrin Parmeli ishte ...
AlbInfo | 16-May-2019 14:02
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka takuar sot homologun e tij zviceran, Guy Parmeli dhe deputetin Alfred Heer, derisa po qëndron në Cyrih për vizitë zyrtare. “ Temë e diskutimit me ministrin Parmeli ishte ...

Lluka kërkon përkrahje nga Zvicra për sektorin energjetik
Gjatë qëndrimit në Cyrih të Zvicrës, ministri i Zhvillimit Ekonomik, ka takuar homologun e tij Zviceran, Guy Parmeli dhe deputetin Alfred Heer. Gjatë takimit, ministri Lluka, ka falënderuar Parmeli dhe Heer për ...
Telegrafi | 16-May-2019 11:59
Gjatë qëndrimit në Cyrih të Zvicrës, ministri i Zhvillimit Ekonomik, ka takuar homologun e tij Zviceran, Guy Parmeli dhe deputetin Alfred Heer. Gjatë takimit, ministri Lluka, ka falënderuar Parmeli dhe Heer për ...

Ministri Lluka kërkon përkrahje nga Zvicra për sektorin energjetik
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka takuar sot homologun e tij zviceran, Guy Parmeli dhe deputetin Alfred Heer, derisa po qëndron në Cyrih për vizitë zyrtare. “Temë e diskutimit me ministrin Parmeli ishte ...
Gazeta Observer | 16-May-2019 13:47
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka takuar sot homologun e tij zviceran, Guy Parmeli dhe deputetin Alfred Heer, derisa po qëndron në Cyrih për vizitë zyrtare. “Temë e diskutimit me ministrin Parmeli ishte ...

Lluka kërkon përkrahje nga Zvicra për sektorin energjetik
Gjatë qëndrimit në Cyrih të Zvicrës, ministri i Zhvillimit Ekonomik, ka takuar homologun e tij Zviceran, Guy Parmeli dhe deputetin Alfred Heer. Gjatë takimit, ministri Lluka, ka falënderuar Parmeli dhe Heer për ...
Arbresh | 16-May-2019 13:10
Gjatë qëndrimit në Cyrih të Zvicrës, ministri i Zhvillimit Ekonomik, ka takuar homologun e tij Zviceran, Guy Parmeli dhe deputetin Alfred Heer. Gjatë takimit, ministri Lluka, ka falënderuar Parmeli dhe Heer për ...

Shqiptarët në 'shënjestër' të shtetit zviceran për vjedhje e mashtrime
Skandalet e kosovarëve në Zvicër nuk kanë të ndalur. Pas reperes Loredana Zefi, edhe një kosovare tjetër po akuzohet për mashtrim. 36 vjeçarja, Imera I, ashtu siç i referohet mediumi zviceran “20 minuten”, po akuzohet ...
Zeri | 16-May-2019 12:55
Skandalet e kosovarëve në Zvicër nuk kanë të ndalur. Pas reperes Loredana Zefi, edhe një kosovare tjetër po akuzohet për mashtrim. 36 vjeçarja, Imera I, ashtu siç i referohet mediumi zviceran “20 minuten”, po akuzohet ...

Ministri Lluka kërkon përkrahje nga Zvicra për sektorin energjetik
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka takuar sot homologun e tij zviceran, Guy Parmeli dhe deputetin Alfred Heer, derisa po qëndron në Cyrih për vizitë zyrtare. “Temë e diskutimit me ministrin Parmeli ishte ...
Klan Kosova | 16-May-2019 12:05
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka takuar sot homologun e tij zviceran, Guy Parmeli dhe deputetin Alfred Heer, derisa po qëndron në Cyrih për vizitë zyrtare. “Temë e diskutimit me ministrin Parmeli ishte ...

Lluka kërkon përkrahje nga Zvicra për sektorin energjetik
Gjatë takimit, siç thuhet në njoftim, ministri Lluka, ka falenderuar z.Parmeli dhe z.Heer për përkrahjen të cilën Zvicra i ka dhënë Kosovës që nga viti 1999, në veçanti në sektorin e ujërave përmes projekteve në ...
Lajminet | 16-May-2019 11:54
Gjatë takimit, siç thuhet në njoftim, ministri Lluka, ka falenderuar z.Parmeli dhe z.Heer për përkrahjen të cilën Zvicra i ka dhënë Kosovës që nga viti 1999, në veçanti në sektorin e ujërave përmes projekteve në ...

Lluka kërkon përkrahje nga Zvicra për sektorin energjetik
Gjatë qëndrimit në Cyrih të Zvicrës, ministri i Zhvillimit Ekonomik, ka takuar homologun e tij Zviceran, Guy Parmeli dhe deputetin Alfred Heer.
Kosova Press | 16-May-2019 11:52
Gjatë qëndrimit në Cyrih të Zvicrës, ministri i Zhvillimit Ekonomik, ka takuar homologun e tij Zviceran, Guy Parmeli dhe deputetin Alfred Heer.

Inaugurohet Oda Eknomike Kosovë – Zvicër
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, po qëndron në shtetin e Zvicrës, ku së bashku me Ministrin e Ekonomisë së Zvicrës, Guy Parmelin, zëvendëskryeministrin Enver Hoxhaj dhe zëvendësministren Rejhan Vuniqi ...
Klan Kosova | 16-May-2019 10:56
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, po qëndron në shtetin e Zvicrës, ku së bashku me Ministrin e Ekonomisë së Zvicrës, Guy Parmelin, zëvendëskryeministrin Enver Hoxhaj dhe zëvendësministren Rejhan Vuniqi ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved