ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2019 01:11

Ministri i jashtëm Iranian: SHBA ka rritur tensionet

Ministri i jashtëm Iranian: SHBA ka rritur tensionet
Ministri i jashtëm iranian, Mohammad Zarif është shprehur gjatë vizitës së tij në Japoni se Teherani po tregon “vetëkontroll maksimal”, pavarësisht largimit të Shteteve të Bashkuara nga marrëveshja bërthamore e vitit ...
BalkanWeb | 16-May-2019 16:28
Ministri i jashtëm iranian, Mohammad Zarif është shprehur gjatë vizitës së tij në Japoni se Teherani po tregon “vetëkontroll maksimal”, pavarësisht largimit të Shteteve të Bashkuara nga marrëveshja bërthamore e vitit ...

Kongresi amerikan kërkon informacione lidhur me Iranin
Liderët kryesorë në Kongresin amerikan do të njoftojnë për gjendjen në Lindje të Mesme, teksa ligjvënësit kërkojnë përgjigjje nga Shtëpia e Bardhë rreth hapave që ka marrë presidenti amerikan, Donald Trump kundrejt ...
BalkanWeb | 16-May-2019 00:11
Liderët kryesorë në Kongresin amerikan do të njoftojnë për gjendjen në Lindje të Mesme, teksa ligjvënësit kërkojnë përgjigjje nga Shtëpia e Bardhë rreth hapave që ka marrë presidenti amerikan, Donald Trump kundrejt ...

Ministri i jashtëm Iranian: SHBA ka rritur tensionet
Zarif akuzon Uashingtonin për rritje të panevojshme të tensioneve në rajonin e Gjirit Persik. “Përshkallëzimi i tensioneve nga ana e Shteteve të Bashkura të Amerikës është i papranueshëm. Po tregojmë vetëkontroll ...
Lajminet | 16-May-2019 16:35
Zarif akuzon Uashingtonin për rritje të panevojshme të tensioneve në rajonin e Gjirit Persik. “Përshkallëzimi i tensioneve nga ana e Shteteve të Bashkura të Amerikës është i papranueshëm. Po tregojmë vetëkontroll ...

Trump është i sigurt se Teherani do të kërkojë negociata
Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se ai është i sigurt se Teherani shumë shpejt do të kërkojë negociata me Uashingtonin dhe ka hedhur poshtë raportimet e mediave kinse ekzistojnë mospajtime brenda administratës ...
Gazeta Observer | 16-May-2019 12:44
Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se ai është i sigurt se Teherani shumë shpejt do të kërkojë negociata me Uashingtonin dhe ka hedhur poshtë raportimet e mediave kinse ekzistojnë mospajtime brenda administratës ...

Zarif: Irani po tregon “vetëkontroll maksimal”
Ministri i Jashtëm iranian, Mohammad Javad Zarif ka thënë se Teherani është duke treguar “vetëkontroll maksimal”, pavarësisht largimit të Shteteve të Bashkuara nga marrëveshja bërthamore e vitit 2015, dhe ka akuzuar ...
Gazeta Observer | 16-May-2019 12:41
Ministri i Jashtëm iranian, Mohammad Javad Zarif ka thënë se Teherani është duke treguar “vetëkontroll maksimal”, pavarësisht largimit të Shteteve të Bashkuara nga marrëveshja bërthamore e vitit 2015, dhe ka akuzuar ...

Zarif: Irani po tregon “vetëkontroll maksimal”
Ministri i Jashtëm iranian, Mohammad Javad Zarif ka thënë se Teherani është duke treguar “vetëkontroll maksimal”, pavarësisht largimit të Shteteve të Bashkuara nga marrëveshja bërthamore e vitit 2015, dhe ka akuzuar ...
Portalb | 16-May-2019 11:41
Ministri i Jashtëm iranian, Mohammad Javad Zarif ka thënë se Teherani është duke treguar “vetëkontroll maksimal”, pavarësisht largimit të Shteteve të Bashkuara nga marrëveshja bërthamore e vitit 2015, dhe ka akuzuar ...

Zarif: Irani po tregon “vetëkontroll maksimal”
Ministri i Jashtëm iranian, Mohammad Javad Zarif ka thënë se Teherani është duke treguar “vetëkontroll maksimal”, pavarësisht largimit të Shteteve të Bashkuara nga marrëveshja bërthamore e vitit 2015, dhe ka akuzuar ...
Radio Evropa e Lire | 16-May-2019 11:29
Ministri i Jashtëm iranian, Mohammad Javad Zarif ka thënë se Teherani është duke treguar “vetëkontroll maksimal”, pavarësisht largimit të Shteteve të Bashkuara nga marrëveshja bërthamore e vitit 2015, dhe ka akuzuar ...

Trump është i sigurt se Teherani do të kërkojë negociata
Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se ai është i sigurt se Teherani shumë shpejt do të kërkojë negociata me Uashingtonin dhe ka hedhur poshtë raportimet e mediave kinse ekzistojnë mospajtime brenda administratës ...
Portalb | 16-May-2019 10:20
Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se ai është i sigurt se Teherani shumë shpejt do të kërkojë negociata me Uashingtonin dhe ka hedhur poshtë raportimet e mediave kinse ekzistojnë mospajtime brenda administratës ...

Trump është i sigurt se Teherani do të kërkojë negociata
Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se ai është i sigurt se Teherani shumë shpejt do të kërkojë negociata me Uashingtonin dhe ka hedhur poshtë raportimet e mediave kinse ekzistojnë mospajtime brenda administratës ...
Radio Evropa e Lire | 16-May-2019 08:25
Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se ai është i sigurt se Teherani shumë shpejt do të kërkojë negociata me Uashingtonin dhe ka hedhur poshtë raportimet e mediave kinse ekzistojnë mospajtime brenda administratës ...

Trump: Jam i bindur që Irani do kërkojë të bisedojë me SHBA-në
Presidenti amerikan, Donald Trump u shpreh sot i bindur se Irani do të kërkojë shumë shpejt të diskutojë me SHBA-në, pavarësisht përshkallëzimit të tensioneve mes dy vendeve. Presidenti amerikan, përgënjeshtroi ...
Gazeta Observer | 15-May-2019 23:15
Presidenti amerikan, Donald Trump u shpreh sot i bindur se Irani do të kërkojë shumë shpejt të diskutojë me SHBA-në, pavarësisht përshkallëzimit të tensioneve mes dy vendeve. Presidenti amerikan, përgënjeshtroi ...

Trump: Jam i bindur që Irani do kërkojë të bisedojë me SHBA-në
Presidenti amerikan, Donald Trump u shpreh sot i bindur se Irani do të kërkojë shumë shpejt të diskutojë me SHBA-në, pavarësisht përshkallëzimit të tensioneve mes dy vendeve. Presidenti amerikan, përgënjeshtroi ...
Indeks Online | 15-May-2019 23:04
Presidenti amerikan, Donald Trump u shpreh sot i bindur se Irani do të kërkojë shumë shpejt të diskutojë me SHBA-në, pavarësisht përshkallëzimit të tensioneve mes dy vendeve. Presidenti amerikan, përgënjeshtroi ...

?Trump: Jam i bindur që Irani do kërkojë të bisedojë me SHBA-në
Presidenti amerikan, Donald Trump u shpreh sot i bindur se Irani do të kërkojë shumë shpejt të diskutojë me SHBA-në, pavarësisht përshkallëzimit të tensioneve mes dy vendeve.
Kosova Press | 15-May-2019 23:01
Presidenti amerikan, Donald Trump u shpreh sot i bindur se Irani do të kërkojë shumë shpejt të diskutojë me SHBA-në, pavarësisht përshkallëzimit të tensioneve mes dy vendeve.

Kancelarja Merkel përshëndet unitetin e BE-së kundrejt Iranit
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë se Evropa duhet të “ripozicionohet” në një botë që po ndryshon vazhdimisht dhe është duke mirëpritur unitetin e fuqive të Bashkimit Evropian kundrejt Iranit, në krahasim me ...
Shenja | 15-May-2019 21:37
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë se Evropa duhet të “ripozicionohet” në një botë që po ndryshon vazhdimisht dhe është duke mirëpritur unitetin e fuqive të Bashkimit Evropian kundrejt Iranit, në krahasim me ...

Kancelarja Merkel përshëndet unitetin e BE-së kundrejt Iranit
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë se Evropa duhet të “ripozicionohet” në një botë që po ndryshon vazhdimisht dhe është duke mirëpritur unitetin e fuqive të Bashkimit Evropian kundrejt Iranit, në krahasim me ...
Arbresh | 15-May-2019 20:47
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë se Evropa duhet të “ripozicionohet” në një botë që po ndryshon vazhdimisht dhe është duke mirëpritur unitetin e fuqive të Bashkimit Evropian kundrejt Iranit, në krahasim me ...

Merkel përshëndet unitetin e BE-së kundrejt Iranit
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë se Evropa duhet të “ripozicionohet” në një botë që po ndryshon vazhdimisht dhe është duke mirëpritur unitetin e fuqive të Bashkimit Evropian kundrejt Iranit, në krahasim me ...
Alsat-M | 15-May-2019 20:31
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë se Evropa duhet të “ripozicionohet” në një botë që po ndryshon vazhdimisht dhe është duke mirëpritur unitetin e fuqive të Bashkimit Evropian kundrejt Iranit, në krahasim me ...

Kancelarja Merkel përshëndet unitetin e BE-së kundrejt Iranit
Merkel ka thënë në një intervistë për të përditshmen gjermane, Sueddeutsche Zeitung se Evropës i duhen arguemente më largpamëse, pasi sipas saj vetëm duke “përmendur shtatë dekada të paqes nuk është mjaftueshëm për të ...
Lajminet | 15-May-2019 20:16
Merkel ka thënë në një intervistë për të përditshmen gjermane, Sueddeutsche Zeitung se Evropës i duhen arguemente më largpamëse, pasi sipas saj vetëm duke “përmendur shtatë dekada të paqes nuk është mjaftueshëm për të ...

Kancelarja Merkel përshëndet unitetin e BE-së kundrejt Iranit
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë se Evropa duhet të “ripozicionohet” në një botë që po ndryshon vazhdimisht dhe është duke mirëpritur unitetin e fuqive të Bashkimit Evropian kundrejt Iranit, në krahasim me ...
Radio Evropa e Lire | 15-May-2019 20:08
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë se Evropa duhet të “ripozicionohet” në një botë që po ndryshon vazhdimisht dhe është duke mirëpritur unitetin e fuqive të Bashkimit Evropian kundrejt Iranit, në krahasim me ...

Kongresi amerikan kërkon informacione lidhur me Iranin
Disa burime të agjencisë së lajmeve, Associated Press kanë thënë të mërkurën se liderët e Dhomës së Përfaqësuesve dhe Senatit kanë kërkuar që të informohen nga administrata. Një gjë e tillë është planifikuar të ndodhë ...
Lajminet | 15-May-2019 18:50
Disa burime të agjencisë së lajmeve, Associated Press kanë thënë të mërkurën se liderët e Dhomës së Përfaqësuesve dhe Senatit kanë kërkuar që të informohen nga administrata. Një gjë e tillë është planifikuar të ndodhë ...

Kongresi amerikan kërkon informacione lidhur me Iranin
Liderët kryesorë në Kongresin amerikan do të njoftojnë për gjendjen në Lindje të Mesme, teksa ligjvënësit kërkojnë përgjigjje nga Shtëpia e Bardhë rreth hapave që ka marrë presidenti amerikan, Donald Trump kundrejt ...
Radio Evropa e Lire | 15-May-2019 18:42
Liderët kryesorë në Kongresin amerikan do të njoftojnë për gjendjen në Lindje të Mesme, teksa ligjvënësit kërkojnë përgjigjje nga Shtëpia e Bardhë rreth hapave që ka marrë presidenti amerikan, Donald Trump kundrejt ...

Lideri suprem i Iranit: Nuk luftojmë me Shtetet e Bashkuara
Lideri suprem i Republikës Islamike të Iranit, Ayatollah Ali Khamenei, tha se Tehrani nuk kërkon luftë me Shtetet e Bashkuara, pavarësisht rritjes së tensioneve mes dy rivalëve të ashpër për kapacitetet bërthamore të ...
Gazeta Express | 15-May-2019 17:12
Lideri suprem i Republikës Islamike të Iranit, Ayatollah Ali Khamenei, tha se Tehrani nuk kërkon luftë me Shtetet e Bashkuara, pavarësisht rritjes së tensioneve mes dy rivalëve të ashpër për kapacitetet bërthamore të ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved